Avrupa Ligi 3. Ön Eleme | Fenerbahçe 5 - 1 Honved | 30 Temmuz - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Avrupa Ligi 3. Ön Eleme | Fenerbahçe 5 - 1 Honved | 30 Temmuz

Cevap: Avrupa Ligi 3. Ön Eleme | Fenerbahçe 5 - 1 Honved | 30 Temmuz

@Mahmut Demir

Hocam Allah aşkına yapmayın yahu.Fenerbahçe ile ilgili birşeyler uydurmuşsunuz kafanızda,onları gerçek gibi görmeye başlamışsınız.

"Edirneden sonra yoksunuz..." geyiği eskilerde kalmadı mı?

Son 5 yılda Türkiyenin avrupada en başarılı takımı Fenerbahçe.Bundan önceki 10 yılda da galatasaray idi.Ben bunu kabullenebiliyorum ama siz nedense mazide yaşamayı terci ediyorsunuz.

Fenerbahçe'li olan kimsenin honved galibiyetini kutladığı yok!! Bu insanlar bariz şekilde Oyuncuların iyi niyetini,yardımlaşmasını kutluyor.Kimsenin honved'i umursadığı yok ki.

Ama siz kendinize göre bir realite yaratmışsınız,at gözlüğü ile ona bakmaya devam ediyorsunuz.

Niyetim Galatasaraylı arkadaşlarımızı tahrik etmek değil.Ama ben kendi adıma Elano transferine bu kadar sevinmişken,Galatasarayın oyununu pozitife çevirmesi beni bu kadar mutlu etmişken birileri ille de çamur atacağım diye uğraşınca insan hayal kırıklığına uğruyor.

Antu.com üyelerinden farksızsınız Sn.Mahmut Demir.

Saygılarımla...

@Mahmut Demir

Hocam Allah aşkına yapmayın yahu.Fenerbahçe ile ilgili birşeyler uydurmuşsunuz kafanızda,onları gerçek gibi görmeye başlamışsınız.

"Edirneden sonra yoksunuz..." geyiği eskilerde kalmadı mı?

Son 5 yılda Türkiyenin avrupada en başarılı takımı Fenerbahçe.Bundan önceki 10 yılda da galatasaray idi.Ben bunu kabullenebiliyorum ama siz nedense mazide yaşamayı terci ediyorsunuz.

Fenerbahçe'li olan kimsenin honved galibiyetini kutladığı yok!! Bu insanlar bariz şekilde Oyuncuların iyi niyetini,yardımlaşmasını kutluyor.Kimsenin honved'i umursadığı yok ki.

Ama siz kendinize göre bir realite yaratmışsınız,at gözlüğü ile ona bakmaya devam ediyorsunuz.

Niyetim Galatasaraylı arkadaşlarımızı tahrik etmek değil.Ama ben kendi adıma Elano transferine bu kadar sevinmişken,Galatasarayın oyununu pozitife çevirmesi beni bu kadar mutlu etmişken birileri ille de çamur atacağım diye uğraşınca insan hayal kırıklığına uğruyor.

Antu.com üyelerinden farksızsınız Sn.Mahmut Demir.

Saygılarımla...

Son 5 yılda fener avrupada nasıl başarılı anlamadım? Şliginde çeyrek finale çıkmasını söylüyor iseniz bu kadar bütçe ve harcanan paralarla 15 yılda bu kadarımı oluyor?

Ben kendimie göre reailete filan yaratmıyorum zira gerçekler apaçık ortadadır.Ne kafadan sallıyorum nede karalama yapmak için uğraşıyorum.Geçmişde yaşadığımda yok ,burda geyik değil işin özünü konuşuyoruz.Geyik antularda konuşulur,edilir.

Fener konusundaki gerçekler içinizi acıtıyor ise size söylecek lafım yok zira gelecekde olacak bazı şeylerde kendi düşüncelerimi paylaşmam sizleri bu kadar rahatsız ediyorsa hiç kusura bakmayın biraz saygı duyun düşüncelerime.

Olaya bu kadar sığ yaklaşmanız üzücü zira ben antularda yada rakip taraftar sitelerinde yazı yazmıyorum,kendi mekanımda bilgilerimi paylaşıyorum.Ayrıca "niyetim tahrik etmek değil" diyip aralarda laf sokmanızın ne alemi var,görüşümüzü söylüyoruz sonra suçlu ilan edliyoruz.

Sizlerle bizim aramızdaki farklar burda saymakla bitiremeyiz ancak ben bunu özellikle fanzinini ilerleyen sayılarında detaylı anlatacım,belki sizin arayışda olduğunuz cevapları orda bulursunuz..

İyi günler size...

Genel bir degerlendirme yaparsak,macin yildizi tartismasiz Emre Belezogluydu ki zaten macin adami secildi. Kazim Muhtesem oynadi,Gokhan Her zamnki gibi,alternatifsiz... Kazimla birlikde sag tarafi koridora cevirdiler... Santos Ofansif yonu cok guclu,teknigi cok iyi,ama Carlos Sakatlaninca mecburen Sol Beke gecti Milli Takimindaki gibi,Deividi Sol Aciga Aldi Daum.

Savunmya pek is dusmedi ama Kesinlikle Bir Stoper lazim bize,ozellikle Lugano kalirsa yasadik... Bilicayla birlikde hem Ofansif Stoperler hem de defanslari iyi,Sag ve Solda da Gokhanla Carlos,en iyi Savunma hatti bizde olur... Christian 0 hatayla oynadi,dikine ve olumlu toplar kullandi,Maldonado-Josico fiyaskolariyla alakasi yok... Cok teknik ve enerjik...

Deivid her ne kadar Alexin golunde asist yapsa da bana tam hazir gelmedi,agir kaliyor pozisyonlarda... Guizaya soyleyecek soz yok,muhtesem oynadi,resmen patlama yapti...

Alex bildigimiz gibi tam bi Virtuoz...

Ha Bu Mac olcumudur,kesinlikle deyil... Honved bank Asyada bile oynayamaz... Ama Takimim iyi sinyaller verdi,gecen sezonla alaksi yok oynana oyunun... Enerjik,pozitif,ofansif,hizli paslarla atak gelistirme,Daum isini biliyor... 1 aya kalmaz hic bir uyum sorunu kalmaz ve tam bir takim oyunu ortaya koyacakdir Fenerbahce... Ayrica Kadronun Alternatifli olmasi da diger bir avantajimiz... Bu Turu Galatasarayla Beraber gectik artik,Play Off daki rakiplerimizi bekliyoruz... insAllah her 2 takim Gruplara kalir ve Avrupada basarili bir sekilde yollarina devam ederler... Bugunku maclardan cikardigim iki sonuc var... 1.si Sivas rezaletini FB ve GS bi nebze olsun unutturdu,Sivas donsun bi daha da avrupa falan agzina almasin,ligde oyalansin,her kes haddini bilecek... 2.si BJK bu sene kesinlikle geri planda kalacak,en fazla Trabzonla Bursayla 3.luk icin cekisir... Tablo belli 2 Takim acik ara farkla rekabeti goturur BJK de nal toplar... Ayrica Elanolarin,Santoslarin, geldigi ligde Finkle Minkle bu is olmaz... Pazara gorusuruz...

