Bankalar Birliği Anlaşması Bel Bükecek! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Yapilandirmanin faydalari:

1. 2 sene geri odemesiz olmasi. Su anki yonetimlerin elini rahatlatiyor. Su anda kulupler borclarinin FAIZLERINI odeyemeyecek durumdalar. Borctan degil yillik faizlerini odeyememekten bahsediyoruz.
2. Bu yapilandirmaya ihtiyaci olan kulupler gercek sartlarda iflas etmis kulupler. Mecburlar. Keyfi bir karar degil. Burada size bu rahatlamayi sagliyoruz ama artik pastalar, cilekler olmayacak deniyor. Bu nedenle borc odemeleri %50 veya %75 olacak ki, yuzde 75 icin anormal bir surpriz olmazsa garanti diyebilirim. Su anda borclarinin faizini bile tum gelirleri ile odeyemeyen kulupler, Sampiyonlar Ligi'nde olmadigimiz surecte gelirlerinin yuzde 50'si ile borcu odeyebilirler mi? Imkansiz.

Burada gelecek icin iki yon var.
1. Kulupler oyunculara hak ettiklerini verecekler. Sacma sapan yasini almis yildizciklara 5-7 milyon Euro ve garanti 3 senelik sozlesme vermeyecekler. Alanyaspor'da "yildizi"! parlamis adamlara 4 milyon Euro bonservis, 1.2-1.7 milyon Euro garanti maas verilmeyecek. Alt yapiya yatirim yapilacak, genc oyuncular scout sistemi ile bulunacak ve maaslar karsinabilir seviyeye donusturulup nispeten kaliteli kadrolar kurulacak.
2. Bu Turk kulupleri icin gercekci olan secenek. Maaslar ciddi oranda dusecek. Ama sonucu kalitesiz oyunculara yine yuksek maas verilecek. Falcao'ya 7 milyon Euro verilemeyecek ama Dorukhan'a 2 milyon Euro verilecek. Alt yapiya para kalmadigi! icin yatirim yapilmayacak ve bu aptal duzen degisik bir cisme donusup yine ayni mantikla devam edecek.

Ben uzun suredir Galatasaray'in maas seviyesinin dusmesi gerektigini 25-30 milyon Euro civarinda bu kulubun iflastan uzaklasacagini soyluyorum. Ayrica su gercek var. Galatasaray'in 60 milyon Euro ustu maas verdigi kadronun zaten su anki gercek hakki 25-30 milyon Euro. Yani kadroyu kotulestirmene gerek yok, salak gibi anlasmalar yapmaman lazim.

Bu arada yazisinin son paragrafina iyi guldum. BJK, Fener ve TS oylamaya sunacakmis. Yahu o takimlar bizden defalarca daha kotu durumdalar. Ne oylamasi? Sanki secenekleri varmis gibi yazilmis. Komedi.
Maas konusunda haklisin. Benim anlamadigim yer gelirin %50'si veya sonra %75'i borca gidecek. Yani 2 sene odeme yok ama 7 sene borc odeyecegiz. Peki toplam ne kadar borctan bahsediyoruz? 1 milyarlik kredi mi caktik? Mesela 1 sene once 1 milyar lira gelir beyan ettik. %50'si borca gitse 500 milyon yapar. 7 sene 500 milyon ( toplam 3.5 milyar) borc mu odeyecegiz? (Tabi 1 milyar gelire gore ama %75 de olabilir)
Bir de mesela vergi kismi var. Sanirim bundan sonra vergi affi veya otelemesi olmadan direk kesecekler.
Neyse, benim asil merak ettigim ne kadar kredi aldik?

Borçları kapatmak istiyorsak kemer sıkmak şart zaten 30-35 milyon maaş bütçesi gayet yeterli fazla olması hataydı zaten. Bu yüzden artık akıllı davranmak zorundayız.

Maas konusunda haklisin. Benim anlamadigim yer gelirin %50'si veya sonra %75'i borca gidecek. Yani 2 sene odeme yok ama 7 sene borc odeyecegiz. Peki toplam ne kadar borctan bahsediyoruz? 1 milyarlik kredi mi caktik? Mesela 1 sene once 1 milyar lira gelir beyan ettik. %50'si borca gitse 500 milyon yapar. 7 sene 500 milyon ( toplam 3.5 milyar) borc mu odeyecegiz? (Tabi 1 milyar gelire gore ama %75 de olabilir)
Bir de mesela vergi kismi var. Sanirim bundan sonra vergi affi veya otelemesi olmadan direk kesecekler.
%50 kesilecek kısımda tüm gelirler yok kombine, loca ve bilet satışları yok mesela. Banka borçlarımız kadarıdır herhalde yada ondan 100-200 milyon Tl fazladır.

Bu anlaşma kulüplere 2 sene daha zaman kazandırmaktan başka bşey değil. Zaten tüm kulüpler yapılandırma yapmıştı, normal olarak bu yıl yüksek borç anapara ödeyeceklerdi ama kulüpler 2 yıl daha istedi. Bu sefer dönüşü yok diyolar yani uymazsan mokoko. Ama büyük kulüpler bunu uygulayamaz göreceğiz 2 yıl sonra yeni bi anlaşma olur çünkü borç sürekli artıyor 2 yıl sonra bugünün üzerine hepsi daha çok borçlu olacak. Uygularlarsa bütçeler anadolu takımı seviyesine iner küme düşme mücadelesi veren takımlara döner bjk, ts, gs, fb hepsi.

