Arda Turan: "Benim için yeni bir hayat başladı" - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Arda Turan: "Benim için yeni bir hayat başladı"

Cevap: Arda Turan:"Biz paramızı alamazken yabancılar helikopter bakıyordu"

Yabancı sınırına bağlamak da tam bir sivrizekalılık olmuş konuyu, ucuz milliyetçilik yapmayın.

Yok hacı onun garip bir sinir sistemi var ucuz milliyetçiliğinden değil biz Arda ya kızdığımız için böyle az sonra bir yolunu bulup garip bir şekilde Fatih Terim,Baros,Eboue ye giydirmeye başlayacak.Aslında geç bile kaldı bu konuda Arda yı korumadan önce hoca yı eleştirmesi gerekiyordu gündelik saatine göre ama sanırım bugün bir derdi var.

Galatasaraydayken Medyaya sallayan arda..

Galatasaraydan gidince

Medya araciligiyla Galatasaraya salliyor iyimi?

Size ne Arda'nın konuşmasından okumyın yada yorum yapmayız o zaman.

Ayrıca Tarkan Tarkanlı'nın yazısı çok boş ve ahlaksızca olmuş.

Size ne Arda'nın konuşmasından okumyın yada yorum yapmayız o zaman.

Ayrıca Tarkan Tarkanlı'nın yazısı çok boş ve ahlaksızca olmuş.

Az bile demis, acunla kanka olursan, emreyle kanka olursan kimyan boyle bozulur..

Dusun Casillas Xavi ile 2 dakika macta olanlari konusunca.. Mourinho ne kadar sinirlendi.. bizimki yanlarindan gelmiyor.. yok ps3 turnavalari.. yok aclilislar.. acunun kucagin otursun.. onada KIL oluyorum zaten ;)

ozaman sana M.Sarp, Aydinlar, Ufuklar, Ayhanlar mustehak.. ;) yabanci olmasa bizim turklerde bi tirt olmaz..

unutmaki uefayi aldigimizda bile.. turkler futbolu.. Taffarelden, Popescudan, Hagiden ogrendi.. ;) gercegi gorelim artik.. 70-75 milyonluk ulkeden.. 10 tane ust duzey oyuncu cikartamiyorsan.. o zaman bu seni yabanci yitmesi normal.. ha bide isin oteki tarafi.. sen elindeki gencin onunu acmamak icin.. 10 milyon istersen.. transfer ucreti.. o futbolcuyuda bitirirsin..

Ayhan'ı rahat bırakın, şu anda kendisi 3 defa şampiyonluk yaşamış ve bunda çok katkısı olan faal futbolcularımızın tek örneğidir Ayhan. Bursaspor'dan beleşe yatay geçiş yapmış, saçımızı başımızı yoldurmuş Sarp ile ismini yanyana getirmek taraftardaki yerli düşmanlığının örneklerinden biri.(her yerliyi bir kefeye koyup bunu milyonluk yetersiz yabancıların yanına kar yapmak)

bide bu oyuncuyu 10 numarali Metin Oktayin yanina koydular.. Melo bile daha cok terletiyor o formayi inan bana.. eminim burlari okuyosundur..

katiliyorum sana oktay arda büyük kaptan degilirdir yetenekli bir gencti iste o kadar ben büyük Galatasarayliyim diye konusuyordu ya bu da taraftarlara gaz vermek icindi benim icin büyük kapatan kim diye sorarsan para yi degil galatasarayi secen metin oktay 2000 de umuzu cikmis bir bülent korkmaz alisamiyen de ben burdayim diyen tugay kerimoglu

Az bile demis, acunla kanka olursan, emreyle kanka olursan kimyan boyle bozulur..

Dusun Casillas Xavi ile 2 dakika macta olanlari konusunca.. Mourinho ne kadar sinirlendi.. bizimki yanlarindan gelmiyor.. yok ps3 turnavalari.. yok aclilislar.. acunun kucagin otursun.. onada KIL oluyorum zaten ;)

Sanane adamın özel hayatından senin hiç Fenerli arkadaşın yok mu? İstediğiyle arkadaşlık eder bu kimseyi ilgilendirmez.Ayrıca Arda hepimizden daha çok Galatasaray'lıdır.

Galatasaraydayken Medyaya sallayan arda..

Galatasaraydan gidince

Medya araciligiyla Galatasaraya salliyor iyimi?

