Barça'ya Arda sözü ! - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Barça'ya Arda sözü !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Barça'ya Arda sözü !

Barca şuan İspanyanın değil Dünyanın en iyi takımı. Böyle bir takım 30 yılda bir gelir. :cool:

barca+mes+que+un+club.jpg

Adam bizde kaptan olmuş , gidicek deniliyor bırakmayız Rijkaard bıraksın ben bırakmam :D

Arda Barça forması giyerse bu Türkiye için gurur murur olmaz.

Türkiye 3. dünya ülkesi değildir. Türkiye' de doğanlar da 3. dünya ülkesinin futbolcuları değildir. 3. dünya ülkelerindeki halklar kendilerinden daha üstün daha büyük ülkelere tapınırlar. Çünkü zamanında onların sömürgeleri olmuşlardır. O ülkelerin vatandaşları kendi küçük kulüplerinden bir futbolcu Real' e Barça' ya gittiğinde anında gururlanırlar. Çünkü onların bir gün olsun Barça olma hedefi yoktur. Onlar sadece futbolcu yetiştir-sat-para kazan mantığı ile çalışan küçük menajerci ticarethanelerdir.

Türkiye' nin tarihinde ve bu topraklarda sömürgecilik işlememiştir. Tarihin her döneminde buna heves edinenlere gereken dersi yine bu toprakların insanları vermiştir.

O yüzden bizim altyapımızdan yetişip dünyada herhangi bir takımın formasını giyenler benim için gurur murur oluşturmazlar. Benim ve ülkemin böyle aşağılık kompleksi taşıyan insanları yok mudur? Vardır. Galatasaray' lıyım diyenler de var mıdır böyle insanlar? Vardır.

Ama biliyorum ki hem bu toprakta yetişmiş hem de üstüne Galatasaray' lı olan herkesin önce kendi tarihine bakması gerekir. 500 seneyi aşan tarihini bilmiyorsanız Galatasaray' ın, o zaman çıkıp herkes yerine Türkiye için gurur olur demeyin.

Bu kulüp o 500 yılı aşkın tarihinde nice insanlar yetiştirdi eğitim ocağından. Nice kupalar aldı Ali Sami Yen zamanında. Nice sporları bu topraklarda Galatasaray' lılar başlattı. Bunları bilmiyorsanız okuyun öğrenin başka kulüplere tapınmadan önce.

Bu kulüp onca maddi imkansızlığa rağmen 1999-2000 senelerinde 2 Avrupa kupası getirdi. Ben bizim formamızı şerefle taşıyanla gurur duyarım. Başkasının formalarını taşıyanlarla değil.

Kime gore neye gore :) neyse uzanmasin,

Ardacan gitmiyor misafirler sevinmeyin,konuyu da guncel tutmayin :blush2:

En çok kupa Madridde, en çok taraftar Madridde, en çok Şampiyonlar ligini kazanan Real Madrid ben uzman degilim ama istatistikler uzman:cool: Türkiyede Galatasaray neyse İspanyada Real Madrid odur

biraz konu dışı olacak ama forumdaki bir üyenin avatarı çok hoşuma gitti

o_a_culepons_f_c_barcelona_57305_20090816174142.gif
:D

bide ispanyol yorumları anlayabilsem :eek:

Oyuncu adı: Arda Turan

Pozisyonu: Ortasaha

İzlendiği maç: Türkiye vs Çek Cumhuriyeti

Maçtaki en önemli an: Türklerin çeklere karşıdirenişini başlatan ilk golü attı. Henüz topa tam olarak ulaşmamışken vurdu ve harika bitirdi.

Olumlu yönleri: Ayağına çok hakim ve top kontrolü ii bir futbolcu. Sağ ve sol kanatta oynayabilir. Hem kendi gözü gol atabilmek için her zaman kalededir hem de diğerlerine asist yapabilmek için.

Zayıflıkları: Fiziği yeterli değil ve vuruşları çok sert değil.

Uyumluluğu: Ortasaha için bir yedek olabileceği gibi değişmez parçalarından biri de olabilir. Hucum zekası çok yüksek.

Yaklaşık değeri: Yaklaşık 11 milyon sterlin değerinde olduğu açıklandı.

Manu'nun sitesinde yazanlar.

https://www.manutd.com/default.sps?pagegid={83A644F4-1A7E-48B9-AF95-4605613A9A18}&newsid=6611817

Barça forumlarını okudum.

Ortak kanı şu herkeste,

"Çok iyi top sürüyor, pas atıyor, hücum gücü yüksek ve genç."

Ordaki yorumları translate kullanarak azda olsa anladım .

Kimi ; çok iyi ama gelebileceğini sanmıyorum demiş .

nedir şu türk futbolcularındaki avrupa sevdası hayır yani gidince n oluo en kralı bile bişey yapamıo örnek hakan şükür metin oktay arif okan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt