BÖRÜ | Star TV


Dağ Filmlerini Yapanlardan Yeni Bir Hikaye: Börü
Star’ın 6 Bölümlük Dizisi Börü’nün Çekimleri Başladı

Star TV, DAĞ II filminin yazarı ve yönetmeni Alper Çağlar’ın yeni projesi BÖRÜ ile özel kanalların ilk 60 dakikalık dizisine imza atıyor.
Türkiye’nin yakın tarihinde yaşanan gerçek olaylardan esinlenen BÖRÜ, 1’er saatlik 6 bölümden oluşacak ve büyük finalini beyaz perdede yapacak. 2017 sonbaharında Star TV ekranlarında izleyiciyle buluşacak bölümlerin ardından, BÖRÜ’nün sinema filmi de 2018 sonbaharında vizyonda olacak.
DAĞ film serisine imza atan CaglarArts ve Insignia ortaklığının, Star Yapım ile yeni ortaklığıyla hayata geçecek olan BÖRÜ’nün çekimleri, kısa süre önce başladı. Oyuncular, çekim öncesinde özel bir kampa girerek aldıkları eşi benzeri görülmemiş üç aylık bir taktik eğitimle diziye hazırlandı.
BÖRÜ’nün oyuncu kadrosunda, izleyicinin DAĞ film serisinden tanıdığı pek çok isim var. Aralarında, Ahu Türkpençe, Serkan Çayoğlu, Emir Benderlioğlu, Fırat Doğruloğlu, Murat Arkın, Ahmet Pınar, Can Nergis, Armağan Oğuz, Bedii Akın, Ozan Ağaç, Gürol Tonbul gibi isimlerin bulunduğu oyuncuların her biri, Polis Özel Harekat’ın en seçkin birimi, 34 50 telsiz kodlu BÖRÜ timinin üyelerine hayat verecek. Deneyimli oyuncu Mesut Akusta da, Özel Harekat’ın kurucuları arasında yer alan en önemli karakterlerden birini canlandıracak.
Alper Çağlar’ın seri yaratıcısı olduğu ve ortağı Doruk Acar ile beraber yapımcılığını da yaptığı dizinin bölüm yönetmenleri ise CaglarArts-Insignia bünyesindeki genç yetenekler Can Emre ve Cem Özüduru.
Tıpkı DAĞ filmlerinde olduğu gibi, gerçek hikayelerden esinlenen, gerçek ekipmanlar ile gerçek mekanlarda çekilen BÖRÜ, özellikle çatışma sahnelerinde kullanılacak görsel efektleriyle dikkat çekecek.

Börü’nün Konusu
2014 baharında Türkiye. Sınırda düşmanların çoğaldığı, içeride tehlikeler çemberinin giderek daraldığı bir dönem. Türkiye Cumhuriyeti yakın tarihinin en büyük tehditleriyle karşı karşıya. BÖRÜ, vatan aşkı ile tutuşmuş yalnız kahramanların destanını anlatıyor.
Onlar son kale.

5 Maddede Börü

Özel kanalların ilk mini serisi. BÖRÜ; Türkiye’de özel kanallarda yayınlanmış ilk mini seri olacak. Aynı zamanda büyük finalini sinemalarda yapan ilk mini seri olma özelliğini de taşıyacak. Alper Çağlar’ın birbirine bağlı bir öykü evreni yaratma projesinin ilk adımı.
60 dakikalık sinema kalitesinde bölümler. BÖRÜ’nün 1’er saatlik her bölümü, senaryodan prodüksiyona kadar sinema filmi kalitesinde olacak. Bölümler, dünyanın en prestijli sinema kamerası markası olan RED’in, Türkiye’de ilk kez kullanılacak RED WEAPON 8K modeli ile çekiliyor.
Gerçeklik ön planda. DAĞ serisinde olduğu gibi gerçeklik öğesi BÖRÜ’nün de kalbini oluşturuyor. 10 ay süren araştırmalar sonrasında gerçek hikayelerden esinlenen, gerçek ekipmanlar ile gerçek mekanlarda çekilen ve gerçek eğitimlerin olduğu bir proje olan BÖRÜ’de, proje için geliştirilen mekatronik ve efekt sistemleri kullanılıyor. Özel Harekat Daire Başkanlığının faal ve emekli üyeleri ile yapılan uzun mülakatlar sonrası, geçtiğimiz dört senenin en mühim operasyonları inceleniyor.
Türkiye’nin ilk Amerikan stüdyo modeli işi. BÖRÜ; Yaratıcı yapımcı, yapımcı ve kanalın yapım stüdyosu ortaklığında hayata geçen ilk dizi olma özelliği taşıyor.
Prodüksiyon ve hikayenin üstünlüğü var. Seri yaratıcısının liderliğinde yürütülen proje, sektöre yeni bir soluk getirecek. Amaç, DAĞ film serisinde olduğu gibi, yakın tarihe damgasını vurmuş Polis Özel Harekat’ın büyük fedakarlıklarını taçlandırmak ve seyirciye, yurtdışındaki özenli dizi projelerinin yerli halini sunabilmek…

YouTube
 
beğendim

rJ0Q31.jpg
 
haberde ilk 1 saatlik dizi konsepti diyor ama daha önce yapıldı. 46 yok olan vardı erdal beşikçioglu'nun oynadığı 1 sezon sürdü sadece. güzel diziydi

XT1650 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 
Savaş konulu film ve/veya diziler konusunda ülke en yoğun dönemini yaşıyor sanırım. Bu kadarı da normal değil. Neye hazırlıyorlar acaba? Tövbe est. bir cisim geliyor ama hayırlısı.
 
Şimdiye kadar yayınlanmış olması gerekiyordu.
Alper çağlar herşeyin kusursuz olmasını istediğimizden çekimler uzadi demişti. Uzun fragmanı 29 Ekim 19.23 saatine denk getirip yayinlamislardi.
Kaliteli yapım olacağı şüphesiz. 6 bölüm sonrasında sinema filmi olarak bitirecekler bildiğim kadarıyla. Merakla bekliyorum.


GSCimbom Mobile App
 
Savaş konulu film ve/veya diziler konusunda ülke en yoğun dönemini yaşıyor sanırım. Bu kadarı da normal değil. Neye hazırlıyorlar acaba? Tövbe est. bir cisim geliyor ama hayırlısı.
Dağ 2 nin getirdiği etkiden sonra başladı bu yapımlar. TSK nın destek çıktığı ilk filmdi dağ 2. Sebebi de malum vatan millet aşkını hatırlatmak. Tam da ihtiyacımız olduğu zamanlar aslında . Bunu kaliteli bisekilde yaptıkları sürece sıkıntı yok bence. Şuan aktif asker dizilerinin tamamı fos. Reyting uğruna iyi başlayan yapımlar boka sarıyor.
Bu dizinin böyle olmayacağı başından belliydi. 1 saat dışına çıktığı taktirde yapmayacağını söylemişti yapımcı Alper çağlar. Uzun bi süreç sonunda star ile anlasdılar. Yoksa internet dizisi şeklinde yayınlanacaktı.
Son zamanda kendini çok net bi şekilde ifade eden, günümüzde Çok rastlanmayacak şekilde omurgalı, ilginç bir adam Alper Çağlar.

GSCimbom Mobile App
 
Dizi ne kadar guzel olursa olsun artik 1. saatten fazla ise izlemiyorum. Yonetmenin daha onceki film veya dizilerini izlemedim ama mantikli davranmis ve harika bi diziye benziyor.
 
Üst Alt