Arena’nın maliyeti 191.5 milyon lira - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Arena’nın maliyeti 191.5 milyon lira

Cevap: Arena’nın maliyeti 191.5 milyon lira

aramızda stadın maliyetini bakandan daha iyi bilen arkadaslar var saolsun :)))...

bakan cıkıp maliyet bu kadar diyorsa bunun maliyeti budur... hele ki yaptıgı tüm yatırımları galatasaray'a yıkan hükümetin bu rakamı düsük göstermeye calısacagını mı düsünüyorsunuz????

o stadın maliyeti 200milyondan fazla degildir... bunu hükümette biliyor... yollar ve metro baglantılarını yatırım olarak stada yıkmaya kimse calısmasın... o yatırım sadece stad icin degil yarın oraya yapılacak olan hastane icinde yapıldı... cok merak ediyorum hastane bittiginde oraya ulasım icin farklı yollar ve farklı metro baglantıları mı yapılacak?...

gelelim öteki yaygaracılara...

onların derdi baska... kendilerine yol acmak... orayı belestepe diye adlandırdılar... ama bugün ortaya cıktı ki beleştepe... ama kime beleş?... kime tebelleş...

vatandaşın ve devletin galatasaray'a geçmiş bir "allah kuruşu" hakkı yoktur... onların vardır o ayrı...

toki trabzonda stad yapacak... sorarım o zaman; trabzonun devlete bu proje karsılıgında ne kadar kazandıracak???? ama sadri şener çıkıp konuşuyor...

bursanın stad projesi var... devlet yapsın diyorlar... bursa devlete bu proje karsılıgında ne kazandıracak?...

fenerlisi besiktaslısı konusuyor... biz stadımızı kendimiz yapıyoruz... ee yapın.. ne verecektiniz de ne istiyorsunuz?????...

bu ülkenin şeref(siz)li arastırmacı gazetecileri(!?!?) bile beleştepe tepkileri oldugunda eee haklılar diyorlardı... buna galatasaraylıyız diyen... hatta kongre üyesi olanlar da dahil... cok merak ediyorum kac tanesi cemil cicegin maliyet konusundaki acıklamalarını yazılarına programlarına tasıyacaklar???? kac tanesi galatasarayın hakkını yediniz özür borclusunuz diyecek???

"yeni ali sami yen" anamızın ak sütü kadar helaldir... bunu bilirim... bunu da söylerim...

bunun yanında G.Saray ın 384 metrekare alacaktı seyrantepe den stat spor salonu portatif stat ve voleybol salonu yapılacaktı bunun için spor kompleksi deniyor oraya fakat biz stadı kendi imkanlarımızla yapamayacağımızı belirttik toki seyrantepedeki 384 metrekarelik arazinin büyük bir kısmını aldı karşılığında stadı yaptı diğer spor kompleksi için ayrılan yere hastane vs.. yapılacak sadece asy arazisi değil seyratepe arazisinden de kar etti toki

Adam haklıymış 1 Allah kuruşumuz yokmuş stadda...

Yüzyılın cukkasını yaptılar sayemizde hala konuşuyolar hala yalakalık yapıp bunları mazlum görüyolar.Kraldan çok kralın kraliçesi olamak isteyenlerin...

Uha diyorum ASY nin bedeli bile 1 milyar ( eski para 1 kat trilyon ) lira. Sözde Toki oraya 15bin kapasiteli basketbol ve 8 bin kapasiteli voleybol sahası yaptırcaktı.

Tabi protesto edildiler ya onlarda heba ettiler projeyi. Devlet tarafından kazıklanmakda böle bişey olsa gerek

Matematiği iyi olan bi arkadaş ASY arazisi karşılığı devletimizin kaç "Allah Kuruşu" kar ettiğini yazabilirmi merak ettim.

Kimin parasını kim almış yahu. Biz stadı terketmesek ortada para falan olmayacaktı. Öyle bir konuşuluyor ki sanki biz para vermişiz ya da bizim olan paradan vazgeçmişiz. Bu işten iki taraf da karlı çıktı. Bu kadar basit.

bu kadar yaygaranın sebebi gayet acık...

fener yaygara eder... sebeb;

stadlarının arazisi ali sami yenin arazisi gibi yatırıma müsait degildir... hatta bir kısmı kendilerinin bile degildir... buna ragmen neredeyse "yeni ali sami yen" yapacak kadar para harcamıslardır... en büyük rakipleri de finans olarak kendilerini gececek konuma gelmistir... bu beleştepe yalanıyla biz bu kadar para harcadık stadın tapusunu bu harcamaların karsılıgında bize verin sacmalıgını desteklemek isterler...

besiktas yaygara eder... sebeb;

stad arazisinin yatırım yapma ihtimali neredeyse yoktur... kendileri ancak yine stad yapabilirler... toki yatırıma girmek istemez cünkü büyük kısmı SİT alanıdır... o araziye spor amaclı yatırımı sadece toki yapabilir ancak SİT alanı ellerini kollarını bağlar... o yüzden ali sami yen arazisine yaptıkları balıklama atlayışı oraya yapamazlar.. hatta uzak dururlar... bunu bilen beşiktaş da tabi yaygarayı koparır... iki yöneticisine neredeyse bir stad parası borcu olan ve yaptığı flaş (!) transferlerle dünyayı harcayan besiktas stad yapımı geldiginde (ki belki de yapamayacaklar) parayı nereden bulacagını tırım tırım düsünmektedir...

trabzon yaygara koparır... sebeb;

toki'nin trabzona yapacagı söylenen projenin bedeli bellidir... ancak galatasaray örneğinde olduğu gibi trabzonun devlete ne kadarlık bir kazancla bu projenin gerceklestirilecegi mechul... trabzon devlete ne kadar para kazandıracaktır??? asıl beleştepe trabzondadır... bunu onlar da bilmektedir... şimdiden bu yaygarayı kopararak kendi gercek beleşlerini meşrulaştırmaya calısmaktadırlar...

bursaspor bize de yapın der... sebeb;

planlanan stad ile ilgili bir arazi gösterilmistir... valilik ve belediye sanayicileri göreve cagırır... kimse elini cebine sokmaz... devlet de kardesim ben sana arazi gösterdim... daha ne istiyorsun der... bana ne kazandıracaksın ki ben sana stad yapayım der...

olay bundan ibarettir..

Al gülüm ver gülüm.

Alan memnun veren memnun.

Sağ cebimden alıp sol cebime koydum.

vs...

bu kadar yaygaranın sebebi gayet acık...

fener yaygara eder... sebeb;

stadlarının arazisi ali sami yenin arazisi gibi yatırıma müsait degildir... hatta bir kısmı kendilerinin bile degildir... buna ragmen neredeyse "yeni ali sami yen" yapacak kadar para harcamıslardır... en büyük rakipleri de finans olarak kendilerini gececek konuma gelmistir... bu beleştepe yalanıyla biz bu kadar para harcadık stadın tapusunu bu harcamaların karsılıgında bize verin sacmalıgını desteklemek isterler...

besiktas yaygara eder... sebeb;

stad arazisinin yatırım yapma ihtimali neredeyse yoktur... kendileri ancak yine stad yapabilirler... toki yatırıma girmek istemez cünkü büyük kısmı SİT alanıdır... o araziye spor amaclı yatırımı sadece toki yapabilir ancak SİT alanı ellerini kollarını bağlar... o yüzden ali sami yen arazisine yaptıkları balıklama atlayışı oraya yapamazlar.. hatta uzak dururlar... bunu bilen beşiktaş da tabi yaygarayı koparır... iki yöneticisine neredeyse bir stad parası borcu olan ve yaptığı flaş (!) transferlerle dünyayı harcayan besiktas stad yapımı geldiginde (ki belki de yapamayacaklar) parayı nereden bulacagını tırım tırım düsünmektedir...

trabzon yaygara koparır... sebeb;

toki'nin trabzona yapacagı söylenen projenin bedeli bellidir... ancak galatasaray örneğinde olduğu gibi trabzonun devlete ne kadarlık bir kazancla bu projenin gerceklestirilecegi mechul... trabzon devlete ne kadar para kazandıracaktır??? asıl beleştepe trabzondadır... bunu onlar da bilmektedir... şimdiden bu yaygarayı kopararak kendi gercek beleşlerini meşrulaştırmaya calısmaktadırlar...

bursaspor bize de yapın der... sebeb;

planlanan stad ile ilgili bir arazi gösterilmistir... valilik ve belediye sanayicileri göreve cagırır... kimse elini cebine sokmaz... devlet de kardesim ben sana arazi gösterdim... daha ne istiyorsun der... bana ne kazandıracaksın ki ben sana stad yapayım der...

olay bundan ibarettir..

.

Hep kendinizi bizle kıyaslıyorsunuz ya hepinizi toplasak bir Galatasaray etmiyorsunuz ya:D

aah adnan polat aaah.. su duruma ragmen insanların onunde ne hallere dusurdun bizi.. cıkıp stad konusunda tehdit edenlere sunları soyleyemedin ya daha ne diyim.. adamlar yaptılar atarlarını sonra kendileri acıkladılar dogruları.. aaah "buyuk" baskan...

diğer çekemeyen taraftarlarda anlasa şunu.peşkeş diyolar bizim stada.salak herifler

Toki Moki kim yaptıysa yaptı ellerine sağlık , artık dil uzatma vakti değil herkes icraatlarını göstersinde görelim

Bu haberi face-page e atınnn. Paylaşım yapalım oradan beyler. Gerçi buradan yaptım ben ama

Üst Alt