Baklava mı Künefe mi? - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Baklava mı Künefe mi?

Yine çelişki dolu bir mesaj. Yönelttiğin sorulara cevap vermiyorum çünkü aksini iddia etmedim, kendi kendine sinirlenip yükselmişsin yine kendi kendine cevap vermişsin sayın Kaya. :D

Ne yazık ki kendini kandırıyorsun, gerçi hala %100 netliğe kavuşmuş bir mevzu değil ama rafine şeker yani sonradan eklenen şekerin her türlüsü zarar, lakin kişi de nasıl etki edeceği çok kompleks bir konu, zibilyon tane faktör var. Şahsımı fazlasıyla aşan bir konu.

beyaz şeker-mısır şurubu konusunda pek çok bilimsel yayın/araştırma okudum, basında aşırı derecede abartıldığı kadar büyük fark görmedim açıkçası. Fark yok mu var, lakin kimyasal olarak birbirine çok yakınlar(mış). Eldeki verilere göre mısır şuruplu gıdalardan kaçıp şeker pancarından üretilen şekerler kullanarak üretilen şeyleri yemenin avantajı yok gibi gözüküyor.

Yönelttiğim sorulara zaten cevap veremezsin abi o konuda iddialıyım lütfen bir insanoğlu çıksın ve Halka tatlısındaki lezzet nedir söylesin

Şeker konusuna gelince katılıyorum. Şeker şekerdir. Zaten çok da sık tüketmiyorum.

Bu arada sakinim ben. :D Yolculuk yapıyorum.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yönelttiğim sorulara zaten cevap veremezsin abi o konuda iddialıyım lütfen bir insanoğlu çıksın ve Halka tatlısındaki lezzet nedir söylesin

Şeker konusuna gelince katılıyorum. Şeker şekerdir. Zaten çok da sık tüketmiyorum.

Bu arada sakinim ben. :D Yolculuk yapıyorum.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

K. tatlisi yemeye mi gidiyorsunuz

Şunu da belirtelim, 10-15 yıl önce tatlılarda ve genel olarak yemeklerde belirli bir standart vardı tabiki lezzet farkı/kalite farkı vardı ama bugünkü kadar absürt derecede yoktu. Baklava mı künefe mi diyoruz lakin gerçek manada baklava veya künefe yapan yerlerin sayısı gün geçtikçe azalıyor, daha da kötüsü bunlara maddi açıdan erişim zorlaşıyor.

Özellikle baklavada durum daha da vahim, bir pastanenin imalathanesinde bizzat şahit oldum envai çeşit katkı maddesi kullanıyorlar. Ucuz diye atlamayın yani, en güzeli az ama öz yemek.

Üst Alt