Apple'ın Muhteşem Satış Politikası ve Harika Pazarlaması - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Apple'ın Muhteşem Satış Politikası ve Harika Pazarlaması

Ekim 2014te iphone6 aldım. tam iki yıl geçti şükürler olsun en ufak problem yaşamadım. Evet biraz pahalı ama verdiğim paraya değdi doğrusu. Herkes bütçesine göre almalı telefonu. Ben herhalde 1-2 yıl daha kullanırım telefonumu. Gayet memnunum.

Eskiden yenilikler apple dan gelirdi. Simdi yenilikler android tarafindan geliyor. Apple alliyor, pulluyor, sanki kendi cikardigi bir teknolojiymis gibi reklamini yapip kaymagini yiyor. Bir teknolojiyi apple duyurmadan ve kullanmadan teknoloji olmuyor o. Kablosuz kulaklik olayini ilk adini bile duymadigimiz cin telefon firmalari yapti. Ama ip7 duyurulmadan once buyuk bir kesimin haberi bile yoktu boyle bir teknolojinin varligindan. Apple duyurunca teknoloji oldu.
Adamlar artik bok bile uretsek satilir mantigi ile is yapiyorlar ve haklilar da. Niye para harcayip yenilik yapsinlar ki. Niye ar ge ye yatirim yapsinlar. Bu adamlar saglam bi darbe yemeden yenilik bekmeyin derim ben.

Android in tek eksi yani belli sure sonra sisip kasmasi idi. Onu da artik 5.0 gunellemesi ile cozduler. Eskiden ayfoncularin genel bahanesi oydu simdi ne diyorlar bilmiyorum. Apple candir deyip geciyorlar heralde. Ya da hava atma mantigi ile aliyordur.

İsteyen istedigini alip kullanmakta tabii ki ozgurdur. İp7 lansmanindan sonra teknoloji sitelerinde donen sacma fanboy muhabbetlerinden sonra yazmak istedim.

su gecirmez diye iddia ettikleri yeni özellik benim samsun galaxy s5'te bile var. kac yillik telefon üstelik. 150 euroluk kulaklik satiyorlarmis. 2 kulaklik parasina klas telefon alirim burada. yarim elmaya bukadar merakli olan adamlari anlamak mümkün degil. ergen gibi tutturmuslar iphone süper diye :asd22: ha tamam iyi olabilir eyvallah ama abartmanin mantigi yok. telefon 50 dolara mal oluyorsa 700-800euroya falan satiyorlar. telefonlarin %98'i cin mali. hatta ayni iscilerin ellerinden bile geciyor olabilir. saat ücreti 1 euro bile olmayan isciler üretiyor millet de pahali pahali aliyor. fazla hafiza disinda diger markalara göre ben bir yenilik görmedim diger markalarin yeniliklerini toplayip yeni diye sunmuslar. cift ekran lg v20de var mesela kimse konusmuyor o telefonu. iphone 9 öyle olunca yeni özellik diye yutturacaklar

Ekim 2014te iphone6 aldım. tam iki yıl geçti şükürler olsun en ufak problem yaşamadım. Evet biraz pahalı ama verdiğim paraya değdi doğrusu. Herkes bütçesine göre almalı telefonu. Ben herhalde 1-2 yıl daha kullanırım telefonumu. Gayet memnunum.
Olum ben iphone 6s plus aldım gerçekten verdiğim paraya pişman değilim hakkını veriyor tel.

Lan oğlum manyak mısın? :D Daha önce de söyledim bunu hala aynı mesajı atıyorsun :)

"3,5 sene iPhone 4 kullandım. Öncesinde de 1-1,5 yıl iPhone 3GS kullandım. Senin önerinle almadım."

Kayıtlara bu şekilde geçsin lütfen.. :coffee:
Lg G4 alacağım dedin sen İphone e devam et dedim.Ha iphone kullanıpta LG ye geçen net attan eşşeğe binerdin.

Biliyorum bunu renktas. Bundan bahsediyorum iste. Valla cok guzel telefon. Bence alinir her turlu. Ben teknik anlamda inceledim. İincelemeyi izleyemedim. Sen izlediysen ve kafana yattiysa al derim.

Bunlara da bak derim ama. A7000 ve K5 in ozellikleri yakin birbirine. Biri 2900 biri 2750 mAH. Ama P1m in bataryasi 4000m AH. Amiral gemisi telefonlarla yarisiyo bu konuda. K1 ve P1m de Dolby lisansli hoparlor var mi bilmiyorum yalniz. K5 in kamerasi daha iyi gorunuyor.

4.5g desteklerine de kesin bak derim.

Kiyasla sitesine bak kesin cozum.

zenfone 3 ultra ve htc 10 hakkinda bilgin var mi reis ? hangisini tavsiye edersin.

su gecirmez diye iddia ettikleri yeni özellik benim samsun galaxy s5'te bile var. kac yillik telefon üstelik. 150 euroluk kulaklik satiyorlarmis. 2 kulaklik parasina klas telefon alirim burada. yarim elmaya bukadar merakli olan adamlari anlamak mümkün degil. ergen gibi tutturmuslar iphone süper diye :asd22: ha tamam iyi olabilir eyvallah ama abartmanin mantigi yok. telefon 50 dolara mal oluyorsa 700-800euroya falan satiyorlar. telefonlarin %98'i cin mali. hatta ayni iscilerin ellerinden bile geciyor olabilir. saat ücreti 1 euro bile olmayan isciler üretiyor millet de pahali pahali aliyor. fazla hafiza disinda diger markalara göre ben bir yenilik görmedim diger markalarin yeniliklerini toplayip yeni diye sunmuslar. cift ekran lg v20de var mesela kimse konusmuyor o telefonu. iphone 9 öyle olunca yeni özellik diye yutturacaklar

iPhone6 Plus`ın maliyet dökümü şöyle:

Ekran: 52.5 dolar
Hafıza kartı: 15 dolar
İletişim ekipmanı: 37.5 dolar
Kamera: 12.5 dolar
İşlemci: 20 dolar
Mekanik parçalar: 35 dolar
Diğer parçalar: 38.6 dolar
İşçilik: 4.5 dolar
TOPLAM: 215.6 dolar
ABD satış fiyatı: 749 dolar

:)

Asgari ücret aliyorsaniz üstüne alkol kullanıyorsaniz ve çok çıkıyorsaniz Normal yollu bir Android alın benden bir tavsiye :D

One plus 3 mesala iyi telefon 6gb ram var sony kamera.

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

zenfone 3 ultra ve htc 10 hakkinda bilgin var mi reis ? hangisini tavsiye edersin.

Renktas valla uzun zaman oldu ben telefonlari takip etmiyorum pek. Yanlis yonlendirmek istemem seni. Ama lg nin yeni amiral gemisi v20 guzel olacak baya bence. Guzel yenililler barindiriyor gibi cift ekran vs. Ve. G5 den aldiklari dersle ortaya harika bisi cikmis olabilir. Htc ise benim bildigim uzun zamandir yeni bisi katmiyo. Ayni tas ayni hamam. Ayrica cok kalin geldi bana. Asus zenfone serisi son durumunu bilmiyorum ama zenfone 5 kullanan arkadaslarim batarya performansini hic begenmemisti. Bataryadan yakinan cok vardi. Z3u dolu dolu gozukuyo ama bilmiyorum. V20 cikinca onu incele derim. Tanitildi heralde. İncelemeri de duser yakinda.

Her yeni iphone modeli tanıtıldığında benzer kavgalar meydana geliyor. İnsanlar tüketim konusunda çılgınlıkta boyut atlamış gibi davranıyor. Alt tarafı bir telefon tanıtılıyor nedir bu kadar hengame anlamıyorum. Alandan sanane satandan sana ne?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Şöyle zırt pırt Android için sony mi alsam samsung mu alsam yoksa htc vs alsam derdine düşmüyorum Allahtan.Apple tektir bu konuda.Kafanda Apple vardır sadece hangi modeli alayım derdine düşersin o kadar.Zırt pırt telefon araştırılmaz yaw.

iPhone6 Plus`ın maliyet dökümü şöyle:

Ekran: 52.5 dolar
Hafıza kartı: 15 dolar
İletişim ekipmanı: 37.5 dolar
Kamera: 12.5 dolar
İşlemci: 20 dolar
Mekanik parçalar: 35 dolar
Diğer parçalar: 38.6 dolar
İşçilik: 4.5 dolar
TOPLAM: 215.6 dolar
ABD satış fiyatı: 749 dolar

:)

Ee normal değil mi? İnşaat işçisi abimizin elinde bile var. Amacım küçümsemek haşa değil, ekmeğini taştan çıkaran adamla gurur duyarım ama ülkemizdeki bu aşırı teknoloji sevdasından yola çıkarak düşün; dünyada da apple marka değeri, pazarlama ve reklam katsayısını ekle o 215.6 dolara.

Arz-Talep meselesi tabiki

Üst Alt