Alternatif Sunun - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Alternatif Sunun

çok uzun yazmışsın okuyamadım ama terim'e yıllık 3 milyon euro ödüyoruz top seviye hocalar hariç herkes gelmek ister,ki galatasaray her sene şampiyonluga oynayan bir takım gelmek istemeyenleri saymak daha kolay olur ...

Ne güzel işte, tartışılacaksa böyle tartışılmalı. Atarlı ergen gibi Terim'i her eleştirene salak saçma yaftalar yapıştırmadan da gayet güzel tartışılabiliyormuş.

Forumda gözlemlediğim kadarıyla çok küçük bir kesin Terim istifa etsin diyor, geri kalan ezici çoğunluk yapıcı şekilde eleştiriyor ve de bazı konularda hesap soruyor. İkisini birbirine karıştırmamak gerek.
Istifa isteyenlerede saygım var hatta nefret ededene bile saygım var az çok mantıklı nedenleri oldukça amaaa gel gör ki şizofrenik veya hayali seneryo kurarak iftira atıp hocanın üstüne gidene tuhaflık hissediyorum nedense. Oysaki umrumda hiç olmaması gerekenler bunlar olmalı.

1136577_imgw750.jpg

takımın başında görmek istediğim genç hoca list

Alternatif sunulmuyor ve yüzde doksan ifadesine katılmıyorum. Yüzde vermeyi zaten hiç doğru bulmuyorum, neye göre kime göre veriliyor, havada uçuşuyor bu yüzdeler?!

Eleştirenlerin büyük çoğunluğunun istifa etmesi gerektiğini yazdığını da görmedim. Aksine, bu bahsettiğim büyük çoğunluk yapıcı bir şekilde eleştiriyor ve iki önemli alternatif ortaya koyuyor. Takıma hiç bir katkısı olmayan oyuncuların yerine genç oyunculara fırsat verilsin, bu sunulan birinci alternatif. İkincisi ise takımın fizik kondisyonu konusunda ve yardımcılar hususunda başka bir antrenör ekibi ile çalışılması gerektiği.

Başka alternatiften kasıt başka teknik direktör, bunu biliyorum ama konunun başlığı ile içeriği bir birini çürütüyor. Büyük çoğunluğun da henüz başka antrenör değil de oyuncu, şu an genç oyuncular tek çözüm, ve antrenör ekibi bazında, yardımcı hocalar, fizik kondisyon hocası, bu tür değişiklikler talep etmesi ile konunun başlığı ilk mesaj ile birlikte havada kalıyor.

Ayrıca, hangi alternatif ismi teknik direktör olarak sunarsan sun. Bu yapı tepeden tırnağa komple değişmediği sürece ne bizden ne de Türk futbolundan hiç bir nane olmaz.

Yine sacma sapan yorumlarla suni gundem olusturuldugunu goruyorum

Fatih terim'e alternatif degil gundemimiz

Td bok gibi top oynatiyor, takim bok gibi, elindekini de o degerlendiremiyor. Saha disi olaylarla gundemi belirleyip kendi rezilligini ortbas etmeye calisirken bu gundemle takimi cikilmasi daha zor ve daha kotu bir duruma sokuyor.

Fatih terim yuzde yuz hatalidir.

Mevzu alternatif bulmaksa bu kulupte hic kimse vazgecilmez degil ama mevzu bu degil.

Biraz gozunuzu acin, alternatif yok ft ne bok yese de biz onu desteklemek zorundayiz ayaklarini da birakin. Dik durun biraz.

Ft-antift olayi degil, gercekleri yazmayi ogrenin once.

Birakin bu cephelesmeyi falan da hocamizin arkasinda duralim

Gecen sezon yasattigi sampiyonlugun hic mi kredisi yok ta yerine alternatif sunulmasini istiyorsunuz

Hatalari var evet bu hatalari gecmis yillarda da vardi ama bunlara ragmen herzaman basarili oldu ve olmaya devam edecek

Kaybedilen bir durum yok hala sampiyonluga oynuyoruz

Ne güzel işte, tartışılacaksa böyle tartışılmalı. Atarlı ergen gibi Terim'i her eleştirene salak saçma yaftalar yapıştırmadan da gayet güzel tartışılabiliyormuş.

Forumda gözlemlediğim kadarıyla çok küçük bir kesin Terim istifa etsin diyor, geri kalan ezici çoğunluk yapıcı şekilde eleştiriyor ve de bazı konularda hesap soruyor. İkisini birbirine karıştırmamak gerek.

Benzer bir sekilde, atarli ergen gibi Terim'i her elestirene salak sacma yaftalar yapistiranlar da cok kucuk bir kesim, geri kalan ezici cogunluk "Bu adamin hic mi kredisi yok?" ya da "Alternatifiniz ne peki?" diyor.

Benzer bir sekilde, atarli ergen gibi Terim'i her elestirene salak sacma yaftalar yapistiranlar da cok kucuk bir kesim, geri kalan ezici cogunluk "Bu adamin hic mi kredisi yok?" ya da "Alternatifiniz ne peki?" diyor.
Alternatif argümanı komik. Herhangi bir alanda başarısızlık varsa sorumlusu eleştirilir, alternatifi yok diye eleştirenler eleştirilmez. Siyasette de benzer bir durum var. Ben de mevcut konjonktür gereği Terim'in kalması gerektiğini düşünenlerdenim ama kabul etmek gerekir ki bugünkü mevcut durumda payı büyük. Defalarca detaya girildiği için detaylandırmıyorum.

Terim'i başından beri hunharca eleştiren kişi sayısı 2-3 falandır maksimum Ahmed Arif ve Yıldırımlardan Reco mesela öyle. Diğer eleştirenler ise son 2-3 haftada başladı eleştirmeye ( bende dahil) çünkü hocanın söylemleriyle eylemleri birbirini tutmuyor ana sebep bu.

Kredi konsepti de son derece yanlış onu da belirteyim. Bir insan geçmişte çok başarılı oldu diye ona kredi verilmez, kriz dönemlerinde kişinin krizden mevcut şartlarda çıkıp çıkamayacağı değerlendirmesine göre kredi verilir, projelerine kredi verilir. Terim'in de ortaya koyduğu herhangi bir proje yok, sadece bahane üretiyor. Bu sebeple de bu sezonu her ne şartta olursa olsun tamamlamalı ama sezon sonunda bırakmalı, artık Galatasaray'ın uzun vadeli projelere ihtiyacı var.

Diğer forumla ilgili konuya gelecek olursam, hocaya asla laf söyletmeyen laf söyleyeni anında fenerli olmakla itham eden, sürekli olarak küfreden bir kesim vardı ve hala da var. Sayıları hiçte öyle senin dediğin gibi az falan değil, evet hocaya en başından beri karşı olan kemik bir kesim olduğunu kabul ediyorum ama bu bahsi geçen kesim karşı tarafı küfür ile bastırmaya çalışmadı veya ne bileyim ''kuş'' olmakla itham etmedi gözlemlediğim kadarıyla.

Galatasaraylılık = Terim sevgisi diye bir denklem yok. Bazı arkadaşlara göre öyle olabilir, saygı da duyulur ama bunu herkesten beklemeyez kimse.

Son düzenleme:
Alternatif argümanı komik. Herhangi bir alanda başarısızlık varsa sorumlusu eleştirilir, alternatifi yok diye eleştirenler eleştirilmez. Siyasette de benzer bir durum var. Ben de mevcut konjonktür gereği Terim'in kalması gerektiğini düşünenlerdenim ama kabul etmek gerekir ki bugünkü mevcut durumda payı büyük. Defalarca detaya girildiği için detaylandırmıyorum.

Terim'i başından beri hunharca eleştiren kişi sayısı 2-3 falandır maksimum Ahmed Arif ve Yıldırımlardan Reco mesela öyle. Diğer eleştirenler ise son 2-3 haftada başladı eleştirmeye ( bende dahil) çünkü hocanın söylemleriyle eylemleri birbirini tutmuyor ana sebep bu.

Kredi konsepti de son derece yanlış onu da belirteyim. Bir insan geçmişte çok başarılı oldu diye ona kredi verilmez, kriz dönemlerinde kişinin krizden mevcut şartlarda çıkıp çıkamayacağı değerlendirmesine göre kredi verilir, projelerine kredi verilir. Terim'in de ortaya koyduğu herhangi bir proje yok, sadece bahane üretiyor. Bu sebeple de bu sezonu her ne şartta olursa olsun tamamlamalı ama sezon sonunda bırakmalı, artık Galatasaray'ın uzun vadeli projelere ihtiyacı var.

Diğer forumla ilgili konuya gelecek olursam, hocaya asla laf söyletmeyen laf söyleyeni anında fenerli olmakla itham eden, sürekli olarak küfreden bir kesim vardı ve hala da var. Sayıları hiçte öyle senin dediğin gibi az falan değil, evet hocaya en başından beri karşı olan kemik bir kesim olduğunu kabul ediyorum ama bu bahsi geçen kesim karşı tarafı küfür ile bastırmaya çalışmadı veya ne bileyim ''kuş'' olmakla itham etmedi gözlemlediğim kadarıyla.

