Ankara'da Patlama! - Sayfa 32 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ankara'da Patlama!

Sen önce kendini geliştir sonra milleti geliştirsin konuyu dağıtıp benim evlenmeme kadar getiren sensin ben evliyim zaten .. Senin bu konuda sıkıntıların var sanırım habire aynı şeyleri söyleyip duruyorsun?

Sen içimden geçme hayalleri kurmaya başlayınca tercihlerin farklı galiba diye düşündüm evli olacağını hiç hesaba katmadım.Bide utanmadan sen getirdin buralara diyor.

Lafı uzatmayacağım lanet olsun pkk lanet olsun terör ve lanet olsun pkk ile işbirliği yapan akp diyorum aynısı yaz bitsin bu konu.

ukrayna'daki ayaklanmaya gelince..

halk her zaman haklıdır.. dünyadaki en büyük ve radikal değişimler hep halk ayaklanmaları sayesinde olmuştur..

kaymak tabaka hiç bir zaman halkı düşünmez..

tarihte hiç bir dönem olmamıştır ki hak verilsin.. hak verilmez.. hak söke söke alınır..

1789 fransız ihtilali de kutsaldır.. mısırdaki mübarek'i deviren ayaklanma da.. kim kimi ve kimin desteğiyle devirirse devirsin.. işin içinde halk varsa bu darbe değildir.. darbe ordunun yaptığı işe denir.. tabi akp geziden sonra TDK'daki tanımı değiştirip kurnazlık yaptı ama darbenin tanımı bellidir.. bana 5 dilde darbe tanımı çıkarttırmayın.. gerek yok..

aklı selim herkes halk devrimi nedir.. darbe nedir bilir zaten.. halk devrim yaparsa öpüp başına koyacaksın.. cumhuriyet ve demokrasi gibi halkın "yöneticileri seçip dolaylı yönetmesi" değil, doğrudan yönetime el koyup gerçek anlamda irade göstermesidir devrim..

devrim geldi mi kimse kalmaz ortada.. umarım fransız ihtilali gibi 300 sene anlatılacak şanslı dönemde doğmuşuzdur..

ukrayna'daki ayaklanmaya gelince..

halk her zaman haklıdır.. dünyadaki en büyük ve radikal değişimler hep halk ayaklanmaları sayesinde olmuştur..

kaymak tabaka hiç bir zaman halkı düşünmez..

tarihte hiç bir dönem olmamıştır ki hak verilsin.. hak verilmez.. hak söke söke alınır..

1789 fransız ihtilali de kutsaldır.. mısırdaki mübarek'i deviren ayaklanma da.. kim kimi ve kimin desteğiyle devirirse devirsin.. işin içinde halk varsa bu darbe değildir.. darbe ordunun yaptığı işe denir.. tabi akp geziden sonra TDK'daki tanımı değiştirip kurnazlık yaptı ama darbenin tanımı bellidir.. bana 5 dilde darbe tanımı çıkarttırmayın.. gerek yok..

aklı selim herkes halk devrimi nedir.. darbe nedir bilir zaten.. halk devrim yaparsa öpüp başına koyacaksın.. cumhuriyet ve demokrasi gibi halkın "yöneticileri seçip dolaylı yönetmesi" değil, doğrudan yönetime el koyup gerçek anlamda irade göstermesidir devrim..

devrim geldi mi kimse kalmaz ortada.. umarım fransız ihtilali gibi 300 sene anlatılacak şanslı dönemde doğmuşuzdur..

Yanlız serdar hocam günümüzde eskisi gibi halk kendi insiyatifi ile değil dış etkenlerin tetiklemesi sonucu hatta içlerine karışan bazı unsurların hatta sermaye sahiplerinin paralarıyla finanse ettikleri olaylarda oluyor bunları nasıl ayırt etmek gerekir?

Hukuken yazdıkların doğru. Ama ben HDP meselesine herhangi bir hukuk içerisinde bakmıyorum. Türk töresi bağlamında bakıyorum.

