Benzema : "Kur'an dinlemek huzur veriyor" - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Benzema : "Kur'an dinlemek huzur veriyor"

yanlış anlaşılma oldu sanırım, o dedikleri islamiyet için yapılan bi saygısızlık.

benim hak verdiğim nokta, tutamıyosan illa fakirleri anlayacam diye zorlamana gerek yok. benim babannemde 75 yaşında, ayakta duramıyo tutacam diyo. 10 yaşındaki bi komşu velet tutucam diyo. yine dedigim ornekteki isciler.

zorlamaya gerek yok yani. fakiri anlamak icin empatide yapabilirsin. sevap islemek istiyosan yardımda yapabilirsin, yine on sayfalarda birisi yazmis, tebrikler ona. benzema madem o kadar meraklısın dine git iftar yemeği ver 1000 kişiye demiş.

bunlar doğru ve mantıklı fikirler

Hiç anlaşamayacağız bu konuda galiba aslında aynı şeyleri düşünüyoruzda farklı yönden bakıyoruz :D

Farz nedir Allah'ın kesinlikle yapacaksın dediği emirdir burada orucu ramazan ayında farz kıldıysa bunu tutacaksın zenginsinidir durumun iyidir fakiri yine doyur doyurma denmiyor ki ama zenginde olsan farzları yerine getirmek zorundasın bu farzlar sadece fakirlere değil ki o zaman ayrımcılık olur zengin gider parasını verir ibadetten kurtulur böyle bir şey mümkün mü değil tabi ki..Hastalık savaş yaşlılık vb şeyler hariç bunları ayrı tutuyorum zaten.

Tekrar tekrar söylüyorum zengin adam tabiki yardım etsin fakir doyursun bunlar ayrı ama bunları yaptı diyede farzdan muaf tutuldu anlamına gelmez karıştırdığınız nokta bu bence.

Aslında aile de çok önemli . Atıyorum annem ve babam Hristiyan olsa ve Hristiyan topraklarında doğsaydım Hristiyan olurdum .

Aynı şey burada da geçerli . Onlar kendi dinlerini savunur biz kendi dinimizi savunuruz .

İslam bence en iyi ve en güzel dindir ancak yanlış topraklara gelmiştir .

Peki cahiliye dönemleri de dahil peygamberlerin hep yakın coğrafyada ortaya çıkması sizce bir tesadüf mü? Mesela o kadar peygamber arasından niye bir tane Güney amerika kıtasından hiç peygamber çıkmadı? Şıhlar, şeyhler niye yine o peygamberin çıktığı coğrafyalardan çıkıyor?

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Bana hakaret ederek kızdıranileceğini falan düşünüyorsan boşuna yorulma. Bir kere bile Kur'anı açıp okumamış fakat tartışma olduğunda din konusunda mangalda kül bırakmayan yüzlerce kişi ile karşılaştım. Çoğunun okumadığı din kitabı hakkında yeterli bilgimiz var. Ayetlerle, hadislerle, kaynaklarla bir şeyler sunup bizi bilgilendirenlere her zaman saygımız var. Fakat sırf üzerinde yaşadığı coğrafyanın dinini benimseyip onu hiç araştırmadan en süperiymiş gibi pazarlamaya çalışılınca biraz garip oluyor. Burada desteksizce müslümanlığı savunan kişiler acaba bir hristiyan anne babadan meydana gelmiş olsalardı acaba durum nasıl olurdu.

Kurani Okumus biri olarak sana ve senin gibilerine uyan cok guzel bi ayet var,okumani tavsiye ederim arkadasim..

Nisa 140. Ayet

Iyi forumlar

★☆★

yanlış yorumluyorsunuz. ben orucun yerine yemek versin demedim, sevap sadece orucla namazla olmuyor bunu kastediyorum.

ayrıca futbolcunun tutabilmesini nasıl yorumladın. doktorlar tavsiye etmiyorki bunu. normalde bile oyuncunun 60. dakikadan sonra kalp krizi ihtimali normal insandan 8 kat artarken, senede 80 maç oynamış, tatil yapmayıp dinlenmeyip. bu sicakta, ac susuz mac oynamak ne kadar saglikli? sagligida gec isini engelliyosa tutmayacaksın. benzemanında isini iyi yapamadigini o gun gormussunuzdur

Bazı hususlarda katılıyorum. Belki futbol da dediğin gibi oruca engeldir, daha büyük zararlar verir sonunda -kaldı ki doktor tutma diyorsa tutmayacaksın-. Değinmeye çalıştığım şu; sevap kazanma değil farzı yerine getirme burada. Bazı arkadaşlar demiş ya oruç tutmasın fakir doyursun. Farzın yerine getirilmesi lazımken alternatifi türetilmez.

