Aydınlar hangi takımı işaret etti? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Aydınlar hangi takımı işaret etti?

Cevap: Aydınlar'dan açıklamalar...

Bu karar belki nihai kar degil ama ortami yumusatmasina *****in düsmemesine zemin hazirlayan bir karardir.

Bundan sonra $ike legal olmasa bile tolore edilecek konuma girmistir.

$ike yapmayana enai derler.

Tskler TFF tskler Mali!!!

Hayır bizim yönetimide hiç anlamıyorum, adamlar haksızlık yaparak, hile ile şampiyon olmuş. Federasyon başkanı da takımını kurtarmak için artık saçmalama noktasına geliyor söylemleri ile bizden bir tane yönetici çıkıp Galatasarayın haklarını savunmuyor.

Adamlar hile ile şampiyon olup senin önüne geçsin, sen ebedi dost mesajları veremeye devam et.

"Kisilerin yaptiklari kurumlari baglamaz" bu nasil salaklik, nasil yonetici olmus bu adam. Kim mensubu oldugu kurumun basinda boyle bir yonetici ister? Boyle bir dusunce var mi, yok aklim ermiyor artik. Yahu bu lafi eden bir yonetici olabilir mi?

Bu durumda seyirci olaylarından dolayı kulüplere verdiği para cezalarını geri versinler. Taraftarın yaptığı taşkınlık kulübü bağlamaz. Seyircisiz oynanan maçlar için kombinesi olanlara para iadesi yapsınlar, kişiler kulüpleri bağlamaz. Bu söylemlerden bu mantık çıkıyor.

Arkadaşlar bu konu hakkında en baştan hepiniz yanıldınız. Daha doğrusu bu olay Türkiye'deki futbol takımı taraftar profilleri hakkında yeteri kadar bilgilenemediğinizi gösteriyor. Açıkçası bu olay ilk ortaya çıktığı zaman Federasyonun başındaki kişinin koyu bir Fenerbahçeli olması beni rahatsız eden konuların başında geliyordu. Ama Galatasaray taraftarında gördüğüm genel halet-i ruhiye Federasyon Başkanı'nın Fenerbahçeli olmasının Fenerbahçe açısından bir dezavantaj olduğu, o koltukta başka bir büyük takım taraftarı oturduğu takdirde kamuoyunda tuttuğu takımı kolluyor baskısından gerekeni yapamayacağı yönündeydi. İşte bu noktada hepiniz tabir-i caizse şapa oturdunuz. Bakın beyler tanıyın artık bunları! Bir Galatasaraylı "Bana Galatasaraylı demesinler" rahatsızlığını taşır, aynı şekilde Beşiktaş ve Trabzonsporlularda da bu durum kısmen mevcuttur. Ama Fenerbahçeliler için böyle bir rahatsızlık söz konusu değildir. Her şartta her fırsatta kulübüne desteği çıkar omuz verir. Tarafını belli etmekten asla çekinmez. Kısacası kamuoyu baskısı onlara pek işlemez. Darağacında olsalar bile kulüplerine nasıl katkı yapılır yollarını ararlar.Haluk Ulusoy'a yıllarca neler yaptılar gördünüz. Üstelik adam 1 kez bile Galatasaraylıyım demediği halde. Bu akşam M.Ali Aydınlar açık açık "benim kulübüm" dedi hiç utanmadan. Yaa benim saf Galatasaraylım sen daha Fenerbahçeliden adalet bekleyedur!

M. Ali Aydınlar: "Benim kişisel görüşüm böyle diye bunu böyle uygulayabilir miyiz? Hayır, uygulayamayız. Yasalara uymak zorundayız.

