Caner Erkin Galatasaray'da - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Caner Erkin Galatasaray'da

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Caner Erkin Galatasaray'da

Canerciğim kusura bakma, cska da iken bjkye gol atamicaksın,ama 5.hafta Sami Yen'de atabilirsin, hem daha erken :)

Kulüplerin anlaşmasına rağmen, Rus kulübünden henüz sözleşmenin gelmemesi nedeniyle bu transferin Galatasaray tarafından henüz resmen açıklanmadığı dile getirildi.

Niye resmi site açıklamadı diye kafasını yoranlar cevabı yukarıda

vardır ama satın alma opsiyonu kulup satarsa devreye giriyor yani biz caneri satın alma opsiyonu ile kiraladık beğenirsek kesin alırız diye birşey yok...

yani cska sezon sonu geliceksin dediği anda gider...

hayır, yanlış biliyorsun.

kiralarken sözleşmeye satış opsiyonu konulur, belli bir bonservis belirlenir.

eğer 1 sene içerisinde galatasaray o miktarı öderse cska hiçbir hak iddia edemez caner üzerinde. ;)

neyin tartışmasını yapıyorsunuz ki ?

satın alma opsiyonu ile kiraladık.

satın alma bedeli (atıyorum) 3M€ olarak belirlendiyse, Caner'i sene sonu satın almak istersek veriyoruz 3M€'yu alıyoruz.

o dediğin fiyat zaten konulmak zorunda olmazsa olmaz yani, ama cska hayır satmıyorum dedikten sonra bişey de yapılamaz...

Benim bildiğim şöyle;opsiyon fiyatı konulur.Eğer kiralık almak isteyen kulüp bonservisini almak isterse alır.Ama futbolcunun kararıda önemlidir.Mesela bonservisi elinde olan kulüp,oyuncu gitmek ister,diğer kulüpte bonservis verirse gider.

Benim bildiğim şöyle;opsiyon fiyatı konulur.Eğer kiralık almak isteyen kulüp bonservisini almak isterse alır.Ama futbolcunun kararıda önemlidir.Mesela bonservisi elinde olan kulüp,oyuncu gitmek ister,diğer kulüpte bonservis verirse gider.

peki bonservisi elinde tutan kulup satmayacam demesi birşey ifade etmez mi?

yani cska kiraladı bize satın alma opsiyonu ile ama gelecek sezon satmıyorum demesi birşey ifade etmez mi?

o dediğin fiyat zaten konulmak zorunda olmazsa olmaz yani, ama cska hayır satmıyorum dedikten sonra bişey de yapılamaz...

şöyle açıklayayım;

şimdi 1 yıllığına kiralandı caner, satış opsiyonu konuldu, diyelim ki 4M euro olsun.

şimdi galatasaray caner'i beğenir, 1 yıl içerisinde cska'ya 4M öderse cska "hayır satmıyorum." diyemez ya da daha fazla isteyemez.

yani o sözleşmede yazan o miktar ödendiği takdirde cska caner'in bonservisi üstünde kesinlikle hiçbir şekilde hiçbirşey iddia edemez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt