Anıtkabir'e Çocuk Parkı Tepki Çekti! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Anıtkabir'e Çocuk Parkı Tepki Çekti!

yanına park falan olmaz ama genel olarak çok büyük bir arazi. bu kadar büyük olmasını gereksiz buluyorum.

Algı operasyonu. Geçtiğimiz aylarda da şehrin birinde Türk Bayrağı 'mızın yıldızı almışlardı.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu naiflikteki bir adam yaşasaydı gocunurmuydu sizce bundan? Bence hoşnut bile olurdu.

s-82883ab122cd7b93fcd30658d0150935b61d609c.webp

Fikir güzel de uygulama kötü, insanların çocuklarını ufakken getirip onlara Atatürk ve o dönemde yaşanan olayları anlatabileceği bir yer yapılmalıydı.

{taptap}

Atatürk yanı başında çocukların koşup oynamasını, kabrinin çocuk sesleri ile cıvıldamasını şüphesiz ki isteyecek nitelikte bir liderdi.

Ancak bu estetikten yoksun çocuk parkını böyle muazzam bir yapının tam ortasına diken yetkililerin bu masumane düşünce ile hareket ettiklerini hiç sanmıyorum.

Anıtkabir sadece bir mezar değil, içinde müzeler var, kurtuluş mücadelesi, devrimler, Atatürk ilkeleri ile ilgili bilgiler veren pek çok alan var. Mekanın kendisine has bir kutsiyeti var, çocukken bile ziyaret ettiğimde tüylerim diken diken oluyor, Atatürk sevgim bir kat daha artıyor, böyle yüce bir şahsiyete bize bir ülke hediye ettiği için duyduğum saygı ve minnet artıyordu. O oyun parkı orada durduğu müddetçe çocuklar için daha cazip olan plastik kaydırak, salıncak ya da diğer ıvır zıvırlar olacak. Çocukları Anıtkabir' in ruhundan uzak tutmak isteseydim inanın yapacağım ilk iş oraya bir çocuk parkı dikmek olurdu.

Gelgeleim olayın diğer boyutuna, sanki bu ülkeyi yönetenler çocukların haklarına, oyun alanlarına çok değer veriyorlar da bir Anıtkabir' de bu eksik kaldı. Çocuklar için bir şeyler yapmak isteniyorsa, Gezi Parkı' nı yıkıp Topçu Kışlası yapacağım, AVM yapacağım inadından vazgeçsinler, bıraksınlar çocuklar ağaçların, hayvanların arasında, kuş sesleriyle koşup oynasınlar.

Atatürk sevinirdi. Çocuklar için yapılmış bir güzellik işte ne var bunda eleştirilecek? Anlam çıkartamadım bu eleştirilere açıkçası. Neyse anlamam

Takıldığım mevzu alelade küçük bir belediye parkına yapılan sıradan bir park yapılması. Çocuklara muazzam önem gösteren bir yönetim varmış gibi davranılmasını anlamıyorum, ellerinden gelse parkları yıkıp rezidans dikecek kafada insanlar sırf iyilik yapmak için bunu yapmış olabileceği düşük ihtimal bugün park yaparlar yarın kafe, sonra oyun salonu, sonra da çıkarlar burasının düzgünce restore edilmesi gerekiyor der bir güzel dikerler AVM'yi.

Anıtkabir bir mezarmıdır. ? Evet mezara saygısızlık dinimizde çok önemlidir. Orada yatan kişileri rahatsız etmemek gerekir. Çocuk bahçesi için başka yerler var. Orada maksimum 1 saat için çocuk parkına gerek yoktur. Yattıkları yerde bari rahat bırakın Ulu Önder ve Silah arkadaşlarını yahu !

Üst Alt