O töreyi kaybedeli çok oldu. Sen birine kötü olan bir şeyi allayıp, pullayıp, övüp satarsan, o kişiye niye aldın diye suçlayamazsın. HDP'yi iktidar CHP ve MHP'den daha fazla önemsedi alladı, pulladı, parlattı ne zaman kendilerine bela olacağını, iktidarını sallayacağını anladı geri frene bastı ama iş işten geçmişti. Zaten HDP'ye asıl oy kaymasının nereden olduğunu da az biraz bakınca anlayabilir herkes. Kendi parlattıkları parti kendisini vurdu. Anlayacağın o tren çoktan kaçtı göz yumuldu bir kere.

Sen içimden geçme hayalleri kurmaya başlayınca tercihlerin farklı galiba diye düşündüm evli olacağını hiç hesaba katmadım.Bide utanmadan sen getirdin buralara diyor.

Lafı uzatmayacağım lanet olsun pkk lanet olsun terör ve lanet olsun pkk ile işbirliği yapan akp diyorum aynısı yaz bitsin bu konu.

Ben söyleyeceğim herşeyi yazdım sen okumadın galiba daha ağırını yazdım serkan

benim zihniyetim hakim olsa sen ihya olurdun :D

benim kadar özgürlük meraklısı bir adam bulamazsın :)

ben 90'larda baş örtülü kızlar okula gidebilsin diye slogan atmıştım.. ama siz kıymet bilmezsiniz.. değmezmiş dedirtiyorsunuz bana..

Eee sen de benim ülkemde yaşasan ben senin iki dünyanı ihya edeceğim ama bırakmıyorsun ki.

Hiç kadir kıymet bilmiyorsun.

Bu arada Ukrayna'da Rusya'yı filan savunmuyorum ama o halk dediğiniz batı yanlılarının da 2004'den itibaren turuncu devrimlerle Gürcistan, Ukrayna, Kırgızistan'da nasıl iktidara geldiklerini, Soros'un bizzat açıkladığı üzere ne kadar para akıttığını unutmamak lazım.

Yanlız serdar hocam günümüzde eskisi gibi halk kendi insiyatifi ile değil dış etkenlerin tetiklemesi sonucu hatta içlerine karışan bazı unsurların hatta sermaye sahiplerinin paralarıyla finanse ettikleri olaylarda oluyor bunları nasıl ayırt etmek gerekir?

Ayırt edilmez, zaten belli olur. Suriye'de Işid, Nusra gibi örgütleri Türkiye, Suud, Katar gibi ülkelerin lojistik destek ve finanse ettiğini herkes biliyor. Yani buna halk hareketi denilmez dış güçlerin desteği var. Suriye ordusuna ise Rusya, Lübnan, İran gibi ülkeler destek veriyor. Yani ikisi de dış destekli. Vekalet savaşı.

Edit: Bu arada sadece Suriye'yi örnek verdim daha yakın olduğu için. Dış destekli olduğunu anlamamız her yerden belli olur.

Son düzenleme:
Ben söyleyeceğim herşeyi yazdım sen okumadın galiba daha ağırını yazdım serkan

Daha ağırını yazdıysan bende yazdığımda bana terörist yaftası yapıştırmayacaksın.Kusura bakma bu ülkeyi yönetenler bu eylemleri yapanlardan daha suçlu benim nazarımda pkk benim gözümde iğrenç bir tetikçiden başka birşey değil ama onu azmettiren ve halkı onun kucağına bırakıp bundan fayda bekleyeni görmezden gelirsek olmaz.

Terörden 40 yıldır bıktı bu millet 40 yıldır lanetlemekten başka yapılan hiçbir şey yok.Tetikçinin eline silahı verenin başını ezmediğin sürece o silahı hep sana doğrultulmuş olarak göreceksin bu kadar basit.

Serkan'cım halk o noktaya geldikten sonra neyini ayırt edeceksin ki.. :)

sen her seferinde aşağıla halkını, benim %50'im de, milletin burnuna kadar gelsin.. ondan sonra dokunsan taşar zaten.. adam gibi yönetilen ülkede herkesin keyfi yerindeyken hangi kuvvet halkı galeyana getirebilir ki.. :D

benim keyfim yerinde olduktan sonra CIA, mossad v.s. alayı bir araya gelse galeyana gelmem.. işi o noktaya getirmeden düşünmek lazım..

biliyorsun gezi olaylarından bir önceki cumhuriyet bayramını kutlamadı bu gavatlar.. 23 nisan'ı v.s. de kutlamadılar.. üstüne bir de alkol yasağı ve "iki ayyaş" lafı gelince halk kudurdu..

sen sürekli kaşırsan halk da "biri galeyana getirse de sokağa dökülsem" diye bekler..

