Üye Görüşü - Ben Bu Transfer Dönemini Hiç Sevmedim - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Üye Görüşü Ben Bu Transfer Dönemini Hiç Sevmedim

Şampiyon kadromuz var dedik durduk
Bir iki takviye yeterdi kadrodan memnunduk
Yıldız yıldız derken eldekilerden de olduk
Ben bu transfer dönemini hiç sevmedim

Orta saha lazımken kanada yönlendik
Takım kimyasına zaten pek önem vermedik
Şampiyonlar ligine de zar zor kaldık

Aşık Onur der ki alın artık bir sekiz numara
Son günlerde girmeyin garip bir kumara
Şampiyonlar liginde toslayacağız duvara

Yazı biraz kendi kendisiyle çelişiyor. Geçen sezonu uyumlu ve güçlü bitiren takımla ön elemeleri geçebileceğimizi düşündü yönetim demek ki. Tüm transferi elemelere yetiştirmek için acele etmedi. Geçen seneki takıma güvendi. Ancak o takım elemelerde zorlandı. buna rağmen 6 maçın 5'ini kazandı hiç kaybetmedi.

Rashica dışında geçen sezon 11 olan herkes hala takımda. Sadece yedeklerden giden oldu.

Muslera
Boey - Nelsson - Abdülkerim - Kazımcan
Torreira - Sergio
Barış - Mertens - Kerem
Icardi​

Hepsi bizim oyuncumuz. Şu takım dağıldı mevzusu abartılıyor. Takım dağıtılmadı, geliştirildi ve herkes keskinliğine ulaşmadığı için formda değil. Yaz ortası formda olmaktansa geçen sezon gibi Eylül'den sonra forma girmeyi tercih ederim.

Sabah sabah güldürdün.Allah senden razı olsun:)))Bu kadar güzel 4lük olurdu halimizden.

En sevdiğim transfer sezonlarından biriydi. Menemeni yapıyoruz ama yumurtayı daha kırmadık, kırmazsak domates kavurması yiyeceğiz. Çift sarılı b2b yumurta bulursak muhteşem bir menemen olacak. Geçen seneki takımı bozduk cümlesi de en katılmadığım cümle. Rashica hariç ne eksiği var, takım geçen sene de üretkenlikte yetersizdi kapanan takımlara bu sene de eklemeler rağmen hoca iyi hazırlayamadı kanımca.

Bir de Elano ve Lincoln beklediğim zamanlar da çok iyiydi anmadan edemedim.

Yarın oynanacak maça;

Muslera
Boey-Nelsson-A.Kerim-Kazımcan
Torreira-Sergio
Barış-Mertens-Kerem
Icardi

Çıkabiliriz. Dağıldı dediğin Berkan’ın gidişiyse bilemem, Rashica’ysa zaten son 3-0’lık maçta oyuna dahi girmedi. Bazen yazılı basının gazına fazla geliyor olabilir miyiz? Geçen sezonun 14’te 14 yapılan kadrosu korunuyor, 1’i hariç. Onun yerine de daha iyisini alabileceğimizi düşündüğümüz için almadık ki geçen sezon Rashica mı? Ziyech mi desek herhalde 1 kişi bile Rashica demezdi. Ya da Zaha mı, Rashica mi desek…

Ağlamanın sebebi kötü oyunsa geçen sezon başında oynanan oyunu unuttunuz herhalde. Evinde Giresun’a kaybeden, Ümraniye’yi göt zoruyla yenen takımı ne çabuk unuttunuz. Ha Okan’ın geç kadroyu oturtmasını hep birlikte konuşalım. Temmuz’da transferler şekillenmesine rağmen, 1 aydır kadroyu efektif hale getirememesini konuşalım. Ama kadro dağıldı, öldük, bittik demek saçma çünkü elde geçen sezon kadronun hemen hemen aynısı var. Gereksiz ve abartılı karamsarlık oluyor bu artık

Ya şu ismi çıkan oyunculardan gına geldi artık bana. Sırf ismi var diye A kalite takımlarda yer bulamayan, fizik kapasitesi yerle bir olmuş, hayata, futbola küsmüş oyunculardan transfer yapılacaksa eğer hepimize geçmiş olsun. Sen bu oyuncuları alırken o oyuncuyu 2 sene oynatıp A kalite takıma satanlar onun yerini çoktan doldurdu. Çek Salih Özcan-Bellagarde ikilisini. Orta sahada ayakta kaldıktan sonra maçın sonuna kadar maçın içinde olursun. Yok Ndombele,Van De Beek vsvs.. Neyle motive edeceksin bu adamları ?

Bence biraz şımarıklıkta var. Cicaldau ve Morutan gibi isimler olsa kadroda bu başlıklar hiç açılmayacaktı çünkü gündemimize giren isimlerle adımız bile geçmeyecekti. Tarihimizin en iyi kadrolarından birine sahibiz. Söylendiği gibi kaliteli 2 orta saha daha gelirse 2000 kadrosu hariç bence tarihimizin en iyi kadrosuna sahip olacağız. Ben daha önce bu kadar kaliteli ve alternatifli bir kadro görmedim.

Ben erkem bir telaş olarak yorumluyorum. Sonuçta hala eksik bölgemize transfer yapılabilir ve yapılacakta. Bu arada, geçen sene Türkiye liginde şampiyon olmak bizi iyi bir takım ve cl de güçlü bir ekip yapmıyor. 12-13 oyuncu ile şampiyon olduk açıkçası. Öyle deli gibi yedek kulübesinden katkı aldığımızı düşünmüyorum. Önce çıkan isimler hala kadromuzda gidenler ise genel olarak gitse de olur olmasa da olur isimler. Rashica belki ama onun yerine de kaliteli ancak dediğine katıldığım soru işareti olan isimler geldi. Hazır olmayan ancak büyük isimler.

Bu takımın net 2 ortasaha ve iyi bir stopere ihtiyacı var. Değişim gerekiyordu ve gerçekleşiyor da. Sevip sevmemek değil doğru okumak lazım. Takımı terk eden isimler geçen sene önemli rol almamış isimler.

Bence biraz şımarıklıkta var. Cicaldau ve Morutan gibi isimler olsa kadroda bu başlıklar hiç açılmayacaktı çünkü gündemimize giren isimlerle adımız bile geçmeyecekti. Tarihimizin en iyi kadrolarından birine sahibiz. Söylendiği gibi kaliteli 2 orta saha daha gelirse 2000 kadrosu hariç bence tarihimizin en iyi kadrosuna sahip olacağız. Ben daha önce bu kadar kaliteli ve alternatifli bir kadro görmedim.
Bence 2000 kadrosu da dahil kurulmuş en iyi süper lig kadrosu bu sezon olur takım oturursa. 2000 takımı kaliteli ile askerlerin iyi uyumu olan bir takımdı. Takım uyumu 4 yıllık bir mazinin sonucuydu. Dünya yıldızı Hagi arkadında asker Okan, Suat vardı. Bir de Galatasaray’ın her döneminde mutlaka eksik 1-2 pozisyon vardır. 2012 takımında kanatlar sağlam değildi, sol bek yoktu. Stoper’de mecburiyetten genç Semih oynadı, ikinci sezon önde Drogba, Sneijder varken arkada Dany vardı. Kalite olarak şu an ayrı bir seviyedeyiz. Neredeyse her bölgede ya ligin üstünde ya da ligin top seviyesinde futbolcumuz var.

En sevdiğim transfer sezonlarından biriydi. Menemeni yapıyoruz ama yumurtayı daha kırmadık, kırmazsak domates kavurması yiyeceğiz. Çift sarılı b2b yumurta bulursak muhteşem bir menemen olacak. Geçen seneki takımı bozduk cümlesi de en katılmadığım cümle. Rashica hariç ne eksiği var, takım geçen sene de üretkenlikte yetersizdi kapanan takımlara bu sene de eklemeler rağmen hoca iyi hazırlayamadı kanımca.

