Ankara'da Patlama! - Sayfa 34 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ankara'da Patlama!

Uluslararasi basina yansiyani yazayim.

"More than two weeks later, some 3.5 million people (from a population of 80 million) had taken part in almost five thousand demonstrations across Turkey, five had lost their lives, and more than eight thousand had been injured. Clearly, the “Gezi events” were about more than trees."

Turkey: 'Surreal, Menacing...Pompous' by Christopher de Bellaigue | The New York Review of Books

Alman medyasi da bu civarda bir sayidan bahsediyor Ülke genelinde.

Artvin de yavru geziciler kazandı bunu da not düşelim

__☆______☆_______☆_______☆__
Sent by Note 4, sponsored by Prandelli.

Son sayfalara baktim da üzüldüm... Sürekli insanlar bir birinde suc, ve kusur bulma fikrinde... AKP herseyi yanlis yapti, PKK ile masaya oturdu, sorumludur, amenna. Ama bu AKP´ye olan düsmanlik bile saglikli seviyede kalmasi gerekiyor, burada muhtemelen AKP ile asaga yukari alakasi olmayan insanlar bile AKP damgasi yiyor zaman zaman, AKP ile ilgili herseyi lanetlemedikleri icin... Özellik ile terrör konusunda AKP yönetimi büyük bir fiaskodur, ancak kendimizi de kandirmayalim. Bu lanet olasi savastan 50 bin insan öldügünde, katliamlar oldugunda, bombalar patladiginda, AKP diye bir hükümet yoktu. Sürekli ayni eksende hareket edip, sadece sana düsman olan siyasi zemini suclayarak, iki adim bile atamazsiniz... Cünkü cok net bir sey var ki, özellik ile PKK konusunda sorunun kökü AKP degil. AKP belki bu olayi "ümmetcilik ekseninde" cözebilirdi son yillarda, ama yüzüne gözüne bulastirdi.

Sen onu, ben bunu, o onu yapti ile, hic bir yere varilmaz.

AKP hükümetinin bir kac uygulamasindan, bir kac sözünden asaglanmis hissediyorsunuz, sikayetcisiniz. Haklisiniz da... Ama hic sormuyorsunuz ki dogudaki bazi Kürt´ler nasil, ve neden terrörist yetisiyor diye. Bu bölgedeki insanlarin son 30 yilda yasadigi travmanin, nekadar büyük oldugunu hic ölcdünüz mü ? 10larca yil bu insanlar O-hal icinde yasadi. Yetmedi, birde faschist bazi devlet personellerin asagalamalarina maruz kaldilar yillarca. Dogu anadolunun belirli bölgeleri, öyle öyle türkiye cumhuriyeti devletine, düsman yetistirme fabrikasi haline geldi.

Aynisi ISID icinde gecerli, bu gibi radikal örgütlerin, nasil ve neden olustugunu analiz etmeden, bu sistem icinde terröristlesen insanlari öldürmek kalici bir cözüm getirmiyor. Bir tanesini vurursun, ailesinden 2 tanesi intikam icin daga cikar. Cok fazla vurursun, bu sefer Dünya "soykirim yapiliyor" diye ayaga kalkar. Taviz verirsin, bu sefer o bölgeler tamamen elinden gider.

Demek istedigim asagaya tükürsen sakal, yukari tükürsen biyik. Burada ortada cok zor bir durum var... Terrör ile mücadele, hemde bu kapsamda, cözülmesi cok zor bir meseledir. Orada mesele sadece terröristleri öldürmek degildir, ayni zamanda oradaki halkin Devlet olarak gönlünü de kazanmak önemlidir. Insanlari refaha kavusturmak gerekiyor...

Terröristlerin hedefi zaten ülkenin bir birine karsi düsman olmasi, halklarin bölünmesi, devlete olan itibarin düsmesidir. Cünkü bunlarin yillarca hedefinde ic savas var, Türkiye ic savasa düssün de, orayi koparalim hesabi var. Biliyorlar ki, yaptiklari eylemler ile sarsamazlar ülkeyi. Ancak ülkede halki, devlet ile karsi karsiya getirmek en büyük hedefleridir. Bunlarin stratejisi o. Bazi hatalar olsa da, Türkiye Cumhuriyeti yinede saglam temeller üzerine kurulmustur... Ancak yinede terröristlerin ekmegine yag sürmemek lazim... Ülkenin bu sekilde ekonomik, ve psikolojik anlamda zedelenmesi, onlarin istedigi ortamdir.

Birlik ve beraberlik olmayi, bin yillarca yasadiklari zülümlerden dolayi ögrenmis tek halk zaten Jahudilerdir. Adamlar bir birine siki siki sarilmayi, lobiler kurmayi ögrendiler. Yalniz gücsüz olacaklarina, hep beraber güclü oldular... Örnek alin bunu bak, bakin birlik olmamiz icin illahi basimiza bir felaket gelmesine gerek yok.

Bunun üzerine söylemek istedigim tek olay... HER KIMKI TERÖRE DESTEK VERDIYSE; BESLEDIYSE; VE DESTEKLEMEYE DEVAM EDIYOR; ORADAN KAZANC SAGLIYOR ISE; ONUN ALLAH BIN KAT BELASINI VERSIN... VE AYNI SEKILDE; KIM KIME ZÜLÜM EDIYORSA; EZIYORSA; ALLAH ONUN DA BIN BELASINI VERSIN... Simi bu artik pak partiden, sak partiden, bilmemne partiden olur... artik bilemem...

Son düzenleme:
Çıkmamış değil sonradan değiştirdim diyeceksin ona, hayırdır birader siz eleştirince kahraman biz eleştirince Ak partlimi oluyoruz? Benim 7 sülalem asker bir önceki patlama dahil bizim lojmanın otobüsüydü ikiside sen kimsin ne yaptın bu vatan için benim ailem 30 senedir bu vatana bu bayrağa hizmet ediyor sen kimsin? Kimlerdensin?
lafa bak

10 yasindaki milliyetcilik yaristiran cocuk lafi

bunu 30 yasindaki adamdan duymak uzucu

Çözüm sürecine ihanet dedik terörle pazarlık olmaz dedik hem akpliler hemde hümanistcikler(!) destek verdiler barış nidaları attılar 2~3 sene geçti yüzlerce askerimiz polisimiz vatandaşımız şehit oldu terörü lanetliyoruz deyip bitirin su pkkyi dediler milliyetçilik oynadılar. İşte bu akpliler şuan ne hissediyor merak ediyorum biatciliktan padişahım çok yaşadan vazgeçemeyenler kendi düşüncesi olmayanlar kısaca koyunları vicdanlarıyla başbaşa bırakıyorum yüzlerce insan ölünce doğruyu anlayan koyunlar! Çözüm surecine karşıyız diye bize kürt düşmanı barış karşıtı ırkçı diyen hümanistleride büyük bir acıyla seyrediyorum

K012_2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ABD büyükelçiliği 17-21 mart için İstanbul,Ankara,İzmir ve Adana'da terör saldırısı olabileceğini söylemiş ulaşım noktaları, hükümet binaları ve kalabalık meydanlardan uzak durun uyarısı yapmış.

Üst Alt