Belhanda, Sneijder'i Adeta Ezip Geçti! - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Belhanda, Sneijder'i Adeta Ezip Geçti!

Ndiaye´ye küfür yagmuru oluyor muhtmelen. Pas atamiyor, Sneijder´in "dilinden" anlamiyor diye. Soluna Tolga´yi attigin vakit de, sag tarafa kaymis, assimetrik bir oyunda top ile bile bulusamaz. Atatürk´ün de dedigi gibi, saglam kafa, saglam vücutta bulunur. Ne edeyim ben oyun zekasini, atilan paslari kontrol edebilmek icin, geriye depar atmaya gerekiyorsa, bir futbolcu.

Gecen seneki les kadroda, sinan gümüsün istatistikleri de müthisti. Su anki kadroda daha iyi olacagi anlamina gelmez, giremiyor bile 11´e. Bruma´nin gitmis olmasina ragmen.

Neyse hocam farklı görüşteyiz. Bu takımda Sneijder farklı olurdu diye düşünüyorum.

Ezip geçme durumu filan yok geçiniz efenim.

Wesley ile oynamak 10 kişi oynamak demekti.
Maalesef en son Nice'de kadroya giremiyordu. Ya sakat, ya fazla kilosu var vs. Fiziki olarak bitmiş durumda.
Bunu geçen sene de gördük. İstatistiksel anlamda evet çok iyi bir sezon geçirmişti ama topu kontrol etmekte bile zorlanan, eskisi gibi şut etkinliği olmayan, fiziki açıdan çok zayıf bir oyuncu görünümündeydi.

Ama bu demek değildir ki Belhanda iyi oynuyor. Belhanda da şu ana kadar beni zerre tatmin etmedi. (İlk birkaç maç biraz hareket vardı, sonradan tamamen çöktü)

Gönderiliş şeklini bir kenara bırakalım, gidiş kararı doğruydu.

Ama yerine gelecek oyuncu Belhanda olmamalıydı. Wesley ile uzaktan yakından alakası olan bir oyuncu değil oyun tarzı olarak. Wesley'in neler yaptığını ve yapabildiğini hatırlayan taraftar, haklı olarak Belhanda'yı beğenmiyor. Ondan Wesley gibi akıl dolu paslar ve maçı tek başına kazandıran füze gibi şutlar bekliyor. (10 numara diyince aklımıza hep önce bunlar geliyor, e normal.)

Ama tam aksine şu ana kadar Belhanda şut ve pas konusunda takımızdaki en kötü oyuncuların başında gibi duruyor.

Ben Belhanda'yı daha önce de izlemiştim ama pas konusunda bu kadar hata yapan ve şut konusunda bu kadar korkak davranan bir oyuncu profili hatırlamıyorum. Evet, bu konularda çok iyi değildi ama bu kadar kötü de değildi.

Bence çok yetenekli bir oyuncu. Ama bizim profil olarak Hagi, Alex, Wesley hatta Talisca gibi aşina olduğumuz 10 numara karakterinde bir oyuncu değil.

Kafa olarak oynamak isteyen bir Belhanda durağan oynamayan, fiziki açıdan güçlü, dar alanlardan kolayca çıkabilen, topla katedebilen, takım defansına katkısı üst düzey ama; şut, pas ve oyun görüşü yönünde Wesley ile karşılaştırılamayacak kadar vasat bir oyuncu.

Ha bu durum onun kötü oyuncu olduğunu göstermez. Ama maliyet/performans açısından şu ana kadar en kötü transferimiz oldu açık net.
Dileyelim ki, Fatih Hoca Belhanda'yı adam etsin. (Umudum yok ama)

Yapabildiği iyi işleri yapmak isterse (!) çok faydalı olur. Beğenelim veya beğenmeyelim, bu adamın oynamadığı maçlarda hücum gücümüz çok kısıtlandı. (Bence) Ama her şeyden önemlisi, maçlardaki vurdumduymaz hallerinden vazgeçmesi gerekiyor ki bunda Fatih Hoca'nın görevi büyük.

Bunu daha önce de yazdım. Belhanda yanlış bir isimdi Wesley'den sonra. Herkes çok pahalıya aldık diyor ancak artık kimse para edecek oyuncusunu ucuza bırakmak istemiyor bu piyasada. Belhanda oynamamamız gereken pahalı bir kumardı, ama oynadık. Şu ana kadar bi tarafımıza girdi gibi duruyor şemsiye misali. Bi enayi biz miyiz lan? Diyebilirsiniz. Valla, evet. Bu kadar yüksek mevlalara çıkabiliyorken Belhanda'yı alarak yılın enayiliğini yaptık. Birine iteleyeceklerdi, o da biz olduk.

Şahsi fikrim, bu sene parlatıp gelecek sene kesinlikle çok fazla zarar etmeden satmalı ve yerine kaliteli bir 8 numara veya adam akıllı bir 10 numara almalıyız. Çünkü Belhanda burda sözleşmesinin sonuna kadar da kalsa, kimseyi tam anlamıyla tatmin etmez.

İyi oynadığı maçlarda bile diyorum ki kendi kendime, abi iyi oynuyor da bir şeyler eksik ya. Kendimizi kandırmayalım. Bu adam bizi tatmin etmez. (Umarım yanılırım)

Bir oyuncu habire her takimda iyi oynayamaz. Bazen uyusmamazlik olur. Herif Ajax,REAL, INTER, bizde ve MT muazzam oynamis. Var olsun bir takimda kötü olsun.

Belhanda denilen tarihi kazik Montepellier haric bir tek Nice'da tek tük oynayabildi. Schalke,bizde ve kiew'de lesler ötesi oynadi kazik oglu kazik

Belhanda iyi değil pek şimdiye kadar da sneijder de ölmüş yani.
Sneijder gitmesi gereken zamanda gitti ki Selçuk da gitmeliydi çoktan aslında bir kaç başka oyuncular ile birlikte.

Sneijderin sahada duruşu + puandı ya keşke kalsaydı da gol olmayan asist yapmaya devam etseydi belhandadan çekinen rakip takım oyuncusu olduğunu sanmıyorum çünkü umrunda değil adamın çalım atar sonra batırır , yada direkt batırır , laubali laubali oynar , hayalet modu aktif eder sahada , duran toplardada öyle iyi değil sneijderi sevmiyenlerin övdüğü konu sadece , koşmaktan başka meziyeti olmayan topçu öyle bi kazık girdi ki 5 yılda çıkmaz.

tumblr_nsecvjJY561sao7pgo1_1280.jpg

resized_34bfc-d5502a57younesbelhanda_1539025.jpg

Üst Alt