# Çağlar Birinci - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Çağlar Birinci

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: # Çağlar Birinci

Sirf aykiri olmak icin yazdiysan anlarim, senin gibilerini cok gorduk. Fakat tek bir fikrin bile olmayan adamlar hakkinda bilip bilmeden atip tutuyosan, katedecegin cok uzun bir yol var. Momha dedigin adam TSL'nin en iyi sol dinamosudur. Hatta bizim speedy Gonzales'i oyuna girdikten sonra felc etti. Neskeens'te Sabri'ye o kadar bagirdi cagirdi, bilmiyo ki karsisinda ki adam Jacques Momha.

Aykut icin ahkam kesmeden evvel berabere kaldiklari Fenerbahce macini seyrettiginden emin olsaydim bu konuyu daha uzun konusabilirdik. Onun icin git izle sonra geri gel ve yaz buraya.

Umrumda olmaz acıkcası niye aykırı olmaya calısayım, millet katılsa ne katılmasa ne degisir, fikirlerimizi yazıyoruz altı ustu. Momha'yı bizim maç dısında seyretmedim. Bizim maçta iyi oynadı. Ama surekliligi var mı yok mu, 27 yasındaymıs galiba bu zaman kadar ne yapmıs arastırmak lazım.

Bir kere benim atıp tuttugum yok. Momha için tek kelime yazmadım. Caner'i caglar'ı ferhat'ı aykut'u ben de cok seyrettim. F.bahce Gbirligi macını izlemedim. Caglar ile Aykut'un hızlanmasını, hızını, gucunu karsılastırdıgında, Aykut'u onde goruyorsan bu senin gorusundur. Bence Caglar fiziksel acdan Aykut'tan ustundur. İkisininde teknik ozelliklerini pek begenmem. Katılırsın katılmazsın sana kalmıs.

Uslubun hos degil, yazdıklarımda aykırılık ne var anlamadım ama ayar verici uslubun bence aykırı bir hareket.

Umrumda olmaz acıkcası niye aykırı olmaya calısayım, millet katılsa ne katılmasa ne degisir, fikirlerimizi yazıyoruz altı ustu. Momha'yı bizim maç dısında seyretmedim. Bizim maçta iyi oynadı. Ama surekliligi var mı yok mu, 27 yasındaymıs galiba bu zaman kadar ne yapmıs arastırmak lazım.

Bir kere benim atıp tuttugum yok. Momha için tek kelime yazmadım. Caner'i caglar'ı ferhat'ı aykut'u ben de cok seyrettim. F.bahce Gbirligi macını izlemedim. Caglar ile Aykut'un hızlanmasını, hızını, gucunu karsılastırdıgında, Aykut'u onde goruyorsan bu senin gorusundur. Bence Caglar fiziksel acdan Aykut'tan ustundur. İkisininde teknik ozelliklerini pek begenmem. Katılırsın katılmazsın sana kalmıs.

Uslubun hos degil, yazdıklarımda aykırılık ne var anlamadım ama ayar verici uslubun bence aykırı bir hareket.

Aykut sutlari harici Caglar'dan her yonden daha iyi. Cok kez izledim, biz almazsak bile cok iyi yerlere gelicek eminim. Momha'yi firsat buldukca izlersen beni daha iyi anlarsin. Bu arada kusura bakma. Art niyetle yazmadim yaziyi, oyle biri de degilim :) Bu aralar burada fazlasiyla zit-fikirliler dolasiyo.

Aykut Demir sol bek değil ki zaten nerden çıkardınız. Asıl mevkisi stoperdir ama aynı zamanda sağ bekte de oynayabilir. Zorunluluktan dolayı sol bek oyanatıldı diye adamı sol bek yaptınız. Top tekniği vasatın üzerinde, yavaş bir adam da değil. Servet ve Gökhan Zan gönderilirse stopere alternatif oalrak düşünülmeli bence, ben beğeniyorum.

Aykut Demir sol bek değil ki zaten nerden çıkardınız. Asıl mevkisi stoperdir ama aynı zamanda sağ bekte de oynayabilir. Zorunluluktan dolayı sol bek oyanatıldı diye adamı sol bek yaptınız. Top tekniği vasatın üzerinde, çevik de bir adam. Servet ve Gökhan Zan gönderilirse düşünülmeli bence, ben beğeniyorum.

Stoperden bozma bek. Sol kanatta daha fazla sans buldu. Futbola bir mevkiide basladi diye baska bir mevkiide oynayamaz diye bir kaide yok. Cocuk solbek'te cok basarili, ustelik tam bir joker.

Stoperden bozma bek. Sol kanatta daha fazla sans buldu. Futbola bir mevkiide basladi diye baska bir mevkiide oynayamaz diye bir kaide yok. Cocuk solbek'te cok basarili, ustelik tam bir joker.

Demek istediğim Gençlerbirliği Aykut'u zorunluluktan orada oynattı. Hollanda'da son zamanlarda sağ bek olarak görev almaya başlamıştı, Gençlerbirliğinde'de sakatlıkların olduğu bir dönemde geçti sol beke. Stoper'de bekte oynadığından daha faydalı bir oyuncu Aykut. Defansın her yerinde oynayabiliyor, tam bir joker ama en verimli olduğu yer stoper. Alınacaksa oraya alınır, sol beke değil ki bence alınmalı.

çağlardan ne gibi bir katkı bekleniyor bir türlü anlamadımm..

elimizde h.balta ve caner (bonservisinin alınacağını düşünüyorum.) varken yedeğin yedeği olur ancak..

A2 takımında yanlış hatırlamıyosam ismini Emrah Yollu var.izlediğim kadarıyla gerçekten çok iidi.sanırım defansın ortasında da oynayabiliyor.boyu ve kalıbıda oldukça iii ve 90-91 doğumlu...

Çağları almak mı Emrahı hazırlamak mı???

Yedek için iyi oyuncu; bence böyle yerlilere yönelmek şart. Sercan; Volkan; Şahin;Murat Ceylan;Sezer Öztürk vs.muhakkak girişimde bulunulmalı.

Hakan Balta'yı beğenmiyoruz. Çağlar, Hakan'dan daha kötü. 18 kişilik kadroya bile giremez.

Gereksiz bir oyuncu iş yapmaz bizde.Bize Taiwo gibi bek lazım.Ama alamayız öylelerini.Almak için uğraşsakta şimdi alamayız.

Dünya futbolu sol bek fakirliği yaşarken, son yıllarda yetişmiş nadir Türk sol bekleri -Denizlispor kaptanı Çağlar gibi- kaçırmamak gerekir.

Sol bek yok ülkede yazık ya.Bence stoper alınmazsa bolluktan dolayı sol beke yabancı alınabilir.

Çağlar Birinci'nin Volkan Yaman'dan fazlası yok ama eksiği vardır.Gereksiz bir transfer olur.Ülkedeki en iyi sol bek oyuncusu bizdeyken gidip de böyle bir transfer yapılacağına alt yapıdan bir sol beki üst takıma çıkar daha fazla memnun edersin taraftarını.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt