Alternatif Sunun | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Alternatif Sunun

GSC forumunun yüzde 90'ı Fatih Terim'e karşı bir cephe almış bulunmakta bu olayı GENEL OLARAK Fenerbahçe,Beşiktaş ve GSC forumunda görüyorum iyi kötü sokaktaki taraftar,tvdeki futbolu objektif değerlendiren yorumcular ve twitterdaki taraftar oluşumları böyle düşünmüyor ama GSC olarak Terim'e karşıtlık var.

Saygı duyuyorum ama kimin eleştirilerini görsem bir alternatif sunmadan,kovaryans farkı gözetmeden, içinde bulunduğumuz sistemin dinamiklerini hesaba katmadan HURRAAA ELEŞTİRİ YAĞMURUNA tutma furyası var.

2 forvet isterken alınmayan forvetler ile lige müzmin sakat Eren ile başladık. ''bu takımın sorunu forvet değil'' yorumlarına katılmıyorum bugün forvet hattı canavar gibi olan Kasımpaşa arkası sıradan oyuncular ile oluştuğu halde ligdeki konumu belli. Geçen sene iyi bir Gomisle bu takımın şapkadan tavşan çıkarırcasına ne puanlar kazandığı belli, Rodriques'in iyi bir özelliklerinden birisini forvet ile ortaya koyduğu belli ve daha bir çok sebep.
1.50'lik Medel'den kafa topu alamayan Eren ile oynamak zorundayız. (YAAV ERENİ OYNATANDA TERİM DERSENİZ ERENİN YERİNE SİNAN'I DENEYEN DE TERİM DERİM, EREN YOKKEN ONUN YERİNE OYNAYAN ADAMLARIN EREN'İ ARATTIĞINI, EREN NE ZAMAN İYİLEŞECEK İYİ KÖTÜ BİR FORVET DİYEN DE BU TARAFTAR)
Bu takımın forveti yok. Bağırsanız da çağırsanız da bu takımın forveti yok. Terim keyfinden oynatmıyor Eren'i,Sinan'ı, yok.
Forumdaki Sinan arkadaşımız ''eren'i oynatan hoca değildir'' ''sinan'ı oynatan hoca değildir'' yorumları yapıyor. Alternatifin ne diye soruyorum bu benim işim değil diyor. Biz FM'ci,Fantastik taraftarlar olarak alternatifini bulamazken anca sövüyoruz. Ama biz bile alternatif üretemiyoruz.

Ligin başından beri sakat,cezalı oyuncular yüzünden ilk 11 kurmakta güçlük çekiyoruz.
Bir derbi öncesi Mariano cezalı duruma düşer sonra Ndiaye,Donk,Rodriques ceza alır, Belhanda,Emre,Fernando,Yuto sakatlanır, Serdar ceza alır. Tam ''ulan bu hafta biraz düzelecez'' derken Fernando cezalı duruma düşer.
İlk 11'den 7-8 topçu gider, toplama kampı gibi ilk 11 yaratmaya çalışırız tonla dert. Aksilikler peşimizi bırakmadı bu sene.
Ortasaha menşeli bi Selçuk kalır elimiz de onu oynattığı için Terim'e söveriz. :D
Eren niye oynuyor deriz, Muğdat oynar Muğdat bizim kalibremizde mi deriz,Sinan oynar Sinan çöp deriz,Yunus Yunus deriz bugünkü Yunus'u izledikten sonra bunu bu hale Terim getirdi deriz xd, Ozan'ı şeş kaza çıkardı deriz, kazandığı 14 kupa şans eseri deriz :D

Diyelim Terim'i yolladık peki alternatifiniz nedir ? Başkanı M.Cengiz olan, transfere harcayacak 1 kuruş parası olmayan bir takıma kim gelmek ister ? Vizyonunuzu bizimle paylaşır mısınız ? Terim gitsin kim gelsin ?