Hadi EyvAllah...

su son cümlelerine bir lafim...

vay be, bunu neye göre söylüyorsun, dünki alinan farkli galibiyetlermi? Honvede 5 atmissin nolacak ya, iyi oynamista olabilirler ama sonuçta fener ciddi bir takima oynadimi bile? cevabi hayir yani bu söylediklerin saçma...santos 2 maç oynamis, biri boluspor digeri honved, adami simdiden göklere çikariyorsun!!

Son 5 yılda fener avrupada nasıl başarılı anlamadım? Şliginde çeyrek finale çıkmasını söylüyor iseniz bu kadar bütçe ve harcanan paralarla 15 yılda bu kadarımı oluyor?

Ben kendimie göre reailete filan yaratmıyorum zira gerçekler apaçık ortadadır.Ne kafadan sallıyorum nede karalama yapmak için uğraşıyorum.Geçmişde yaşadığımda yok ,burda geyik değil işin özünü konuşuyoruz.Geyik antularda konuşulur,edilir.

Fener konusundaki gerçekler içinizi acıtıyor ise size söylecek lafım yok zira gelecekde olacak bazı şeylerde kendi düşüncelerimi paylaşmam sizleri bu kadar rahatsız ediyorsa hiç kusura bakmayın biraz saygı duyun düşüncelerime.

Olaya bu kadar sığ yaklaşmanız üzücü zira ben antularda yada rakip taraftar sitelerinde yazı yazmıyorum,kendi mekanımda bilgilerimi paylaşıyorum.Ayrıca "niyetim tahrik etmek değil" diyip aralarda laf sokmanızın ne alemi var,görüşümüzü söylüyoruz sonra suçlu ilan edliyoruz.

Sizlerle bizim aramızdaki farklar burda saymakla bitiremeyiz ancak ben bunu özellikle fanzinini ilerleyen sayılarında detaylı anlatacım,belki sizin arayışda olduğunuz cevapları orda bulursunuz..

İyi günler size...

Yatırım diyorsunuz da son yıllarda bizden fazla para harcadığınızın,bizden fazla yatırım yaptığınızın farkındasınız değil mi?

Bir takım gerçekler diyorsunuz.Benim içim acıyormuş o gerçeklerden.Bence siz gerçekle fanatizmi karıştırıyorsunuz.

Ben burada Fenerbahçe çok çok iyi takım,herşeyi yapar,dünyayı yener demek için bulunmuyorum.Çok meraklı olsaydım giderdim antu'da sizin burada yaptığınız gibi kendimi tatmin ederdim.

Gerçekler diyorsunuz ama Avrupada eski günlerinizde olmadığınız,hatta Fenerbahçe ve Beşiktaş'a da geçildiğiniz gerçeğini kabullenemiyorsunuz.Eğer gerçekten Gerçekle yüzleşmek istiyorsanız "Uefa team rankings" yazın google'a.Orada 5 er yıllık periyodlarda kimlerin avrupada iş yaptığını görebilirsiniz.

Amacım sizi tahrik etmek değil dedim ama bu tartışmayacağız anlamına gelmiyordur umarım.

Bırakın avrupayı bize,zaten asıl işimiz o..siz lokal başarılar ile adınızdan söz ettirin

bu sözü söylediniz ve buna "gerçek" diyorsunuz.

Google da söylediğim aramayı yapın ve Asıl işiniz olan avrupa 3 büyükler içerisinde üçüncü olduğunuzla yüzleşin.

Ben sizin Uefa başarınızı küçümsemiyorum.

Biz türkiye Süper kupasını almaya uğraşırken siz zamanında avrupada süper kupa kazanmıştınız.Bu taktire şayan birşey ama artık eskide kaldı.Uefa+süper kupa+Çeyrek final başarısından sonra her sene o seviyelerde kalabilseydiniz ya da hiçbirşey kazanmasanız bile rakiplerin korktuğu Galatasarayı sürdürebilseydiniz size derdim ki "Avrupa sizin işiniz."Ama öyle bir durum yok.

"Edirneden ötesinde sadece galatasaray var..." dönemi bitti artık.

İşte gerçek bu.

Ve bir gerçek daha Galatasaray iyi yolda.

Ben bunları kabullenebiliyorum ama siz kabullenemiyorsunuz.

Alex'e Emreye küçük maçların büyük topçusu diyebilen bir insan nasıl gerçekçi olduğunu savunabilir.Evet şuna hak veririm,Alex ilk geldiğinde büyük maçlarda sinen bir yapıya sahipti.Fakat bu kimliğini değiştirdiğini gözlemleyemediniz,ya da kendinizi öyle avuttunuz.Belki de Fenerbahçe'yi takip etmiyorsunuz yeteri kadar.

Ben size ne laf sokuyorum,ne hakaret ediyorum.Amacım sadece tartışmak.Ama biraz daha reel bakın olaya.

İyi günler.

bir not daha:Bu yatırımların sonucu sadece Çeyrek final mi olmalıydı demişsiniz ama Çeyrek final oynayan takımlar içerisinde bütçesi en düşük olan,transfere en az para harcayan takımdı fenerbahçe.Avrupada parasız başarı dönemi bitti.Zira siz de çok para harcayıp kaliteli oyuncular getirmeye başladınız.Siz farkında olmasanız da yöneticileriniz bunun farkında...

2 takımda bu sene iş yapacak Avruapa da umarım GS - FB finali yaşarız :))

Arkadaşalr bu rakip ciddi anlamda TSL i geçtim Bank Asya kapasitesind Boluspor ayarın bir ekiptir.

5-1 biten bolu maçında da Bolu maçta 5-6 pozisyona girmiş ancak 1 tane atmıştı. Honved de aynı şekildeydi 3-4 net pozisyon buldu atamadı ama akabinde yedi. defansları ile evlere şenlikti. Fener de tecrübesini konuşturdu ve rahatça yendi.

Fakat play*off da eğer biraz dişli ekipler gelirse GS de FB de sıkıntı yaşar çünkü orta alanlarda açık verip defans da pozisyonlar yaşıyorlar.

kısaca 5 takımımızda umarım iyi işler yaparlar. Avrupa puanı artıkça belkiş seneye ŞL ne 2 direk takım göndercez..

