Üye Görüşü - Ben Bu Transfer Dönemini Hiç Sevmedim - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Üye Görüşü Ben Bu Transfer Dönemini Hiç Sevmedim

Ben de ne yazık ki memnun olmayanlardanım. Bu sezonki transfer dönemi daha akılcı yönetilebilirdi.

Sol bek elzemdi ve Angelino alındı, kalitesine diyeceğim hiç bir şey yok ama biz onun kalitesini gösterdiği bir diziliş ve anlayış ile oynamıyoruz. O da bu sebeple bizim şu an oynamaya çalıştığımız oyunda vasatı aşamıyor. İşin açıkçası ben burası için Tavarez'i istiyordum.

Zaha yine kimsenin kalitesine bir laf edemeyeceği bir isim. Ama Türkiye'deki mevcut yabancı kuralında o bölgede Kerem varken, üstelik de arkaya Angelino gibi defansif meziyetleri, ofansif meziyetlerinden daha zayıf bir bek almışken bu kadar para vermeye değer miydi emin değilim. Kerem bekine yardım eden bir futbolcu değil, Zaha da değil, üstelik Angelino kendisi bile gittiğinde zor dönen bir bek, bu sefer bütün yok Abdülkerim'in üzerine binecek ve onun da performansı düşecek diye çekiniyorum doğrusu. Yine de bu transfere de itirazım yok.

Zaniolo'nun satılmasına ekonomik açıdan anlayışla yaklaşmak gerek ve yerine Tete'nin alınması bence kabul edilebilir. Ama orta saha ihtiyacı bu kadar aleniyken, Zaniolo Juventus'u, Juventus da Zaniolo'yu isterken, Aston Villa yerine içinde Locatelli'nin olduğu bir paket zorlanamaz mıydı acaba diyorum. Bu karşılıklı kiralama olurdu, başka opsiyonlar olabilirdi. Tete'yi ise yine alırdık.

Ziyech transferi bu koşullarda bence mantıklı, Mertens'in yeri için iyi bir isim. Tutmazsa da ekonomik açıdan bir kaybın olmayacak, girilebilecek bir risk bence.

Bakambu da kağıt üzerinde mantıklı, geçen sene Yunanistan liginde gol kralı olmuş adamı uygun maliyetler ile Icardi'nin yedeği olarak almak kabul edilebilir. Şu ana kadarki performansı hayal kırıklığı ama planlamada bu transfer makul gözüküyor.

Özetle, aşağıdaki gibi bir planlama beni memnun ederdi,

Muslera
Boey Nelsson Abdülkerim Kazımcan
Torreira Locatelli
Tete Ziyech Kerem
Icardi

Günay
Dubois Kaan Emin N.Tavarez
Berkan Oliveria
Barış Mertens Zaha
Bakambu

+Demirbay, Halil

Ama olmadı, yukarıdaki kadrodan Berkan'ı verdik, onun yerine daha iyisi Salih Özcan olabilir ama alamayacağımız bariz, Locatelli falan da gelmeyecek. Orta saha resmen boş kaldı. Bu bölgeyi şu kısıtlı süre içerisinde biri yerli, iki oyuncu ile çözebilirsek her şeye rağmen yine de transfer sezonunu iyi kapatmış oluruz.

Üst Alt