Artık Türkiye'de vergi %174 !!! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Artık Türkiye'de vergi %174 !!!

Cevap: Artık Türkiye'de vergi %174 !!!

2002 İhracat hacmi --> 36 milyar dolar

2011 in ilk 9 ay ihracat hacmi --> 99 milyar dolar

hep borç arttı son 8 yıl diyorsunuzda bu rakamları hiç söyleyen yok

2002 deki "borçlu" ülkelerin şimdiki kıyaslamasınıda yapar mısın ? Ne ihraç ettiğimizi de. O günlerdeki Dünya iş Hacmi ile şimdikini kıyaslar mısın ? Ek olarak gelişen teknolojiyide ekle lütfen. Ben o günleri kıyaslamadım siz yazdınız. Benim söylediğim ihraç anlamında zayıfız. Artış var diyorsunuz bir zahmet olsun. İstikrar var siyasette bu önemli birşey, olması gereken birşey.

Çok alakası var da daha fazla açık olmalıyım sanki. Sen de cevap istiyorsun ama imalı konuşuyorsun. Şimdi sen diyorsun ki benim cebimden gelen parayla çıkan para dengeli değil. Ben de sana sebeplerini anlatıyorum. Senin cebinden daha az para çıksın ya da daha fazla cebinde para kalsın, şu aşamada mümkün değil. Kimse buna evet diyemez, kimse de demiyor zaten. Hayır kardeşim bana ne olmalı diyorsan da üstte cevabını verdim zaten. :)

Ezelden beri uygulanan bu hayvani vergi sisteminin tek çözüm olduğuna, hakkaniyetli olduğuna inanıyor musun, inanmıyor musun Adem? Uzun uzun açıklamalar yapmana gerek yok :)

AVM'lerden neden rahatsızsınız ki...?

Bir AVM'de ortalama 2000 kişi çalışsa...

2000 ailenin sofrasına yemek gidiyor...

Yani ne kadar çok istihdam sahası açarsak o kadar iyi...

yahu bundan niye rahatsız olunur onu anlamak güç...

Rahatsızlık değil. Bir örnek verilmiş. Herkes herşeyi alıyor diye. Onun sebeblerini sıraladım. Ayrıca rahatsız olduklarım da var. Yan yana 4 AVM var Ankara'da. Komedi resmen. 1-1.5 kadarı iş yapıyor gerisi eleman harcıyor. Geçiniz. Olayı basiter indirgiyorsunuz. Onun yerine daha muhim yatırımlar yapılabilirdi. Olimpiyat Stadı kadar saçmadır bu AVM kültürü.

Benzin alamayan adam son model arabaya binmesin o zaman. :) Param yok ama en son model arabam var, cebimde en son model telefon var, en iyisini giyinirim. Ama nedense param yok. :)

Ben onların son model arabalara bindiğini düşünmüyorum varsa da o arabayı da krediyle almıştır, tarımla uğraşan insanlar da var en çok onları vuruyor

Ona teşvik eden devlettir, politikasıdır. Alın verin ekonomiye can verin diye reklamı biz kendi aramızda çekmedik. AVM'lerdeki vergi indirimlerini biz yasamadık. Adım başı AVM'yi biz dikmedik. Yabancı sermayeye gel yalvarırım gel bak vatandaşımdan aldığımın yarısına iş kur diye bize onay vermedik.

Devlet hiçbir zaman altından kalkamayacağın borca gir demez kimseye... Hatta Başbakan geçenlerde harcamaları kesmeyin ama fazla da abartmayın demişti. Ayrıca oradaki ironiyi fark ettin mi bilmiyorum ama son model arabayı alan adam zaten benzin fiyatını da ödüyor. Hiçbirinin sıkıntı yaptığını düşünmüyorum. Eminim burada konuşan çoğu kişinin arabası falan yoktur, zenginin parası fakirin çenesi misali.

İhraç ediyoruz tabiki...

Yeni yeni dışa açılımı başlatmışız...

Anlatmak istediğimi anlamamışsın ki...

X parti Y parti mevzuusuna hiç girmiyorum...

Hayvancılık bitmedi...

Bitenler çakallık edenler...

Tarım Bakanı:Bu yıl Kurbanlık sıkıntısı yaşamıyoruz...

dedi daha geçen gün...

Tekstil'e gelince Çin Ekonomisinden en büyük zararı Fason Üretim merkezi olarak kullanılan biz gördük haklısın o mevzuuda...

Ama bak önlemide geliyor...

Çin'e fason gönderiminde dönüşte vergi alınmıyor ve buda Türkiye'deki üretimi sıfıra indiriyordu...

Yeni düzenleme ile artık Çin'den yurda gelen üretim mallarından çok büyük oranda vergi alınacak...

Buda iç piyasayı canlandıracak...

Ben medya dolgusu ile bitti demedim. Görerek söyledim. Son gördüğüm yerinde 2 hafta önce idi. Bolu - Karabük arasına bir dağ köyüne gittim. İnsan kalmamış. Ya şehire göç etmişler, ya iş değiştirmişler ya da yurtdışına. Hayvancılığın bittiği aşikardır.

Rahatsızlık değil. Bir örnek verilmiş. Herkes herşeyi alıyor diye. Onun sebeblerini sıraladım. Ayrıca rahatsız olduklarım da var. Yan yana 4 AVM var Ankara'da. Komedi resmen. 1-1.5 kadarı iş yapıyor gerisi eleman harcıyor. Geçiniz. Olayı basiter indirgiyorsunuz. Onun yerine daha muhim yatırımlar yapılabilirdi. Olimpiyat Stadı kadar saçmadır bu AVM kültürü.

Emrah...

4 tane yanyana AVM açılmasında Hükümet'in suçunun ne olduğunu bana anlat...

Bir daha buraya yazarsam nağmerdim...

Hükümet nereye AVM kuracağınıda öğretecekse...:)

Emrah...

4 tane yanyana AVM açılmasında Hükümet'in suçunun ne olduğunu bana anlat...

Bir daha buraya yazarsam nağmerdim...

Hükümet nereye AVM kuracağınıda öğretecekse...:)

Hükümet = Belediye desem ? Hükümet istemeyecek ama AVM dikilecek buna sen inanıyor musun ? Hükümet onay vermese 1 çivi çakamazsın Ankara'da. Kaldıki salt hükümete yüklenmedim, savunan sensin. Bu noktada gayri ihtiari bende hükümeti örnekliyorum. Ya da tüm mebusları.

Ben medya dolgusu ile bitti demedim. Görerek söyledim. Son gördüğüm yerinde 2 hafta önce idi. Bolu - Karabük arasına bir dağ köyüne gittim. İnsan kalmamış. Ya şehire göç etmişler, ya iş değiştirmişler ya da yurtdışına. Hayvancılığın bittiği aşikardır.

Bende bizim köye gittim...

Hayvancılıkla pek uğraşılmazdı bizim orada...

Ama şimdi Ahıllar Besi Damları kurulmuş...

Erzurum-Kars buralarda üretim artıyor...

Ama işte bu noktada Spekülatörler devreye giriyor...

ve Türkiye'de hayvancılık bitti yıkıldı diyerek eldeki malın fiyatını beşe ona katlatıyor...

Sonra noluyor...

Kurban'da fiyatlar füze...

Kasap'ta et bomba oluyor...:)

Bunu engellemek için teşvikler artırılıyor...

2002 deki "borçlu" ülkelerin şimdiki kıyaslamasınıda yapar mısın ? Ne ihraç ettiğimizi de. O günlerdeki Dünya iş Hacmi ile şimdikini kıyaslar mısın ? Ek olarak gelişen teknolojiyide ekle lütfen. Ben o günleri kıyaslamadım siz yazdınız. Benim söylediğim ihraç anlamında zayıfız. Artış var diyorsunuz bir zahmet olsun. İstikrar var siyasette bu önemli birşey, olması gereken birşey.

evet artış var sanayi ve hizmetler sektöründe var artış ama sen tarımdan ve hayvancılıktan bahsetmiştin. Buna alışması gerekir artık insanların Türkiye'de tarım ve hayvancılık giderek azalacak bu işin doğasında var gelişen ülkelerde tarım ve hayvancılık sektörü geriler sanayi ve hizmetler sektörü gelişir eskiden Almanya, ABD, Fransa, Japonya gibi ülkeler tarım ve hayvancılık ürünü ihracatı yapmıyor mesela Avrupa'nın tarım ve hayvancılık yükünü Estonya, Letonya, Litvanya, Romanya, Bulgaristan, Sırbistan vb. gibi 3. sınıf ülkeler çekiyor tek istisna var Hollanda dışında Türkiye'de eskiden tarım ürünü ve hayvan ihraç ederdi Avrupa'ya doğru ama o zamanlarda bu 3. sınıf ülkeler kategorisindeydik de ondan.