Artık sistem değişti tüm takımlar avrupa da el ele Fener de dahil :)

Yatırım diyorsunuz da son yıllarda bizden fazla para harcadığınızın,bizden fazla yatırım yaptığınızın farkındasınız değil mi?

Bir takım gerçekler diyorsunuz.Benim içim acıyormuş o gerçeklerden.Bence siz gerçekle fanatizmi karıştırıyorsunuz.

Ben burada Fenerbahçe çok çok iyi takım,herşeyi yapar,dünyayı yener demek için bulunmuyorum.Çok meraklı olsaydım giderdim antu'da sizin burada yaptığınız gibi kendimi tatmin ederdim.

Gerçekler diyorsunuz ama Avrupada eski günlerinizde olmadığınız,hatta Fenerbahçe ve Beşiktaş'a da geçildiğiniz gerçeğini kabullenemiyorsunuz.Eğer gerçekten Gerçekle yüzleşmek istiyorsanız "Uefa team rankings" yazın google'a.Orada 5 er yıllık periyodlarda kimlerin avrupada iş yaptığını görebilirsiniz.

Amacım sizi tahrik etmek değil dedim ama bu tartışmayacağız anlamına gelmiyordur umarım.

Bırakın avrupayı bize,zaten asıl işimiz o..siz lokal başarılar ile adınızdan söz ettirin

bu sözü söylediniz ve buna "gerçek" diyorsunuz.

Google da söylediğim aramayı yapın ve Asıl işiniz olan avrupa 3 büyükler içerisinde üçüncü olduğunuzla yüzleşin.

Ben sizin Uefa başarınızı küçümsemiyorum.

Biz türkiye Süper kupasını almaya uğraşırken siz zamanında avrupada süper kupa kazanmıştınız.Bu taktire şayan birşey ama artık eskide kaldı.Uefa+süper kupa+Çeyrek final başarısından sonra her sene o seviyelerde kalabilseydiniz ya da hiçbirşey kazanmasanız bile rakiplerin korktuğu Galatasarayı sürdürebilseydiniz size derdim ki "Avrupa sizin işiniz."Ama öyle bir durum yok.

"Edirneden ötesinde sadece galatasaray var..." dönemi bitti artık.

İşte gerçek bu.

Ve bir gerçek daha Galatasaray iyi yolda.

Ben bunları kabullenebiliyorum ama siz kabullenemiyorsunuz.

Alex'e Emreye küçük maçların büyük topçusu diyebilen bir insan nasıl gerçekçi olduğunu savunabilir.Evet şuna hak veririm,Alex ilk geldiğinde büyük maçlarda sinen bir yapıya sahipti.Fakat bu kimliğini değiştirdiğini gözlemleyemediniz,ya da kendinizi öyle avuttunuz.Belki de Fenerbahçe'yi takip etmiyorsunuz yeteri kadar.

Ben size ne laf sokuyorum,ne hakaret ediyorum.Amacım sadece tartışmak.Ama biraz daha reel bakın olaya.

İyi günler.

bir not daha:Bu yatırımların sonucu sadece Çeyrek final mi olmalıydı demişsiniz ama Çeyrek final oynayan takımlar içerisinde bütçesi en düşük olan,transfere en az para harcayan takımdı fenerbahçe.Avrupada parasız başarı dönemi bitti.Zira siz de çok para harcayıp kaliteli oyuncular getirmeye başladınız.Siz farkında olmasanız da yöneticileriniz bunun farkında...

Siz merak etmeyin biz her takımı yakından takip ederiz "en az sizler gibi"

Yani kendinizi avrupanın devleri ile kıyasladınız ya pes doğrusu.Fener cebinde parası olmasına rağmen "avrupada başarı için manu ,real gibi bütçeler lazım,yabancı kısıtlaması kaldırılsın" diye feveran ediyorsunuz.Yazık vallahi.Kazanmasa porto kazanmazdı,yada shaktar almazdı.Realitenizin mantığı müthiş.Parasız kazanılmaz dediğiniz şeyleri biz kendi özgüvenimiz ile yaptık bunu fener kaldıramıyor ve aynı yıldırım ve medya ekibinin ağzı ile konuşuyorsunuz" artık parasız kupa alınmaz" diyorsunuz.Ne saçma bir düşünce.O zaman avrupada bütçeleri düşük takımlar oynamasın arkadaşım olurmu? nede olsa bizimde paramız yok onlarında yok 5-10 takım kendi aralarında top koştursun sonra yenilince "paramızla alacağımız adamlar bu kadardı ,yabancı kısıtlaması kaldırılsın vs vs" muhabbetleri başlasın.

İşte bizim kızgın olduğumuz konulardabunlar.Neyin kaldırılması yada neyin parasızlığından avrupada başarısızlık yaşanırınız hesabı içindeyiz.Geçen sezon uefada milan tek favori iken lucesculu shaktar kupayı kaldırdı.Bİraz mali bakımdan 2 takımı kıyaslayında aradaki farkı görün ancak siz shaktar takımı için "petrol kulübü" der geçersiniz.

Madem alexle emre büyük topçu geldiğikleri günden beri avrupada kupamı kaldırdılar arkadaşım? hadi emreyi geçtim ,ya alex ve tayfası avrupda honved gibi takımlara şov yaparken adı sanı ağır takımlara neden diş geçiremiyor?

Alex ve carlos gibi artık "antrenman" maçları haricinde top koşturabilceğini sadece ben değil çoğu futbolu takip eden insan farkında,bazı fenerli guruplar dahil.

Biz özhan canaydın döneminde gereksiz ve mantıksız çok işler yaptık,geçmişimizle yüzleşmek durumundasınız zira yapılan hataları görmezden gelirsen başarı yakalayamassınız.2. fati,h terim döneminden itibaren onlarca gereksiz adam alındı,hiçbirininide taraftar içine sindiremedi.Terim döneminde bile transferi fatih hoca değil canaydın yapıyordu ve büyük bir facia yaşadık.Sonrası malum.Fairplay diye diye kulüp borç batağına sürüklendi,yıldırım ve medyasıda yüklendikçe yüklendi.Çok para harcadık doğru ama işin ehli bir insa o kadar paralar ile en az bir uefa daha kazandırabilirdi,biz hala canaydının enkazı altında bişeyler yapmaya çalışırken siz 15 yıldır para içerisinde bir kupa bile kazanamadınız arkadaşım.Aradaki fark bu.Ne alexi ne emresinden bahsediyorsun?

