Bedelli Askerlik - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bedelli Askerlik

askerlikde adam olmayi ogreniyorsun kadar sacma bisey duymadim hayatimda. bu hesapla turkiyede herkes adam olurdu.
bu arada
bedelli askerlik nedir
Mesela sen yurt dışında yaşıyorsun. Türk Vatandaşı olsa idin askere gitmek zorudaydın ama 1000 Euro ödüyorsun ve askere gitmiyorsun.

Bunun benzeri Türkiye'de yaşayan vatandaşlar için çıkarılacak.

Bence zorla güzellik olmamalı. Bedelli askerliği destekliyorum. Bende ertelettim mesela.

Ne yapayım abi askere gidip? Hayatımda hiç elime silah almadım, almam da zaten. İstemiyorum.

Ayrıca herkes herşeyi yapacak diye bir kural yok. Yeterince personel var orduda. Zaten isteyen başvuru yapabiliyor. Sıkıntı yok.

Ne o öyle bir sürü kıllı adamla aynı yerde yatmak. Geç abi ya.

Bence zorla güzellik olmamalı. Bedelli askerliği destekliyorum. Bende ertelettim mesela.

Ne yapayım abi askere gidip? Hayatımda hiç elime silah almadım, almam da zaten. İstemiyorum.

Ayrıca herkes herşeyi yapacak diye bir kural yok. Yeterince personel var orduda. Zaten isteyen başvuru yapabiliyor. Sıkıntı yok.
En düzgün bedelli askerliği savunan postu attın riyakarlık yapmadan samimice :tbr::tbr::tbr:

En düzgün bedelli askerliği savunan postu attın riyakarlık yapmadan samimice :tbr::tbr::tbr:
Ben böyle konularda lafımı esirgemem üstad. Sadece sevdiğim insanları kırmamak için arada susarım. (konu önemli elbette)

Üniversiteye gitmeyen adam değildir.

Askerlik yapmayan adam değildir.

Gibi çağ dışı söylemlerle insanların hayatlarına yön vermemeli hiç kimse. Herkes istediğini özgürce yapabilmeli. Karar verebilmeli.

Devletin zorunlu kılması gerektiği şeylerden konuşacaksak sağlık konusunu ele almalıyız mesela.

disleksi: öğrenme bozukluğu
ahmak: aklını gereği gibi kullanamayan...arada dağlar kadar fark var...hakkaten tevazudan maraz doğar hayatında benim gibi dürüst kendini eleştiren kaç kişi gördün hele ki internette :) neyse sen sordun ben söyledim...hürmetler...
Tevazu sahibi olmak ile övünmek tevazu sahibi olmadığının göstergesi değil mi üstat? Ahmakı gösterip aradan zeki olduğunu yedirmene ne demeli peki?

Hürmetler üstat hürmetler.

Tevazu sahibi olmak ile övünmek tevazu sahibi olmadığının göstergesi değil mi üstat? Ahmakı gösterip aradan zeki olduğunu yedirmene ne demeli peki?

Hürmetler üstat hürmetler.
Sana yazmadım ki??? Hep aynı hatayı yapıyorsun ben başkasıyla postlaşıyorken sen müdahil oluyorsun...Ben de tevazü içinde sana diyorumki öyle değil böyle denebilir...Bu arada tamamen şahsımdan bahsediyoruz...Sen ısrarla öyle değil böyle diyorsun en sonunda diyorum ki tevazuda maraz doğar buna da itiraz ediyorsun :) Her kategorilendiremediğini kafadan etiketlememeni tavsiye ederim ancak...Dediğim gibi ben sana söylesem neyse de sen müdahil oluyorsun herdem her başlıkta...hürmetler...

Sana yazmadım ki??? Hep aynı hatayı yapıyorsun ben başkasıyla postlaşıyorken sen müdahil oluyorsun...Ben de tevazü içinde sana diyorumki öyle değil böyle denebilir...Bu arada tamamen şahsımdan bahsediyoruz...Sen ısrarla öyle değil böyle diyorsun en sonunda diyorum ki tevazuda maraz doğar buna da itiraz ediyorsun :) Her kategorilendiremediğini kafadan etiketlememeni tavsiye ederim ancak...Dediğim gibi ben sana söylesem neyse de sen müdahil oluyorsun herdem her başlıkta...hürmetler...
Niye? Sen Türk kadını hakkında deneyim yaşamadan atıp tutuyorsun, kategorilendiriyorsun ama... Ben görüşlerimin arkasındayım, bence öyle belki sen kendini tanımıyorsundur.

Ayrıca Kenan a yazdığın mesajı alıntılamışım, ha kenan ha ben.

Hürmetler üstat.

Niye? Sen Türk kadını hakkında deneyim yaşamadan atıp tutuyorsun, kategorilendiriyorsun ama... Ben görüşlerimin arkasındayım, bence öyle belki sen kendini tanımıyorsundur.

Ayrıca Kenan a yazdığın mesajı alıntılamışım, ha kenan ha ben.

Hürmetler üstat.
"Ayrıca Kenan a yazdığın mesajı alıntılamışım, ha kenan ha ben.":asd::asd::asd::tbr::tbr::tbr:

Duygularınızdan yani geçmişten azade tahlil yapamadığını ortaya koydun yani; "Niye? Sen Türk kadını hakkında deneyim yaşamadan atıp tutuyorsun, kategorilendiriyorsun" :) tipik türk hastalığı objektif ol konudan sapalı çok oldu...Neyse hürmetler...

Üst Alt