As Gazetesi l Diarra Galatasaray için Görüşmeler Yapıyor - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

As Gazetesi l Diarra Galatasaray için Görüşmeler Yapıyor

Cevap: As Gazetesi l Diarra Galatasaray için Görüşmeler Yapıyor

La bi uzun uzun yorum yazmayın ya :) sıkıntı basıyo okuyacagız diye bu 40-45 derece sıcaklarda

Benim de hiç hoşuma gitmiyor Afrikalıların ve Güney Amerikalıların burayı darphane gibi görmesi.Ama bir durup düşünmek gerek.Bir abimiz biz veremeyiz bu parayı diyor.Belki doğrudur bilmiyorum ama bence verebilecek kaynağı yaratabilecek bir kulübüz biz.Bir de Forlan'ı söylemiş ama kesinlikle karıştırmamak gerek.Forlan 32 yaşında Lassana Diarra 26 yaşında.Aralarındaki tek fark bu da değil.Forlan'ın gelmesini isteyen birisi olarak vereceği katkıdan 100% emin olamam,kimse olamaz.Forvet mevkisi zaten çok eleştiriye açık bir mevki.Ama Diarra'nın faydalı olmama ihtimali yok gibi bir şey.Her bakımdan top class bir oyuncu bu adam.5.5 yıllık vermek beni de üzer.Ama biraz da mecbursun bu paraları vermeye.Biz bu paraları vermediğimiz sürece zaten bu kalitede ve bu yaşta oyuncuları getiremeyiz,ikinci olarak da hep söylüyorum bu paraları harcamadığımız için yıllardır Şampiyonlar Ligi'ne katılamıyoruz.3-5 tane oyuncuya 2'şer 3'er milyon Euro verip sıfır katkı almak yerine böyle müthiş bir oyuncu için yüksek paralar verip karşılığında kupalar almak çok daha mantıklıdır.

Tabi kupa almanın da garantisi yok diyen çıkabilir ama alacağın oyuncu Lassana Diarra'ysa eğer sen zaten bu ülkeyi aşmışsın,büyük oynuyorsun demektir.

Real Madrid bonservisi 7-8'e kadar düştü diyorlar.Bedava arkadaşlar bu paralar bu oyuncu için.Ben bu fırsatın kaçmasını istemediğim için yırtıyorum kendimi.Bir daha bu klasta böyle genç bir oyuncuyu bu paraya mümkün değil alamazsın.2 katına bile alamazsın.

Arkadaşlar mantıklı olalım adam buradan 5,5 net para istiyorsa (ispanyada net 2,8 alıyor dedi bir arkadaş) bu adam futbol oynamaya gelmiyordur yani net3,5 a mükemmel transfer olur bence .... Âma Ujfalusi sag kanatta bu kadar Sabri'yi beke alıp urfayı stopere çekmek ne kadar akıllıcadır bilinmez ... Bence eboue alınıp sezon kapatılmalı

Bir de, olaya genel olarak bakın. Real 20 milyon Pound verdigi adamı 8-10 milyon Euro'ya, yani neredeyse 3'te 1 fiyatına bırakıyorsa bırakında yıllık alacagıyla birlikte bu oran 3'te 2'ye cıksın. Yine karda olursun. Hemde bu adam Real'de basarısız falan olmadı. O sürekli duymaya alıstıgımız "son kontratını" da yapmıyor.

Selcuk Inan'da bonservisi yok diye 1.2 milyon Euro imza parası aldı sonucta. Diarra'da "beni 25 milyon Euro'ya aldılar ve 8-10 milyon Euro'ya bırakıyorlar" deyip miktarı yuksek ama benzer bir taktik uyguluyor olabilir.

Bu adamı 8 m €'ya alıp,bir sezon boyunca oynatmasak bile 10 m €'ya satabiliriz.

Lass a maksimum yıllık 4 verilmelidir.5.5 verdikten sonra Arshavini alalım şuan öle bir oyuncaya daha çok ihtiyacımız var.

Arkadaşlar mantıklı olalım adam buradan 5,5 net para istiyorsa (ispanyada net 2,8 alıyor dedi bir arkadaş) bu adam futbol oynamaya gelmiyordur yani net3,5 a mükemmel transfer olur bence .... Âma Ujfalusi sag kanatta bu kadar Sabri'yi beke alıp urfayı stopere çekmek ne kadar akıllıcadır bilinmez ... Bence eboue alınıp sezon kapatılmalı
ben anlamıyorum bu tip yorumlar yıllardır hep böyle yorumlar yapılır. çok fazla ücret isteyen oyuncu oldugu zaman türkiyeye oynamaya gelmiyor tatile geliyor diye her zaman aynı yorumlar. arkadaş takımının iyi olmasını iyi kadro kurmasını istiyorsan paraya kıyıcaksın. yoksa sarplarla yola devam ederiz. nerden biliyosun tatile geldiğini lass gibi bir oyuncu % 50 sini verse takıma büyük katkı sağlar hiç izledinmi 90 dk nasıl oynuyor ? birde şu vardır takım için dengeler işte mali durumumuz falan filan yahu arkadaş bırak alsınlar biz yıllardır sarpları izledik paraya kıyıp kaliteli oyuncular alsınlar. bizde keyifli maçlar izleyelim. artık başarı görmek istiyoruz ayrıca başkan söz verdi çok iyi bir takım kurucaz dedi ne gerekirse yapıcaz dedi hala diyorsunuz maliyetti şuydu buydu çok fazla para istiyordu.. herkes maliyeci olmuş.

