Benzema : "Kur'an dinlemek huzur veriyor" - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Benzema : "Kur'an dinlemek huzur veriyor"

Peki kitaplar niye yakın coğrafyaya indi? Büyük savaşlar niye yine yakın coğrafya? Günümüzde niye şıhlar şehler aynı coğrafyada? Mesela ışid kafasına göre bir halife açıkladı. Kitapların ve onlarca peygamberin gelmesine rağmen niye bu coğrafyalarda sorun bitmiyor ve bitmeyecek sence?

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Coğrafi özelliklerinden, yer altı zenginliklerinden. Bununla ilgili hadis yada ayet vardı galiba. fırat ile dicle arasındaki bölümden bahsediyordu. bu konuda pek bilgim yok kurandan okumadım başka bi yerden gördüğüm için emin değilim doğruluğundan altını çizelim hemen

ama karışıklığın sebebi, cahillik, cehalet.

büyük devletlerin küçük devletleri sömürmesi, savaşması sonucu karışan devletler. (sebebini biliyorsun doğal zenginlik, coğrafi konum vs)

arapların her zamanki taşkınlığı

mesela pakistan falanda karışık

Hristiyan olmanda kötü bir şey yok mu? Bak sana kurandaki maide 51 i yazayım;

Ey âmenû olanlar (Allah'a ulaşmayı dileyenler), Yahudi ve Hristiyanları dostlar edinmeyin! Onlar birbirinin dostlarıdır. Ve sizden kim onlara dönerse (onları dost edinirse) artık o, mutlaka onlardandır. Muhakkak ki Allah, zalimler kavmini hidayete erdirmez.

hristiyanı dost edinirsen sende ona benzersin ne var bunda şimdi gayet doğru ve yerinde bir ayet...

@Yusuf Turgut

ayrıca parantez açalım

Peygamberler azgın toplumlara gelirler. Türkler'e bildigiğimiz kadarıyla gönderilmemiştir. çünkü hiç bir taşkınlığımız yok tarih boyunca.

Araplara bakarsan şimdide bundan 1000 yıl öncede 500 yıl sonrada azgın oldular/olacaklar. Peygamber pislik milletlere gönderilir ki düzelsinler diye.

doğan kız bebekleri diri diri gömen bir milletten, işid' ile sex yapmanın cennetten bi bahçe olacağına inanan bi toplum araplar

Peki biz Türkler niye ve nasıl Müslüman olduk? Bu azgın Arapların dinini niye seçtik? Ilkokuldan beri şu kara propaganda yapılır. Türklerin asıl dini gök Tengri dini iken, bu dini bırakıyor ve Araplarınki daha mantıklı geliyor. Bu yüzden Müslüman oluyor diye ezberledik. Sizce böyle bir şey mümkün mü? Ya benim dinim saçma, bunların Allah'ı daha güzel, o tarafa bari geçeyim. Bu olabilir mi? Bizlere niyeyse 670 ve 740 yılları arasındaki Türklerin Araplar tarafından katledilmeleri anlatılmadı. Talkan ve Curcan katliamlarını araştırabilirsiniz. Burada müslümanlığa geçişimizdeki bazı unsurları göz önünde tutabilirsiniz.

Peki biz Türkler niye ve nasıl Müslüman olduk? Bu azgın Arapların dinini niye seçtik? Ilkokuldan beri şu kara propaganda yapılır. Türklerin asıl dini gök Tengri dini iken, bu dini bırakıyor ve Araplarınki daha mantıklı geliyor. Bu yüzden Müslüman oluyor diye ezberledik. Sizce böyle bir şey mümkün mü? Ya benim dinim saçma, bunların Allah'ın daha güzel, o tarafa bari geçeyim. Bu olabilir mi? Bizlerden niyeyse 670 ve 740 yılları arasındaki Türklerin Araplar tarafından katledilmeleri anlatılmadı. Talkan ve Curcan katliamlarını araştırabilirsiniz. Burada müslümanlığa geçişimizdeki bazı unsurları göz önünde tutabilirsiniz.