Biz canaydın dönemindeki hatalarımızdan ders aldık ve ayağımız sağlam atmaya çaba gösteriyoruz.Son 2 sezondur alınan transferlerde bunun en büyük kanıtıdır.Koca bir canaydın döneminde harcanan transfer paralarına bir bakın birde son 2 sezondaki transfer harcamalarına..Biz gidip değeri o kadar etmeyen adamlara 9 milyon euro vermeyiz birilerine nispet olsun diye tamammı arkadaşım.Birde siz son 2 sezonda ne kadar harcama ettiniz yada son 15 yılda?

Her takım her sezon şampiyon olacak değil,yıldırım 3 yıl üstüste şampiyon olacağız diyip avrupa konusunda tek laf etmeden başkan olabiliyorsa bu lokal başarıların hedeflendiğini gösterir.Aynı şekilde daumda hazırlık kampında avrupanın hedef olmadığını dile getirmişdir.Bunlar gerçek bir realite sizin için.Acı ama gerçek çünki bu kadar büyük bütçe ve harcamalara karşı taraftarı avrupaya yönlendirme edemiyor yönetiminiz.

Son olarak biz gogle yada benzeri arama motorlarındaki sonuçlarla değerlendirilecek bir kulğüp değiliz.Parası olan gider gogle yada başka sitelere ismini en başta yazdırabilir.Herkez kendine göre büyüktür ama reailitede avrupada hala en yüksek çıkta bizdedir ve o çıtayı inene kadarda biz en büyüğüz.O yüzdendirki yıldırımın taraftarına ve kendi kulübüne "avrupa hedefimiz değil" düşüncesini aşılamasından ötürü "bırakın avrupayı bize" diyorum,yanlışda düşündüğümüde zannetmiyorum yıldırımın mantığı içerisinde.Geçen sezon uefada onca hengameye rağmen kadıköyden geri döndük,şu günün şartları olsa geçen yılki uefa bizim elimizde olacakdı belki.

Galatasarayın iyi yolda olduğunu sadece siz değil herkez görüyor ama dile getirmekde zorlanıyor zira çok farklı bir yapıya girdik ama ben fenerin sadece honved maçındaki 5 gollük galibiyetine bakarak "iyitakım geliyor" diyemem bu yanlış olur.

Aynı tas aynı hamam fener sizde bunu görün.

Farklılık bizde,değişim bizde.Bununda sizi rahatsız etmesi normal arkadaşım..

@gokhan erensoy

Sayın erensoy saldırgan yada fanatizm içinde olan birisi değilim.Blog yazılarımı detaylı okursanız bunu daha iyi anlayacaksınız.

Burda arada bir sırf ortalığı kızıştırmak için gelip ortaya laf atanlara karşı kızgınlığım var.Ben bu forumun bir üyesiyim ama gidip antu yada başka rakip takımın forumlarına üye olup ortalığı kızıştırmam.Bu saaten sonrada zaten fener taraftarı olduğunu söyleyen kişiler ile muhatap olmam,çünki olaylar çok farklı yerlere kaymaya başlıyor.Ben bu foruma kaçaktan giren her fenerliyede cevap verecek değilim.Fener ve Galatasaray tur atladı,ama bu maçlar ölçüt değildir.Ne zaman güce denk bir takımla maç yapılır değerlendirmeler ona göre yazılır çizilir.Benim anlamadığım bu zaten.Köy takımlarınja fark atıldı diye bunu ölçüt kabul edemeyiz sözümden olay nerelere kadar vardı.Ne fanatizimciliğimiz kaldı nede taraftarlığımız.Ama gelecekde fenerin kötü durumlara geldiği günlerde benim bu sözlerimin doğruluğu ortaya çıkacakdır arkadaşım.

Hepsi benim şahsi görüşümdür sonuçda kimseyide bağlamaz.

Saygılar..

Galatasarayın iyi yolda olduğunu sadece siz değil herkez görüyor ama dile getirmekde zorlanıyor zira çok farklı bir yapıya girdik ama ben fenerin sadece honved maçındaki 5 gollük galibiyetine bakarak "iyitakım geliyor" diyemem bu yanlış olur.

Aynı tas aynı hamam fener sizde bunu görün.

Diğer kısımlarına karışmıyorum katılmasam da. Fakat Fenerbahçe aynı tas aynı hamam değil. Galatasaray ne kadar iyi yolda ise Fenerbahçe'de geçen seneye oranla o kadar iyi yolda. Bunu da senin kabul etmen lazım bir Galatasaray'lı olarak.

Onlar Honved'e şov yaptıysa bizde Netanya'ya yaptık. Bu durum böyle. Bizim yolumuz çok daha farklı onlardan sadece. Biz geleceğin sistemini kuruyorken, onlar bu seneyi kurtarmaya bakıyor. Bu kadar fark. Bu da seçimdir sonuçta. İsteyen istediği yolu seçer başarı için.

Eh dediğim gibi Fenerbahçe'nin aynı tas aynı hamam olduğunu görmek, aslında görmemektir.

Mahmut Demir güzel aciklamissin kardesim ellerine saglik.

Diğer kısımlarına karışmıyorum katılmasam da. Fakat Fenerbahçe aynı tas aynı hamam değil. Galatasaray ne kadar iyi yolda ise Fenerbahçe'de geçen seneye oranla o kadar iyi yolda. Bunu da senin kabul etmen lazım bir Galatasaray'lı olarak.

Onlar Honved'e şov yaptıysa bizde Netanya'ya yaptık. Bu durum böyle. Bizim yolumuz çok daha farklı onlardan sadece. Biz geleceğin sistemini kuruyorken, onlar bu seneyi kurtarmaya bakıyor. Bu kadar fark. Bu da seçimdir sonuçta. İsteyen istediği yolu seçer başarı için.

Eh dediğim gibi Fenerbahçe'nin aynı tas aynı hamam olduğunu görmek, aslında görmemektir.

katılmakla beraber öyle uefa sıralamasına kimse istediği gibi ismini bilmem kaçıncı sıraya yazdıramaz bu söylemekte kusura bakmayın mahmut bey işine gelmeyeni görmemek ve lafazanlık yapmaktır..

son sıralamaya göre Fenerbahçe 35,Galatasaray 60,Beşiktaş 64. sıradadır,bunları görmemezlikten gelmek 10 sene öncesinde kalmaktır..

ayrıca alex,guiza ve emre hakkında küçük maçların büyük oyuncusu demişsiniz ama,emre sizle birlikte uefa kupasını kaldırdı,avrupada inter gibi bir takımda oynadı,alex çeyrek final oynadığımız sene asist kralı oldu,guiza daha geçen yaz ispanyayla avrupa şampiyonu oldu ve aldığı kısıtlı dakikalara rağmen 2 gol attı,ayrıca ispanyada iken de barca ve real madridi nerdeyse hiçbir maçta boş geçmediki rijkaard ın kovulduğu maçta barca taraftarlarına rijkaard a itafen beyaz mendil sallamalarının sebebi olan gölü atan adamdı...