Devlet hiçbir zaman altından kalkamayacağın borca gir demez kimseye... Hatta Başbakan geçenlerde harcamaları kesmeyin ama fazla da abartmayın demişti. Ayrıca oradaki ironiyi fark ettin mi bilmiyorum ama son model arabayı alan adam zaten benzin fiyatını da ödüyor. Hiçbirinin sıkıntı yaptığını düşünmüyorum. Eminim burada konuşan çoğu kişinin arabası falan yoktur, zenginin parası fakirin çenesi misali.

Bak Adem. Son modelden kastın nedir bilmiyorum. 15k ya da son model araç var. Ama benzin aynı benzin. Neyi savunuyorsunuz bu noktada ? ÖTV aynı 2si içinde. Fakir ölsün almasın. Ama zengin alıyorsa ne de olsa öder dediğiniz şey bir devlet politikasından çok Ağa düzeni gibi gözüküyor.

Ben onların son model arabalara bindiğini düşünmüyorum varsa da o arabayı da krediyle almıştır, tarımla uğraşan insanlar da var en çok onları vuruyor

Tarım konusunda eleştirilere ben de katılıyorum. Zaten Tarım bakanını falan hiç beğenmiyorum. Ama benzin için yapılan eleştirileri samimi bulmuyorum. Birincisi elimizde yeterince rezerv olduğunu düşünmüyorum, varsa bile sondaj işi oldukça maliyetlidir; bir çalışma yapmak için o kadar para harcamaya gerek yok. İkincisi ülkede petrol olsa yabancı bir çok petrol firması ülkede sondaj çalışması yapmak ister, petrolü da satın almak isterdi. O zaman da değmeyin keyfimize, paraya para demezdik. :)

Avrupa da, Asya da bizden ucuza üretmeden benzin satan birçok ülke mevcut. Sorumun sebebi bu idi. Kimlerin ürettiği değil.

İşte Avrupa'da ucuz olması sebebi AET üyesi olmaları ve birbirlerine ihraç-ithalat ederken vergi oranlarının düşük olması...

Bu sebeple yüksek fiyatta benzin satılıyor...

Ha memnunmuyum elbetteki değilim...

Umarım düzelecek...

evet artış var sanayi ve hizmetler sektöründe var artış ama sen tarımdan ve hayvancılıktan bahsetmiştin. Buna alışması gerekir artık insanların Türkiye'de tarım ve hayvancılık giderek azalacak bu işin doğasında var gelişen ülkelerde tarım ve hayvancılık sektörü geriler sanayi ve hizmetler sektörü gelişir eskiden Almanya, ABD, Fransa, Japonya gibi ülkeler tarım ve hayvancılık ürünü ihracatı yapmıyor mesela Avrupa'nın tarım ve hayvancılık yükünü Estonya, Letonya, Litvanya, Romanya, Bulgaristan, Sırbistan vb. gibi 3. sınıf ülkeler çekiyor tek istisna var Hollanda dışında Türkiye'de eskiden tarım ürünü ve hayvan ihraç ederdi Avrupa'ya doğru ama o zamanlarda bu 3. sınıf ülkeler kategorisindeydik de ondan.

Şaka mı yapıyorsun ? ABD'nin en büyük gelirini yazar mısın ? Hollanda'nın ? Tarım-Hayvancılığı sen "geri kalmışlık" olarak görüyorsan vay haline.

İşte Avrupa'da ucuz olması sebebi AET üyesi olmaları ve birbirlerine ihraç-ithalat ederken vergi oranlarının düşük olması...

Bu sebeple yüksek fiyatta benzin satılıyor...

Ha memnunmuyum elbetteki değilim...

Umarım düzelecek...

Hele şükür söyledin. Bak vergisiz satış ile şuanki satışı arasında yüzde 2.1 kat fark var. 100tl vergisiz oluyor bize 220. Vergiyi devlet koyuyor, AET vs değil.

Üst Alt