🍍 ali koç - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Pique h.o

0

Aysal'ın en büyük şansı o dönem Fatih Terim'in bize gelmesiydi eğer ki Fatih Terim gelmeseydi o sezonun sonunda ne şampiyon olabilirdik ne de başka bir şey ki o sezon ki kadroda Terim'in kimleri çıkardığını herkes hatırlıyor mesela Semih Kaya, Emre Çolak, Engin Baytar, Aydın Yılmaz, Riera(Sol bek) diye bu liste uzar gider hatta Sercan Yıldırım bile kritik maçlarda son dakikalarda önemli asistler yaptı hatta devre arası Necati Ateş'in dönüp verdiği katkıyı herkes hatırlıyor.

Mesela Fikret Orman konusunda medya niye abartmaya başladı çünkü Şenol Güneş gibi bir hocayla üst üstte 2 sene hem ligde hem avrupa da başarılı oldular eğer Şenol Güneş olmasa başka bir hoca olsa Fikret Orman üzerinden çok övgüler dönmeyecekti. Şenol Güneş'in parlattığı oyuncular sayesinde Cenk, Demba ba ve diğerlerini rahatlıkla ciddi rakamlara satabildi ve şampiyonlar ligi gelirleriyle beraber yıldız oyuncuları getirirken zorlanmadı.

Ali Koç eğer yabancı teknik direktör getirirse seneye işi çok zor olur mesela Ersun Yanal gelirse fenere başka bir etki yaratabilir ama yetmez potansiyelli bir hoca yönetecek derse belki de lig de 4'ncü bile olamayabilirler. Aziz Yıldırım bu sene Acıbadem'le yaklaşık yıllık 40 m euro'ya yakın sponsorluk antlaşması yaptı fenerbahçe de yıllardan beri sağlam sponsorluk antlaşmaları buluyorlar Ali Koç geldiği zaman daha büyük antlaşmalar yapmayacaklardır fakat transferler konusunda doğru işleri yapabilirler mesela Hasan Ali'yle sözleşme biterse 3 yıllık imzalamaz ya da Şener'le bu konularda ciddi duracaktır. Bir de taraftarlarının neredeyse büyük çoğunluğu Ali Koç'u istediğinden dolayı eğer seçilirse ilk sene ciddi bir hava oluşacaktır hem stadları doldururlar hem de store'lara giderler. Bunlardan başka ekstra bir artısı olacağını düşünmüyorum

Ali Koc gelirse bjkde tutan Portekiz/Brezilya ekolunu getirecek Jorge Jesus ile

Beto
M.Lopes Rolando E.Militao Coentrao
R.Sanches Josef
B.Peres M.Fernandes Nani
Fernandao

Arkadaşlar şunu unutuyorsunuz: Ali Koç'un yurtiçinde ve yurtdışında nüfusu çok fazla. Etki edeceği kurumlar kasıktan dize kadar. Şike sürecinde yapılanları çok iyi hatırlıyorsunuzdur sanırım. Üstelik büyük bir sinerji yaratacak. Biraz gerçekçi olmak lazım. Eğer ilk seneyi atlatırsak tek umutları olan Ali Koç'tan sonrası duman! Bir daha beli doğrultamazlar. Burada en büyük kozumuz Mustafa Cengiz'in seçilmesi ve Fatih Terim; umarım başkan bir daha seçilir. Bizim de taraftar olarak en büyük sinerjimiz bunlar. Özbek'in seçildiğini düşünün bir de... Düşünmeyin bence :D

aziz, ali koça fetöcü yaftası yapıştırmaya çalışıyormuş ali koçun dediğine göre. 100 kişi savcılığa dilekçe verip 3 temmuzda ali koçun parmağı var demişler :D

Aysal örnegi bence dogru degil,Türkiye'de taninan bir isim degildi aysal basari gelince egosundan dolayi kendini ön plana atmak istedi ve bizi batirdi

Ali koc'u gectim koc ailesini tüm Türkiye gayet iyi taniyor,aysal da oldugu gibi ben yaptim bütün basarilar benim dedikten sonra kendi reklamini yapmasina gerek yok sonucta taninan bilinen bir aile

Kastım bu değildi.

Türkiye'de herhangi bir kurumun nasıl yönetişim limitleri/bariyerleri varsa aynı şey futbol kulüpleri ve doğal olarak Fenerbahçe içinde geçerli. Aysal örneğini bu bağlamda verdim.

Ali Koç ne kadar güçlü bir isim olursa olsun, ailesi ne kadar nüfuzlu olursa olsun köklü yapıların yönetme geleneklerini öyle kolay kolay kıramazsın, bir bakmışsın kıçına tenekeyi bağlamışlar rezil olmuşsun. Bu sebeple Ali Koç'un olası etkileri kalıcı ve uzun vadeli olmaz çünkü öyle ya da böyle geleneksel limitler onunda karşısına çıkacak.

Ek olarak Türkiye'de ekonomik elitlerin gücü ciddi oranda daraltıldı, eskiden olsa korkalım çekinelim derdim ama bugünlerde (ve yakın gelecekte) Koç soyadı veya ne bileyim Sabancı soyadı pek bir anlam ifade etmiyor.

Üst Alt