Galatasaray 52. sırada bu arada ;)

Fenerbahçe bu kadro ile ligde ve avrupa da sıkıntı yaşar. AS 11 iyi sayılcak bir ekip ama oyunu zor maçlarda çevircek kalitede Alex dışında adam yok.

Galatasaray o açıdan tüm takımlardan 3 gömlek üstte

Arda - Elano - Kewell - Keita gibi bireysel ilginçlikler yapacak oyuncu çok.

Fenerde Alex dışında kitlnen oyunu açacak adam belki M. Topuz olabilir ama o da yedek kalacak %90 Özer desen 2 ay yok vs.. 33 lük Alex düşüş yaşarsa Fener çözülür..

Fenerbahçe bu kadro ile ligde ve avrupa da sıkıntı yaşar. AS 11 iyi sayılcak bir ekip ama oyunu zor maçlarda çevircek kalitede Alex dışında adam yok.

Fenerde Alex dışında kitlnen oyunu açacak adam belki M. Topuz olabilir ama o da yedek kalacak %90 Özer desen 2 ay yok vs.. 33 lük Alex düşüş yaşarsa Fener çözülür..

Buna da katılıyorum. Galatasaray'ın kadrosu çok daha kaliteli. Alex dışında sürpriz yapacak tek şey Dos Santos'un şutları gibi görünüyor. Deivid'in çeyrek finale çıkılan sene hariç yaptığı pek bir şeyi göremedik sonuç olarak. Özer daha ham. Mehmet Topuz ise boş bir adamdır. Bu yüzden pek tehlikeli değil. Güiza biraz kıpırdanıyor fakat o da tek başına maç çeviremez mevkiisi gereği.

Ama Galatasaray'ın bir dolu oyuncusu var. Keita hızlı bir hücumu değerlendirebilir, Kewell'ın arka direkte kendini unutturup attığı goller ortada, Arda zaten bambaşka oynuyor, yeni transfer Elano ise hem duran toplarda hem de uzak mesafeli şutlarda çok etkili. Yani oyun sıkışınca ele bir sürü seçenek gelebiliyor.

Bu konuda haklısın Tolga.

Tobol, Netanya'yi ve Honved'i 3 katlar.

Fenerbahce köy takimina karsi oynamis olabilir ya biz? Sanki Barcelona'ya karsi oynadikta.

FB gecen yila oranla daha iyi durumda, daha organize,akilli ve hizli oynuyorlar. Tabiki böyle rakip karsisinda daha takimini dogru düzgün degerlendiremessin.

Kücükken hep onun gibi olmak istedigim Emre Belezoglu'yu cok iyi gördüm macta, ayrica Kazim ve Güiza zaten kaliteli oyuncular, ama ikiside mental olarak zayif. Dos Santos'da cok kaliteli bir oyuncu.

Güiza bu sezon bence lig'te kolaylikla 20 gol atar gibime geliyor, cünkü bu sistem tam onun icin yaratilmis. Hele Ispanya ulusal takimindaki performansini Fenerbahcede gösterebilse, ligin en kaliteli forvetidir diye bilirim. Aslinda bakarsaniz Baros'un ve Güiza'nin birlestiren bir konu var; atilan toplar'a kosulari ve bos'a kacmalari. Zamanlamalari ve posizyon alma'lari cook iyi seviyede, hattaa Baros'u ve Güiza'yi bu alanda ilk 20'ye koyarim. Güiza, Baros'tan daha akilli, daha bitirici ve daha iyi teknige sahip. Baros ise daha hizli, daha güclü ve belkide kosulari biraz daha iyi.

Suan Galatasaray'in pek cok konuda problemleri var ama gecen seneden cok daha hazir ve cok daha iyi.

yok ben buna katılamıcam ki artık takım alex e bel bağlamıyor 2 kanatta işliyor otoban gibi,kazım akıllanmış artık,kafası sadece futbolda gözüküyor,keza solda dos santos da öyle,carlos santosun gelmesiyle daha rahat artık,gökhan ise geçen sene aragonesle geleen ölü toprağını üzerinden atmış dün çok güzel 2 asist yaptı..

kapanan savunmaları açmanın bir yoluda uzaktan şut atmaktır,alex,deivid,kazım,mehmet topuz,emre,carlos,bilica,santos ve cristian bu konuda kalbur üstü oyuncular keza 1. daum dönemindeki duran toplardan bulduğumuz golleri bu sezonda fazlasıyla buluruz..

şu an tek eksik gözüken kısım bilica nın yanına iyi bir stoper ki o da yakın bir zamanda gelir sanırım..

ayrıca özerin 2 ay falan süren bir sakatlığı yok..

Bu sene Fenerbahçe'ye oranla çok daha iyi yabancı transferleri yaptı Galatasaray.Fakat olaya oyunu çevirecek oyuncu kıstasıyla bakarsak yanılırız.

Bu sene geçen senelerden farklı olarak ver Alex'e birşeyler üretsin mantığını gözlemleyemiyorum Fenerbahçe'de.

Galatasaray ise 4-3-3 oturana kadar biraz bireysel oyuncularının eline bakmak durumunda.Bu da sistem yaratma sürecinde normal bir durum.

Seneye ne Galatasaray'da ne de Fenerbahçe'de oyunu değiştirecek oyuncu lafları ortada fazla dolaşmayacak bana kalırsa.Çünkü iki takımda iyi sistemler deniyor.

İyi günler.

Bu arada Galatasaray da sonunda duran topları kullanmayı başardı.Bence bu ligde Galatasaray'a kafadan 3 galibiyet olarak dönecek.

Aslında benim söylemek istediklerimi söylemişsiniz ancak ben yinede aynı tas aynı hamam fener diyorum.

Evet geleceğin sistemini kurmaya çalışan biziz ancak onlar günü kurtarma peşinde.Peki önceki yıllardada bu böyle değilmiydi sayın tatar?

Seçimler konusunda bir tartışma bu sonuçda.Bizim tercihimiz sistem ve devamlılık iken fenerin bireysel yeteneklere ve futbolcuya dayalı bir düzenle devam etmek olduğu için tartışmalar çıkıyor.O yüzden aynı tas aynı hamam fener diyorum ve lafımında arkasındayım.

Alex geçen senelere göre bu sezon yükü hafiflemiş ve görev dağılımı edilmiş? müsade edinde verilsin biraz zira adam 33üne gelmiş ,kaç dakika koşup mücadele edecekki bu oyuncu?