1. Takimin fizik gucu yerlerde surunuyor, 60 dan sonra nefes nefese kaliyorlar.
2. Takimda hic defans organizesi yok, hic uzerine calisilmamis.
3. Takimda organize atak yok, sanirim 14 haftanin icinde organize atak sayisi 3-4 dur.
4. Inanilmaz bir ego ve kibir
5.Takimda pas trafigi yok, dikine calisilmis ucgen veya adam kacirma yok.
6. Erzururumspora zar zor 1-0 yendik kendi evimizde, daha da cok gol pozsiyonu onlar girdiler
7. Terimde eski hirsindan zerre kalmamis
8. Formayi adeleti vermiyor surekli kendi prensleri Eren ve Selcuk 11'de
9. Yaklasik 1 senedir takimda, oyun plani diye birsey yok, oyuncular cok kopuk ne yaptiklarina bilmiyorlar.
10. Teknik ebini rezalet fiyaskodan ibaret.
11. Utanmadan bide yilda 3M net euro aliyor

1. Takimin fizik gucu yerlerde surunuyor, 60 dan sonra nefes nefese kaliyorlar.
3. Takimda organize atak yok, sanirim 14 haftanin icinde organize atak sayisi 3-4 dur.
4. Inanilmaz bir ego ve kibir
5.Takimda pas trafigi yok, dikine calisilmis ucgen veya adam kacirma yok.
6. Erzururumspora zar zor 1-0 yendik kendi evimizde, daha da cok gol pozsiyonu onlar girdiler
7. Terimde eski hirsindan zerre kalmamis
8. Formayi adeleti vermiyor surekli kendi prensleri Eren ve Selcuk 11'de
9. Yaklasik 1 senedir takimda, oyun plani diye birsey yok, oyuncular cok kopuk ne yaptiklarina bilmiyorlar.
10. Teknik ebini rezalet fiyaskodan ibaret.
11. Utanmadan bide yilda 3M net euro aliyor

Anladın sen inceyi, kardeş.
images

1. Takimin fizik gucu yerlerde surunuyor, 60 dan sonra nefes nefese kaliyorlar. 2. Takimda hic defans organizesi yok, hic uzerine calisilmamis. 3. Takimda organize atak yok, sanirim 14 haftanin icinde organize atak sayisi 3-4 dur. 4. Inanilmaz bir ego ve kibir 5.Takimda pas trafigi yok, dikine calisilmis ucgen veya adam kacirma yok. 6. Erzururumspora zar zor 1-0 yendik kendi evimizde, daha da cok gol pozsiyonu onlar girdiler 7. Terimde eski hirsindan zerre kalmamis 8. Formayi adeleti vermiyor surekli kendi prensleri Eren ve Selcuk 11'de 9. Yaklasik 1 senedir takimda, oyun plani diye birsey yok, oyuncular cok kopuk ne yaptiklarina bilmiyorlar. 10. Teknik ebini rezalet fiyaskodan ibaret. 11. Utanmadan bide yilda 3M net euro aliyor
Napak

En son hangi td vardi bunlar

1) Yıldırım demirörenin görevi bırakması.
2) Hakemlerin görevi bırakması.

Sorun forvet, takım içi hücum-savunma organizasyonu yahut oyuncu kondisyonu değil.Üstteki 2 problem çözüldüğü an, tamamdır.

Devre arasına kadar minimum kayıpla gidilecek. Transfer döneminde illa ki forvet alınacak. Yeni bir kondisyon ekibiyle devre arası kampı geçirilecek. Sakat ve cezalılar dönecek, hoca takımın başında maçlara çıkacak. Ozan'la beraber bir genç daha takıma monte edilmiş vaziyette sezon şampiyon olarak tamamlanacak. Terim'i seven sevmeyen herkes de sevinecek. Olay budur. Tabii devre arasına kadar kalan maçların hepsini kaybedersek söylediklerim yok hükmünde sayılabilir. İçerideki rize ve sivas'ı yenip başakşehirle berabere kalmamız lazım.

fatih terim gidecekse öncelikli olarak teknik direktörlükten emekli olduğunu açıklayacak ve noterden onaylatarak klübe sunacak

fatih terim hocalık yapmayı kafasından atmadığı sürece kloppu getirsek terimin gölgesi altında başarılı olamaz

Konu sahibine benle alakali bolum icin cevap vereyim .

Acikcasi ben uzun sure kendisiyle ayni fikirdeydim , yalniz son donemde bu hususta bir U donus yaptim. Soyle ki , eskiden "adamin imkanlari bu, elinden baska ne gelir" diye son derece rasyonel dusunuyordum , bu dusuncenin hala dogru olduguna inansam da , "gecerli" oldugu konusunda ayni fikirde degilim

Cunku insanlar kah yonetim kah td elestirilerinde git gide gozumde hakli noktaya geldiler, bunun baslica sebebi , o mevkilerin getirisi , o mevkideki insanlarin icra gucu, o mevkideki kisilerin bilgi ve imkan havuzu , bu yemegi bir sekilde pisirecek kadar genis dusuncesindeyim

Bu , forvet icin para denklestiremeyen yonetimden , onca genc arasindan bir forvet devsiremeyen terime kadar uzanir

Seyirciyi elestirdigim yerler halen var ama terim in neredeyse yarim sezondur eren e omer e bizi mahkum etmesi , bu adamlara mac basi odememiz ve bu basarisizlikta bile genclere guvenemeyisimiz dusuncemi degistirdi

Elin dalga gectigimiz senolu 4-5 genci takima koyuyorsa , yahut onlarin yonetimi kiralik ya da bonservissiz bir cok adami takima katabildiyse , bizimkilerden de bunu beklemek hakkimiz

Organize atak falan olmamasi bi yana, ama artik takim pres bile yapmiyor ve kosmakdan kaciyor. Kendin pozisyona giremiyorsan, rakibi presinle hataya zorla bari ve öyle pozisyona girmeye calis. Bir senede kadronun fiziki nasil böyle batar? Terimin geldiginde simdiye göre fazla pres yapiyorduk ve oyunumuzda tempodu oluyordu.

Kadroda bir eksik olan Gomis ve onun yerine keniali maratoncu gibi kosan N'Diaye geri döndü. Normalde bu takim kosu mesafesinde isimlere baksak ligde ilk 7-8 takimin olmali. Bazen oyuncular pres yapiyor ama aralarinda baya bosluk oluyor.

Benim anlamadigim Fatih Hocanin yasi yükselmis, yanina niye Kloppun yardimcisi Buvac ve iyi bir kondisyoner almadi? Hasan, Ümit, Levent, Yasin Kücük in yerine adam gibi 2 yardimci antrenör olsa daha anlamli olurdu.

Bu kulüpte Terim kadar destek verilecek biri olsa çok rahat istediğim isimleri söylerdim ama olmayacağını bildiğim mecburen kabul ediyorum.

Tudor'a daha liderken etmediğini bırakmayan taraftar, 2 maç yenilince kimleri kimleri yok eder.

Ne güzel işte, tartışılacaksa böyle tartışılmalı. Atarlı ergen gibi Terim'i her eleştirene salak saçma yaftalar yapıştırmadan da gayet güzel tartışılabiliyormuş.

Forumda gözlemlediğim kadarıyla çok küçük bir kesin Terim istifa etsin diyor, geri kalan ezici çoğunluk yapıcı şekilde eleştiriyor ve de bazı konularda hesap soruyor. İkisini birbirine karıştırmamak gerek.

Ne güzel işte, tartışılacaksa böyle tartışılmalı. Atarlı ergen gibi Terim'i her eleştirene salak saçma yaftalar yapıştırmadan da gayet güzel tartışılabiliyormuş.

Forumda gözlemlediğim kadarıyla çok küçük bir kesin Terim istifa etsin diyor, geri kalan ezici çoğunluk yapıcı şekilde eleştiriyor ve de bazı konularda hesap soruyor. İkisini birbirine karıştırmamak gerek.

Cok güzel ve o kadar da dogru bir özet :tbr:

Üst Alt