@Mete Alparslan

Neyse uzatmanın manası yok

Siz ırkçılık diyorsunuz ben de teknik ve taktik yetersizlik diyorum

Siz 8 de verilir diyorsunuz ben Avrupa'da olmayan bir takım için telaffuz edilen rakamlar çok çok fazla diyorum

Alsın 3.5M net'ini, geri kalanı da performansa dayalı (maç başı + şampiyonluk primi v.s) olursa buyursun gelsin

Daha Lig'in, yayıncı kuruluşun neler getireceği bile bilinmiyorken bu kadar ağır bir yükün altına girmek akıl kârı değil

Anlamadın galiba.Alıp satalım diye birşey demedim.Alıp oynatmadan satsak bile zarar etmeyiz demek istedim.

İnşallah bu kez anlamışsındır. :)

Hic duymadim boyle bir mantik kargalar disinda, o yuzden komigime gidiyor. Niye oynatmiyoruz ki Lass'i bir sezon boyunca? Harbi yine gulesim geldi. Dediginle alay etmiyorum, fenerin yaptigi aklima geliyor. Bir de iyi birsey gibi savunuyorlar.

Hic duymadim boyle bir mantik kargalar disinda, o yuzden komigime gidiyor. Niye oynatmiyoruz ki Lass'i bir sezon boyunca? Harbi yine gulesim geldi. Dediginle alay etmiyorum, fenerin yaptigi aklima geliyor. Bir de iyi birsey gibi savunuyorlar.

Ya ben anlatamadım yada sen anlamadın.Neyse ben anlatamamış olayım. :)

Yani hiç oynamasa bile gideri var, para eder demek istedi arkadaş. :eek:

Daha 26 yasında bir oyuncunun kafasında futbolu bitirdigi konusuda ibretlik. Hani biraz daha zorlasak A2 oyuncularına kafalarında futbolu bitirdi diyebilirdik.

fatih hoca vazgectik dedi ya. buda avrupanın totomacımı.

Adriano gibi adam 26 yaşında Ülkesine basıp gidiyor

Man.Utd'ın Tevez ile kontratını uzatmamasının sebebini "4 yıl sonra futbolu bırakacağını söylemesi" şeklinde açıklıyor

Aynı tevez 26 yaşında, Arjantin Dünya Şampiyonu olursa (2010 Dünya kupasında) Futbolu bırakacağını söylemişti

Bu sene de City izin verse ülkesine gidip salla başını al maaşını yapacaktı

Futboldan soğumanın yaşı olduğunu ilk kez duyuyorum

Francesco Coco gibi adam 30 yaşında futbolu bıraktı.Çok mu yaşlıydı ki

Adriano gibi adam 26 yaşında Ülkesine basıp gidiyor

Man.Utd'ın Tevez ile kontratını uzatmamasının sebebini "4 yıl sonra futbolu bırakacağını söylemesi" şeklinde açıklıyor

Aynı tevez 26 yaşında, Arjantin Dünya Şampiyonu olursa (2010 Dünya kupasında) Futbolu bırakacağını söylemişti

Bu sene de City izin verse ülkesine gidip salla başını al maaşını yapacaktı

Futboldan soğumanın yaşı olduğunu ilk kez duyuyorum

Francesco Coco gibi adam 30 yaşında futbolu bıraktı.Çok mu yaşlıydı ki

Tamam da, bunun Diarra ile alakası nedir? Güney Amerikalı oyuncular yetenekli oldukları kadar profoyonel olsalardı zaten üzerlerine futbolcu bakmak aptallık olurdu.

Diarra FUTBOL OYNAYARAK para kazanmak istiyor. Digerleri ise keyife keder ülkelerine geri dönüyor veya futbolu bırakıyor.

Coco, Milan yıllarında hep Galatasaray'da görmek istedigim bir oyuncuydu. Bize karsı oynarken hayran kalmıstım. 3'lü defansın solunda oynuyordu 2001-2002 sezonundaki maclar da. Hagi o dönem ne kadar fiziken sona gelmiste olsa 10'u durdurabilen ender oyunculardandı. Fakat futbolu bırakma nedeni Inter'e transfer olduktan sonra yakasını bırakmayan sakatlıklardı. Gereksiz ameliyatlar gecirdi, uzun süre oynayamadı. Ondan sonra da bir türlü eski formunu yakalayamadı. Yani Coco'nun futbolu bırakma nedeni tercihten cok zorunluluktan oldu.

Fatih hoca vaz kectik demedimi? Juventus 12 veriyordu satmadilar demedimi? 12 satmayan 7-8 verirmi? yarin(bu gün) randevumuz var,iptal etdirin demedimi? Lass cok masrafli demedimi?

ama benim kendi düsüncem Lass gibi futbolculara 12 de verilir 15 de. 7-8 alirlarsalarda MUHTESEM 2011-2012 olur.

Tevez'in profesyonelliğe aykırı bir durumu yok

Daha 26-27 yaşında "Futboldan bıktım" demiş.Keza Govou da her fırsatta futboldan nefret ettiğini söylüyor

Diarra Futbol oynayarak değil HAZIR PARANIN peşinde.Oynamanın peşinde olsa Garanti paranın peşine düşmez.EPL'de oynamak istemiyorum diye açıklama yapmaz.Oynamak isteyen adamın ilk tercihi EPL olur her zaman

1000 kere yazım 1001. defa tekrar yazayım

Futbol oynamanın peşindeyse garanti olarak alsın madrid'de kazandığı net ücreti, geri kalanı da melo gibi maç başı alsın

Kimse ne olacağı bilinmeyen bir adama garanti 5.5M vermez

AS gazetesi akıllı olacak! Bakın "akıllı olsun" demiyorum, "olacak" diyorum!

Üst Alt