Serkan'cım halk o noktaya geldikten sonra neyini ayırt edeceksin ki.. :)

sen her seferinde aşağıla halkını, benim %50'im de, milletin burnuna kadar gelsin.. ondan sonra dokunsan taşar zaten.. adam gibi yönetilen ülkede herkesin keyfi yerindeyken hangi kuvvet halkı galeyana getirebilir ki.. :D

benim keyfim yerinde olduktan sonra CIA, mossad v.s. alayı bir araya gelse galeyana gelmem.. işi o noktaya getirmeden düşünmek lazım..

biliyorsun gezi olaylarından bir önceki cumhuriyet bayramını kutlamadı bu gavatlar.. 23 nisan'ı v.s. de kutlamadılar.. üstüne bir de alkol yasağı ve "iki ayyaş" lafı gelince halk kudurdu..

sen sürekli kaşırsan halk da "biri galeyana getirse de sokağa dökülsem" diye bekler..

İşte onu diyorum bende yutturmaya çalışıyorlar ya suriyedeki hareketi halk hareketi diye

Eee sen de benim ülkemde yaşasan ben senin iki dünyanı ihya edeceğim ama bırakmıyorsun ki.

Hiç kadir kıymet bilmiyorsun.

ya kardeş benim ikinci dünyamı rahat bırakın yahu :D ben inanmıyorum arkadaş.. istemiyorum öteki dünyayı.. kendinizi kurtarın siz.. bana ve bize karışmayın..

siz bu din kafasından çıkmadığınız sürece bir şey olmaz.. bak benim zihniyetim gelirse ben kendi adıma senin dini özgürlüğünü garanti ediyorum.. eğer olur da akp düşerse ve chp falan gelip senin namazını kısıtlarsa beni forumdan bul.. seninle yürümeyen adam değildir..

ama sen de benim din istemiyor olmama saygı duy..

ya kardeş benim ikinci dünyamı rahat bırakın yahu :D ben inanmıyorum arkadaş.. istemiyorum öteki dünyayı.. kendinizi kurtarın siz.. bana ve bize karışmayın..

siz bu din kafasından çıkmadığınız sürece bir şey olmaz.. bak benim zihniyetim gelirse ben kendi adıma senin dini özgürlüğünü garanti ediyorum.. eğer olur da akp düşerse ve chp falan gelip senin namazını kısıtlarsa beni forumdan bul.. seninle yürümeyen adam değildir..

ama sen de benim din istemiyor olmama saygı duy..

takılıyorum yahu...

hassas olduğun yerden vurayım dedim :)

İşte onu diyorum bende yutturmaya çalışıyorlar ya suriyedeki hareketi halk hareketi diye

yok ya onun halk hareketi olmadığı belli.. orada tam bir iç savaş var.. ışid kürtlere, kürtler ışid'e, esad severler ikisine, sonra ikisi birden esad güçlerine :D

halk hareketi geldiğinde öyle ezici olacak ki diğer bir grup sokağa çıkmayı aklına bile getiremeyecek.. hatırlarsan gezide biz bir ay cirit attık.. %50'nin maçası bile yemedi.. anca palalarla v.s. kevaşe gibi çıkıp 10 kişi bir çocuğa daldılar.. polisin arkasına falan saklandılar..

