Arena’nın maliyeti 191.5 milyon lira


arena-nin-maliyeti-191-5-milyon-lira-1164778.JpegBaşbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Türk Telekom Arena’nın yapımına ilişkin gerçekleri resmi rakamlarla açıkladı.Cemil Çiçek, MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak’ın soruları üzerine TBMM’ye gönderdiği yazıda, hangi kurumun ne kadar harcama yaptığını ve kazanç elde ettiğini bildirdi.

Ali Sami Yen Stadı arazisinin 1 milyar 25 milyon TL’ye satıldığını, 475 milyon TL’nin idareye kaldığını belirten Çiçek, Arena Stadı’nın ise 191.5 milyon TL’ye yapıldığını kaydetti.

Çiçek’in verdiği bilgiler özetle şöyle:

* Ali Sami Yen Stadı’nın bulunduğu arsa, Torunlar- Aşçıoğlu-Kapıcıoğlu ortaklığına 1 milyar 25 milyon 555 bin liraya ihale edildi. TOKİ’nin buradan alacağı pay 475 milyon lira. Sözleşme şartlarından fazla gelir elde edilirse, 475 milyon liraya ek olarak bu gelirin de yüzde 46,3’ü TOKİ’ye aktarılacak.

* Elde edilecek gelirden, maliyet düştükten sonra kalacak paranın yüzde 39’u TOKİ’ye, yüzde 61’i ise Gençlik Spor Genel Müdürlüğü hesaplarına aktarılacak. Para GSGM tarafından Türk sporunu geliştirmek için kullanılacak.

* Galatasaray Spor Kulübü’nden idaremize herhangi bir menkul ve gayrimenkul devri sözkonusu olmamıştır. Galatasaray imzalanan protokolle Ali Sami Yen alanını verdi, Seyrantepe alanını aldı. Takas protokolüne İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve GSGM de dahil oldu.

* Türk Telekom Arena ruhsatsız değil. Stadın inşaat ruhsatını Şişli Belediyesi 12 Aralık 2007’de onayladı.https://spor.milliyet.com.tr/arena-...spor/spordetay/24.02.2011/1356396/default.htm
 
TOKI'ye 283.5 milyon Allah lirasiSoylenecek fazla birsey yok. 1 milyar liralik araziyi verip karsiliginda 200 milyon liraya stad yaptirdigimiz icin basta Sayin Basbakanimiz Recep Tayyip ERDOGAN'dan, kasasina 475 milyon lira koydugumuz TOKI baskani sayin Bilmem NE'den ve twitter uzerinden sinirlerini bosaltmalarina yardimci oldugumuz tum AKP genclik kolu baskanlarindan gururlari cignenmis, ayaklar altina alinmis Galatasaray taraftarlari adina OZUR DILIYORUM.Stadimiz hayirli olsun.
 
Cevap: Arena’nın maliyeti 191.5 milyon liraHem kazıklandık hem de peşkeş çektik diye alemin diline düştük. Kemal Sunal yaşasaydı bizden epey feyz alırdı.
 
Cevap: Arena’nın maliyeti 191.5 milyon liraLan 800 milyon lira kazanmis adamlar800 MILYON LIRAHangi yuzle "Galatasaray'in 1 Allah kurusu yoktur" diyor ki? 800 MILYON Allah LIRAMIZ varmis meger.Rezil adamlar. Hem koskoca GALATASARAY'I somur, sonra da ustune rezil et.Neyse ben yatirem agzimdan ayip cikacak.
 
Cevap: Arena’nın maliyeti 191.5 milyon liraBu işten hem devlet hem Galatasaray karlı çıktı. Ama devlet haddini aşan tavırlarda bulundu!!
 
Cevap: Arena’nın maliyeti 191.5 milyon liraBaşbakan 600 milyon lira demişti..Bu işte bi yanlışlık var:90:
 
Cevap: Arena’nın maliyeti 191.5 milyon lirahit olsun konu.eleştirilerini yapsın tüm forum.en başa taşınmalı hatta.
 
Cevap: Arena’nın maliyeti 191.5 milyon lira189 trilyona sadece Var yapa İhale edildi.Hepimiz biliyoruz,ihaleyi tv den izledik,zarftan çıkan kağıt 189 trilyonduBide Talunun harcadıkları var.Bakan Var Yap ın rakamını hatırlıyorSadece stad Talunun harcadığı ile 270-300 trilyona mal oldu,140-150 milyon euro civarı
 
Cevap: Arena’nın maliyeti 191.5 milyon liraBu tarz yapıların etrafına yollar yapmak zorunludur. Kimse, bunun faturasını bize çıkarmasın. Bunlar zarar edeceği işin altına kesinlikle girmez.
 
Cevap: Arena’nın maliyeti 191.5 milyon liraKim kar etti,zarar etti hesabına gitmiyeceğim sadece hatırlatma yapıyorumLüks bi stadın koltuk başı maliyeti 2bin eurodur dünyada.52bin*2:104milyon euro yapar.Biz bu rakamın çok üstüne mal ettik stadı.Ki bizde işçilik malifetleri felan çok düşük.
 
Cevap: Arena’nın maliyeti 191.5 milyon liraLan 800 milyon lira kazanmis adamlar800 MILYON LIRAHangi yuzle "Galatasaray'in 1 Allah kurusu yoktur" diyor ki? 800 MILYON Allah LIRAMIZ varmis meger.Rezil adamlar. Hem koskoca GALATASARAY'I somur, sonra da ustune rezil et.Neyse ben yatirem agzimdan ayip cikacak.Gelde bunu beyinsizlere anlat işte.
 
Cevap: Arena’nın maliyeti 191.5 milyon liraDevletin basta Mustafa Sarigül ve Galatasaray´a bu proje icin tesekkür etmesi gerekir. Ama tesekkürü bizden beklediler :) Devletimize para kazandirdik var mi ötesi? Size niye tesekkür edelim? Siz bize tesekkür edin
 
Üst Alt