Bana hakaret ederek kızdıranileceğini falan düşünüyorsan boşuna yorulma. Bir kere bile Kur'anı açıp okumamış fakat tartışma olduğunda din konusunda mangalda kül bırakmayan yüzlerce kişi ile karşılaştım. Çoğunun okumadığı din kitabı hakkında yeterli bilgimiz var. Ayetlerle, hadislerle, kaynaklarla bir şeyler sunup bizi bilgilendirenlere her zaman saygımız var. Fakat sırf üzerinde yaşadığı coğrafyanın dinini benimseyip onu hiç araştırmadan en süperiymiş gibi pazarlamaya çalışılınca biraz garip oluyor. Burada desteksizce müslümanlığı savunan kişiler acaba bir hristiyan anne babadan meydana gelmiş olsalardı acaba durum nasıl olurdu.

1- milleti kızdırmaya tahrik etmeye çalışan sensin burda amacında buydu zaten provakatör kardeş.

2- yeterli bilgin ateist sayfalarındaki saçmalıklar mı görende tasavvufla filan ilgilenmiş de dinde bişey bulamamış ateist olmuş filan sanıcak.

3- şuan burda din pazarlayan en süper din bizimki diyen birisimi var acaba niye element uyduruyorsun sen şimdi anlamsız konular uydurup gereksiz polemikler peşindesin

4- hristiyan aileden doğsaydım hristiyan olurdum bunda kötü birşey yok yargılamıyorumda hristiyanları neden müslüman olmuyorlar diye ateistlerede mok attığım yok ama buraya gelip milletin inancını sorgulayan sensin hatırlatırım ben değil...

Peki cahiliye dönemleri de dahil peygamberlerin hep yakın coğrafyada ortaya çıkması sizce bir tesadüf mü? Mesela o kadar peygamber arasından niye bir tane Güney amerika kıtasından hiç peygamber çıkmadı? Şıhlar, şeyhler niye yine o peygamberin çıktığı coğrafyalardan çıkıyor?

Çıkmadığını nerden biliyorsun kuranda 124bin hatta bazı kaynaklarda 224bin peygamber gönderildiği söylenir illa senin benim duymamız mı gerekir ismini bilmediğimiz binlerce peygamber var bu bahsettiğiniz yerlere de elbet gönderilmiştir.

Ey Muhammed! And olsun, senden önce de birçok peygamber gönderdik. Sana onların kimini anlattık, kimini de anlatmadık." (Mümin suresi: 78)

O coğrafya (şimdiki arabistan yarımadası-kudüs) o zamanın Pompei'sidir . Her türlü pislik vardı . Allah oraya peygamberler vasıtasıyla din gönderdi doğru yolu bulsunlar diye . Ama bence de din konusu halen başarısızdır . Çünkü halen o coğrafyada yaşayan insanların büyük çoğunluğu cahildir ve halen pisliktir .

Hiç anlaşamayacağız bu konuda galiba aslında aynı şeyleri düşünüyoruzda farklı yönden bakıyoruz :D

Farz nedir Allah'ın kesinlikle yapacaksın dediği emirdir burada orucu ramazan ayında farz kıldıysa bunu tutacaksın zenginsinidir durumun iyidir fakiri yine doyur doyurma denmiyor ki ama zenginde olsan farzları yerine getirmek zorundasın bu farzlar sadece fakirlere değil ki o zaman ayrımcılık olur zengin gider parasını verir ibadetten kurtulur böyle bir şey mümkün mü değil tabi ki..Hastalık savaş yaşlılık vb şeyler hariç bunları ayrı tutuyorum zaten.

Tekrar tekrar söylüyorum zengin adam tabiki yardım etsin fakir doyursun bunlar ayrı ama bunları yaptı diyede farzdan muaf tutuldu anlamına gelmez karıştırdığınız nokta bu bence.

benim anlatamadığım ya da anlaşamadığım nokta sadece futbolcuların işçilerin yaşlıların yani tutamayacak kişilerin tutmaması gerektiği.

bundan önce çok kez kalp krizi geçiren topçular oldu. 24 Yaşındaki miklos feher'in kalp krizi geçirdiğini hatırlatırım. orucunu tutuyo işte diyenler benzemanın ne kadar büyük bi risk altında olduğunun farkında değil. hem sağlık olarak çok zararlı hemde bu adamın mesleğini etkiliyor. zaten maçı izlediyseniz döküldüğünü anlamışsınızdır.

yani cehennem gibi bi yerde çalışan adam yok bu ayet ben bunu yapmalıyım diye düşünmek zorunda değil. O ayeti veren allah kolaylığınıda vermemiş mi zaten?

1- milleti kızdırmaya tahrik etmeye çalışan sensin burda amacında buydu zaten provakatör kardeş.

2- yeterli bilgin ateist sayfalarındaki saçmalıklar mı görende tasavvufla filan ilgilenmiş de dinde bişey bulamamış ateist olmuş filan sanıcak.

3- şuan burda din pazarlayan en süper din bizimki diyen birisimi var acaba niye element uyduruyorsun sen şimdi anlamsız konular uydurup gereksiz polemikler peşindesin

4- hristiyan aileden doğsaydım hristiyan olurdum bunda kötü birşey yok yargılamıyorumda hristiyanları neden müslüman olmuyorlar diye ateistlerede mok attığım yok ama buraya gelip milletin inancını sorgulayan sensin hatırlatırım ben değil...

Niyeyse hep biz Ateist arkadaşları zorla Müslüman yapmaya uğraşıyormuşuz ya da Müslümanlığı pazarlıyormuşuz gibi bir imaj oluşturmuşlar kafalarında. Kimsenin kimseye ya da inancına bir şey dediği de yok ama bu arkadaş gibiler hakikaten enteresan adamlar. Adam bir mesaj attı, baktı kimse sallamıyor hakaret yoluna girdi umursanmak için (hurilerle sevişmek için oruç tutuyormuşuz nasıl bir cehalet boyutlarını sen düşün). Sonra da doğruluktan dürüstlükten bahsetmeye başladı. Ulan güler misin ağlar mısın arkadaş ya :)

Hristiyan olmanda kötü bir şey yok mu? Bak sana kurandaki maide 51 i yazayım;

Ey âmenû olanlar (Allah'a ulaşmayı dileyenler), Yahudi ve Hristiyanları dostlar edinmeyin! Onlar birbirinin dostlarıdır. Ve sizden kim onlara dönerse (onları dost edinirse) artık o, mutlaka onlardandır. Muhakkak ki Allah, zalimler kavmini hidayete erdirmez.

O coğrafya (şimdiki arabistan yarımadası-kudüs) o zamanın Pompei'sidir . Her türlü pislik vardı . Allah oraya peygamberler vasıtasıyla din gönderdi doğru yolu bulsunlar diye . Ama bence de din konusu halen başarısızdır . Çünkü halen o coğrafyada yaşayan insanların büyük çoğunluğu cahildir ve halen pisliktir .

degildir ,insanlar basarisizdir.

herkes bi egitim aliyor ,ama herkes birseyler uretemiyor

kitap inmeyen yuzlerce binlerce peygamber var. peygamber deyince akla kitap gönderilenlerin gelmemesi lazım

Çıkmadığını nerden biliyorsun kuranda 124bin hatta bazı kaynaklarda 224bin peygamber gönderildiği söylenir illa senin benim duymamız mı gerekir ismini bilmediğimiz binlerce peygamber var bu bahsettiğiniz yerlere de elbet gönderilmiştir.