çünkü gördüler ki kalabalık gerçek.. ben taksime birkaç kez gittim.. özellikle bir gün abartısız milyonlarca insan sokaklardaydı.. bak binler demiyorum.. milyonlar.. zira istanbulun boyuna hakim bir insanım.. inanılmaz geniş bir alanı kaplayan bir insan deniziydi.. taksim meydanı v.s. değildi olay sadece.. şişli den beşiktaş'a iğne atsan yere düşmeyeceği bir gün vardı..

zaten hatırlarsan tırsıp hemen fas'a kaçtı en yoğun zamanında "ne olur ne olmaz, ordu üstüne vazife bilmesin" diye :)

Neyse her şerde bir hayır var derler. Gördüğüm kadarıyla İslamcılar çözümcü medyanın etksinden çıkıp milliliğe sahip çıkmaya başlıyorlar. Muhafazakar denen daha ılımlılar da öyle. Milliyetçiler bu konuda devletin yanındayız dediler. CHP kitlesindeki Atatürkçü veya ulusalcılar yakında muhtemelen askerin de desteğiyle HDPsever bu yönetimi götüreceklerdir. Kürtler de devletin kıymetini takrar anlamaya başladılar bölgede. Geriye anlamayan kürtler yani PKK tabanı, her teröristim diyene tuzla koşan marjinal Türk solu ve hükümet içinde çözümü savunanlar kaldı. Onlarla da mücadele edeeğiz artık. Türk Milleti devletine, Türk Devleti milletine saahip çıkacaktır. En karanlık anlarda Fatih Camii'nde üstadın dediği gibi:

korkma.jpg

yok ya onun halk hareketi olmadığı belli.. orada tam bir iç savaş var.. ışid kürtlere, kürtler ışid'e, esad severler ikisine, sonra ikisi birden esad güçlerine :D

halk hareketi geldiğinde öyle ezici olacak ki diğer bir grup sokağa çıkmayı aklına bile getiremeyecek.. hatırlarsan gezide biz bir ay cirit attık.. %50'nin maçası bile yemedi.. anca palalarla v.s. kevaşe gibi çıkıp 10 kişi bir çocuğa daldılar.. polisin arkasına falan saklandılar..

çünkü gördüler ki kalabalık gerçek.. ben taksime birkaç kez gittim.. özellikle bir gün abartısız milyonlarca insan sokaklardaydı.. bak binler demiyorum.. milyonlar.. zira istanbulun boyuna hakim bir insanım.. inanılmaz geniş bir alanı kaplayan bir insan deniziydi.. taksim meydanı v.s. değildi olay sadece.. şişli den beşiktaş'a iğne atsan yere düşmeyeceği bir gün vardı..

zaten hatırlarsan tırsıp hemen fas'a kaçtı en yoğun zamanında "ne olur ne olmaz, ordu üstüne vazife bilmesin" diye :)

Serdar Demir zaman zaman ciddiye alıyorum mesajlarını ama bazen beni korkutuyorsun. Şimdi şu mesaajında yazdığın tek bir kelimeye veya noktalama işaretine inanarak mı yazdın bunu yoksa ortam biraz dağılsın geyik olsun diye mi?

Öyleydi gerçektende o kalabalık gerçekti ama işte onu bile adamlar şimdi buradakiler gibi belli bir süreden sonra itibarsızlaştırdı.

Şimdi yapılanda aynı şey işte o zaman terör örgütleri geziye katılıyor diye olayın ilk başlama felsefesini ve o gerçek kalabalığın gerçekte ne istediğini bildiği halde bizi terörist ilan edenler şimdi bugün burada yine kendi başarısızlıklarının ve ihanetlerinin üstünü örtmek için bizi terörist ilan ediyorlar.

O değil de Bernie Sanders kaybetti lan seçimleri :( Florida'dan fark yemiş aday olma şansı kalmadı diyorlar ulan gılışdaroğlu gibi üzüldüm adama :(

Serdar Demir zaman zaman ciddiye alıyorum mesajlarını ama bazen beni korkutuyorsun. Şimdi şu mesaajında yazdığın tek bir kelimeye veya noktalama işaretine inanarak mı yazdın bunu yoksa ortam biraz dağılsın geyik olsun diye mi?

istanbul'da milyonların sokağa döküldüğüne inanmıyor musun :D

ben 29 mayıs mıydı tam gününden emin değilim.. özellikle bir gün milyonların döküldüğüne kalıbımı basarım.. beşiktaş'tan taksime ve oradan harbiye'ye insanlara değmeden yürüyemedim.. sadece kıçı kırık inönü stadı gibi bir alan 50 bin kişi alabilecek kapasitede iken 10'larca stadın sığabileceği bir alanda milyonlar olmadığını iddia etmek kendini kandırmaktır..

Üst Alt