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Bu anlaşma kulüplere 2 sene daha zaman kazandırmaktan başka bşey değil. Zaten tüm kulüpler yapılandırma yapmıştı, normal olarak bu yıl yüksek borç anapara ödeyeceklerdi ama kulüpler 2 yıl daha istedi. Bu sefer dönüşü yok diyolar yani uymazsan mokoko. Ama büyük kulüpler bunu uygulayamaz göreceğiz 2 yıl sonra yeni bi anlaşma olur çünkü borç sürekli artıyor 2 yıl sonra bugünün üzerine hepsi daha çok borçlu olacak. Uygularlarsa bütçeler anadolu takımı seviyesine iner küme düşme mücadelesi veren takımlara döner bjk, ts, gs, fb hepsi.

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Yok gayet uygulayabilirler akıllı davranılırsa. Şu anda kulüplerin maaş bütçesi 50-60 civarında bunu 30-35'e çekersen uygularsın. Akıllı davranırsan 30 milyon maaş bütçesine şu anki oynadığın futbolu hatta daha tempolusunu oynayacak bir kadro kurarsın ki böylede olmalı. Rangers'ın faaln maaş bütçesi kaç mesela bundan sonra akıllı davranacaksın herkese milyonlar saçmayacaksın artık böylede olmalı zorlamazsan buna senin dediğin gibi her sene borç artar o yüzden buna zorlanmalı kulüpler.

Detayları bilmiyorum.

Ama ne demek istediğini anladım.
Diyorsun ki diyelim yapılandırmaya uygun 1 milyar borcumuz var ama değişken gelirimiz yıllık 1 milyarsa ve 7 sene borç ödeyeceksek, faizi ile birlikte minimum yüzde 50 hesaplamasına göre 3.5 milyar TL mi borç ödeyeceğiz...

O öyle hesaplanmaz.

Detaylar tam gün yüzüne çıksın o zaman konuşuruz.

Faiz oranını bilmek lazım. İlk iki sene ödeme yok AMA faiz işler. Sonraki yıllarda 7 senede bitecek hesaplama ile ana para artı faiz ödemeleri aylık yapılır.

*Bu arada sabit değil, değişken gelirler yüzde 50 veya 75 kapsamına giriyor. Bu ayırım önemli.

Detayları bilmiyorum.

Ama ne demek istediğini anladım.
Diyorsun ki diyelim yapılandırmaya uygun 1 milyar borcumuz var ama değişken gelirimiz yıllık 1 milyarsa ve 7 sene borç ödeyeceksek, faizi ile birlikte minimum yüzde 50 hesaplamasına göre 3.5 milyar TL mi borç ödeyeceğiz...

O öyle hesaplanmaz.

Detaylar tam gün yüzüne çıksın o zaman konuşuruz.

Faiz oranını bilmek lazım. İlk iki sene ödeme yok AMA faiz işler. Sonraki yıllarda 7 senede bitecek hesaplama ile ana para artı faiz ödemeleri aylık yapılır.

*Bu arada sabit değil, değişken gelirler yüzde 50 veya 75 kapsamına giriyor. Bu ayırım önemli.
Iste faiz ne kadar? Tabi ayrinti vergiden sonraki gelir. Artik direk kesilecek

Tek başına riva bütün borcu harcı bitirip kasadada çok güzel bi para bırakıcakken(ve kur düşüktü bunlar dendiğinde şuanki kurla borcu 5 sefer kapatıp psg city gibi bi transfer bütçesine sahip olabilicekken) floryayıda işin içine katıp bırak kenara para koymayı borcu bile ödeyemedik uçtu gitti haybeye bu varlıklar (florya iptal oldu sonra heralde,bizden biri ya biz dolandırıldık bari floryayı geri verin diyip devletinde aynen lan floryayı niye verdiniz onuda alsak çok ayıp olur bunu geri alın falan dediler heralde)

Dursun öyle bir hata yaptıki gözü başı toplayamıyoruz bunuda bilinçli yaptı,hükumete yakındı ve projelerin değerlendirilmesi konusunda o dönem medyada inanılmaz bi algı oluşturuldu taraftara özellikle beyaz futbolda ahmet çakar,ertem şener,rok (yani yancılar) dursun özbeğe laf etmeyin çok doğru yapıyo devletle anlaşması çok doğru,seneler sonra bunun doğruluğunu göreceksiniz,ses etmeyin,gsyi kurtaracak adamdır gibi sözlerle her programda algı kastılar ve elimizden bu varlıkları aldılar

Dursun gittikten sonrada aynı isimlerin dursun gsyi batırdı diye gerçekleri iş işten geçtikten sonra söylemeleride mide bulandırıcıydı

Referandum için yancıların kimi isteyerek kimi istemeyerek evet furyasına katılmalarına ahmet çakar çok kurnaz bi şekilde fatih hocayı işin içine katıp hocam ben varım sende varmısın diye tuzağa düşürmeye çalışması ve hocanında akpnin güçlü gözüktüğü,karşıt görüşlerin ülkede barınamadığı bi ortamda o tuzağa düşmemesi(sonucunda milli takımdan kovdular o dönemdi yanlış bilmiyosam) takdire şayandı ve kolay kolay kimsenin yapabileceği bi karar değildi

Demirörenle el sıkışması yanlıştı bu tuzağa düşmemeside doğru bi karardı

Unutmayalım bunları özelliklede dursun özbek hainini

Fenerbahçe'de Bankalar Birliği anlaşmasıyla ilgili tüm prosedürler tamamlandı. Anlaşma neticesinde en geç bir hafta içerisinde kulübün kasasına 500 milyon TL girecek. (Sözcü)

Üst Alt