Aynen öyle.

Çünkü Araplar, Müslüman olmayı kabul edene dek Türkleri katletti. 'Neden Müslüman olduk' isimli kitabı okuyunuz.

İftara gittim geldim adam konuyu nereden nereye çekmiş biz burada en son Benzema'nın tuttuğu orucu tartışıyorduk mevzu Türklerin neden müslüman olduğuna gelmiş :D

İftara gittim geldim adam konuyu nereden nereye çekmiş biz burada en son Benzema'nın tuttuğu orucu tartışıyorduk mevzu Türklerin neden müslüman olduğuna gelmiş :D

adam her defasında başka bir konuya zıplıyor burdan bile amacının provokasyon olduğu belli sürekli farklı farklı konulara atlayıp duruyor milleti geriyor burda kepaze adam..

Peki biz Türkler niye ve nasıl Müslüman olduk? Bu azgın Arapların dinini niye seçtik? Ilkokuldan beri şu kara propaganda yapılır. Türklerin asıl dini gök Tengri dini iken, bu dini bırakıyor ve Araplarınki daha mantıklı geliyor. Bu yüzden Müslüman oluyor diye ezberledik. Sizce böyle bir şey mümkün mü? Ya benim dinim saçma, bunların Allah'ı daha güzel, o tarafa bari geçeyim. Bu olabilir mi? Bizlere niyeyse 670 ve 740 yılları arasındaki Türklerin Araplar tarafından katledilmeleri anlatılmadı. Talkan ve Curcan katliamlarını araştırabilirsiniz. Burada müslümanlığa geçişimizdeki bazı unsurları göz önünde tutabilirsiniz.

kitaplara bakma. Araplar Türklere sayısız katliam yaptılar. Türkler isteyerek değil kılıç zoruyla islama geçirildiler. O dediğin hikayeye inanan varsa en hafif deyimle aptaldır. Kimse dinini aa benziyo diye bırakmaz

edit:

[media]https://www.youtube.com/watch?v=QMiAyouHyp8[/media]

edit 2: talkan katliamı birde ismini hatırlayamadığım bi katliam daha var. bu 2 tanesi en büyük türk kıyımıdır

edit 3: araplar bu katliamlara 1915'te de devam etmişler, Mısır cephesinde arap destekli Britanya ordusuna esir düşen/teslim olan 100.000 osmanlı türk askerini asitli suya atıp gözlerini kör etmişler hatta bir kısmıda ölmüştür.

edit 4:Kutsal toprakları ingiliz ve fransızlara karşı amansız savunanan 250.000 mehmetcik yemen cephesinde katledildi. Kalanlar ingilizlere ve şeyhin ordusuna teslim oldu (türküsü bile var)

THIS IS WHY I HATE ARABS

rap dinliyorum rahatliyorum diyince sow olur mu olmaz mi¿

Ben sana hangi tür müzik dinliyorsun diye sormadıysam eğer senin de bana alakasız bir şekilde böyle bir cevap vermen net bir şekilde şov olur. Eğer sorduysam mantıklı bir cevap olur. Bunu ayırt etmek bu kadar zor olmamalı. Elma ile armutu karıştırmamak lazım. Hele ki benzema'nın yaptığı bunu bir arkadaşı ile paylaşmakta değil medyaya servis etmek. Bu şov değil de nedir?

Eğer müslüman olduğunu bilen bir gazeteci, benzema'ya maçlara çıkıyorsunuz ve ramazan geldi peki oruç tutuyor musun diye sorduysa benzema'da der ki "evet tutuyorum" Bitti!! Ama yok efendim "maçlarda oruç tutuyorum, kur'an dinlerken huzur buluyorum" falan filan alakasız yerlerde özellikle medyaya böyle abuk sabuk şekilde servis edersen insanlarda çok iyi niyetli düşünmezler bu konuda...