Galatasaraylılık = Terim sevgisi diye bir denklem yok. Bazı arkadaşlara göre öyle olabilir, saygı da duyulur ama bunu herkesten beklemeyez kimse.

Her kelimesine hemen hemen katılıyorum.

Ama asıl merak ettiğim beni nereye koyuyorsun bu denklemde?

Metrobüs hattında üst geçitlerde geziniz saat satan Afrikan amerikan kardeşlerimizi bir halı saha maçında toplayınız top kontrol etme iki adam yanındakine pas verebilme kaleyi karşıdan isabetli şut çekebilme özelliklerine sahip oyuncuları kadroya dahil ediniz , Eren’i sepetleyiniz.

Sen Tudor kalsın diyordun yanılmıyorsam, Terim geldikten sonra da tam desteklemedin ama konjonktür gereği desteklenmesini savunmuştun yanlış hatırlamıyorsam... Ama sen hiçbir zaman tahrik edici, kışkırtıcı yazmıyorsun orada kastettiğim oydu biraz.

Terim'e saygım var. Hep söylüyorum adam sadece bizim değil muhtemelen Türk futbol tarihinin en başarılı figürü. Ama bizde eleştiri kültürü az olduğu için birazcık sivri dilli eleştiri adeta hakaret edilmiş gibi algılanıyor. Sen siyasetten örnek vermişsin oradan devam edelim. Mesela bana göre bir adama 'otoriter' veya 'diktatör' demek siyasi jargonla konuşmak olduğundan eleştiridir. Ama sert bir eleştiridir. Ancak adama kaldırıp bilmem ne çocuğu dersen bu hakarettir. Aynı şey burada da geçerli. Mesela hocaya benim kullanmadığım ama anlayabildiğim taktik bilmiyor demek bir eleştiridir hakaret değil. Ama hakaret gibi tepki görüyor.

Terim'e saygım var. Hep söylüyorum adam sadece bizim değil muhtemelen Türk futbol tarihinin en başarılı figürü. Ama bizde eleştiri kültürü az olduğu için birazcık sivri dilli eleştiri adeta hakaret edilmiş gibi algılanıyor. Sen siyasetten örnek vermişsin oradan devam edelim. Mesela bana göre bir adama 'otoriter' veya 'diktatör' demek siyasi jargonla konuşmak olduğundan eleştiridir. Ama sert bir eleştiridir. Ancak adama kaldırıp bilmem ne çocuğu dersen bu hakarettir. Aynı şey burada da geçerli. Mesela hocaya benim kullanmadığım ama anlayabildiğim taktik bilmiyor demek bir eleştiridir hakaret değil. Ama hakaret gibi tepki görüyor.
Katılıyorum.

Bazı şeyler zamanla oturacak yav böyle böyle öğreneceğiz bizde. Burada bizden kastım epey genel, siyaseti örnek verdiğin için oradan yürüdüm. No pain no gain yani kısacası. Bazı şeyler tepeden inme öğrenilmiyor ne yazık ki.

Nasil komik? Alternatifi yok diye elestirmeyin diyen yok ki. Bazilari elestiriyi istifa etsin, kovulsun, gonderilsin, Unal Aysal hakliymisa getirince olusan dogal bir soru "Yerine kim gelsin peki?" sorusu. Bu insanlarin sayisi da sandigin kadar az degil. Forumda genelde hep karsi tarafla muhattap olundugundan oranin en cigirtkanlari goze batiyor sadece. Kendi tarafindaki insanlarin da en uysallari dikkat cekiyor.

Terim ortaya hem bir altyapi, hem de transfer doneminde takimi yenileme, uzun vadede de FFP surecinden minimum hasarla cikma ve Avrupa'da basari projesi koymustur. Gecmiste kazandigi basarilar, kulubun icinde bulundugu durum, geldiginden beri takimin gidisati dusunuldugunde bu konuda kredisini tuketmeye cok uzaktir.

Hocanin her azili savunucusu icin bir azili dusmani var. Genelde bu kisiler argumanlarini mantik uzerine kurmadiklarindan foruma sadece zararlari oluyor ama ben bir tarafta digerinden cok gerzek oldugunu dusunmuyorum.

Katılıyorum.

