Cristiano Ronaldo: Tarihin En İyisiyim! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cristiano Ronaldo: Tarihin En İyisiyim!

Nerde su eski jenarasyonun tadı şimdiki apaçi bebeler kendini bişey zannediyor

2ac9c8d3fcd9b0d30013aa135543c3b8.jpeg

Bence tarihin en iyisi şu 3 ünden 1 isi ama karar veremiyorum

Ronaldonun orta sahada topu alıp oyun kurduğunu görmedim.Ronaldonun sağ açıktan top alıp oyun kurduğunu görmedim.Ronaldonun sol açıktan top alıp oyun kurduğunu da görmedim.Yine Ronaldonun gerçek 10 numaralara taş çıkartırcasına ne oyun kurduğunu gördüm ne de asist yaptğını gördüm.
Eyvallah hayvani bir gücü ve topa hayvani bir şekilde iyi vuruyor da bu adam nasıl komple bir oyuncu oluyor?
Ben avrupada futbolcuya göre takım tutarım.Batistuta için Fiorentina maçlarını izlemeye çalışırdım.Suker için Madrid,Henry ve çetesi için Arsenal,Brezilyalı Ronaldo ve Figo için Barcelona izlerdim.Zola için Chelsea,Shearer için Newcastle maçlarını izlerdim.Şimdilerde Messi ve Ronaldo için çoğunlukla Barca olsa da Barca-Madrid maçlarını izliyorum.Şahsi görüşüm Messi şimdiye kadar izlediklerimin arasında en iyisi.

Abi futbol konuşuyoruz. Ne gerginliği. Çok keyifliyim.

Ben de onu diyorum işte, üç günlük Dünyada, hele de futbol için gerginliğe ne gerek var rütbedaşım?!...

Ancak üzülerek müşahede etmekteyim ki iflah olmayacak bir izlenim vermektesin, açık konuşmayı tercih ederim her zaman. Genetik bir durum olabilir (Dededen, babadan) ki aşırı gerginlik de tedavi gerektiren bir hastalıktır. Allah şifalar versin, düşmanımın bile başına vermesin, AMİN!...

Öncelikle hiç hoşlanmadığım şeylerin başında kıyas gelir. Çünkü kıyas genellikle görece yapılıyor. -e göre, -a göre...

Bilimsel olarak, matematiksel olarak kıyas yapalım ve konuyu kapatalım. Bu konuda Doruk Ata TANRIVERDİ bize yardımcı olsun. Döksün önümüze istatistikleri.

Bana göre, zevkime, futbol anlayışıma göre en iyi oyuncu Ronaldo. Bireysel yetenek ve en önemlisi katkı olarak bana göre Ronaldo daha önde. Çok klişe olacak üzgünüm ama Ronaldo olmasaydı Portekiz Avrupa Kupası'nı kazanabilir miydi?

CV'ye bakarım ben. Sayılara bakarım, kupaya bakarım. Kimin CV'si daha güçlü?
Kusura bakma da olmamış. Ronaldo olmasa da kazanabilirlerdi kupayı, ne yaptı fırtınalar mı estirdi?

Ben de iki teknik taktik konuşuruz dedim ama olmadı, seninki bir kaç maç izlemeye yönelik yorum olmuş.

Kusura bakma da olmamış. Ronaldo olmasa da kazanabilirlerdi kupayı, ne yaptı fırtınalar mı estirdi?

Ben de iki teknik taktik konuşuruz dedim ama olmadı, seninki bir kaç maç izlemeye yönelik yorum olmuş.

Taktik konuşacak ne var anlamadım!

Futbol jargonum çok kuvvetli değil. Çok başarılı olmadığımı söyledim. Uzun uzadıya analiz yapamam. Öyle afili cümleler kullanamam. Aksini inkar etmedim. Ama sizleri Messi'nin çalımları azdırıyor; bunu gördükçe çıldırıyor ve Messi'ye hayranlığınız artıyor. Beni de Ronaldo'nun hızı, şutları, o top öldü dediğimiz pozisyonlarda gol atması heyecanlandırıyor.

Taktik konuşacak ne var anlamadım!

Futbol jargonum çok kuvvetli değil. Çok başarılı olmadığımı söyledim. Uzun uzadıya analiz yapamam. Öyle afili cümleler kullanamam. Aksini inkar etmedim. Ama sizleri Messi'nin çalımları azdırıyor; bunu gördükçe çıldırıyor ve Messi'ye hayranlığınız artıyor. Beni de Ronaldo'nun hızı, şutları, o top öldü dediğimiz pozisyonlarda gol atması heyecanlandırıyor.
Messi ile ilgili ifaden yanlış. Ben futbolda oyuncunun takıma olan etkisine ve oyunu hangi pozisyonlarda açabileceğine bakarım.

Yukarıda sorduğum soru basitti. Ronaldo'nun yapamadıklarını kimse yapamıyor mu?

Kendi Adaşı olan brezilyalının sahada yaptıklarının yarısını hayal gücüyle bile yapamayacak adam "tarihin en komple oyuncusuyum" diyor.

Brezilyali ronaldo harika bir oyuncuydu ama net bir forvetti , muthis olmasina ragmen bu cristianoyu ezercesine hakiki ronaldo filan denmesi bana manasiz gelmistir hep

en komple oyuncu adayim ise ronaldinho

Üst Alt