Anti-Tudorcu Olarak Neden Tudor'u Savunuyorum? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Anti-Tudorcu Olarak Neden Tudor'u Savunuyorum?

Tudor harici bir yabancı TD çok farklı olmaz, eğer durumu kurtarıcı bir yerli hoca ile anlaşırsak yeterli olur; H.Hamzaoğlu gibi.. Bu sene bizi idare ettikten sonra hemen kaliteli bir TD ile anlaşıp yaz kampına onunla gitmeliyiz.

Yabancı TD'ymiş, kaliteliymiş bizim ligde bunlar işlemez. 2011'de olduğu gibi; seçilen başkan Terim'i getirecek. Bu kadar basit.

10 sene sonra itiraf etsem kendimi ifşa etsem olur mu aslında ben bir...

kXyLNr.jpg

orda duralim

büyüklüğün tek ölçütü şampiyon olmak

gerisi faso fiso

7., 9., 13. şampiyonluklarda rakiplerimizi kaç kaç yendik ezdik mi ezildik mi hatırlamıyorum bile

ama bildiğim şey en çok şampiyon olan takım olduğumuz ve armamızın üstündeki 4 yıldızlı rütbemiz

- - - Flood Önleme Sistemine yakalandınız :) - - -

beni pek tanıdığın söylenemez renktaş

nadiren kafaya bişey takarım

ama takınca pis takarım
Saygı duyarım.
Okudum, emeğine sağlık.
Katıldığım noktalar var, katılmadığım noktalar daha çok. Bir çoğuna bazı arkadaşlar değindiği için detaya girmeye gerek duymuyorum.

Son düzenleme:
Tudor harici bir yabancı TD çok farklı olmaz, eğer durumu kurtarıcı bir yerli hoca ile anlaşırsak yeterli olur; H.Hamzaoğlu gibi.. Bu sene bizi idare ettikten sonra hemen kaliteli bir TD ile anlaşıp yaz kampına onunla gitmeliyiz.

Hamzaoğlu' nu bir önceki örnek olarak verdiğini anladım, bizzat kendisinin gelmesine imkan ihtimal yok zaten...

Gelmesi zor olsa da 'Kariyer finali' ni bizde ve başarılı şekilde yapmasını istediğimden ve camianın kabullenip güven duyması için her zaman ilk tercih olduğundan dolayı Terim' in gelmesini isteyenlerdenim...

Terim olamıyorsa, bu defa Hikmet Karaman' ın gelmesinin doğru olacağı kanaatindeyim, gayet ciddiyim. Hep ümit kesilmiş takımlarda görev alabilmiş, çoğu defa kimsenin ummadığı sonuçları, hemde pozitif futbol oynatarak elde etmiş bir TD dür; icraatları Tudor' un Karabük performansını yüze katlar...

Elbette önceliğim her zaman sol tarafta resmi bulunan muhteremdir ama yakın gelecekte imkansız, kendisi de şu aşamada BŞ i bırakmayacaktır...

Ara transfer döneminde yapılacak hamleleri Tudor' un kalıp gitmesinden çok daha önemli buluyorum şu an için. Doğru takviyeler yapılamazsa mevcut kadro ile geçmiş olsun; Terim-Karaman-Avcı-Fergi-Mou bir araya gelse bir cacık olmaz; en az üç mevkiye direkt kalite adam lazım...

Hamzaoğlu' nu bir önceki örnek olarak verdiğini anladım, bizzat kendisinin gelmesine imkan ihtimal yok zaten...

Gelmesi zor olsa da 'Kariyer finali' ni bizde ve başarılı şekilde yapmasını istediğimden ve camianın kabullenip güven duyması için her zaman ilk tercih olduğundan dolayı Terim' in gelmesini isteyenlerdenim...

Terim olamıyorsa, bu defa Hikmet Karaman' ın gelmesinin doğru olacağı kanaatindeyim, gayet ciddiyim. Hep ümit kesilmiş takımlarda görev alabilmiş, çoğu defa kimsenin ummadığı sonuçları, hemde pozitif futbol oynatarak elde etmiş bir TD dür; icraatları Tudor' un Karabük performansını yüze katlar...

Elbette önceliğim her zaman sol tarafta resmi bulunan muhteremdir ama yakın gelecekte imkansız, kendisi de şu aşamada BŞ i bırakmayacaktır...

Ara transfer döneminde yapılacak hamleleri Tudor' un kalıp gitmesinden çok daha önemli buluyorum şu an için. Doğru takviyeler yapılamazsa mevcut kadro ile geçmiş olsun; Terim-Karaman-Avcı-Fergi-Mou bir araya gelse bir cacık olmaz; en az üç mevkiye direkt kalite adam lazım...

Katılıyorum size, bende Fatih Terimin gelmesini istiyorum, belirttiğim gibi bir TD değişikliği olacaksa şu aşamada yerli olmalı. Bu arada kritik bir noktaya değinmişsiniz; bu takımın gerçekten ciddi takviyelere ihtiyacı var, özellikle yedek kadro çok kötü. Devre arasına bir sağ salim çıkalım, Tudor şu aşamada bizi kurtarır lakin hala kötü sonuçlar almaya devam ederse devre arasını beklemeye gerek olmaz diye düşünüyorum.

Katılıyorum size, bende Fatih Terimin gelmesini istiyorum, belirttiğim gibi bir TD değişikliği olacaksa şu aşamada yerli olmalı. Bu arada kritik bir noktaya değinmişsiniz; bu takımın gerçekten ciddi takviyelere ihtiyacı var, özellikle yedek kadro çok kötü. Devre arasına bir sağ salim çıkalım, Tudor şu aşamada bizi kurtarır lakin hala kötü sonuçlar almaya devam ederse devre arasını beklemeye gerek olmaz diye düşünüyorum.

Aynı görüşte olsak da bir düzeltme yapma ihtiyacı hissettim; yedek kadroyu güçlendirmek değil esas mevzu. Kadroda ancak yedek kulübesinde sırasını bekleyecek çapta adamlar ilk 11 oynuyor, yedek kulübesindeki bazıları ise kadroda hiç olmamalı bile...Üç adet direkt kalite ilk 11 oyuncusu alınır (Olabildiğince genç oyuncular olmalı aynı zamanda, kadronun nüvesi biraz geçkince çünkü), yedek kulübesindeki gereksizler bertaraf edilir...

Aynı görüşte olsak da bir düzeltme yapma ihtiyacı hissettim; yedek kadroyu güçlendirmek değil esas mevzu. Kadroda ancak yedek kulübesinde sırasını bekleyecek çapta adamlar ilk 11 oynuyor, yedek kulübesindeki bazıları ise kadroda hiç olmamalı bile...Üç adet direkt kalite ilk 11 oyuncusu alınır (Olabildiğince genç oyuncular olmalı aynı zamanda, kadronun nüvesi biraz geçkince çünkü), yedek kulübesindeki gereksizler bertaraf edilir...

Tamamen katılıyorum, özellikle boldladığım kısımlar bizim için esas önemli noktalar..

Tudoru eleştirdiğim konular:
1) Basına verdiği saçma sapan demeçler(Vodafone park atmosferi yüzünden yenildik, Gençleri 5-1 yenince konuşmuyorsunuz başakşehir'e 5-1 yenilince konuşuyorsunuz gibi saçma bir söylemde bulunması bunun daha çok örneği olduğu için uzatmak istemiyorum)
2) Ndiaye, Fernando, Feghouli ve Belhanda gibi adamları neden istedikleri mevkide oynatmıyorsun(feghouli neden beşiktaş, fenerbahçe maçlarında sağ çizgiyi veya sol çizgiyi kullanmak yerine merkezde oynuyor neden ndiaye'yi 6 numara olarak sabitliyorsun neden fernando'ya istediği özgürlüğü verip orta sahada top kullanmasını istemiyorsun)
3) Hazırlık kampında veya anadolu maçlarında aynı sistemle oynarken neden fenerbahçe, trabzon, başakşehir, beşiktaş maçlarında 4 ayrı formasyon seyrediyoruz zaten eksik olan bir sol tarafımız var hangi sistemi yaparsak yapalım o sistemleri ilk defa oynayacağımız için rakibe avantaj sağlıyorsun.
4) Oyuncu değişlikleri konusunda neden sadece izliyor mesela başakşehir maçında 2-1 olduğu an garry rodrigues'i sokması gerekiyordu ama sokmadı 4-1 olduktan sonra sokuyor, beşiktaş maçında 2-0 olmuş maçta gol bulmak için denayer - linnes değişikliği gibi saçma sapan işler yapıyorsun ve ileriye taşıyacak garry'i çıkarıp selçuğu sokuyorsun.

