# Christian Luyindama - Sayfa 59 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Adamlarda egemen haric kafa topunda iyi olan var mi?
Bizde Luyindama Mitro Marcao Donk olacak. Adam gibi korner kullanan olursa rahat cakariz. Bunu da sadece Emre A.yapabiliyor gibi.
Eger Emre T. Oynarsa o na kullandirip, Akbabayi Ortaya salarim ( ki oynamali, sagda da nagatomo)
demek ki benim gibi hisseden çok kişi var. bu hıyarlara duran toptan mutlaka atmamız gerek ki benficaya bile attık. normalde bi takımda bekler çok güzel orta yapar. bizde de en iyi orta yapan Kralomo ve Emre t.demir var. eskiden mariano da iyiydi. ama fatih terim dönemlerinde kornerlerde herhangi bir etkinliğimiz olmuyor. mancini döneminde korneri normal takımlar gibi kullandık. ama ft dönemlerinde daima ön direğe ortalıyoruz ve hep rakip karşılıyor. ben gsde oymayan bi futbolcu olsam, ulan nasıl olsa her orta ön direğe gidiyor bari orda pozisyon alayım derdim. kaç sezondur bu korner işkencesini izletiyor bize.

hele elmanderli döneminde korner kullanamayıp dönen toplardan çok gol yedik, karabük, mersin, gençlerbirliği. çok defa geriye düştük böyle. ya serbest vuruş ya da akan oyunda gelecek bir ortadan ümidim var benim mesela benficaya atılan gibi.

demek ki benim gibi hisseden çok kişi var. bu hıyarlara duran toptan mutlaka atmamız gerek ki benficaya bile attık. normalde bi takımda bekler çok güzel orta yapar. bizde de en iyi orta yapan Kralomo ve Emre t.demir var. eskiden mariano da iyiydi. ama fatih terim dönemlerinde kornerlerde herhangi bir etkinliğimiz olmuyor. mancini döneminde korneri normal takımlar gibi kullandık. ama ft dönemlerinde daima ön direğe ortalıyoruz ve hep rakip karşılıyor. ben gsde oymayan bi futbolcu olsam, ulan nasıl olsa her orta ön direğe gidiyor bari orda pozisyon alayım derdim. kaç sezondur bu korner işkencesini izletiyor bize.

hele elmanderli döneminde korner kullanamayıp dönen toplardan çok gol yedik, karabük, mersin, gençlerbirliği. çok defa geriye düştük böyle. ya serbest vuruş ya da akan oyunda gelecek bir ortadan ümidim var benim mesela benficaya atılan gibi.
Nedense Mancini sonrasi adam gibi duran top kullanamadik. Tudor da 3-4 mac vardi onda sondu

Bizim salaklarin gucu yok galiba.
Emre Akbaba mesela cok dogru kullandi sak diye ortaya. Belhanda + selcuk topu kaldiramiyorlar gibi

ekrandan kaldıramıyor gibi ama kaldırmak istediklerinde de daha uzak noktalardan daha yükseğe atabiliyorlar. eğer fatih terim hoca olarak, ben size ön direğe açmayın içeriye sert kesin dediysem ve senelerdir hem selçuk hem belhanda ön direğe kesiyorsa ben hoca olarak korner kullanan oyuncuları değiştirirdim ve daha iyi orta açanı bulana kadar bunu sürdürürdüm. işin ilginci serbest vuruşlarda selçuk en iyi döneminde bile güzel orta yaparken yine kornerleri öne açıyordu. şuanlık bir durum değil, zaten devamlı futbol oynayan birinin ayağı daha terazili olur. mesela annem bilgisayar kullanmaya kalktı fareyi yönetemedi. hani musleraya bile korner kullandırsak aşağı yukarı hangi sertlikte vurunca hangi yüksekliğe çıkacağını bilir. degaj ve kale vuruşlarını her maç onlarca kez yaptığı için topa aşinalığı var. orta kalitesi kötü olur ona bir şey demem, mesela ömer bayramın orta kalitesi çok kötü. ama topu kafa hizasının bile altında kalacak şekilde her defasında en ön kısma ortalamak ve hep böyle olduğu halde o bölgede hiç kimsenin pozisyon almaması gerçekten ibretlik. tamam bunu terim söylemiyor ama sahadaki 11 kişide mi bilmiyor ortanın ön direğe geleceğini

bugünün iyilerindendi

marcao çok zorlandı reşit karşısında ama luyindama pozitif görüntüsünü devam ettirdi.

ayrıca daha iyi ortalar yapabilirsek hem duran toplardan hem de akan oyunda ileri çıkışlarından ciddi gol katkısı verebilir. ki turkish cup ve uefa'da birer gol attı bu özelliği sayesinde.

Üst Alt