Aranıza Katılmaktan Şeref Duyuyorum - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Aranıza Katılmaktan Şeref Duyuyorum

Cevap: Aranıza Katılmaktan Şeref Duyuyorum

Hoşbulduk hocam. :)

Merhaba öncelikle hoşgeldiniz:)

Bende scout olmak istiyorum ama bu konu hakkında pek bilgi sahibi değilim açıkçası. Zaten oyuncu önermeyi ve araştırmayı severim. Geçmişte 2-3 sene önce burada önerdiğim oyuncular şu an hep büyük takımlara gitti bile. Beni bilen bilir saygılar:ka21:

Bu konu sürekli hoşgeldiniz merasimleriyle mi devam edecek.:)

Bersan reis haklı başladığımız yerdeyiz. Bende scout olmak istiyorum.:) Gerçekten çok havalı olmalı özellikle söylemesi.:)

Ne iş yapıyorsun? - Scout'um. Bu yıl izlediğiniz şuan buradaki bir çok kişinin tanımadığı bir yıldız adayı söyleyebilirmisiniz?Çünkü belhanda falan bunlar herkesin bildiği oyuncular.

saygılar.

Hoşbulduk hocam. :)

Peki hocam Türkiye'de nasıl scout olunur? Şirkete bağlı çalışmak için neler yapmak gerekir? Geliri ne kadardır?

Bi de bir sorum daha olacak benm de abim var 26 yaşında çok iyi oynar ancak keşfedilemedi bugüne kadar amatörde hala, onu da bir göstersem mi size belki beğenirsiniz.

Oyuncular kendilerini önermemizi isteyebiliyorlar , biz buna göre uygunluk durumunu , oyuncunun yeterliliğini ve benzeri şeyleri araştırıyoruz.Uygunsa transferinden komisyon alıyoruz.

Diğer bir yöntem de kulüpler bizden bir oyuncu hakkında bilgi , araştırma benzeri şeyler isteyebiliyor veya direkt bizim onlara oyuncu bulmamızı istiyorlar bu transfer gerçekleşirse komisyon alıyoruz.

Son önerdiğiniz oyuncular kimler?

Burda en cok tartisilan konulardan biri uzerine bir de profesyonel birinin gorusunu alalim. Sizce Messi mi Ronaldo mu daha iyi futbolcu?

Pavel Yakovlev , Yacine Brahimi , Paulo Dybala , Danijel Aleksic

Bu konu sürekli hoşgeldiniz merasimleriyle mi devam edecek.:)

Bersan reis haklı başladığımız yerdeyiz. Bende scout olmak istiyorum.:) Gerçekten çok havalı olmalı özellikle söylemesi.:)

Ne iş yapıyorsun? - Scout'um. Bu yıl izlediğiniz şuan buradaki bir çok kişinin tanımadığı bir yıldız adayı söyleyebilirmisiniz?Çünkü belhanda falan bunlar herkesin bildiği oyuncular.

saygılar.

Takımına göre değişir Galatasaray içinse Ronaldo , Messimiz var zaten(Selçuk) :) . Şaka bir yana bence Messi çünkü sevdiğim tarzda bir oyuncu.Sadece hızından dolayı oyuncu tercih eden takımlar varken bu adam çok komple.Diyeceksin ki Ronaldo değil mi öyle ama kendi fikrim. :)

Burda en cok tartisilan konulardan biri uzerine bir de profesyonel birinin gorusunu alalim. Sizce Messi mi Ronaldo mu daha iyi futbolcu?

Öncelikle hoşgeldiniz foruma. Bir sorum olacak, daha önce hiç keşfettiğiniz bir futbolcu oldu mu ? :f

Hayırlısı olsun diyelim o zaman özelden kendisinin adını yollayabilirsiniz ancak bir söz vermeyeyim size. :)

Kaan Bey;

Ben şu özel mesaj olayını bir türlü çözemedim. Sıkıntı oluyor benim için. Anlayışla karşılayacağınızı ümit ederek, buradan yazıyorum.

Benim yeğen'in adı ''Samet Kılıç'' genç takımlarda milli oldu. Ancak çocuğun talihi bir türlü, açılmadı gitti. Yıllardır tek hedefimiz, bu çocuğu Galatasaray gibi büyük bir camia'nın A takımında oynatabilmek.

İnanın, kendisini izlerseniz ve öneri de bulunursanız, sizi mahçup etmez. Pek çok takım kendisini istiyor. Ama ben dayısı olarak, 2. lig ya da 3. lig takımlarında heba olmasını istemiyorum. Malum ne büyük yetenekler, oralarda kaybolup gidiyor. Şayet siz, bizim yeğeni scout ederseniz, belki de sonuçsuz kalacak maceralara atılmaktan kurtulacak. Bir nevi amme vazifesi göreceksiniz. Bu konuda yardımcı olma inceliği gösterirseniz, beni şad edersiniz.

Saygılar efendim.

Hoşgeldin Meslektaşım :) Hakim olduğum bazı liglerde aktif olarak çalışmışsın vereceğin isimleri merakla bekliyorum :)

Üst Alt