Bazı şeyler zamanla oturacak yav böyle böyle öğreneceğiz bizde. Burada bizden kastım epey genel, siyaseti örnek verdiğin için oradan yürüdüm. No pain no gain yani kısacası. Bazı şeyler tepeden inme öğrenilmiyor ne yazık ki.

Bazen bundan şüphe etsem de genel olarak haklısın. Eklemem gereken bir konu da eleştiri yapanların da bazen çok genelleme yapması. Mesela Teirm şu an kötüyse bir anda bakıyorsun çalıştığı her dönem kötüymüş gibi anlatılıyor. Mesela bir başka başlıkta dedim 96-2000 arası dönem adam o dönem Avrupa futbolunun ötesinde top oynatıyordu. Muhtemelen o futbolu Belçikalı bir takım ve hoca oynatsa çoktan ekol adı olmuştu ve her yerde belgeseli dönüyordu( oyunun sadece oyuncualr ve hocanın değil). Ama hocanın taktiksel anlamda kendisini yenileyemediği de bariz. Bu çok ayıp veya ilk defa olan birşey de değil. Mourinho da bakıyorsun yıllardır debelenip duruyor ama bir türlü kurtulamıyor o eski kafasından. Yavaş yavaş dönemi kapanıyor yorumları var. Bu Mourinho'nun bütün kariyerini işe yaramaz yapar mı?

Bu baslikta duzgun uslup var yazayim biraz. Forumun yuzde 90 i karsi degil onlarin sesi cok cikiyor o kadar. Terim emekli olmadikca herkes biliyor ki td olarak kalacak kalmali da ancak biz hatalarini gormuyor degiliz ya da herseyini begeniyor degiliz. En basitinden transfer konusunda onunda ufak olsa hatasi var. takimin kondisyon ve sakat durumu da kendisine yazar. Neymis prensi selcuk erenden vazgecemiyormus vs vicdanli olmak lazim gecen sene selcuk eren kac dk gorev aldi? Ndiaye donk cezaliyken fernando belhanda yapti selcuk oynamasin diye belhanda da gitti ne yapacak? Baska alternatif mi var? Celili bugun izledim tsl icin yeterli degil kusura bakmasin kimse. Yeterli gordugu adami maiconu kesip ozani oynatiyor ya da rierayi kesip colagi oynatabiliyor. Hersey icin elestirin de gencleri oynatmiyor diye laf etmeyin bari. Adam ta 2013 yilinda 2000 jenerasyonuna onem veriyorum diyordu. Sizden bizden iyi biliyordur onlarin durumunu merak etmeyin.

Ben forvet icin yonetimi nasil asip kesmiyorsam terimi de ayni sekilde abarti elestirmem , bu kadar verimsiz eren , etkisiz mugdat hesaba katmadi demek ki

Diger yandan kondusyon ve dayaniksizlik icin de kisitli elestiriyorum cunku oyunculari secen kendisi degil ve bu adamlarin rakamlarini bilmiyoruz , belki oyle dusundu , gecen sene de firtina gibi girip 8 inci hafta sonrasi cokmustuk . Yaymak istedi

Esas 2 ciddi elestiri , gencler konusunda risk almamasi . Cunku bunu senol elinde 3 forvet varken de yapti , fb de baris , sakatlanmadan once ferdi oynuyordu , volkani kizaga cekip harunu koydular , ki kale risktir , elif de var

Biz surekli ozan diyoruz ama ts de de huseyin var yani . Elbet ozan buyuk basari ama esas sorunlu mevkimiz ileri uc ise , bu basariyi ya da en azindan denemeyi orada da beklerdik

Ama bu 3 sorundan daha buyuk sorun bence disiplinsizlik . Hepimiz tudor zamani , ozellikle belhanda fb ve ts macindaki durumlardan sonra ne diyorduk , takimda basi bozukluk var falan filandi iki lafimizdan biri

Peki terim zamani onca kart , onca luzumsuz hareket , onca ceza kime yazar ? Fb de kim kirmizi gordu , soldado ile jailson , yani olayin icindeki adamlar , bizde de belhanda gorse laf etmezdim

Ama garry , donk ve ndiaye gibi 3 tane ilk 11 oyuncusunun , sonra serdar in , bjk macinda aptalca fernandonun hareketleri bu sene takimin ozeti

Bu gorulen kartlarin hic birinde mantik kirintisi yok

Biri iclerinde olmadiklari kavga , serdar nihai karari verilmemis iken hakeme top atma , fernando top bizde degilken rakipten topu almak icin didisme , ki fernando konya macinda da ikinci sari icin az kasinmadi

Üst Alt