Cezaevlerinde Çıkan Yangınlar - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cezaevlerinde Çıkan Yangınlar

Cevap: Cezaevlerinde Çıkan Yangınlar

Å￾anlıurfa Cezaevi'nde ölenlerin en küçüğü 18 yaşında en son haber

var burda yatma sebepleri

gerçi demek istediğim o değil ne suçundan yattığı önemli değil terör suçlusu üzerinden tartışılınca paylaştım ben o haberi

cezaevinde yatanların 100 de biri terör yüzünden değildir zaten...hapishane şartları gercekten cok kötü ülkede.can güvenliğinden,sağlığından,temizliğine kadar hepsi berbat.bunu nasıl çözecekler merak ediyorum

cezaevinde sorun yaşamak istemiyorsan oraya girmeyeceksin.allah kimseyi istemeden düşürmesin.

Bu ülkede çıkan ne ilk ne de son cezaevi isyanı. Her seferinde bakan istifa etse kabine kevgire döner. Cezaevleri taşıyor artık suçludan. Asıl sorun bu. Yoksa 5 kişilik yerde 30 kişi kalıyormuş banane. Araştırın yurt dışındaki cezaevlerini. Hayvandan beter muamele görüyor hükümlüler. Sorsan, insan haklarının "büyüük" temsilcileridir bu ülkeler.

Ayrıca "ülkede bir şeyler ters gitse de iktadarı sorumlu tutsak" zihniyetini de anlamıyorum.

Adam haklı aslında o kadar çok hataları oluyor ki bizi yönetenlerin mesela uludere oayından bie 2-3 kişi istifa etmeliydi. Devlet seni cezaevinde de korumak, haklarını vermek zorunda. Böyle bir alışkanlığımız yok o yüzden istifa beklemek anlamsız.

Ş.Urfa da ölen 5 kişi kredi kartı borcu yüzünden yatıyormuş bunu söyliyim de terör eşiğinde tartışmayı bırakın

aslında bunu söylemeye bile gerek yok ya neyse

İyi oldu bunu yazdığın Şafak. Belki günün birinde işlerinin kötü gidebileceğini, borçlarını ödeyemeyeceklerini, sırf bu yüzden tutuklanıp, balık istifi gibi depolanacaklarını ve yanabileceklerini düşünüp azıcık empati yaparlar.

Ha o durum da, belki 1000 küsür kişinin 276 kişilik hapishanede ne işi olduğunu sorgular. Ve bunun sorumlusunun da kim olması gerektiği noktasında fikir jimnastiği yaparlar.

Ayrıca "ülkede bir şeyler ters gitse de iktadarı sorumlu tutsak" zihniyetini de anlamıyorum.

Ben de, iktidarı savunacağım diye insanlıklarından dahi feragat edenleri anlamakta büyük zorluk çekiyorum Atakan.

Neyse vicdan tartışılacak bir şey değildir. Bu başlık birazdan halt yeme başlığına döner. Ben hafiften yol alayım.

Bu ülkede çıkan ne ilk ne de son cezaevi isyanı. Her seferinde bakan istifa etse kabine kevgire döner. Cezaevleri taşıyor artık suçludan. Asıl sorun bu. Yoksa 5 kişilik yerde 30 kişi kalıyormuş banane. Araştırın yurt dışındaki cezaevlerini. Hayvandan beter muamele görüyor hükümlüler. Sorsan, insan haklarının "büyüük" temsilcileridir bu ülkeler.

insanlık ölmüş...yaşasın iktidar....:sad007:

idris naim sahinin herhangi bir gorevden sorumlu olmasi bile tam bir fiyaskodur istifa etmesini falan gectim, adama bakkaldan tadelle al bile demem

Kimi sorumlu tutacaksın peki? Beni mi?

Müdürü atayan o, ordaki kapasiteyi bilen o , ona göre önlem alacak olan o, o değil de beni mi sorumlu tutacaksın .Nasıl ki iyi şeyler yapıldığında biz yaptık diyorsa şimdi de eleştiyi kabul edecek.istifa edip gidecek ayrıca sorumlular yargılanacak.

müdürü atayan o da müdüre yangın çıkar mı dedi bu adamlar? isyan başlat mı dediler? kapasiteyi bilen o da kardeşim ülkede bir tane kapasitesinin üstüne çıkmayan cezaevi var mı? suç oranını devlet mi arttırıyor? herifin teki sevgilisiyle arası bozuluyor diye adam öldürüyor. suç 3. sayfa haberlerini okuyun biraz, saçma salak psikolojideki insanların girdiği yer orası.

psikolojilerini de kesin devlet bozuyordur zaten. komik komik yaklaşımlara gerek yok, üniversite açmaya harcayacağı parayı kalkıp da cezaevi açmaya harcayarak cezaevi kapasite sınırlarını zorlamamak için çalışacak değil bu adamlar.

Sertaç suç oranlarının da fazla olması Kurtlar Vadisi'nin çok izlendiğinden değil maddi sıkıntıdan, işsizikten. Bunu da gözardı etme renkdaş. :ka21:

cezalar benc caydırıcı değil.içerden çıkan tekrar girmeye korkmuyor.adamın 18 sabıkası var bir şekilde dışarda geziyor misal.cezalar arttırılırsa o zaman içeri girmeye korkar insan.

Üst Alt