Baklava mı Künefe mi? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Baklava mı Künefe mi?

Hangisini Tercih Edersiniz?

• Kullanılan toplam oy
    82
Künefe çıkarsa forumun damak tadı konusunda ciddi bir sorunu var demektir.
Tabii baklava var baklava var oda ayrı. Şimdi baklava diye tatlıbak, tatlı park gibi margarin basılı, şerbet içinde yüzen baklava yemişlerse haklılar künefeyi seçmek de.
Koçak, Güllüoğlu, Seç vb. yemeleri gerek ki fikirleri değişsin.

Kârhane tatlısı degıl mı ustad

Halka, kerta, kerhane bunlar mutfak cahillerinin adlandırmaları... Bu konuda bilenler bilir takribi 2 sene önce forumu aydınlatmıştım... Halep tatlısıdır. Ama o zamanlar orası Türkiye olduğundan Türk mutfağının en güzel eserlerindendir yeter ki icra eden olsun. Müşebbek gerçek adıdır...

Son düzenleme:
Halka, kerta, kerhane bunlar mutfak cahillerinin adlandırmaları... Bu konuda bilenler bilir takribi 2 sene önce forumu aydınlatmıştım... Halep tatlısıdır. Ama o zamanlar orası türkiye olduğundan türk mutfağının en güzel eserlerindendir yeter ki icra eden olsun. Müşebbek gerçek adıdır...

Halep’in H’sini büyük yazıp Türk’ün T’sini küçük yazmayalım.

Halka, kerta, kerhane bunlar mutfak cahillerinin adlandırmaları... Bu konuda bilenler bilir takribi 2 sene önce forumu aydınlatmıştım... Halep tatlısıdır. Ama o zamanlar orası türkiye olduğundan türk mutfağının en güzel eserlerindendir yeter ki icra eden olsun. Müşebbek gerçek adıdır...
Binlerce yıl önce halepli tatlı ustaları tarafından yapılmıs tüm tatlılara hükmeden bu tatlının ismi demek ki müşebbekmiş

Tesekkurler İsmail ustad.

Kortun guzellerı baslıgında gorsellerı paylasalım

Bu tatlıların hiçbirini yiyemiyorum yav çok can sıkıcı, doc 6 ay glütensiz beslenmemi ve sonrasında kendisine rapor vermemi emretti el mecbur uyguluyorum diyeti çölyak olmayan glüten hassasiyetinden şüpheleniyormuş köftehor. Glütensiz un ile yapılan bir şeyin daha güzel olduğunu görmedim ama yukarıdaki fotoları görünce canım acayip çekti, yarın deneyeyim bari glütensiz halka tatlısı.

Üst Alt