Bir de Elano ve Lincoln beklediğim zamanlar da çok iyiydi anmadan edemedim.
Lincoln'de Olivieranın aynısıydı.Yerden kalkmazdı.Sanırım oradan benzettin:)Hiçbir zaman Sneider olamadı.

Şu takım dağıtıldı lafı tamamen ezbere yapılan, öldük bittik modundan çıkamayan kişilerin uydurması kusura bakmayın. Muslera, Nelsson, Boey, Torreira ve İcardi hala buradaysa takım dağıtılmamıştır. Mertens'i, Oliveira'yı, Kerem'i vs söylemiyorum bile. Omurga hala duruyor. Takım olma olgusunu kaybettik şu an için, bu farklı bir durum.

Ben açık söyleyeyim sezon sonunu çok güzel kapattık, çok güzel oynadık, takım gibi oynadık ama asla hücumda çok yeterli olduğumuzu düşünmedim. Ligi gözünüzün önüne getirin. Çok maçta süründük resmen hücumda. Hepimiz ağlıyorduk bu takım neden değişik hücum varyasyonları denemiyor, neden set hücumunu hiç oynamıyoruz, kilitli defansları açamıyoruz. Bunları hepimiz görüyorduk. Driplingi olan kanat eksikliği ve oyun zekası yüksek oyuncuların neredeyse hiç olmaması bas bas bağırıyordu. Biz fizik gücümüzle o eksiği kapatınca ve sadece tek kulvarda oynayınca o eksikliği unuttuk. Bakmak istemedik oraya. O açıdan bakarsanız Zaha ve Ziyech transferlerinin hiç de gereksiz olmadığını görürsünüz. Yalnızca Tete ekstra oldu, o da bir fırsat transferi olarak görüldü ki çok bariz öyle olduğu. Şu an parlatabilirsek çift hanelere satabileceğimiz oyunculardan.

Zaniolo'nun kiralanması satın alma şartları vs ben de pek anlamadım iyi bir transfer mi kötü bir transfer mi ama olmaması hiçbir şekilde bir eksiklik değil bizim için. Zaten takımın dişlilerinden biri değildi. Burada bir tek Rashica vardı aslında konuşulacak. Molde maçlarında net aradım sahada kendisini ben. Olsaydı daha rahat maçlar çıkarırdık diye düşünüyorum. Sezonun genelinde de bizimle denk ve bizden güçlü takımlara karşı keşke bir Rashica'mız olsaydı derim tahminim. Tete'yle Ziyech'e bağlı, dedirtmeyebilir de.

Çok kötü bir futbol var, çok bariz açıklar var. Bu saatten sonra da ben adam gibi bir orta saha alabileceğimizi pek sanmıyorum. Transferde de çok fazla sirkülasyon olunca hepimizin başı döndü, kim nasıl oynayacak, ne zaman takım oturacak bir sürü soru işareti var kafamızda. Fazla takip ettik, beynimiz yoruldu aslında olay bundan ibaret. Ama bu öldük bittik kafası sadece kendimizi imha etmemize yarar. Çıkmamız lazım bu kafadan.

Aslında kağıt üstünde bu transferlere göbek atmamız lazım. ama konu verdikleri katkıya gelince çekimser oluyoruz.
Yoksa ; Zaha , İcardi , Ziyech , Angelino , Ve Tete isimleri üst kalite isimler. onlardan gerekli verimi alabilecek Teknik ekip var mı izleyip göreceğiz.

daha kötü dönemleri yasamis 1i olarak bu dönem yine iyi

zaha gibi herif geldi ki gelmesi bile basli basina mucize

oynamaya baslasa takimi baya level atlatir

muslera-boey-torreira-zaha-icardi müthis 5li

bunlara ziyech ve angelino da ayak uydururlarsa baya iyi takim olma ihtimalimiz var

Ats2 yaa :ddd

Yani soyle bir bakiyorum, gecen seneki kadro oldugu gibi duruyor. Zayif bolgelere takviyenin krali yapilmis. Kanatsa en iyisini almisiz. Sol bekse en iyisini almisiz. Bi orta saha gelecek oldu bitti iste.

Üst Alt