Cübbeli Yobazlar Dondurma Yiyen Çocuklara Saldırdı! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cübbeli Yobazlar Dondurma Yiyen Çocuklara Saldırdı!

Onlara sor onlar bilir neden korktugunu. Neyse fazla uzatmacam, sadece fikrimi ortaya attim ve rahatsizligimi.
dedigin gibi okumayiz bu konulari

Ateist birisinin en korktugu sey niye Allah olsun yahu.

Neyse dedigim gibi begenmiyorsan okumazsin bu konulari. Ben de begenmedigim bir baslik oldu mu konuyu okumuyorum, bu kadar basit yani.

ssss.jpg

8535inciv5669349.jpg

Misal biri ona çıkıp sarikla cuppeyle dolasmak 90 sene once kaldirildi neyin peşindesin diye soruyor mu hayir. Onlar da kendilerinde bu din/ahlak zabıtalığını bırakacaklar
Ne hakla soracak ? Sokakta kimin ne giyeceğine karar vermek kimin haddine ?

Cübbeyi bu konuya meze yapıp mallığın alasını yapan haber kaynakları yüzünden bu haldeyiz zaten. Birader yapılan şey yobazlık, şarlatanlık amenna da kinini özgürlük yaftasıyla sunmasan bu tipleri hep birlikte sosyal olarak linç etsek güzel olacak. Ama bu tip haberlerde ayan beyan ortada olan kin nedeniyle özgürlük çatısı altında birleşemiyoruz.

Ramazan ayında Eminönü'n göbeğinde kahkahalarla yemeğini yiyip üstüne künefesini götürüp dondurmayı da ekstra alana da özgürlük, sakalını uzatan cübbesini giyene de. Yobazlığın alemi yok.

Bi aşamadık şu saçmalıkları
Bunları aşamayız.
Aşamayız çünkü bunlar bizzat iktidar tarafından destek gören güruh.
Aşamayız çünkü bu kafa, ülkeyi yönetenlerin kafası aynı zamanda.
Aşamayız çünkü din, bunların tekelinde.
Aşamayız çünkü medya müslüman diye bunları pompalıyor insanlara.
Aşamayız çünkü bu devranı değiştirmek 1923'teki gibi devrim ister.
Aşamayız çünkü o göt de bu devirde kimsede yok.

Alnitak Alnilam Mintaka

Ciddi olarak yapılması belli ama bunu din tüccarlığı ve dinin arkasına saklanan malum parti beceremez.

İstiklal mahkemeleri kurulacak ve sorgusuz sualsiz bu tarz canlılar asılacak.

Hem ülke bir an da büyük bir kalkınma gerçekleştirir, hem nüfus azalar, hem hainler yok olur.

Bu video da yaşanan olay büyük bir suçtur ve videoya konu olan cübbeli, 15 asır öncesini temsil eden, din tüccarı tutuklanıp gerekli cezayı yemelidir.

"Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır."

Her zaman yorumları genellemeden yapılması taraftarı olsam da maalesef kişiler olaylara (kendi bakış açılarına saygısızlık yapılıp, yapılmaması şeklinde) baktıkları için, bu olayda olaya değilde başlığa tepki gösteriyorlar. Her zaman bundan kaybediyoruz yani ne demiş başlık "Cübbeli Yobazlar". sen dindar olabilirsin, aşırı muhafazakar olabilirsin bu söz, bu davranışı sergileyen kişilere söylenen sözler sizi neden rahatsız eder? Beni temsil etmeyen bir kesime, tasrif etmediğim davranışlar gösteren 2 kişiye edilen sözler, yapılan yakıştırmalar beni rahatsız etmiyor. Seni niye ediyor?

Şöyle güzel şey var;

Bu tiplerin son zamanları artık. AKP'ye oy verenlerin en az %30-35'i sekülerdir. Erdoğan gibi şeriat isteyen biri bile başbakan olduktan sonra laikliği savunuyor. Şeriat istese oylarının düşeceğini biliyor.

İslamcı diyeceğimiz kesim Saadet'le beraber maksimum %20-25 arasında. Yeni nesilde dinci bulmak çok daha zor olacak. Artık internet var. Kimse sizin yalan hurafelerinizi dinlemeyecek. Merak eden internetten bakar.

Cübbeyi bu konuya meze yapıp mallığın alasını yapan haber kaynakları yüzünden bu haldeyiz zaten. Birader yapılan şey yobazlık, şarlatanlık amenna da kinini özgürlük yaftasıyla sunmasan bu tipleri hep birlikte sosyal olarak linç etsek güzel olacak. Ama bu tip haberlerde ayan beyan ortada olan kin nedeniyle özgürlük çatısı altında birleşemiyoruz.

Ramazan ayında Eminönü'n göbeğinde kahkahalarla yemeğini yiyip üstüne künefesini götürüp dondurmayı da ekstra alana da özgürlük, sakalını uzatan cübbesini giyene de. Yobazlığın alemi yok.

Cübbe, şalvar ve sarık giymenin neresi özgürlük. Kişilik bozukluğunu gösteren bir detay sadece. Hiç bir gelenek veya ırk kıyafeti bile değil. 1500 sene önce fln en fazla insan vücudu şimdiye göre daha iri olduğu için en fazla arabla taşakları sıkışmasın rahat yürüsünler diye giyiyordur yani.

Şöyle güzel şey var;

Bu tiplerin son zamanları artık. AKP'ye oy verenlerin en az %30-35'i sekülerdir. Erdoğan gibi şeriat isteyen biri bile başbakan olduktan sonra laikliği savunuyor. Şeriat istese oylarının düşeceğini biliyor.

İslamcı diyeceğimiz kesim Saadet'le beraber maksimum %20-25 arasında. Yeni nesilde dinci bulmak çok daha zor olacak. Artık internet var. Kimse sizin yalan hurafelerinizi dinlemeyecek. Merak eden internetten bakar.

Her yerde imam hatip var ama.

İmam-hatip ortaokulu sayısı 2012-2013 öğretim yılında 1.099 iken, 2015-2016 öğrenim yılında 1.961’e çıkarak 5 yıl içinde neredeyse 2 katına yükselmiş.

İmam-hatip lise (İHL) ve öğrenci sayıları ise, 2002-2003 yılında 450 İHL ve 71.100 öğrenci iken, 2015-2016 öğretim yılında İHL sayısı 1.149’a öğrenci sayısı ise, 555.870’e yükselmiş.

Şöyle güzel şey var;

şeriat isteyen oranı yüzde 14-15 lerde cıkmıstı bi ankette bir de ateist deist agnostik vs vs sayısında baya bi artış var bence

Evet bende bunu diyorum kimsenin birbirinin yaşam özgürlüğü sinirlarina müdahale etme diye gibi bir ayricaligi yok.

Her zaman yorumları genellemeden yapılması taraftarı olsam da maalesef kişiler olaylara (kendi bakış açılarına saygısızlık yapılıp, yapılmaması şeklinde) baktıkları için, bu olayda olaya değilde başlığa tepki gösteriyorlar. Her zaman bundan kaybediyoruz yani ne demiş başlık "Cübbeli Yobazlar". sen dindar olabilirsin, aşırı muhafazakar olabilirsin bu söz, bu davranışı sergileyen kişilere söylenen sözler sizi neden rahatsız eder? Beni temsil etmeyen bir kesime, tasrif etmediğim davranışlar gösteren 2 kişiye edilen sözler, yapılan yakıştırmalar beni rahatsız etmiyor. Seni niye ediyor?

Cevap basit.

Yarın etek giyen bir bayan bir türbanlıyı taciz etse ve yandaş medya -Akit gibi paçavralar - Mini etekliler başörütülülere saldırdı vs başlık atarsa aynı şekilde karşı çıkmak lazım. İlkeler önemli bayım.

Ayrıca tebrik ederim. Yani yobaz dediğim adamlara sahip çıkmış mı oldum ? Hödük bunlar hödük ne sahip çıkması ? Kimse kimsenin yaşam tarzına müdahale etmemeli ve herkes de kendi mahallesine sahip çıkmamalı. Medeniyet yani...Olay bu kadar basit.

Her yerde imam hatip var ama.

İmam Hatiplere gidenler islamcı kesim zaten. Eskiden Anadolu'da ne kitap,ne TV,ne internet bir şey yoktu. Ancak çoban olur, hacı dedenin dedikleri yapardın. Artık ülkenin %90'dan fazlası metropolde yaşıyor ve giderek artıyor.

Bundan 15-20 sene sonrası böyle sarıklı herifler zor bulunur.

şeriat isteyen oranı yüzde 14-15 lerde cıkmıstı bi ankette bir de ateist deist agnostik vs vs sayısında baya bi artış var bence

onlardan ziyade "tengrici" baya var. Günümüzde türban takan genç kızlar bile çoğu açıktan daha gösterişli. Eskiden türban takanlar mazlum olurdu. Şimdi hiç bir ağırlığı kalmadı.

Cübbe, şalvar ve sarık giymenin neresi özgürlük. Kişilik bozukluğunu gösteren bir detay sadece. Hiç bir gelenek veya ırk kıyafeti bile değil. 1500 sene önce fln en fazla insan vücudu şimdiye göre daha iri olduğu için en fazla arabla taşakları sıkışmasın rahat yürüsünler diye giyiyordur yani.

Haha :)

Sokaklarda cübbelı, şalvarlı, sarıklı görmeyi emin olun en az sizin kadar istemiyorumdur. Dinin de yanlış yorumlandığı kanaatindeyim. Kötü bir imaj bence ama şunu da söyleyeyim sizin şu yorumu psikoloji bilen birine yorumlatsak ikinci cümleniz size dönebilir.

Özgür olmak isteyen başkasının özgürlüğüne saygı gösterir. Beğenmese de sevmese de müdahalede bulunmaz.

Üst Alt