Doğru yapıyor. Yerli yıldızların bu ülkede tek dostu yok. Ne medya, ne yönetim ne de kendi taraftarı... Bir açık yakalandımı, bir kaşık suda boğarlar. Forumlarda edilmedik küfür kalmaz. Kısa dönem formsuz olsa, şamar oğlanı yaparlar hemen. (Yıllardır takımın yükünü çeken, ölesiye mücadele eden Sabri'ye bu forumda söylenenlere bir bakınız)

Ayhan'ı rahat bırakın, şu anda kendisi 3 defa şampiyonluk yaşamış ve bunda çok katkısı olan faal futbolcularımızın tek örneğidir Ayhan. Bursaspor'dan beleşe yatay geçiş yapmış, saçımızı başımızı yoldurmuş Sarp ile ismini yanyana getirmek taraftardaki yerli düşmanlığının örneklerinden biri.(her yerliyi bir kefeye koyup bunu milyonluk yetersiz yabancıların yanına kar yapmak)

yasamis olabilir ama ayhanin bu basarida fazla katkisi olduguna katilmiyorum renkdas.. Ayhan hangi sampiyonlugumuzun bas aktorlerinden? ben yerli dusmani degilim? Yerlilerden sayip seve bilecegimiz dogru duzgun kactane topcu var suanda bana saysana? yetenek baabinda.. Mesela bizde bi Okan yok, bi Bulent yok, bi Hasan Sas yok, bi Arif yok (besiktaslidir kendisi) yada bi Tugay yok.. nerde oyle yerli futbolcu? biz eskiden yerlilerden medet umardik ama artik yabanci futbolcularin ayagina bakiyoruz.. bundada suclu biz degiliz yabanciyi ovuyoruz yada seviyoruz diye.. ayhan bile inan bana diyordur icinde.. vay anasina ne topcu su Melo diye.. ben bugune kadar bosa top oynamisim diyodur inan bana renkdas.. suanda bitek Selcuk Inan var top klass diyebilecegimiz takimda.. baskada bizde suanda yerli futbolcumuz yok.. inan bana.. ;) Sercan Yildirim diye bilirsin ama daha gelisecek suresi var.. baskada suanda benim su turk futbolcusu topu aldimi rahatim dedigim oyuncu yok.. Sabri var mesela.. bide her mac mucadele edip yeteneklerini oldugunca kullanmaya calisan..

yabanci hayranligi degil Rierayida begenmiyorum mesela suan itibariyle, Elmanderide bi cogumuz bayiliyor ama ben onuda vasat buluyorum.. cunku elmander tek forvetin oyuncusu degil bana gore.. yanina adam lazim.. ama zamanla gorecegiz.. ama bana gelip Ayhana burda laf atma deme.. ayhan 5 senedir futbolunun ustune bisey koymuslugu yok.. o kadar yani..

galatasaraylıyım deyip baska takıma gittkten sonra takımı kötuluyecek acıklamalar yapması çokk yanlış

Ardanın gitmesi taraftar açısından iyi olmuş. Bizdeyken takımın oyuncusu diye sallamak cezaydı. Arda da gitmese takımda sallayacak adam yoktu.

Diğer perspektifi ise işin; medyadan dert yanan Arda medyayla el ele bize sallıyor.Medyanın üstüne gelmesinden sıkılan adam medyatik olmayı belki de kendisi seviyor. Belkide kız arkadaşının yanında arka planda kalmaktan falan korkuyordur. Kendisinin kuyusunu kazan medyaya her gün konuşuyor, evinin kapısını falan açıyor. İçimde Arda Tr'e döndüğünde fener STSL de olursa fenere dönecekmiş gibi bir his uyanıyor. Emre de gittiğinde aynı konuşmaları defalarca yapmıştı, hatta üzerinde formayı gördüğümde para için falan diye düşünmüştüm ama daha sonra para için bile olmadığını GS'e kin güttüğünü falan kusmuştu. Umarım Arda hakkında yanılıyorumdur. Menajerinden tut en yakın dostlarına kadar alayı Fenerin tribündeki amigosundan daha itici olan bir ton adamla bu kadar yakın olmasına daha önce daha normal bakarken bugün adam gibi GS'lı arkadaş hiç mi bulamadı acaba diye düşünüyorum. Allah hakkında hayırlısını versin Arda, umarım Acun abin gibi özel jet alırsın da bu eşsiz ve onurlu camianın arkasından konuştuklarını yerde bırakıp göklerde gezersin.

