AVM'de Çifte İntihar: ''El ele tutuşup atladılar'' - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

AVM'de Çifte İntihar: ''El ele tutuşup atladılar''

Bu söylediğinin onda birini yaşadığım zaman kendimi tanıyamayacak duruma gelmiştim ben de.İntihar filan gibi düşüncelerim asla olmadı tabi ama eskisinden farklı oluyorsun.Yapmam dediğin hareketleri yapıyorsun, asla kırmam dediğin insanları kırıyorsun.İnsan hayatının şekillenmesinde çevresel şartlar çok büyük rol oynuyor.Ben buradan oturup kolay kolay suçlayamıyorum bu insanları.

Ben o duyguyu yasadıgım için yazdım renkdas yani intihar değilde ama intihar edebilmekten cok korkuyordum ya cok değişik bir insandım cok anlatsam roman cinsinden yani ki o kadar Allaha inancım buyuk olmasına ragmen su anda şükür iyiyim hastanelerde bile yattım yani o derece ben ben değildim insan günde hiç durmadan 12-13 kilometre yürürmü ya durursam nefes alamayıp ölücem sanıyordum cocuklar bile duysa güler demi ama cok inanılmaz birsey dediğim gibi paramış itibarmış şekilmiş Allah hepsini kahretsin ben o baldeyken bak abartmıyorum önüme trilyonlar serseler gene mutlu olamazdım babam araba aldı hani düzelir belki kendine gelir diye arabaya binemiyordum içimdeki sıkıntıdan darlmaktan harbiden anlatılmaz yasanır.

Ben o duyguyu yasadıgım için yazdım renkdas yani intihar değilde ama intihar edebilmekten cok korkuyordum ya cok değişik bir insandım cok anlatsam roman cinsinden yani ki o kadar Allaha inancım buyuk olmasına ragmen su anda şükür iyiyim hastanelerde bile yattım yani o derece ben ben değildim insan günde hiç durmadan 12-13 kilometre yürürmü ya durursam nefes alamayıp ölücem sanıyordum cocuklar bile duysa güler demi ama cok inanılmaz birsey dediğim gibi paramış itibarmış şekilmiş Allah hepsini kahretsin ben o baldeyken bak abartmıyorum önüme trilyonlar serseler gene mutlu olamazdım babam araba aldı hani düzelir belki kendine gelir diye arabaya binemiyordum içimdeki sıkıntıdan darlmaktan harbiden anlatılmaz yasanır.

Geçmiş olsun öncelikle.

Bizim okulda bi arkadaş vardı.Psikologlara çok para döktü.Çok dengesizdi ruh hali.Bazen görürdük, muhabbet ederdik.Bazen bizim grubu hiç tınlamazdı. Daha başka garip hareketleri filan vardı, anlatsam acırsın.İnsan görünce üzülüyordu.

Dediğin gibi, vücudun sağlıklı olmadığı sürece gerisinin hiçbir anlamı yok.

Geçmiş olsun öncelikle.

Bizim okulda bi arkadaş vardı.Psikologlara çok para döktü.Çok dengesizdi ruh hali.Bazen görürdük, muhabbet ederdik.Bazen bizim grubu hiç tınlamazdı. Daha başka garip hareketleri filan vardı, anlatsam acırsın.İnsan görünce üzülüyordu.

Dediğin gibi, vücudun sağlıklı olmadığı sürece gerisinin hiçbir anlamı yok.

Tesekkür ederim dediğin gibi önce beden sağlığı ruhen ve bedenen tabiki ikiside önemli.

mevzu aşksa bazen uğruna ölürüm dediğin kişiler oluyo.gerçekten de kendinden vazgeçiyosun onlar için.şansın varsa kurtuluyosun ama kurtulduktan sonra ben ne yaptım diyosun yeni ve güzel şeyler seni bulduğunda.demem o ki bilhassa gönül işlerinde her çıkmaza düşüldüğünde intihara sarılmamalı.insan 2. bir kişiyi sevebilyo.ha belki o da acılı ve sancılı..ama bi yerde elbet mutluluğu yakalayacaktır insan.

benim bi arkadaşım geçen sene intihara kalkışmıştı da sevda yüzünden ama şimdi iyi..

Birçok arkadaşım intihar yüzünden öldü, bu tarz haberleri çok yakından aldım. İnsan hayat dolu dediği arkadaşlarını kaybedince hayatı tekrar tekrar sorguluyor, dertleri neydi bu kadar basit mıydı diye... Basit işte görüldüğü gibi. Hayat pamuk ipliğine bağlı. Bir betona çakılmak, bir araba kazası, bir kör kurşun... Neyse ki ölmüşler, hayatları boyunca sakat veya felç de kalabilirlerdi. En azından davalarinda başarılı olmuşlar ne diyelim...

Konuyu açan biri olarak, ölüm haberlerine çok üzülüyorum.. ne bileyim tanımadığım bir insan ölse hatta dünyanın başka bir ucunda yaşasa bir tuhaf oluyorum ve düşünmeye başlıyorum...

Hayat bu kadar basit mi ? diye... bilmiyorum belkıde duygusal biri olduğumdandır... tuhaf gelıyor böyle olaylar

Uzuldum gercektende ama su rezil hayattan kurtulmuslar biraz cesaret gosterip 50 yil daha yasalar ne olacakki sonucta oleceksin ve 100 yil sonra mezarinin yerini hatirlayan tek bir tanidigin bile kalmayacak hersey bos iste.

Tanrı Ailesine sabır versin.
Benim kuzenimde nilizm e inanıyordu.
Duşunu alıp traşını olup en çok sevdiği elbisesini giyip kendini balkona astı. Sabah annesi bahçeden tomates salatalık toplarken kafasını kaldırıyor oğlu asılı. Son paylaşımında. Bunları yazdı.
"Sadece hayatın sınırlarını zorladım. "

Onun için böyle şeylere üzülmem diyip dalga bile eden insanlar gözümde bir hiçtir. Acıyı yaşayan bilir.
İntihar etmek anlık bir şey ağızdan çıkan ama çıktığı için pişman olduğunuz bir laf gibi. Aşağı düşerken o pişmanlık duygusu sizi yer bitir zaten.

Envoyé de mon Nexus 6 en utilisant Tapatalk

Tanrı Ailesine sabır versin.
Benim kuzenimde nilizm e inanıyordu.
Duşunu alıp traşını olup en çok sevdiği elbisesini giyip kendini balkona astı. Sabah annesi bahçeden tomates salatalık toplarken kafasını kaldırıyor oğlu asılı. Son paylaşımında. Bunları yazdı.
"Sadece hayatın sınırlarını zorladım. "

Onun için böyle şeylere üzülmem diyip dalga bile eden insanlar gözümde bir hiçtir. Acıyı yaşayan bilir.
İntihar etmek anlık bir şey ağızdan çıkan ama çıktığı için pişman olduğunuz bir laf gibi. Aşağı düşerken o pişmanlık duygusu sizi yer bitir zaten.

Envoyé de mon Nexus 6 en utilisant Tapatalk

Allah rahmet eylesin fransada mı yasıyordu leo ?

Harbi ilginc geldi yani ama yani anladıgım kadarıyla bu düşünce tarzıyla yasamakta zor be dostum.

evet hemde çok zor... ben bi ara ateistlerin yorumlarını okuduğumda, Ateistin ne demek oldugunu ilk öğrendiğim zaman içimi şüpheler kaplamıştı...

hergün düşünüyordum... kendi kendimi bitirecektim neredeyse... insan kafayı yiyecek gibi oluyor...

ve İnsan birşeye inanmadığı zaman hayat gercekten boş gibi gelıyor... yaşamanın anlamı olmadığını düşünüyorsun..

bende yaşadım bunları ama şükür atlattım.. hala içimde vesveseler olsada eskisi gibi değil... gercekten zor bir durum

Intihar kesinlikle inanc ve bilgi eksikliginden kaynaklanir,Insan zaten su 3 günlük imtihan dünyasinda bile bile neden ebedi hayatini mahvederki??sana verilen güzel bir hediyeyi pic etmeye benziyor...ailesine ve sevenlerine üzüldüm..

Intihar kesinlikle inanc ve bilgi eksikliginden kaynaklanir,Insan zaten su 3 günlük imtihan dünyasinda bile bile neden ebedi hayatini mahvederki??sana verilen güzel bir hediyeyi pic etmeye benziyor...ailesine ve sevenlerine üzüldüm..
İnanan insan günah diye,inanmayan insan hiçlik diye intihar edicek psikolojiye düşmek istemez.Ama bilgi yanlışlığı olabilir.Veya akli dengesi bozulmuştur.Yanlışla doğruyu,gerçek ve gerçek olmayanı ayıramıyordur.Veya kendi aklını kullanmayı bilmeyip baskalarına emanet ediyordur.Sonucu bu ve benzeri olaylar çıkıyor.

Neden intihar ettiklerini bilmiyoruz

Kim bilir hangi dertleri vardi

Mesela defalarca tecavuz edilmis kadin intihar etseydi tuhaf oldugunu soylermiydin? Ben soylemezdim. Bazen insanlar aciyi kaldiramiyor ve o aciyi kaldiracak insanlar o insani yardim etmek istemiyorlar. Intihar etmek her zaman yanlis ama insan bazen dayanamiyor.

Üst Alt