# David Trezeguet - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# David Trezeguet

Cevap: # David Trezeguet

Alkan abi haklısın ama bir yer dikkatimi çekti "Eğer uzun sakatlık yüzünden bitmiş diyorsanız, Linderoth ile Uğur da futbolu bıraksın. " dedin ama Appiahı alalım deyince futbol hayatı bitmiş,oynadıgı mac 2 elin parmagını gecmez dige karsı cıktın yakaladım:)

Karşı çıkmadım ki orada, sadece sakat olduğunu hatırlattım. :008:

Aurelio, Appiah, Rosicky, Uğur, Linderoth, Trezeguet ve bunun gibi uzun süreli sakatlık yaşayan adamları detaylı sağlık testinden geçirmek lazım. Appiah 3-4 takımla idmana çıktı, testlere girdi ama onu kimse almadı. Zaten sakat olmasaydı bence fener bırakmazdı herşeyden önce.

Trezeguet'nin sakatlığı da dizindendi, ameliyat oldu ve 4-5 ayda iyileşti. Uğur, dizinden bildiğim kadarıyla 2 kere ameliyat oldu ve 1.5 sene sürdü iyileşmesi. Birisi 31 yaşında birisi 21 yaşında ama genç olan daha geç iyileşiyor. Demek ki adamın vücudu kuvvetli ve dirençli. Bence sakatlık sorunu yaşamaz, 2-3 sene daha bizim ligde rahat oynar. Aynı şeyi appiah ve iyileşmeden aurelio için söylemiyorum. Ama Trezeguet iyileşti diye biliyorum. Formunu tuttuğu anda bu ligde onu kimse tutamaz.

Son dakika !

etogalatasarayda7554708.jpg

Ben atamadığını düşünüyorum. Geçen gün GSTv'de seyrettim bütün gollerini, attığı gollerin bir tanesini dahi adam çalımlayarak atmamış, tekrar gördüm. :) Hızına ve çabukluğuna birşey demiyorum. İyi golcü olduğunu söylüyorum, fırsatçı adam. İyi de vuruyor. Ama attığı gollerden başka kaçırdıklarına da bakmak lazım. Kaç kere yazdım bilmiyorum ama tekrarlıyorum: Normal şartlar altında Baros 30-35 gol atabilirdi geçtiğimiz sezon. İnşallah bu sezon atar. (Sürekli elle oynama fetişinden ve sarı kart sevdasından bahsetmiyorum bile, adam kendi de kabul ediyor)

Sonuç olarak kariyerine bakarsak Trezeguet'nin Baros'tan bir gömlek üstün bir golcü olduğunu görebiliriz. Trezeguet 27 yaşındayken hangi parayla alabilirdin onu, bir söyle bakalım?

Ben atamadığını düşünüyorum. Geçen gün GSTv'de seyrettim bütün gollerini, attığı gollerin bir tanesini dahi adam çalımlayarak atmamış, tekrar gördüm. :) Hızına ve çabukluğuna birşey demiyorum. İyi golcü olduğunu söylüyorum, fırsatçı adam. İyi de vuruyor. Ama attığı gollerden başka kaçırdıklarına da bakmak lazım. Kaç kere yazdım bilmiyorum ama tekrarlıyorum: Normal şartlar altında Baros 30-35 gol atabilirdi geçtiğimiz sezon. İnşallah bu sezon atar. (Sürekli elle oynama fetişinden ve sarı kart sevdasından bahsetmiyorum bile, adam kendi de kabul ediyor)

Sonuç olarak kariyerine bakarsak Trezeguet'nin Baros'tan bir gömlek üstün bir golcü olduğunu görebiliriz. Trezeguet 27 yaşındayken hangi parayla alabilirdin onu, bir söyle bakalım?
Alkan bak kardeşim trezeguet'e tabiki çok iyi bir golcü Baros'dan daha net bir golcü ama Baros'dan daha iyi oyuncu değildir.Bu benim görüşüm ama daha net golcüdür.Umarım bu dediklerimim arasındaki farkı anlamışsındır.Ayrıca Baros'a çalım atamıyor demende çok saçma oluyor.Başka nasıl çalım atmasını bekliyorsun Messi gibi veya Ronaldo gibimi?Baros birebirde çok iyi adam geçer.He eğer diyorsan evet Messi gibi Ronaldo gibi çalım atması gerek ozaman bende bu oyuncunun bizde ne işi var derim sana.Ozaman bizde değil Dünya devlerinden birinde forma giyerdi.Baros çok daha iyi çalım atar.Sadece bunu gol için değerlendirmemek lazım.

Altan bak kardeşim trezeguet'e tabiki çok iyi bir golcü Baros'dan daha net bir golcü ama Baros'dan daha iyi oyuncu değildir.Bu benim görüşüm ama daha net golcüdür.Umarım bu dediklerimim arasındaki farkı anlamışsındır.Ayrıca Baros'a çalım atamıyor demende çok saçma oluyor.Başka nasıl çalım atmasını bekliyorsun Messi gibi veya Ronaldo gibimi?Baros birebirde çok iyi adam geçer.He eğer diyorsan evet Messi gibi Ronaldo gibi çalım atması gerek ozaman bende bu oyuncunun bizde ne işi var derim sana.Ozaman bizde değil Dünya devlerinden birinde forma giyerdi.Baros çok daha iyi çalım atar.Sadece bunu gol için değerlendirmemek lazım.

Bir kere adım Altan değil. İkincisi, Baros orta sahada veya defansta çalım atsa ne olur atmasa ne olur. Adam golcü. Ceza sahasında çalım atabiliyor mu? Çalımı basarak gol atabiliyor mu? Bunun için Messi, Ronaldo olmaya gerek yok. Ben bütün sahayı çalımlarla geçip gol atsın demiyorum. Ceza sahasında yapsın yeter. Ümit Karan ve gençken Hakan Şükür bile bunu yapıyorlardı. Bu işin babası da Ilie'ydi. Nonda da bir yere kadar bunu beceriyor.

Sen çalım atmak ile adam geçmenin aynı şey olduğunu düşünüyorsun, bence bu yüzden anlamıyorsun. Çalım atmak farklı birşey adam geçmek farklı birşey. Koşarak adam geçersin, çalım atmış olmazsın. Adam geçerek gol atmış olabilirsin, adam çalımlayarak gol atmış olmazsın.

09/07/2009 11h31

TREZEGUET VA RESTER : Lors de la reprise de l'entraînement, hier, l'agent de David Trezeguet a confirmé que l'attaquant restera à la Juventus la saison prochaine. "Nous avons un contrat avec le club et avons l'intention de le respecter. Personne à la Juve ne m'a dit qu'il comptait se séparer de mon client", a affirmé Antonio Caliendo.

www.eurosport.fr

Antonio Caliendo,Trezeguet'nin menajeri,oyuncu Juventus'de kalacağı açıkladı,süren bir kontrat var ve Italyan kulübü onu satmaya niyeti olmadı için gitmek için bir neden yok.

Bir kere adım Altan değil. İkincisi, Baros orta sahada veya defansta çalım atsa ne olur atmasa ne olur. Adam golcü. Ceza sahasında çalım atabiliyor mu? Çalımı basarak gol atabiliyor mu? Bunun için Messi, Ronaldo olmaya gerek yok. Ben bütün sahayı çalımlarla geçip gol atsın demiyorum. Ceza sahasında yapsın yeter. Ümit Karan ve gençken Hakan Şükür bile bunu yapıyorlardı. Bu işin babası da Ilie'ydi. Nonda da bir yere kadar bunu beceriyor.

Sen çalım atmak ile adam geçmenin aynı şey olduğunu düşünüyorsun, bence bu yüzden anlamıyorsun. Çalım atmak farklı birşey adam geçmek farklı birşey. Koşarak adam geçersin, çalım atmış olmazsın. Adam geçerek gol atmış olabilirsin, adam çalımlayarak gol atmış olmazsın.
Anladım senin demek istediğini ama zaten oda Baros'da olsa Bu oyuncunun bizde işi ne;)

Üst Alt