Arda gitti gideli susmadi.. Yeter artik kendi oyununa konsantre ol.

yasamis olabilir ama ayhanin bu basarida fazla katkisi olduguna katilmiyorum renkdas.. Ayhan hangi sampiyonlugumuzun bas aktorlerinden? ben yerli dusmani degilim? Yerlilerden sayip seve bilecegimiz dogru duzgun kactane topcu var suanda bana saysana? yetenek baabinda.. Mesela bizde bi Okan yok, bi Bulent yok, bi Hasan Sas yok, bi Arif yok (besiktaslidir kendisi) yada bi Tugay yok.. nerde oyle yerli futbolcu? biz eskiden yerlilerden medet umardik ama artik yabanci futbolcularin ayagina bakiyoruz.. bundada suclu biz degiliz yabanciyi ovuyoruz yada seviyoruz diye.. ayhan bile inan bana diyordur icinde.. vay anasina ne topcu su Melo diye.. ben bugune kadar bosa top oynamisim diyodur inan bana renkdas.. suanda bitek Selcuk Inan var top klass diyebilecegimiz takimda.. baskada bizde suanda yerli futbolcumuz yok.. inan bana.. ;) Sercan Yildirim diye bilirsin ama daha gelisecek suresi var.. baskada suanda benim su turk futbolcusu topu aldimi rahatim dedigim oyuncu yok.. Sabri var mesela.. bide her mac mucadele edip yeteneklerini oldugunca kullanmaya calisan..

yabanci hayranligi degil Rierayida begenmiyorum mesela suan itibariyle, Elmanderide bi cogumuz bayiliyor ama ben onuda vasat buluyorum.. cunku elmander tek forvetin oyuncusu degil bana gore.. yanina adam lazim.. ama zamanla gorecegiz.. ama bana gelip Ayhana burda laf atma deme.. ayhan 5 senedir futbolunun ustune bisey koymuslugu yok.. o kadar yani..

Tabi oynatmadıktan sonra. Sercan'dan bir Arif, Yekta'dan bir Okan, Emre Çolak'tan bir Emre Belözoğlu hiç bir zaman olmaz. Fütursuzca, göstermelik yabancı transferi ile külliyen olmaz! Bazı gereksiz, göstermelik transferler bunların hakkını adeta gasb ediyor. Riera, Eboue gibi..

Sanane adamın özel hayatından senin hiç Fenerli arkadaşın yok mu? İstediğiyle arkadaşlık eder bu kimseyi ilgilendirmez.Ayrıca Arda hepimizden daha çok Galatasaray'lıdır.

benimde var fenerli arkadasim, hatta esim fenerli hatta babam fenerli ama o baska bu baska.. ben Galatasarayin profesyonel futbolcusu hatta kaptani olacagim.. bu taraftarin en cok sinir oldugu futbolcusuyla kanka olacagim? olsam bile bunu o kadar dillendirmem, abarta abarta medya onunde gostermemeye ozen gosteririm sirf taraftari dusundugumden.. Arda gercek galatasaryli felan degil.. arda tam bi profesyonel.. rolunu iyi yapiyor..

357249.jpg

Arda sende buna biniyorsun tarz meselesi :)

Doğru yapıyor. Yerli yıldızların bu ülkede tek dostu yok. Ne medya, ne yönetim ne de kendi taraftarı... Bir açık yakalandımı, bir kaşık suda boğarlar. Forumlarda edilmedik küfür kalmaz. Kısa dönem formsuz olsa, şamar oğlanı yaparlar hemen. (Yıllardır takımın yükünü çeken, ölesiye mücadele eden Sabri'ye bu forumda söylenenlere bir bakınız)

sabri konusunda hak veriyorum renkdas.. o yuzdende ben sabriye hic bi lafimi bulamazsin bu forumda.. sabri gibi 10 tane turk oyuncum olsun.. kabulum.. ama Ardan e verdide bu kadar konusuyor? sabrinin yaptiginin 10 da 1 ni daha yapmadi.. efsane zannediyor kendini o benim zoruma giden..

