Arda , Xavi-İniesta mı yoksa Alex mi oluyor ? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Arda , Xavi-İniesta mı yoksa Alex mi oluyor ?

Cevap: Arda , Xavi-İniesta mı yoksa Alex mi oluyor ?

Alex müthiş bir futbolcu

Xavi ve İniesta mükemmel futbolcular

Arda da mükemmel bir futbolcu. Her birinin kendine has stili ve oyun anlayışı var. Kıyaslamak anlamsız. Her biri takımları için şanstır.

Daha da güzeli Elano'nun gelişiyle Arda'nın performansını katlayacağını düşünüyorum. Yeter ki nazar deymesin. Çünkü futbolun dilinden çok iyi anlayan iki oyuncu yönlendiricek takımı.

Alex müthiş bir futbolcu

Xavi ve İniesta mükemmel futbolcular

Arda da mükemmel bir futbolcu. Her birinin kendine has stili ve oyun anlayışı var. Kıyaslamak anlamsız. Her biri takımları için şanstır.

Daha da güzeli Elano'nun gelişiyle Arda'nın performansını katlayacağını düşünüyorum. Yeter ki nazar deymesin. Çünkü futbolun dilinden çok iyi anlayan iki oyuncu yönlendiricek takımı.

Arda'nın 2.asisti ve takımın 3. golü olan poziyonu tam anlamıyla izlerseniz kime benzediğini anlarsınız.85m koşu yaptı(sallama değil maratonda verilirdi) adam eksiltti,pasını verdi.Alex böyle gol attıramaz.

Hala Alex ile benzetilebiliyor ve kıyaslanabiliyorsa yazık, derimki o zaman sadece Ardanın asistlerinin ve paslarının kısa görüntüleri izlenmiş. Bu sene maçlarımızı izleyen bir kimse Ardanın ileri uçta durarak oynadığını söyleyebilirse ayıp eder. Hepsinden farklı bir stili var Ardanın, orta sahada dinamo gibi koşuyor, adam geçip asist yapıyor, şut çekiyor artık ve ceza alanı içinde topla buluşuyor, her birini ne kadar iyi yaptığı şu an için tartışılacak olsa da bunların tümünü birden Xavi dahil, Iniesta dahil yapanı yok. Yeni bir 10 numara ekolüdür Arda Turanın oynadığı stil.

Son maçtaki istatislikleri

Gol: 1

Asist: 2

Şut: 3

İsabetli Şut: 2

Pas: 58

İsabetli Pas: 45

Orta: 2

İsabetli Orta: 2

Top Çalma: 3

Top Kaybı: 4

Kral'dan sonra ilk!

Oyunu okuma yeteneği ve çalışkanlık olarak evet ama Iniestadan daha fazla sorumluluk aldığını ve daha fantastik hareketleri olduğunu düşününce sadece ARDA oluyor bencec renktaş;)

Aslında haklısın Arda nın bambaşka bir oyun yapısı var kimseye benzemiyor desek yeridir.Ama en yakın İniesta ya benziyor ama ondan dediğin gibi Arda daha fantastik.

Aslında haklısın Arda nın bambaşka bir oyun yapısı var kimseye benzemiyor desek yeridir.Ama en yakın İniesta ya benziyor ama ondan dediğin gibi Arda daha fantastik.

Aslında bu sene Ardanın ortaya geçmesiyle geçen sene izleyebildiğimiz birçok bireysel yeteneğini sergilemeyecek, farklı yönleri ortaya çıkacak diye düşünüyordum, bu farklı yönler çıktı çıkmasına ama hala o görsel keyfi de yaşatıyor. Sürekli bir şeyler katıyor kendine ve takıma, bu anlamda katılıyorum Iniestaya benziyor.

fabregas da olabilir ama ardanın bir eksik yönü var tempolu değil.benim görüşüm iniesta fabregas karışımı birşey:D

Arda kendine has stiliyle Arda Turan oluyor.

Onun gibisi bizim takimimizda daha once olmadi,Dunya da da olmayacak.

Belki Zidane,Xavi kadar olamayacak ama Arda olarak cok isler basaracak.

Arda ayağını da kuvvetlendirirse hiç bir eksiği kalmaz,ne Zidane'dan ne Iniesta'dan...

Üst Alt