Kendisine kitap indirilen peygamberlerden başka 100binlercesinden bahsedildiğinden habersiz talihsiz bir yorum yapmış o arkadaş. Haklı bir yorum sn.Ay

benim anlatamadığım ya da anlaşamadığım nokta sadece futbolcuların işçilerin yaşlıların yani tutamayacak kişilerin tutmaması gerektiği.

bundan önce çok kez kalp krizi geçiren topçular oldu. 24 Yaşındaki miklos feher'in kalp krizi geçirdiğini hatırlatırım. orucunu tutuyo işte diyenler benzemanın ne kadar büyük bi risk altında olduğunun farkında değil. hem sağlık olarak çok zararlı hemde bu adamın mesleğini etkiliyor. zaten maçı izlediyseniz döküldüğünü anlamışsınızdır.

yani cehennem gibi bi yerde çalışan adam yok bu ayet ben bunu yapmalıyım diye düşünmek zorunda değil. O ayeti veren allah kolaylığınıda vermemiş mi zaten?

Tabi ki önceki sayfalarda da dedim zaten Benzema ya maça çıkmayacak ya oruç tutmayacak o kendi hatası sonunda ortak noktayı bulduk sanırım :D

cahilce bir yorum daha çünkü mezopotamya, kuzey afrika, arap yarımadası v.s bulunduğu bölge o dönemlerde en çok insan topluluklarının yaşadığı binbir çeşit milletin olduğu tam bir kültür karşamasının yaşandığı ilk tarımın ilk hayvan evcilleştirmelerinin ilk dinin ilk teknolojik gelişmelerin yazının bulunduğu çok büyük gelişmiş bir coğrafya dinlerin bu coğrafyada yoğunlaşması gayet doğal gidip güney amerikanın dağında bir din çıksaydı o kadar kolay yayılabilirmiydi acaba?...

Adam kendisi afişe ediyor. Kimse burada benzema müslüman mı değil mi merak edip tartışma başlatmıyor. Yok oruç tutuyorum yok kur'an dinlerken huzur buluyorum falan diye... Medyaya böyle bir açıklama yapmak çok iyi niyetli gibi duruyor mu sizce? Adam şovunu yapıyor işte. Şovunu yapıyorsan lafı yer oturursun böyle. Hata Benzema'da...

rap dinliyorum rahatliyorum diyince sow olur mu olmaz mi¿

@Yusuf Turgut

ayrıca parantez açalım

Peygamberler azgın toplumlara gelirler. Türkler'e bildigiğimiz kadarıyla gönderilmemiştir. çünkü hiç bir taşkınlığımız yok tarih boyunca.

Araplara bakarsan şimdide bundan 1000 yıl öncede 500 yıl sonrada azgın oldular/olacaklar. Peygamber pislik milletlere gönderilir ki düzelsinler diye.

doğan kız bebekleri diri diri gömen bir milletten, işid' ile sex yapmanın cennetten bi bahçe olacağına inanan bi toplum araplar

kitap inmeyen yuzlerce binlerce peygamber var. peygamber deyince akla kitap gönderilenlerin gelmemesi lazım

Peki kitaplar niye yakın coğrafyaya indi? Büyük savaşlar niye yine yakın coğrafya? Günümüzde niye şıhlar şehler aynı coğrafyada? Mesela ışid kafasına göre bir halife açıkladı. Kitapların ve onlarca peygamberin gelmesine rağmen niye bu coğrafyalarda sorun bitmiyor ve bitmeyecek sence?

Niyeyse hep biz Ateist arkadaşları zorla Müslüman yapmaya uğraşıyormuşuz ya da Müslümanlığı pazarlıyormuşuz gibi bir imaj oluşturmuşlar kafalarında. Kimsenin kimseye ya da inancına bir şey dediği de yok ama bu arkadaş gibiler hakikaten enteresan adamlar. Adam bir mesaj attı, baktı kimse sallamıyor hakaret yoluna girdi umursanmak için (hurilerle sevişmek için oruç tutuyormuşuz nasıl bir cehalet boyutlarını sen düşün). Sonra da doğruluktan dürüstlükten bahsetmeye başladı. Ulan güler misin ağlar mısın arkadaş ya :)

aynen kardeşim böyle tipler mağlesef her konuda artık çıkmaya başlıyor bunların tek amacı insanları provoke etmek ve bununla eğlenmek şişik egolarını tatmin ediyorlar böylece işte zavallılar...

Üst Alt