Fenerin geçen sezona göre tek büyük artısı brezilya grubunun daumun getirilmesi ile gönlü alınması ve hava getirlmesidir.Yoksa sistem yada devamlılık anlamında fener bu sezonda hiçbir şey katmamışdır.

Herşeyi geçiyorum,yıldırımın başkan olmadan önce,ntv spora yaptığı röpörtajda "geçen yıl soyunma odasına girmedim böyle oldu ama artık gireceğim" demesinin ardından daumu palas pandıras takımın başına getirmesi sizce aynı tas aynı hamam değilmi?

Ben günün şartlarına göre konuşmuyorum zira konuşur isem çok büyük yanılgıya düşerim.Biz millet olarak skor tabelasına göre konuştuğumuz için devamlılık ve sistem namına bazı şeyleri ıskalıyoruz.Onların kendi tercihidir bende buna saygılıyım ama bu noktada görünen tabloda fenerin büyük değişim geçirip geçen sezonlara göre devrim niteliğinde gelişim yapacağına inanmıyorum.Yine aynı lejyoner takım,yine gereksiz ve gereğinden fazla para harcanarak alınan oyuncular ,futbolcuya dayalı düzenleri ve yıldırımın açıklamaları.

Bu konular bağlamında fener yine eskisi gibi sayın tatar..

Carlos da yırtık varmış. 2 hafta sahalardan uzak kalacakmış .

Daum bu takıma oynamayı ve koşmayı hatırlatmış tekrar kötü oldu bu .Guiza bile düzeldiyse:D.

bazi yorumlari okudugum zaman hakikaten inanamiyorum. bir arkadas demis ki fenerbahce gunu kurtarmaya bakiyor. bunu neye dayanarak soyluyorsunuz anlayamiyorum. fenerbahce'nin takimina ciddi olarak baktiniz mi bilmiyorum ama takimda son derece kaliteli ve henuz 27 yasina bile gelmemis oyuncular var.

gokhan gonul

volkan demirel

ozer hurmaci

mehmet topuz

semih senturk

colin kazim richards

andre santos

bunlarin yaninda takima faydali olabilecek ve kadro derinligi olusturacak alternatifler var.

onder turaci

bekir irtegun

ugur boral

selcuk sahin

deniz baris

su ana kadar oynamamis olsa da genc milli takim kaptanligi yapmis, iki sene icerisinde bu takimda orta sahada forma alabilecek duzeyde abdulkadir kayali var.

butun bunlarin disinda turkiye liginin son bes senesini domine etmis olan alex var - bir arkadas medyamizin muthis yorumcularindan etkilenmis olacak ki kucuk maclarin buyuk oyuncusu demis. inanilir gibi degil - brezilya milli takiminda 48 kez oynayip 12 gol atan, bizim kucuk ligimizde kirilmamis rekor birakmayan bir adamdan bahsediyorsunuz. sampiyonlar liginde fenerbahce'nin ceyrek finale ciktiginda kaptani olan, sampiyonlar ligi asist krali olan bir adamdan. turkiye ligindeki en onemli maclarda - besiktas ve galatasaray maclarinda - 10'a yakin gol atmis, bir o kadar asist yapmis bir adamdan. fenerbahce'de oynadigi donemde turkiye'deki derbi maclarinda uzak ara ustun fenerbahce - bu maclar mi kucuk maclar?

emre belozoglu'nu sevmeyebilirsiniz, fenerbahce'ye geldigi icin kizabilirsiniz, agresifligine laf edebilir, cirkef oldugunu savunabilirsiniz. ancak ne demek yahu kucuk maclarin oyuncusu. 10 senedir dilinizden dusmeyen uefa kupasini almis, dort sene catir catir top oynamis galatasaray'in hagi ile beraber en onemli oyuncusuydu bu adam. yerden yere vurun, ama dogru yorumlarla.

ayrica son bes senede fenerbahcenin avrupa kupalarinda daha basarili oldugunu kabul etmek neden bu kadar zor gelebiliyor? gecen seneki rezalet disinda fenerbahce son bes sene gayet basarili bir performans sergileyip elbette bir barcelona, arsenal, manchester united gibi takimlarin olmasa da avrupa'nin kalburustu takimlari seviyesine yaklasmistir. galatasaray uzun sure buralarda gezindi, ancak sonra yapilan yanlisliklar, ekonomik darbogaz, falan filan hizli bir dusus yasadi. benim sahsi olarak umudum onlarin da bir an evvel eski basarilarina geri donmesidir - rekabeti honved/netanya maclarinin ardindan yapmak yerine daha saygideger rakipleri eledikten sonra yapmak eminim daha keyifli ve anlamli olacaktir. rekabet yine kalacaktir, ama daha kaliteli bir duzeyde.

suna da deginmem gerek - hala fenerbahce'nin uc yil ustuste sampiyonluk hedefi vizyon yetersizligi olarak gosteriliyor. bilmiyorum bunu diyen arkadaslarin son yapan duzenlemelerden ne kadar haberleri var, ancak bundan sonra sampiyonlar ligine lig ikincisinin gitmesi oldukca guclesti. seri basi olsa da olmasa da eskisinden cok daha kuvvetli takimlari elemek zorunda lig ikincisi. dolayisiyla eger her sene sampiyonlar liginde olmak isteniyorsa bunun tek yolu her sene sampiyon olmak. bu sene besiktas sirf sampiyonlar liginde oynayacak olmasindan dolayi havadan 10 milyon euro alacak, alinacak puanlar haric. prestijden, alinacak keyiften, kaliteden, ve tum bunlarin oyuncu alinirken yaratacagi olumlu havadan bahsetmiyorum bile. kisacasi avrupa turkiye liginden daha onemlidir gibi bir dusunce aslinda rahatsiz edici bir tezat iceriyor - nedir yani, sampiyonlar ligine gitmenin baska bir yolu var da biz mi bilmiyoruz? yoksa avrupa ligi daha mi cezbediyor vizyonu genis olanlari? ligimizden 4 takim gidiyor olur sampiyonlar ligine, o zaman anlarim da bu ezber yorumlari, bence bize biraz bol geliyor boyle atip tutmak.

