covid aşılarının yan etkileri - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

covid aşılarının yan etkileri

Benim de Biontech'de sadece kolum ağrımıştı. Ilkinde daha çok ağrımıştı. Bir de uykum vardı bayağı.

Benim en yakın arkadaşım Johnson vurdurdu geçen Perşembe, herif 2 gün kahroldu gece gündüz yattı ağrılar baş dönmesi öksürük ne ararsan vardı. Telefonla falan konuştuk aynı sarhoş gibiydi, dediğimi anlamıyordu veya kendi dediklerini unutuyordu falan.

Kasım ayında covid geçirdim. Ona rağmen tatava yapmadım gittim 2 doz biontech aşımı oldum. İlk dozda sadece bir gün boyunca hafif kol ağrısı oldu. 2. dozda ise bir sonraki gün kırgınlık ve yorgunluk yaptı. O da bir gün sürdü ve geçti çok şükür. Ama çevremde daha ağır yan etki yaşayan sadece bir kişi duydum. O da sabah ilk dozu oluyor ve akşama doğru inanılmaz bir baş ağrısı ve mide bulantısı oluyor, gece uyuyamıyor ve sabaha kadar istifra ediyor vs... lakin bir sonraki gün normale dönmüştü. O da biraz korktu ve bildiğim kadarı ile 2. dozu olmadı. Ben olsam olurdum.

Bir de covid geçirip yoğun bakıma düşen çevremizdeki bazı insanların hikayelerini de duyuyoruz sağdan soldan ve pek iç açıcı değil. Allah muhafaza covid+ oldun ve covid yoğun bakıma düştün diyelim. Yahu yoğun bakımdaki bütün doktorlar hemşireler doğal olarak uzaylı gibi geziyorlar gözlükler maskeler vs... sanki vebalısın gibi. Sırf bundan dolayı bile insanın omzu düşer yav morali bozulur. Bir de senin sağında solunda karşında yatan hastaların ağlamaları inlemelerini duyuyorsun düşün. Yanındakilerden bir tanesi acı acı çığlık çığlığa bağırıyor öldürün beni dayanamıyorum diye... 2 saat sonra o yanında çığlık çığlığa bağıran kadının sesi kesiliyor ve kısa bir süre sonra ceset torbasına koymak için bir ekip geliyor ve onu torbaya koyup gidiyorlar.

Şimdi aşısız arkadaşlara veya aşı olmayı reddeden arkadaşlara soruyorum; Eğer tamamen izole bir ortamda yaşamıyorsanız eğer az da olsa her daim covid+ olma ihtimaliniz var. Şu yukarıdaki hikaye birebir gerçektir. Yaşayanın ağzından dinledim. Bu ortama birebir şahit olmak mı istiyorsunuz? İşte sizi bu ortamdan koruyan en önemli etken aşıdır. Ben şöylesine zorlu, ürkütücü ve kaotik bir ortamdan uzak tutacaksa 2 dozu geçtim 22 doz daha aşı vurulurum hiç sıkıntı değil.

Doktorum yanlış veya abartı bir şey var mı anlattıklarımda sen söyle? @Melih Peker

Edit : @Oğuzhan Aşı Ol ulan!!

2.doz biontech'i 2 hafta önce oldum.
İlk dozda akşama doğru kolumda ağrı başlamıştı ertesi sabah da birkaç saat devam etti onun dışında bir sorun yaşamadım.
İkinci doz ise hiç bir yan etki çıkmadı. Gayet temizdi.

Üçüncü doz olunacak desinler yarın gider olurum şakaya gelmiyo bu iş

Kasım ayında covid geçirdim. Ona rağmen tatava yapmadım gittim 2 doz biontech aşımı oldum. İlk dozda sadece bir gün boyunca hafif kol ağrısı oldu. 2. dozda ise bir sonraki gün kırgınlık ve yorgunluk yaptı. O da bir gün sürdü ve geçti çok şükür. Ama çevremde daha ağır yan etki yaşayan sadece bir kişi duydum. O da sabah ilk dozu oluyor ve akşama doğru inanılmaz bir baş ağrısı ve mide bulantısı oluyor, gece uyuyamıyor ve sabaha kadar istifra ediyor vs... lakin bir sonraki gün normale dönmüştü. O da biraz korktu ve bildiğim kadarı ile 2. dozu olmadı. Ben olsam olurdum.