Olumlu Yönleri:
1) Anadolunun en zor 4 deplasmanından 10 puan alabildik bunu taktir ediyorum çünkü deplasman puanlarına bakıyorum 7 maç sonunda ve bu kadar zor deplasman fikstürünü bitirirken fenerden 2 beşiktaştan 1 puan az alıyorsak bence her türlü burada saygımı gösteririm sonuçta bu fikstürden beşiktaş, fenerbahçe ve başakşehirin de geçeceğini biliyoruz ve onların da ciddi puanlar bırakabileceği ortadadır.
7 maç sonunda
Fenerbahçe 12 puan
Beşiktaş 11 puan
Galatasaray 10 puan
2) Yedek kadromuz olmadığı için şu oyuncuyu neden oynatmadı diye eleştiremem çünkü yedek oyuncuların potansiyeli PTT 1. lig düzeyine yakın duruyor.

Genel olarak düşüncem:
Evet hocaya hala güvenmiyorum fakat takıma sonuna kadar destek olmak lazım hatta akhisar maçında 50 bin kişi bir şekilde olmalıyız şu an bu zor fikstür bittiği halde 2 ezeli rakibimizin tam 3 puan önündeyiz yani 1 maçlık ciddi bir kredimiz var. Kadıköy deplasmanına kadar 11 tane anadolu maçımızdan 11/11 veya 11/10 şeklinde 30-33 puan arasında bir puan toplarsak rakiplerle olan 3 puanlık farkı çift hanelere tekrar taşıma olasılığımız çok yüksektir. Ayrıca puan farkı çift hanelere çıkarsa beşiktaş, başakşehir, trabzon gibi rakiplerle iç saha da ciddi bir avantajla oynayacağız her ne kadar tudor'a güvenmesem de bu puan farkını iç saha sinerjisiyle arttırabiliriz. Genel olarak hoca istikrar konusunda kulübün ciddi eksikleri olduğunu düşünüyorum çok az ümidim olsa da belki Tudor'la beraber bu istikrar olayını aşıp bambaşka bir boyuta çıkabiliriz en azından artık kulüp gitmeyeceğini açıkladığı için bize de Tudor'a olmasa bile takıma ciddi bir destek olmak gerekiyor belki bu süreçte Tudor en iyi özür dileme yolunun 11/11 yaparak üstüne kadıköy'de puan alarak olabileceğini düşünüyor olabilir. En azından düşünmüyorsa bile 11/11 yapıp kadıköy de puan almayı bize borçludur. Eğer yapamayacaksa yolları ayırmak en mantıklısı olacak

Devre arasında mutlak 4 transfer yapmalıyız.
-Asamaoh(Şartlar ne olursa olsun kabul etmeliyiz)
-Emre Akbaba / Deniz Türüç (Yedek kulübesi veya ilk 11'i güçlendirmeliyiz
-Umut Bozok
-Kaan Ayhan

Eğer bu 4 transfer gelirse Tudor'un neler yapacağını görelim eğer ki anadoluda puan kaybettiği an direk yollamalıyız.

İlk yarı oynadığımız deplasmanlar:
Osmanlıspor(Galibiyet)
Antalyaspor(Beraberlik)
Bursa(Galibiyet)
Konya(Galibiyet)
Trabzon(Mağlubiyet)
Başakşehir(Mağlubiyet)
Beşiktaş(Mağlubiyet)

Ne kadar medya ve basın basit fikstür gösterse bile en zor fikstür bizdeydi ta ki beşiktaş maçına kadar şimdi önümüzde 11 hafta anadolu takımlarıyla maçımız var sonrasında tek dışarda olan derbimiz fenerbahçe olacak zaten ondan sonra trabzon, başakşehir, beşiktaş'la iç saha da oynayacağız. 3-4 transferle ikinci yarı çift hanelere ulaşıp şampiyon olabiliriz hem de Tudor'a rağmen bunu başarabiliriz

Son düzenleme:
Üst Alt