M.Ali aydınlar telegolde; Kişilerin yaptıklarını kurumlara bağlamamak gerekir,Biz en az zararla bunu atlatmak istiyoruz.Burada demek istediği tutuklanan kim varsa hepsi ömür boyu men edilecek ve kurumlar bundan zarar görmeyecek.Buda demek oluyorki en az zarar ile bu olayı kapatmak.Şikeyi yapan yönetici men,takımlar ise yoluna devam edecek.(şahsi görüşüm dedi ama olacaklar bunlar)

Bundan sonrası ise takım zarar görmez bas parayı al maçı olur.Yazık gerçekten yazık futboldan soğuttunuz.

Buda bir dipnot.

Aziz Yıldırım'a yaptığımız ziyaret insanidir.. Kendisi kulüp başkanıdır ve BENİM DE KULÜBÜMÜN BAŞKANIDIR...

Adamlar ağız değiştirdi.fb yi düşürmeyecekler galiba şimdiden bizleri alıştırıyorlar.Yakında şike yapmayan enayidir derse hiç şaşırmam.

Göreve geldiği iki hafta olmadı ama kredisini tüketti. Sahi bu adamın başkanı olduğu kurumun tarafsızlığına güvenen var mı?

Bu adamı federasyon başkanı yaptınızya yatacak yeriniz yok ey yönetim..Allah sizi bildiği gibi yapsın.

M. Ali Aydınlar: "Benim kişisel görüşüm böyle diye bunu böyle uygulayabilir miyiz? Hayır, uygulayamayız. Yasalara uymak zorundayız.

Evet dün izlerken sürekli kişilerle kurumları ayırt edin cart curt dedi ama sonunda bunu diyince yapacak bir şey yok fenerbahçe küme düşecek gibi algıladım. Bu arada bu böyle kişilerle kurumları ayırt etmeliyiz diyip duruken Mehmet Baransu peki yöneticiler işin içinde varsa diye soracaktı Gargamel sordurtmadı :sopa:

dün o lafı elimde olsa fener umrumda değil, azize hapise girsin ama fener kalsın, isterse çaycısı şike yapsın düşürmeyeceğim kalıbında konuştu.

Böyle düşünmesi bile aptallık. O kişi kurum için yapmıyor mu o suçu ? Sonuçta kurum fayda görüyor bu olayın sonucu olarak.

Bu adam kulupler birliğinin desteğini alarakta yasayı değiştirecek bak görürsünüz.İşi uzatmaya sulandırmaya çalıyor, Emran Toroğlu'nun dediği gibi ''soldan soldan'' yasa da değişip böylece Fener'in şike yaptığı ortaya çıksa bile küme düşmeyecek.

Bu adam kulupler birliğinin desteğini alarakta yasayı değiştirecek bak görürsünüz.İşi uzatmaya sulandırmaya çalıyor, Emran Toroğlu'nun dediği gibi ''soldan soldan'' yasa da değişip böylece Fener'in şike yaptığı ortaya çıksa bile küme düşmeyecek.

yasa değilirse adnan sezgin'i kullanıp dışarıdan şike yapalım :D ciddi söylüyorum.

Cevap: Aydınlar hangi takımı işaret etti?

TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, "Biz hangi kulüplerin bu işin içinde olduğunu biliyoruz. Kulüplerin isimlerini biliyoruz. Hiç ismi geçmeyen kulüp de var bu işin içinde" dedi.

Futbol Federasyonu başkanı Mehmet Ali Aydınlar dün gece Kanaltürk'te yayınlanan Telegol programına telefonla katıldı ve önemli açıklamalar yaptı.

Programın moderatörü Serhat Ulueren, yorumcular Ziya Şengül ve Gökmen Özdenak ile konuklar TFF eski yöneticisi Ata Aksu ve Taraf Gazetesi muhabiri Mehmet Baransu'nun sorularını cevapladı. İşte Aydınlar'ın canlı telefon bağlantısı ile katıldığı Telegol'deki açıklamalarından satırbaşları...

"BİLGİ ALDIK BELGE GÖRMEDİK"

"Bizim elimizde Futbol Federasyonu olarak bir delil yok. Delil olmadan da bir karar vermemiz mümkün değil. Bu nedenle savcı iddianame verip delilleri görene kadar bir karar almamız mümkün değil.

Bu işlere karışanları ömür boyu futboldan men etme hakkımız var. Biz de en ağır cezaları vereceğiz. Ama kişisel görüşüm kurumlarla kişileri karıştırmamak gerektiği yönünde. Bir üst mahkemeden de tutuklama kararı çıktığı taktirde biz de disiplin soruşturmasını başlatacağız. Şunu karıştırmamak lazım. Bu işin içinde sadece Fenerbahçe yok. 6-7 tane daha kulüp var. iki tane daha büyük kulüp var. Bizim elimizde sihirli değnek yok. Herkesi memnun etmemiz mümkün değil.

Elimizde delil yok. Biz emmniyetten ve savcıdan sadece bilgi aldık. Hiç belge görmedik. Soruşturmanın tamamlanması için bizim bir süre vermemiz mümkün değil. Karar almamız için savcının iddianame vermesi ve bizim de delilleri görmemiz gerekli.

Bir kişi çıkıp rakip takımın oyuncusu ile anlaşma yaparsa bundan tüm kulübü srumlu tutmak sizce ne kadar doğru? Kişisel görüşüm, kurumları kişilerden ayırt etmek lazım. Ama tabii ki statülerin ve yasaların dışına çıkmamız mümkün değil. Bir şekilde yasalara uygun karar almamız lazım.

"Ben hukukçu değilim. Ama şimdi savcının kişiler hakkında verdği bir iddianame var. Ama biz iddianameyi bir bütün olarak görmek istiyoruz. Şimdi tutuklanan yöneticiler varç YArın öbür gün yenilerinin olmayacağını nereden bilebiliriz. Onları görmeden bir karar vermemiz ne kadar doğru olur.

"İŞİN İÇİNDE HİÇ İSMİ GEÇMEYEN KULÜP DE VAR"

Biz hangi kulüplerin bu işin içinde olduğunu biliyoruz. Kulüplerin isimlerini biliyoruz. Hiç ismi geçmeyen kulüp de var bu işin içinde. Ama şu anda size söylemem mümkün değil.

(Serhat Ulueren'in "Mahmut Özgener bu operasyonun yapılacağını bildiği için yeniden aday olmak istemediği iddiaları var, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz" sorusu üzerine...

"Benle ilgili de bu tip şeyler söyleniyor. Ne Mahmut Özgener bu olaydan haberdardı, ne ben haberdardım. Bu iddiaların hiçbiri doğru değildir. "

ÜÇ HAKEM DE İŞİN İÇİNDE İDDİASI

Üç tane hakemin bu soruşturmanın içinde olduğuna dair benim bir bilgim yok.

Evet daha önceki açıklamalarımda "Durum çok vahim, yargı kararını beklemeden, karar vereceğiz" dedim. Ama şimdi de tersini söylemedim. Durum değişmedi. Yargı kararını beklemeden karar vereceğiz. İddianameyi bekleyeceğiz.

"AZİZ YILDIRIM BENİM DE KULÜBÜMÜN BAŞKANIDIR"

Hastanede Aziz Yıldırım'ı yaptığımız ziyaret tamamen insani bir ziyarettir. Aziz Yıldırım bir kulüp başkanıdır, benim de kulübümün başkanıdır. Kendisini ziyaretim tamemen insanidir. Bu ziyarette de kendisine geçmiş olsun dedim, başka da bir şey konuşulmamıştır.

Hiç adı geçmeyen bir kulüpte var diyerek temiz kulüpleri(özellikle Galatasarayımızı) basının önüne atma çabası cibilliyetsiz fenerasyon başkanına yakışır bir söz olmuş.

Adam kişilerle kurumları ayırmalıyız dedi ya. :D

Beyinsizce konuşuyor. Yapılan şike takımın menfaatini etkiliyor mu, evet? Daha ne boş konuşuyorsun? :eek:

Üst Alt