çay - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

çay

tenor.gif

Amerika'da satiliyor. Turkiye'de marketlerde bulamayabilirsin. Avrupa'da isen Amazon sitelerinde var. Marketlerde bulunur mu bilmiyorum. Baharatcilarda, aktarlarda bulabilecegin seyler bunlar.

Teşekkürler hocam. :)

şeker kullanmak istemediğimden çayla aram 1-1.5 senedir yok

şekersiz çayda g*tüm gibi zira.
Küp veya düz şeker yerine tatlandırıcı şeker de kullanabilirsin ben de öyle içiyorum bir kaç aydır.

Müthiş bir kalori farkı var. Normal şekerin tek bir küpünde yaklaşık 10-15 kcal varken minnacık tatlandırıcı tablette sadece 0,05 kcal var. Ilk başta 2 kaşık şeker yerine 2 tablet kullanıyordum ama şu an 1,5 tablete düşürdüm fazla tatlı gelmeye başladığı için .

sent via GSC

Küp veya düz şeker yerine tatlandırıcı şeker de kullanabilirsin ben de öyle içiyorum bir kaç aydır.

Müthiş bir kalori farkı var. Normal şekerin tek bir küpünde yaklaşık 10-15 kcal varken minnacık tatlandırıcı tablette sadece 0,05 kcal var. Ilk başta 2 kaşık şeker yerine 2 tablet kullanıyordum ama şu an 1,5 tablete düşürdüm fazla tatlı gelmeye başladığı için .

sent via GSC
Phil Heath gibi oldun mu üstad?

Trabzon’dan bir arkadaş kendi çay bahçesinden topladığı çayı yollamıştı bir kere öyle güzel kokulu bir çaya denk gelmedim henüz. Tadı, rengi, kokusu müthişti.

Tirebolu 42 fena değildi en son şu an nasıl bilmiyorum.

Aromatik ve bitkisel çayları siyah çaydan daha çok seviyorum. Yerba mate, yeşil çay, matcha çayı gibi olanlar lezzetli olmasının yanı sıra sağlıklı da. Ama siyah çay gibi bardak bardak içemiyorsun tek dezavantajı o.

Üst Alt