covid aşılarının yan etkileri - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

covid aşılarının yan etkileri

Dün gece 2. dozu oldum. İlk dozda da herhangi bir yan etki olmamıştı. Şimdi de olmadı. Sadece kolda ağrı var biraz doğal olarak. Ama ilkinde daha fazlaydı.

Annem ve babamda sadece 2. dozdan sonra 1 gün süren hafif ateş olmuştu o kadar. Bende o da olmadı şimdiye kadar.

Abim de dün gece 2. dozunu vurdu bu arada. Onda da bir şey yok.

Milyonda 1 görülen vakaları genele yaymaya çalışan gerizekalılara çok pis sövesim var.
Ulan araştırılsa, antibiyotik kullanımından ölen insanların oranı da aşı ölümleri kadar vardır.
Çevremde var böyleleri benim de. Milyonda 1 görülen vakayı gösterip bak covid aşıları güvenli değil filan diyorlar Kafasını şey ettiklerim.

Covid meselesinin iyi yönlerinden biri de işte bu gerizekalılar kendilerini ele veriyor Allahtan da ne mal olduklarını anlıyoruz.

Son düzenleme:
Delta vakaları için geçerli. İngiltere'de aşılama oranı oldukça yüksek, 70 yaş üzeri neredeyse %100.

Öte yandan 23 Ocak'ta 1233 olan ölüm sayısı dün (16 Ağustos) 20 olarak belirtilmiş.

Yani ölüm sayısı oldukça düşük ve halkın gerçekten büyük bir kısmı aşılanmış. Ölenlerin yaş ortalamasına bakmak gerek. Zaten virüsün pik yaptığı dönemlerle bu günü kıyaslarsak aşıların ne kadar etkili olduğunu görebiliriz. Ayrıca Delta varyantını da hafife almamamız gerektiğini okuyabiliriz verdiğiniz haberden.

2 doz aşı oldum. Hiçbirşey olmadı. Etrafımdaki insanları çoğu aşı oldu. Onlarda a herhangi bir sıkıntı olmadı.

Sırf anlatış tarzından belli romantik müminlerden olduğu. O ses tonu o aşırı bilmiş tavırlar. Hesabına girdim baktım şaşırtmadı.

Neyse bilim böyle saçma sapan ibretlik (!) hikayelerle çürütülemez. Tamamen boş yapmış vesselam

Bilim?

Reis bilim dediklerin bile herhangi bi sorumluluk almıyor aşı konusunda. Hatta üretenleri dahi hiç bi sorumluluk kabul etmezken hangi bilimden bahsediyorsun?

SM-G975F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Bilim?

Reis bilim dediklerin bile herhangi bi sorumluluk almıyor aşı konusunda. Hatta üretenleri dahi hiç bi sorumluluk kabul etmezken hangi bilimden bahsediyorsun?

Onam formu denilen şeyse birçok ülkede yok. Bizde neden var bilmiyorum. Ama herhangi bir ameliyat ya da ilaçta da birçok ihtimal var ve bu ihtimallerin sorumluluğunu kime yükleyebilirsin ki? En basit ameliyattan önce de kapı gibi form imzalamak zorundasın.

Buradaki önemli noktalardan biri ise virüs aşı olmayanların insiyatifine bırakılmayacak kadar tehlikeli. Zira sadece aşı olmayana değil zararı. Aşının serbestçe dolaştığı yerlerde hem hastane yükü artıyor hem de çok tehlikeli varyantların çıkma ihtimali.

Onam formu denilen şeyse birçok ülkede yok. Bizde neden var bilmiyorum. Ama herhangi bir ameliyat ya da ilaçta da birçok ihtimal var ve bu ihtimallerin sorumluluğunu kime yükleyebilirsin ki? En basit ameliyattan önce de kapı gibi form imzalamak zorundasın.

Buradaki önemli noktalardan biri ise virüs aşı olmayanların insiyatifine bırakılmayacak kadar tehlikeli. Zira sadece aşı olmayana değil zararı. Aşının serbestçe dolaştığı yerlerde hem hastane yükü artıyor hem de çok tehlikeli varyantların çıkma ihtimali.
Reis biontech herhangi bir sorumluluk almıyor veya diğer üreticiler

Üst Alt