Burak Elmas: "11 Haziran seçiminde aday değilim" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Burak Elmas: "11 Haziran seçiminde aday değilim"

1652700344673.png

Burak Elmas, 11 Haziran’da yapılacak seçimde başkanlık için aday olmayacağını açıkladı.

Burak Elmas: "Galatasaray değerlerine maalesef hiç yakışmayan, organize şekilde yapılan Olağanüstü Divan Kurulu'ndaki söylemlerle ilgili cevap vermek; aslında arkada ne kadar çirkin, kişilerin kendi egolarının, iktidar mücadelelerinin olduğu konusunda bilgilendirmek istedim."

Burak Elmas: "50 milyon Euro olan takım maliyetini, 27'ye indirdik. Bu yatırım, Galatasaray'ın geleceği adına pozitiftir. Yüksek maliyetli oyunculardan boşalan noktaları, uygun maliyetli oyuncularla değiştirdiğimiz zaman daha uzun ve sürdürülebilir bir başarı gelecektir."

Burak Elmas: “85M ₺ vadesi geçmiş borç ödedik. 21M ₺ vadesi geçmiş borçlardan indirim aldık. Açılan borçlarda 16M ₺ indirim alarak uzlaşmaya gittik...”

Burak Elmas: "Galatasaray Adası'nı tekrar ait olduğu gibi Galatasaray Spor Kulübü'ne hiçbir kiracı olmadan üzerinden kazandırdık. Kemerburgaz için tüm izinleri aldık. Yeni gelen yönetim de Kemerburgaz için onayı çıkmış bir arazi bulacaklardır."

Burak Elmas: “85M ₺ vadesi geçmiş borç ödedik. 21M ₺ vadesi geçmiş borçlardan indirim aldık. Açılan borçlarda 16M ₺ indirim alarak uzlaşmaya gittik...”

Burak Elmas: "Dijital platformda kulübe 25 milyon TL kaynak sağladık."

Burası çok önemli.
Burak Elmas: "Florya, Galatasaray'ın geleceğinin, borçlarını ödeyebilecek, geleceğe dönük işletme sermayesi kazandırabilecek bir proje yaratmak adına Emlak Konut'la, onların özelleştirmeden almış olduğu arazi, yani bizim arazimizin 3 katı olan araziyi satın almak üzere anlaştık."

Burak Elmas: "Uzun zamandır boş duran, içine de ciddi anlamda, 80 milyon TL civarı yatırım yapılması gereken Mecidiyeköy binası için Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile inşaatının yapılması için gerekli kaynağın da yaratılacağı bir şekilde kiralanması için ön anlaşmaları yaptık."

Burak Elmas: “Mehmet Helvacı maske takıp “hepimiz Adnan Polatız” diye gezdikten birkaç ay sonra genel kurulda Başkan kürsüde konuşurken ayağa kalkmamış, Başkanı eleştirenleri yönetim kurulu koltuğunda otururken alkışlamıştır. Kendisinden Galatasaraylılık öğrenecek değilim.”

Burak Elmas: “Bana ‘Kayyum başkan’ diyen Metin Öztürk, iyi niyetimizi suistimal etmiştir.”

Burak Elmas: "Bu süreç içerisinde aileme haksızca saldırılar oldu."

Üst Alt