Bir de covid geçirip yoğun bakıma düşen çevremizdeki bazı insanların hikayelerini de duyuyoruz sağdan soldan ve pek iç açıcı değil. Allah muhafaza covid+ oldun ve covid yoğun bakıma düştün diyelim. Yahu yoğun bakımdaki bütün doktorlar hemşireler doğal olarak uzaylı gibi geziyorlar gözlükler maskeler vs... sanki vebalısın gibi. Sırf bundan dolayı bile insanın omzu düşer yav morali bozulur. Bir de senin sağında solunda karşında yatan hastaların ağlamaları inlemelerini duyuyorsun düşün. Yanındakilerden bir tanesi acı acı çığlık çığlığa bağırıyor öldürün beni dayanamıyorum diye... 2 saat sonra o yanında çığlık çığlığa bağıran kadının sesi kesiliyor ve kısa bir süre sonra ceset torbasına koymak için bir ekip geliyor ve onu torbaya koyup gidiyorlar.

Şimdi aşısız arkadaşlara veya aşı olmayı reddeden arkadaşlara soruyorum; Eğer tamamen izole bir ortamda yaşamıyorsanız eğer az da olsa her daim covid+ olma ihtimaliniz var. Şu yukarıdaki hikaye birebir gerçektir. Yaşayanın ağzından dinledim. Bu ortama birebir şahit olmak mı istiyorsunuz? İşte sizi bu ortamdan koruyan en önemli etken aşıdır. Ben şöylesine zorlu, ürkütücü ve kaotik bir ortamdan uzak tutacaksa 2 dozu geçtim 22 doz daha aşı vurulurum hiç sıkıntı değil.

Doktorum yanlış veya abartı bir şey var mı anlattıklarımda sen söyle? @Melih Peker

Edit : @Oğuzhan Aşı Ol ulan!!
Sal peşimi ihtiyar!!!

Ece Üner sen misin? Bu ne acı pompası.

1. doz Biontech yaptırdım, kolumda ilk gece ağrı oldu.
2. doz Biontech yaptırdım, kolumda ilk seferden daha hafif ağrı oldu.
Başka bir etki gözlemlemedim.

Aşağıdaki söz hoşuma gider:
Feminizm kocayı buluncaya...
Komünizm parayı buluncaya...
Ateizm uçak sallanıncaya...
kadardır.

Bu aşı karşıtlığı da Covid olup yoğun bakıma düşünceye kadar. Sonra feryadın, pişmanlığın bini bi para.
"Ben hata ettim aşı yaptırmadım, siz aşı yaptırın. Bu acıyı çekmektense aşıdan ölseydim" falanda falan.

Münferit komplikasyonlar mutlaka olur. Aspirinden ölen bile oluyor.
Ancak genel olarak koruyor işte, bu neyin inadı.

2.dozdan sonra hanımda ufak alerjik reaksiyonlar bende ise ateş ve kırgınlık oldu. Kısa sürede geçti. Kol ağrısı artık etki bile değil

en iyi ihtimal 15 günlük kabir azabına karşı alınabilir riskler gibi duruyor.

ama kısır kalacam diye korkan insanlar yüzünden delik deşik olduktan sonra bile maskeyle gezmek en güçlü yan etki gibi görünüyor şu aşamada.

Benim bir arkadaşımın arkadaşı 2.dozu vurulduktan sonra aynı gün kalp krizi geçiriyor. Çocuk daha 23 yaşında
Aşının etkisi midir, denk mi gelmiştir kimse asla bilemeyecek belki 3-5 sene sonra biri makale icin araştırırken denk gelecek.

Ha çocuğa gelirsek şanslıymış çocuk şimdi iyi.

Üst Alt