Cezaevlerinde Çıkan Yangınlar - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cezaevlerinde Çıkan Yangınlar

Cevap: Cezaevlerinde Çıkan Yangınlar

Herkes hümanist olmuş memlekette ama sadece bakanlar hümanist değil, ya da hükümet yetkilileri.Arkadaş orada o olayı çıkaranların gerçek amacı neydi bilen var mı acaba ? Yok.Neymiş kavga çıkmış, yersen!! Kavga çıkabilir ama olay bu kadar büyürse bunun altında başka bir gerçek muhakkak vardır, bir kaç yıl önce Alevi vatandaşlarımızın kapılarına X işareti yazılıp Alevi yazılmıştı, yıllar sonra olayı yapanların Alevi oldukları ortaya çıktı, yani olay tamamen provakatif bir olay.Burda da böyle bir olayın olması muhtemel, önce bir araştırma yapılır, kimin ne suçu varsa ortaya çıkar.Hemen olayın ilk gününden her şeyi hükümet aleyhine kullanmak bizim ülke insanının 1 numaralı görevi, aynı şekilde şike muhabbeti olur olmaz, yine hükümeti sevmeyen ve gerçekten büyük oynayan insanların,piyonların 1 numaralı görevi , cemaat ile Fenerbahçe taraftarını karşı karşıya getirmek oldu.

sadece bir insanlik örnegi;

avusturyada 2 tane 18 yasinda genc pazar sabahi disco´dan ciktiktan sonra eve dogru yol alir arabayla. alkolünde etkisiyle 80kmh lik yolu 120 yle giderler ve karsilarina cikan ilk viraji kurtaramayinca köprü üzerinden nehire ucar ve bogularak ölürler.

ölen cocugun babasi mimardir, niye ve nasil köprüden uctuklarini arastirir ve köprünün yanlis bir acida durduguna kanaat getirir ve bir bilirkisi getirtip teyit ettirir.

bu olay yüzünden o eyaletin karayollari dan sorumlu bascalisani istifa eder ve ailelerine tazminat ödenir. 3.5 milyon euroluk yeni köprü yapilir .

buna benzer bir olay türkiyede yasansa sizce ne olur?

avusturyada 2 tane 18 yasinda genc pazar sabahi disco´dan ciktiktan sonra eve dogru yol alir arabayla. alkolünde etkisiyle 80kmh lik yolu 120 yle giderler ve karsilarina cikan ilk viraji kurtaramayinca köprü üzerinden nehire ucar ve bogularak ölürler.

ölen cocugun babasi mimardir, niye ve nasil köprüden uctuklarini arastirir ve köprünün yanlis bir acida durduguna kanaat getirir ve bir bilirkisi getirtip teyit ettirir.

bu olay yüzünden o eyaletin karayollari dan sorumlu bascalisani istifa eder ve ailelerine tazminat ödenir. 3.5 milyon euroluk yeni köprü yapilir .

hiçbirşey olmaz.bizde 1 kere tazminat diye birşey yok.sadece adı var

Aziz başkan suçsuzmuymuş?

Kimse kimseyi boşa tutuklamaz. Olaya birçok kişi hislerini katmış, cezaevinde olan adamın savunulacak yanı yok. Türkiye para kazanma açısından cennet, herkes ertesi gün milyarder kalkayım istiyor ama yok öyle dava. Kafasına esen adam doğruyor sokakta yürüyemiyorsun gündüz vakti bile.

Hükümeti sevmiyorum ama ota moka hükümeti sorumlu tutmak saçma. Her 3.sayfa haberinden hergün Aile bakanı değişirdi illa birilerini sorumlu tutacaksak.

Kendi hatalarından başkalarını sorumlu tutmak acizliğe yol açar. Yakmasalarmış, sanki yangın çıkıyor kendi kendine.

Ben bir kere 36 derece güneşin altında sigaramı kuru otlara attım ve bekledim yangın çıkmadı, demekki o kadar kolay yangın çıkmıyormuş. Biz mangalı zor yakıyoruz adamlar yattığı yeri yakıyorsa ve yaktıkları yer cezaeviyse bu kadar savunan çıkmaması lazım. Gelin hükümete başka konulardan giydirelim.

Takdir-i ilahi (olur)

Valla hocam bişi söylim mi.Bu ve benzer olaylarda Yöneticilerimizde hiç suç bulmuyorum.NEden mi

Sadece bir örnek verim

Bu yıl Erzurumda kayak antremanında açık tedbirsizlik yüzünden(kırmızı esnek koruyucu teller yerine bildiğimiz tahtadan koruyucular yapmak) "öldürülen" diyorum Aslı Nemutlunun saygıdeğer dedesinin torununun ölümünden sonra bir ihmal varmı sorusuna "takdiri ilahi" cevabını vermesi,bu milletin hakettiği şekilde yönetilmesine en büyük örnektir.

Kimse kimseyi boşa tutuklamaz. Olaya birçok kişi hislerini katmış, cezaevinde olan adamın savunulacak yanı yok. Türkiye para kazanma açısından cennet, herkes ertesi gün milyarder kalkayım istiyor ama yok öyle dava. Kafasına esen adam doğruyor sokakta yürüyemiyorsun gündüz vakti bile.

Hükümeti sevmiyorum ama ota moka hükümeti sorumlu tutmak saçma. Her 3.sayfa haberinden hergün Aile bakanı değişirdi illa birilerini sorumlu tutacaksak.

Kendi hatalarından başkalarını sorumlu tutmak acizliğe yol açar. Yakmasalarmış, sanki yangın çıkıyor kendi kendine.

Ben bir kere 36 derece güneşin altında sigaramı kuru otlara attım ve bekledim yangın çıkmadı, demekki o kadar kolay yangın çıkmıyormuş. Biz mangalı zor yakıyoruz adamlar yattığı yeri yakıyorsa ve yaktıkları yer cezaeviyse bu kadar savunan çıkmaması lazım. Gelin hükümete başka konulardan giydirelim.

ne alakası var bu ülkede yok yere tutuklananların sayısı azımsanmayacak kadar çok... Verdiğin örnek de aynı oranda saçma 1 kişi üzerinden binlerce kişiyi peşinen suçlu ilan ediyorsun

hiçbirşey olmaz.bizde 1 kere tazminat diye birşey yok.sadece adı var

iste abi olayda bu zaten...

yav hadi diyelim bu insanlar suclu, hadi diyleim pädofil, hadi diyelim katil, hadi diyelim dolandirici,

allah askina yanarak ölmelerini haklimi kilar bu? devletin ilk görevi ona bagli olan her bir bireyin can güvenligidir ister katil olsun ister melek bu farketmez.

ya gec arkadas

Devlet tam teşekküllü rahat cezaevleri yapsa millet çıkıp şunu der ki daha önce de muhabbeti döndü; bu ülkeye cezaevi değil okul lazım okul.Doğru aslında bu memleket insanının eğitime ihtiyacı var ama cahillik okumayla malesef giderilecek bir şey değil Türkiye'de.

ne alakası var bu ülkede yok yere tutuklananların sayısı azımsanmayacak kadar çok... Verdiğin örnek de aynı oranda saçma 1 kişi üzerinden binlerce kişiyi peşinen suçlu ilan ediyorsun

Tam tersi 3-5 yanlışlığı herkes genele yayıyor. Çünkü yanlışlıklar haber olurken tutuklanması olağan olanlar normal olarak haber olmuyor.

Üst Alt