# Christian Eriksen - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Christian Eriksen

Cevap: # Christian Eriksen

Türkiye'de herhangi bir kulübün yurt dışından bir oyuncuya 13-14 milyon euro üstü fiyatlar vereceğini sanmam. O fiyatlara da özel durumlarda çıkarlar. Fenerbahçe bile deli para saçmasına rağmen 10'a fikslemiş durumda gibi. Meireless-Krasic yerine bu adamı çook rahat karşılayabilirlerdi mesela. Ama mesele o olmuyor.

8 milyondan 3 oyuncu alabilirsin. Tutar tutmaz, her şekilde hesabını verirsin. Ama 15+ verdikten sonra tutmazsa hesabını veremezsin. Medya ve taraftarın burnunu bu kadar kulübün işlerine soktuğu bir ülkede 15+ verdiğin adam geldiği gün maçları tek başına almazsa kıyamet kopar.

Tabii ki kıyas edilecek bir örnek değil, çok kalite farkı var ama fiyatlama üzerinden konuşuyorum. Amrabat kötü oynadığı zaman, işte şu eksik bu eksik yerine hemen "8 milyon boşa gitti" vurgusu yapılıyor. Çünkü her şeyden önce fiyat-performans dengesi bekliyor taraftar (haklı veya haksız demiyorum) Pino mesela gayet sıradan bir top oynamasına rağmen herkes onu çok sevdi çünkü çok ucuzdu. Keza Culio.

Sen Eriksen'in bir şekilde 18'e getirdin. İki maçta kazandık ama gol atamadı mesela veya asist yapamadı. Televizyonlar, forumlar inler. İş bilmez yönetim, dünya para verdi gol atamıyor diye.

Hele hele ki uyumsuzluk sorunu çeksin şöyle 5-6 maç ortalama oynasın. Puanlar kaybedilsin. Hollanda liginden adam mı alınır, paralar boşa gitti diye o yönetimi devirirler bu kadar da açık.

Futbolcunun kalitesi ayrı bir hikaye, gelip gelmemesi ayrı bir hikaye.

Ancak Türkiye ligi, bu kadar maliyetli oyunculara hazır değil. Hiç bir aklı başında yönetim de kendi başını ortaya koyup bu riski almaz. Ben olsam almam.

Bu tarz futbolcular Türkiye'ye gelmez ne kadar para verirsen ver ... En azından aklı varsa gelmez zaten ...

Hahaha :D Gel-MEZ.

Sene basinda kendini yeterli bulmadigi icin Ingiltereye gitmek istemedi. Neyi kafasi bu ?

Degil Eriksen'i , Fischer'i bile alamayiz.

Christian'in mac sonu aciklamalarini dinleyenler karakterini cozmus olmasi lazim.

Eger genc 10 numara dusunuluyorsa oda Adam Maher seviyesinde olur , ki bence Eriksenden eksigi yok. Maher'i de getiremeyiz ya neyse...

bu arada sozlesmesi sezon sonu bitiyor yani 18 milyon euro falan degil. bastirsak 10'a bile alabiliriz. Eriksen'e verecegin para onemli.

ve daha oncede soyledim Eriksen direkt ilk 11 oyuncusu, city'e falan gitmez oyle bi riske girmez.

eriksen dün akşam verdiği gol pası mükemmeldi kumaşı iyi ( Sergen Yalçın ) :lol:

____________muslera_____________

_______semih_______toure_________

abua________________________riera

________inan________melo_________

__hamid__________________amrabad/engn

_____________eriksen______________

_____________burac_______________

innit

Üst Alt