"Bu arada, bazı şeyler de insana koyuyor. Kimi yabancı futbolcuların ne şekilde ülkemizden ayrıldığını görüyoruz. Sen altyapıdan yetişmişsin, büyük paralar bırakıp gidiyorsun, seni sadece tesis personeli uğurlamaya geliyor. Sağ olsun tesis personeli bana bir tane plaket yaptırmış. Üzerinde “Bize yaptıkların için teşekkür ederiz. Seni seviyoruz” diye bir ifade yer alıyor. Benim için hayattaki en değerli ödül odur. Bunu, onları küçümsemek için söylemiyorum. Avrupa Şampiyonası’nda aldığım "maçın adamı" ödülünden bile daha yukarı koydum onu. O ödül benim baş tacımdır. Ama isterdim ki Galatasaray Kulübü’nden de bir yönetici plaket versin. İnsan bekliyor tabii, hele de yabancıları görünce…"

Arkadaş bir insan hiç mi kendisinde hata bulmaz ya.Bunu yapmalarının sebebini sordun mu hiç kendine Arda?İlk önce Galatasaray'da kalıcam deyip sonra bir anda gidicem diye tutturman bunun nedeni olmasın?Bütün transfer planlamalarını bozaman,hocanın taktiksel planlarını bozan,yaz kampındaki o kadar emeği bir hiçmiş gibi yok sayarak takımın içine etmen bunda etkili olmasın sakın?

Gideceksen haziran da git arkadaş.Haziran da kalıcam diyip ağustosta bir anda gidersen bunlarada katlanmak zorundasın.

Bir de her seferinde medyaya sallayan sen, şimdi medya ile Galatasaray'a sallıyorsun.Gerçekten büyük Galatasaraylıymışsın.Kazım senden daha Galatasaraylı be.Adam gelen her yabancıyla tek tek ilgilendi.Her yabancı futbolcu Kazım ile birlikte takılıyor.Normalde zamanında bunları senin yapman lazımdı ama belli neden yapmadığın.Yabancı futbolcuların dışlandığını biliyorduk,gruplaşma olduğunu biliyorduk ama o gruplaşmayı yapanlardan birinin sen olduğunu tahmin edememiştim.Takımın kaptanıydın sen çünkü.Takımı bütün tutması gerekendin.Yazık!!!

Arda Turan Galatasarayın alt yapısından cıkmıs,Galatasaray ı ölesiye seven ve asla Pislik Emre gibi takımını satmayan(Ben asla Emre ye Fenere gitti diye kızmıyorum,Gittikten sonra sanki bizim hic ekmegimizi yememis gibi,bize tavır yapmasına kızıyorum)bir insandır.Eminimki bir gün Türkiyeye dönerse,Gelecegi yer yine yuvası olacaktır.

Arda Turan,Zamanında bizim Medya tarafından acımasızca üstüne gidildi,Hatta bu sene sike olayından ve Adnan Polat olaylarından sonra en cok konusulan konu olmustur.Ama cok gittiler üstüne cocugun,Sadece masum bir sekilde kız arkadasıyala bile takılması haber oldu,Bunun üzerine spor programlarında elestiriler yapıldı,Bassta TELEGOL yorumcuları tarafından.Örnegin bir mac sonrası Münibüsle evine giderken,kamaremana kızması üzerine cocugu bir öldürmedikleri kaldı.Aziz yıldırım bile bu kadar serefsizlik yaptı,Onu bile bu kadar ezmediler.Aksine bazı kesimler göklere bile cıkarmaya kalktı(FOTOMAC v.b.)

Tabi burada Arda nın da kabahati var,Tamam seni biliyorum cok duygusal bir yapın var,seni cok kırdılar ama lütfen sen de biraz futboluna kendini var,Röpartaj isteklerini kabul etme....

Sizi daha fazla sıkmadan yazımı bitiriyim,Arda Reyis Yolun acık olsun:tiphat:

Emrede yaşanan olayların aynısı. Yanlız o zamanlar belki emre bile bu kadar sallamamıştı takıma ve yönetime.

Şimdi olacakları söyleyeyim. 2-3 sene takılacak kalburüstü takımlarda emre abisi gibi. Bu arada verdiği demeçler sayesinde Galatasaray taraftarı ve yönetimlede arası açılacak. Sonrasında da olacakları tahmin etmek güç degil. Astronomik bir yıllık ücretle fenerin yolunu tutar.

Üst Alt