bir de gunluk basarilar diyorsunuz, ancak fenerbahce'nin son on senede yaptiklari bunun tamamen tersini gosteriyor. eskiden buyuk takimlarin butceleri birbirine yakindi, dort gozle zengin ya da isbitirici yonetici istiyordu taraftar. su anda fenerbahcenin butcesi galatasaray'in tam 3 kati. ne yazik ki bu lafla ortulebilecek bir durum degil, ve yapilmasi gereken, hatta galatasaray kulubunun de yapmaya calistigi, sey bir an evvel benzer projeler ureterek kulubun finansal yapisini guclendirmektir. elbet benim bu yazdiklarimi da ters bir tarafiyla anlayip laf eden olacaktir, sasirmam, bizde ne yazik ki boyle. ancak benim derdim fenerbahce bunu ilk yapti, fener kral, aziz yildirim baskan fenerbahce sampiyon turunden sloganlarla kendimle sevismek degil. bunu akli basinda biri gelip galatasaray'da yapabilirdi, fenerbahceliler antu.com forumlarinda hala ali sen'e sarilip "baskan bize ronaldinho'yu getir" diyebilirdi, ve ben kahrolurdum. sans fenerbahce'ye guldu, simdi yapilacak sey galatasaray'in (ve besiktas'in, ancak yildirim demiroren turunden capsiz bir adamla zaten imkansiz, soylenenlere gore kemal demiroren kendisini sirketten uzak dursun diye besiktas'a postalamis) bir an evvel benzer hamleler yapmasidir.

son olarak kadrolar. galatasaray'i tum mali zorluklar icerisinde ve lincoln gibi bir bas belasinin tum cabalarina ragmen bu kadroyu kurdugu icin ne kadar tebrik etsem azdir. bence de ilerideki dortlu muthis, ancak keita'yi yalnizca soylenenlerden biliyorum. ayrica guiza'nin baros'tan iyi olmadigini dusunuyorum, sahsen ben baros'u bin kere tercih ederim. ama guiza bu sene cok gol atacaktir, cunku fenerbahce'nin hucum hatti veysel cihan'a bile 15 gol attiracak kalitede. o yuzden bu sene aceleyle satilmamasi iyi oldu, bu sene 20-25 gol atmasi durumunda gecenlerde telaffuz edilen 12 milyon eurodan en az 3-4 milyon euro fazlaya satilip yerine daha kaliteli bir adam alinabilir. aykut'un da gelmesiyle artik dogru transfer yapilacagini da dusundugumden umutluyum. ancak galatasaray'in arda-elano-keita-kewell-baros beslisini ayni anda sahaya surmesinin cok tehlikeli olacagini dusunuyorum. arda eger savunma anlaminda muthis bir atilim gerceklestirmezse ortalama takimlara karsi bile cok zorlanabilir galatasaray. benim sahsi dusuncem ilerdeki dortluyu sik sik degistirmek ve oyunculari diri tutmak olacaktir - baros, nonda, kewell, keita, elano, arda, hatta her ne kadar yavas yavas serdar ozkan'a donusmesinden endiselendigim aydin'la beraber 7 oyuncu var rahatca 11'e koyulabilecek. fenerbahce'de de benzer bir kadro var; ilerideki dort pozisyon icin guiza, semih, alex, deivid, kazim, mehmet topuz, ozer, andre santos. ugur'u yazmak istemiyorum, cunku artik topla kavga eden oyuncu gormek istemiyorum. bunlarin arasinda beni en cok umutlandiran ozer - eger inatla yedek birakilmazsa iki uc seneye arda ile birlikte turkiye'nin en iyi oyuncusu olacak bu cocuk. milli takimda da hamit, emre, mehmet topal, ozer, arda beslisi agiz sulandiriyor.

benden bu kadar, yorucu oldu.

bazi yorumlari okudugum zaman hakikaten inanamiyorum. bir arkadas demis ki fenerbahce gunu kurtarmaya bakiyor. bunu neye dayanarak soyluyorsunuz anlayamiyorum. fenerbahce'nin takimina ciddi olarak baktiniz mi bilmiyorum ama takimda son derece kaliteli ve henuz 27 yasina bile gelmemis oyuncular var.

gokhan gonul

volkan demirel

ozer hurmaci

mehmet topuz

semih senturk

colin kazim richards

andre santos

bunlarin yaninda takima faydali olabilecek ve kadro derinligi olusturacak alternatifler var.

onder turaci

bekir irtegun

ugur boral

selcuk sahin

deniz baris

su ana kadar oynamamis olsa da genc milli takim kaptanligi yapmis, iki sene icerisinde bu takimda orta sahada forma alabilecek duzeyde abdulkadir kayali var.

butun bunlarin disinda turkiye liginin son bes senesini domine etmis olan alex var - bir arkadas medyamizin muthis yorumcularindan etkilenmis olacak ki kucuk maclarin buyuk oyuncusu demis. inanilir gibi degil - brezilya milli takiminda 48 kez oynayip 12 gol atan, bizim kucuk ligimizde kirilmamis rekor birakmayan bir adamdan bahsediyorsunuz. sampiyonlar liginde fenerbahce'nin ceyrek finale ciktiginda kaptani olan, sampiyonlar ligi asist krali olan bir adamdan. turkiye ligindeki en onemli maclarda - besiktas ve galatasaray maclarinda - 10'a yakin gol atmis, bir o kadar asist yapmis bir adamdan. fenerbahce'de oynadigi donemde turkiye'deki derbi maclarinda uzak ara ustun fenerbahce - bu maclar mi kucuk maclar?

emre belozoglu'nu sevmeyebilirsiniz, fenerbahce'ye geldigi icin kizabilirsiniz, agresifligine laf edebilir, cirkef oldugunu savunabilirsiniz. ancak ne demek yahu kucuk maclarin oyuncusu. 10 senedir dilinizden dusmeyen uefa kupasini almis, dort sene catir catir top oynamis galatasaray'in hagi ile beraber en onemli oyuncusuydu bu adam. yerden yere vurun, ama dogru yorumlarla.

ayrica son bes senede fenerbahcenin avrupa kupalarinda daha basarili oldugunu kabul etmek neden bu kadar zor gelebiliyor? gecen seneki rezalet disinda fenerbahce son bes sene gayet basarili bir performans sergileyip elbette bir barcelona, arsenal, manchester united gibi takimlarin olmasa da avrupa'nin kalburustu takimlari seviyesine yaklasmistir. galatasaray uzun sure buralarda gezindi, ancak sonra yapilan yanlisliklar, ekonomik darbogaz, falan filan hizli bir dusus yasadi. benim sahsi olarak umudum onlarin da bir an evvel eski basarilarina geri donmesidir - rekabeti honved/netanya maclarinin ardindan yapmak yerine daha saygideger rakipleri eledikten sonra yapmak eminim daha keyifli ve anlamli olacaktir. rekabet yine kalacaktir, ama daha kaliteli bir duzeyde.

suna da deginmem gerek - hala fenerbahce'nin uc yil ustuste sampiyonluk hedefi vizyon yetersizligi olarak gosteriliyor. bilmiyorum bunu diyen arkadaslarin son yapan duzenlemelerden ne kadar haberleri var, ancak bundan sonra sampiyonlar ligine lig ikincisinin gitmesi oldukca guclesti. seri basi olsa da olmasa da eskisinden cok daha kuvvetli takimlari elemek zorunda lig ikincisi. dolayisiyla eger her sene sampiyonlar liginde olmak isteniyorsa bunun tek yolu her sene sampiyon olmak. bu sene besiktas sirf sampiyonlar liginde oynayacak olmasindan dolayi havadan 10 milyon euro alacak, alinacak puanlar haric. prestijden, alinacak keyiften, kaliteden, ve tum bunlarin oyuncu alinirken yaratacagi olumlu havadan bahsetmiyorum bile. kisacasi avrupa turkiye liginden daha onemlidir gibi bir dusunce aslinda rahatsiz edici bir tezat iceriyor - nedir yani, sampiyonlar ligine gitmenin baska bir yolu var da biz mi bilmiyoruz? yoksa avrupa ligi daha mi cezbediyor vizyonu genis olanlari? ligimizden 4 takim gidiyor olur sampiyonlar ligine, o zaman anlarim da bu ezber yorumlari, bence bize biraz bol geliyor boyle atip tutmak.

bir de gunluk basarilar diyorsunuz, ancak fenerbahce'nin son on senede yaptiklari bunun tamamen tersini gosteriyor. eskiden buyuk takimlarin butceleri birbirine yakindi, dort gozle zengin ya da isbitirici yonetici istiyordu taraftar. su anda fenerbahcenin butcesi galatasaray'in tam 3 kati. ne yazik ki bu lafla ortulebilecek bir durum degil, ve yapilmasi gereken, hatta galatasaray kulubunun de yapmaya calistigi, sey bir an evvel benzer projeler ureterek kulubun finansal yapisini guclendirmektir. elbet benim bu yazdiklarimi da ters bir tarafiyla anlayip laf eden olacaktir, sasirmam, bizde ne yazik ki boyle. ancak benim derdim fenerbahce bunu ilk yapti, fener kral, aziz yildirim baskan fenerbahce sampiyon turunden sloganlarla kendimle sevismek degil. bunu akli basinda biri gelip galatasaray'da yapabilirdi, fenerbahceliler antu.com forumlarinda hala ali sen'e sarilip "baskan bize ronaldinho'yu getir" diyebilirdi, ve ben kahrolurdum. sans fenerbahce'ye guldu, simdi yapilacak sey galatasaray'in (ve besiktas'in, ancak yildirim demiroren turunden capsiz bir adamla zaten imkansiz, soylenenlere gore kemal demiroren kendisini sirketten uzak dursun diye besiktas'a postalamis) bir an evvel benzer hamleler yapmasidir.

son olarak kadrolar. galatasaray'i tum mali zorluklar icerisinde ve lincoln gibi bir bas belasinin tum cabalarina ragmen bu kadroyu kurdugu icin ne kadar tebrik etsem azdir. bence de ilerideki dortlu muthis, ancak keita'yi yalnizca soylenenlerden biliyorum. ayrica guiza'nin baros'tan iyi olmadigini dusunuyorum, sahsen ben baros'u bin kere tercih ederim. ama guiza bu sene cok gol atacaktir, cunku fenerbahce'nin hucum hatti veysel cihan'a bile 15 gol attiracak kalitede. o yuzden bu sene aceleyle satilmamasi iyi oldu, bu sene 20-25 gol atmasi durumunda gecenlerde telaffuz edilen 12 milyon eurodan en az 3-4 milyon euro fazlaya satilip yerine daha kaliteli bir adam alinabilir. aykut'un da gelmesiyle artik dogru transfer yapilacagini da dusundugumden umutluyum. ancak galatasaray'in arda-elano-keita-kewell-baros beslisini ayni anda sahaya surmesinin cok tehlikeli olacagini dusunuyorum. arda eger savunma anlaminda muthis bir atilim gerceklestirmezse ortalama takimlara karsi bile cok zorlanabilir galatasaray. benim sahsi dusuncem ilerdeki dortluyu sik sik degistirmek ve oyunculari diri tutmak olacaktir - baros, nonda, kewell, keita, elano, arda, hatta her ne kadar yavas yavas serdar ozkan'a donusmesinden endiselendigim aydin'la beraber 7 oyuncu var rahatca 11'e koyulabilecek. fenerbahce'de de benzer bir kadro var; ilerideki dort pozisyon icin guiza, semih, alex, deivid, kazim, mehmet topuz, ozer, andre santos. ugur'u yazmak istemiyorum, cunku artik topla kavga eden oyuncu gormek istemiyorum. bunlarin arasinda beni en cok umutlandiran ozer - eger inatla yedek birakilmazsa iki uc seneye arda ile birlikte turkiye'nin en iyi oyuncusu olacak bu cocuk. milli takimda da hamit, emre, mehmet topal, ozer, arda beslisi agiz sulandiriyor.

benden bu kadar, yorucu oldu.

Günü kurtarmanın yaşlı, genç oyuncu ile alakası yoktur. Daum'u getirir, Avrupa'yı önemsemiyoruz manasında açıklamalar yaptırırsan bu günü kurtarmak olur.

Günü kurtarmanın yaşlı, genç oyuncu ile alakası yoktur. Daum'u getirir, Avrupa'yı önemsemiyoruz manasında açıklamalar yaptırırsan bu günü kurtarmak olur.

o kadar yazdim, eger ordan yalniz genc/yasli oyuncu meselesini kaptiysan bir de maddeler halinde ozetleyeyim:

1-fenerbahce gunu kurtarmiyor, aksine sampiyonlar liginde surekli oynayan bir takim olabilmek icin uc sene sampiyonluk sozu veriliyor.

2- lig sampiyonlugunu ilk hedef olarak koymak avrupa'da yedek takimla cikmak, ya da aman cocuklar, kendinizi sikmayin, hafta sonu eskisehir maci var demek degildir.

3- eger biraz akliselim bir sekilde incelenirse fenerbahce'nin yaklasik 5-6 yildir gunu kurtarmak icin degil, aksine gelecegi garanti altina almak icin hareket ettigi gorulur. eger aksi turde olsa yapilan bin turlu yatirim yerine emin ol yuzlerce transfer yapilabilirdi.

4- bugun fenerbahcenin dogru duzgun bir stadyumu var, gelecek seneye basketbol salonu bitirilecek, fenerbahce adina kurek takiminda yarismis sirbistanli bir arkadasimin anlattigina gore avrupa'nin en kaliteli tesisleri var, falan filan. bunlar gunu kurtarmak mi?

5- lig sampiyonlugu kazanmayi birinci hedef olarak koymak, tum yukarda soylediklerimi bosversen bile, neden gunu kurtarmak aciklar misin?

Üst Alt