Yani bunun islamiyet ile bir alakası da yok. Bir futbolcu veya bir sanatçı gidipte durduk yere medyaya "Ben ateistim. Dinleri inkar etmek bana huzur veriyor" gibisinden bir cümle sarfettiyse onda da iyi niyetli bakmam. Artistlik yapıyor derim.

Ama şu da bir gerçek ki; Buradaki insanların tepkisi aslında şuna sanırım. Haberin başlığı Benzema : "Kur'an dinlemek huzur veriyor".... Aşağıdaki mesajlara bir bakıyorsun "Aslanım benim, adam adam, kralsın kral, helal olsun vs..." gibisinden yorumların ardı arkası gelmiyor. Bu adam "Ben Ateistim" diye konuşmuş olsa kimse demediğini bırakmazdı herhalde :D Veya en azından kafir, allahsız vs... diye saydırılmasa bile (ki kesinlikle olurdu) "bana ne?" diyen çok olurdu. Tıpkı şu anda benim benzemaya dediğim gibi...

hristiyanı dost edinirsen sende ona benzersin ne var bunda şimdi gayet doğru ve yerinde bir ayet...

o ayet ne zaman ve hangi sebeblen indirildigini bilmeden yorum yapiyor..hangi sartlar icin gecerli oldgunu bilmeden ayetttin anlamini degistirerek sark kurnazligi yapiyor aklinca..beynini calistirmadan cizgi romani okur gibi okursan kurani olacagi budur..

★☆★

adam her defasında başka bir konuya zıplıyor burdan bile amacının provokasyon olduğu belli sürekli farklı farklı konulara atlayıp duruyor milleti geriyor burda kepaze adam..

Bana durup dururken bir ayet yazdı savaşta öldürülenlerle ilgili cevap verdim hiç oralı olmadı sonra peygamber mevzusu açtı onada cevap verildi yine umursamadı şimdide türklerin kökenine inmiş yapacak bir şey yok :D

Bana durup dururken bir ayet yazdı savaşta öldürülenlerle ilgili cevap verdim hiç oralı olmadı sonra peygamber mevzusu açtı onada cevap verildi yine umursamadı şimdide türklerin kökenine inmiş yapacak bir şey yok :D

deminden beride ses seda yok iftar açıyor heralde müslümanda bizle eyleniyor burda galiba stres atıyo tartışma çıkararak :D

Ben sana hangi tür müzik dinliyorsun diye sormadıysam eğer senin de bana alakasız bir şekilde böyle bir cevap vermen net bir şekilde şov olur. Eğer sorduysam mantıklı bir cevap olur. Bunu ayırt etmek bu kadar zor olmamalı. Elma ile armutu karıştırmamak lazım. Hele ki benzema'nın yaptığı bunu bir arkadaşı ile paylaşmakta değil medyaya servis etmek. Bu şov değil de nedir?

Eğer müslüman olduğunu bilen bir gazeteci, benzema'ya maçlara çıkıyorsunuz ve ramazan geldi peki oruç tutuyor musun diye sorduysa benzema'da der ki "evet tutuyorum" Bitti!! Ama yok efendim "maçlarda oruç tutuyorum, kur'an dinlerken huzur buluyorum" falan filan alakasız yerlerde özellikle medyaya böyle abuk sabuk şekilde servis edersen insanlarda çok iyi niyetli düşünmezler bu konuda...

Yani bunun islamiyet ile bir alakası da yok. Bir futbolcu veya bir sanatçı gidipte durduk yere medyaya "Ben ateistim. Dinleri inkar etmek bana huzur veriyor" gibisinden bir cümle sarfettiyse onda da iyi niyetli bakmam. Artistlik yapıyor derim.

Ama şu da bir gerçek ki; Buradaki insanların tepkisi aslında şuna sanırım. Haberin başlığı Benzema : "Kur'an dinlemek huzur veriyor".... Aşağıdaki mesajlara bir bakıyorsun "Aslanım benim, adam adam, kralsın kral, helal olsun vs..." gibisinden yorumların ardı arkası gelmiyor. Bu adam "Ben Ateistim" diye konuşmuş olsa kimse demediğini bırakmazdı herhalde :D Veya en azından kafir, allahsız vs... diye saydırılmasa bile (ki kesinlikle olurdu) "bana ne?" diyen çok olurdu. Tıpkı şu anda benim benzemaya dediğim gibi...

mantikli cevap vermeye calisipda ,haberdeki iki satiri ,gazetecileri cagirip konustgunumu dusunuyorsun ¿

bu adam o yonde soru geldigi asikar ,ki ona gore cevap veriyor ,yoksa kimse demezki pantolunumu ayakta giyiyorum .

o yonde bir soru gelmiski adam soylemis .

ikincisi o populer bir adam zaten ,senin icin herkes der bana ne ama ,temsil ettigi icin bir nevi kendinde onu gorup onu soyleyebilir,yine sahsi dusunceye girer ,istere bana ne de ister alkisla ama sow yapior diyemessin ....

td si izin vermis tutmus -izin vermese tutamaycak demekki.

kitaplara bakma. Araplar Türklere sayısız katliam yaptılar. Türkler isteyerek değil kılıç zoruyla islama geçirildiler. O dediğin hikayeye inanan varsa en hafif deyimle aptaldır. Kimse dinini aa benziyo diye bırakmaz

Orası öyle fakat niye bunu anlatmazlar? Niye aydınlatmazlar yeni nesili? Benim düşüncem; bu din işinde mükemmel bir kaymak var. Şu an Türkiye'nin, İranın, Irak'ın vb ülkelerin sistemini incelediğimizde bu daha bariz bir hal alıyor. Zülfü livanelinin serenad isimli kitabında okuduğum bir söz vardı "kader üzerinde yaşadığın coğrafyadır". Yara savunduğum bir diğer ünlü söz; " dinler halkların afyonudur".

Orası öyle fakat niye bunu anlatmazlar? Niye aydınlatmazlar yeni nesili? Benim düşüncem; bu din işinde mükemmel bir kaymak var. Şu an Türkiye'nin, İranın, Irak'ın vb ülkelerin sistemini incelediğimizde bu daha bariz bir hal alıyor. Zülfü livanelinin serenad isimli kitabında okuduğum bir söz vardı "kader üzerinde yaşadığın coğrafyadır". Yara savunduğum bir diğer ünlü söz; " dinler halkların afyonudur".

Dinler halkların afyonuysa bugün süper güçler ABD Rusya İsrail neden ateist devletler değil güzel kardeşim bunu açıklar mısın?Kıç kadar İsrail devleti dünyayı parmağında oynatıyor e bu devlette halkıda Yahudi.Günümüzde arap toplumu bozulduğu için İslamiyet hızla düşüştedir ki bunlarda araştırırsan önceden haber verilmiştir.Misal Osmanlı 600 yıl şeriatla dünyayı yönetti halk dinin afyonuysa bunu nasıl başardı?Mesele dinde değil yanlış uygulanan dindedir şunu anlayın artık.

Trdeki eğitim kalitesi. farklı kaynakları sürekli dene. bıkmadan oku. Atıyorum Varna savaşını türk kitabından okursan sana derki Hristiyan kuvvetleri 85.000 osmanlı kuvvetleri 20.000

bunu avrupalı asyalı tarih kitabından okursan sana hristiyanlar 75.000 turkler 40.000 der. Yani gereksiz yere bi abartı var ozellikle ders kitaplarımızda.

rakamları kafamdan salladım tabi

dinler politakicilarin ellerinde ,halka sunulmus bir afyondur.

o kitapta tek o yazmior zannimca

Az önce Talkan katliamı ve ismini hatırlayamadığım bi katliam var demiştim. Curcan idi o bu arada.

Üst Alt