Argoyla Aranız Nasıl ? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Argoyla Aranız Nasıl ?

Cevap: Argoyla Aranız Nasıl ?

Aslında başlığı açarken bunu düşündüm

Gençlik nereye gidiyor?

ufak tefek argolar tabiki de

küfür hele ki manevi değerlere

çok vahim bir gençliğe doğru gidiyoruz

Aallah sonumuzu hayır eylesin.

adamların hiçbir şeye saygısı yok ki. Şu an yaşı 30-35 yaşında olanlar ortaokul ve lise zamanlarını bir düşünsünler. Biz de ona buna koyardık ama ben hiç arkadaşıma bilmem ne çocuğu diye hitap etmedim, hiç allahlı,mezarılı küfür etmedim şimdi gerçekten bu adamlar böyle konuşuyorlar. Bir de birbirlerine sarılıp öpüşüyorlar. Eve gidince de annesinin babasının yüzüne utanmadan bakabiliyorlar.

Onu bırakın, bu sene ilk defa dizilerde alelade küfür ediliyor ve ilk defa bu kadar çok kullanılıyor.

Amerikanvari dizilere özenti var....

Saygının ilk öğretildiği ilkokullarda, öğretmenlerin elinden tüm yetkileri alındı.

Küçücük çocuklar artık öğretmenlerinden korkmuyor, çekinmiyor.

Bu ortamda her türlü küfürü öğreniyor ve ediyorlar.

Birde, Kurtlar Vadisi sayesinde, küçücük çocuklara bu tarz işler öğretildi.

Ve hala bu dizi oynatılmakta. Yazık...

Kurtlar Vadisi'nin çok sikkezenbaşı bir dizi olduğunu bende söylüyorum. Ancak sebebi argo geçmesi veya geçmemesi değil. Bildiğin kötü bir dizi.

Argo kullanmak ne zamandan beri Amerikan özentisi olmuş? Sanki küfür etmeyen insanlarız.

Ben samimiyet istiyorum arkadaş. Bıktım bu samimiyetsizlikten. (Senin için söylemiyorum, genel)

Ben Behzat Ç.'nin, suçsuz bir solcu genci sırf kendi kişisel işleri yüzünden öldürten bir müdüre "senin ağzını yüzünü s.kerim" demesini seviyorum.

Ben Gemide filminde Erkancan'ın baş ağrısını en güzel özetleyen "beynimde filler s.kişiyor" tanımını seviyorum.

Ben Neyzen Tevfik'i, Can Baba'yı, Ferhan Şensoy'u seviyorum. Çünkü bu insanlar samimi, bu insanlar bizden, işte bu insanlar gerçek "bizler".

Not: Türkçe gibi mükemmel bir dile sahibiz. "F.ck, Bull shit vs." gibi kısır döngü halinde olan yabancı dillerdeki küfürler ile bizim küfürleri de bir tutmayın mümkünse.

Örneğin başka hiç bir dilde bulamayacağınız bir küfürdür;

Ananın a... çam dikerim, gölgesinde seni s...

senin dedigin samimiyetle o çocukların anlamsız birbirne ettikleri küfürler farklı ama

senin dedigin samimiyetle o çocukların anlamsız birbirne ettikleri küfürler farklı ama

Gayet tabii ki. Ben zaten onlara karşı bir yorum getirmedim. Klişe bir tabir ile "anan zaaa" denilen tiplerden rahatsız olmamın sebebi ettikleri boş und anlamsız küfürler değil, maalesef "boktan bir jenarasyon" ile karşı karşıya kaldığımız gerçeğidir.

lisedeyken bizde küfür ederdik ama bizim zamanımızda analı bacılı kimse kimseye küfür edemezdi. Bazen otobüste falan denk geliyorum liselilere adam 2 cümle kuruyor arkasından anasının babasının hatırı soruyor. Birde karşılıklı gülüyorlar. Hey allahım ya.

Rezillik abicim sorma.Biz de küfrederdik de ana bacı karıştırmak nedir anlamış değilim.

Üst Alt