Cristiano Ronaldo: Tarihin En İyisiyim! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cristiano Ronaldo: Tarihin En İyisiyim!

Reis eğlenmiş biraz 23-26 arası yaşlarında dedikleri doğru olabilirdi

sol kanat oyuncusu olmasına rağmen artık mevkisinde oynamıyor, fiziki durumlar değilde dribbling özelliği ve istatistik kasma arzusu ön planda olduğundan
defansif olarak katkı vermiyor doğal olarak
oyun kurması da son yıllarda yapmadığı birşey

bunları yapmayıp nasıl all-around superstar oluyor anlaması güç.
ego kasması gereken tek şey şuan finishing özelliği, üstüne yok hakkaten AKTİF futbolcular arasında

kraldocuyuz tamam da yani olmamış bu açıklamalar.

messinin bu sene 6.sını alacağı konusunda hemfikirizdir zaten zira istatistiksel bağlamda fark attı

Brezilyali ronaldo harika bir oyuncuydu ama net bir forvetti , muthis olmasina ragmen bu cristianoyu ezercesine hakiki ronaldo filan denmesi bana manasiz gelmistir hep

en komple oyuncu adayim ise ronaldinho

Ronaldo CR den daha başarılı bir oyuncu değil amacımda CR'yi ezmek değil ama eğer "en komple oyuncuyum." diyorsan işler değişir. CR'nin Ronaldo'dan daha yetenekli olduğu tek konu topsuz koşu hızıdır birde tarihin gördüğü belkide en istikrarlı oyuncu olmasıdır. Ronaldo'nun bu saydıklarım dışındaki her özelliği prime döneminde CR'den net bir şekilde daha iyidi tabi bunu söylerken Ronaldo CR den daha başarılı bir oyuncuydu anlamı çıkmasın benim karşılaştırma yaptığım noktalar farklı.

Ronaldo CR den daha başarılı bir oyuncu değil amacımda CR'yi ezmek değil ama eğer "en komple oyuncuyum." diyorsan işler değişir. CR'nin Ronaldo'dan daha yetenekli olduğu tek konu topsuz koşu hızıdır birde tarihin gördüğü belkide en istikrarlı oyuncu olmasıdır. Ronaldo'nun bu saydıklarım dışındaki her özelliği prime döneminde CR'den net bir şekilde daha iyidi tabi bunu söylerken Ronaldo CR den daha başarılı bir oyuncuydu anlamı çıkmasın benim karşılaştırma yaptığım noktalar farklı.

Ronaldo ciddi sakatliklarla bogusmadan evvel harika bir adamdi . Yani totalde de harika bir adam , ulastigi basarilar , o basarilarda yaptigi katki

ama ben surekli "hakiki ronaldo , esas ronaldo" lafini duyunca cristianoya cakma muamelesi yapildigini dusunuyor ve absurd buluyorum

cristiano ve messinin en onemli ozellikleri asiri devamliliklari var . Ne zaman kanal degistirip bu iki klubun maclarina denk gelsem oynuyor bu ikisi

sirf son 1-2 ayda messi bir kac mac ozellikle oynatilmadi diye kiyamet koptu

Yapıyor elbette süreklilik ve istikrar onları markalaştırmıyor mu? Keza ayni şeyi Messi için de diyebiliriz.
Açıklama ne o zaman?

Ronaldo'nun şu an tek yaptığı gol atmak ki 2 yıldır onu da pek yapamıyor CL maçı olunca tırt takımlara karşı coşup skor kasıyor genelde.

O orta saha hattı olmasa aldıkları CL kupaları hayal olurdu son 2 sezon.

Bak söylediklerimde Messi lafı geçmiyor buradaki mevzu izlemekten keyif almak da değil, bariz gerçekler varken mal mal açıklamalar yapmak.

En iyi gibi kavramlar görecelidir ama gelin itiraf edelim, Messi harici cevap veren herkes kendi dediğine bile inanmıyor. Adam öyle bir hale geldi ki bir maçta mükemmel oynamadığında olay oluyor. Ronaldo'yu ödülün verilmesi normal bir durum ama bence Kroos ve Modric'den birinin alması daha haklı olurdu.

Ronaldoyu CR ve hatta Messi ile karşılaştırırken dönemin takımlarını da hesaba katmalıyız.Son 4-5 yıl adeta Barca-Madrid ve diğerleri oldu.Özellikle Robben ve Ribery sakatlanınca ve İtalya futbolu krize girince inanılmaz rakipsiz kaldılar.Zenginler de işin içine girince extradan rekabeti öldürdüler.PSG-City-Chelsea hen ilk 11 hem de yedekteki kaliteli oyuncularla diğer takımlara oyuncu bırakmadılar.Yabancı serbestliğini bu 3 kulüp gerçekten hoyratça kullandı.

tenor.gif

Üst Alt