Derbiyi Kazandırabilecek Taktik Önerileri - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Derbiyi Kazandırabilecek Taktik Önerileri

Cevap: Derbiyi Kazandırabilecek Taktik Önerileri

servet-hakan-sarp-ayhan 4lüsü olmasın yeter.teknik-taktik bu saatten sonra hak getire...çıkıp savaşsınlar işte.

Alın size fenerle kadıköyde kafa kafaya oynıcak bir 11, ikinci yarı pino yerine elano girer

1287692605414758.jpg

Ayhan 11 çıktığı an televizyonu kapatın,o maçtan puan çıkartamayız. Kritik nokta Barış-Cana ikilisinin ortada oynaması. Pino maalesef kanatlardan birinde oynamalı,mümkünse sağ kanatta Santos'un karşısında ve solda Kewell ya da Elano.

Bu arada Servet bu maçta oynamalı, Gökhan'la Ali Turan'la gitmez Kadıköy.

Taktik? Saldirmak. Baska yolu yok. Taktik yapmaya calistigimizda kaybediyoruz zaten. Allah ne verdiyse saldirin

GK- Aykut Ercetin

DR- Sabri Sarioglu

DL- Emiliano Insua

DC- Lucas Neill

DC- Servet Cetin

DMC- Lorik Cana

MC- Elano Blumer

AMR- Serdar Ozkan

AML- Harry Kewell

AMC- Zvejdan Misimovic

FC- Mehmet Batdal

Bence saldırdığımız zaman olmuyor. Hep panik yapıyoruz sonra. Önemli olan psikolojik taktik ve sinirlerimize hakim olmak.

Bence öyle ya da böyle panikliyoruz zaten. Atmosferden kaynaklanan birsey. Piskolojik. Taktik isi degil bu bu sefer bence. Fenerbahce piskolojik üstünlügünü cok iyi kullaniyor Kadiköy´deki Galatasaray maclarinda. Gecen sezonu hatirliyorum mesela. Düdük caldi, kuduz köpek gibi saldirmaya basladi Fenerbahce. Döve döve top kapiyorlardi resmen. Besiktas gibi sertlige sertlikle cevap vermezsek yeniliriz yine kesinlikle. Dik durmaliyiz ve Aslanlar gibi saldirmaliyiz bence. Baska imkani yok.

Aykut

Sabri

Neill

Servet

Hakan Balta

Cana

Ayhan

Pino

Kewell

Misimovic

Baros (Mehmet Batdal)

Bugünkü sartlarda çikabilecek en iyi kadro. Zaten iki degisiklik (Aykut-Ufuk, Kewell-Arda) yaptigimizda ideal kadromuz ortaya çikiyor.

ben bu konuda görüşümü belirtmiştim önceden,şöyle bi kadro ile çıkardım.

---------aykut(mecbur)-------

serkan-----neill-------servet-----insua

----------cana------barış---------

--------------elano-----------

sabri---------------------------kewell

---------------baros--------------

şimdi misi henüz takıma ısınamadı,bu baskıyı kaldıracağına ihtimal vermiyorum,ona göre kısmen daha tecrübeli olan elano yu kullanırdım,hem ofansif oynadığında etkili olacaktır elano eminim.

pino gündeme geldiğinde söylemiştim,artı k erkes nası bi oyuncu olduğunu anladı heralde az çok,fenerin sol beki andre santos un fizik gücü çok kötü,önünde stoch oynadığı zamanda yardıma gelmiyor pek bununda payı var yorulmasında,sabri-serkan çok enerjik bi ikili olur orada,andre santos-stoch ikilisine bariz üstünlük kurarız,o kanattan yapılacak 2-3 isabetli ortaya kewell atacaktır golü,içeri koşuları iyi yapıyor çünkü,pino genelde orta açmak yerine yan ağları dövüyor.

orta sahada çok agresif olmalı,ayrıca ayhan konsantresi bozulduğu zaman çok fazla top kaybıyla oynuyor,hele kadıköy de tam facia olur,çıkarken kaptıracağımzı toptan kesin gol yeriz,niang-dia-stoch çabuk oyuncular çünkü.

Aykut

Sabri --- Neill --- Servet --- Insua

Cana --- Barış

Elano --- Misi --- Kewell

Baros (Batdal)​

Orta sahada kesinlikle Ayhan ve Mustafa'dan birisi bulunmaması gerekiyor. Bize orta sahada fiziki açıdan güçlü, mücadeleci ve sert adamlar gerekiyor bu maçta. Bu isimler de Cana ve Barış'tır.

Her ne kadar Serkan iyi bir performans gösterse de bu maçı kaldıracağını düşünmüyorum. Sabri'nin sağ bekte oynaması lazım. Stoch oynarsa Fener'de onu çok rahat şekilde keser (ki hazırlık maçında kesmişti.).

Sağ açıkta Pino'ya fazla güvenemiyorum eğer maçta kapanmayı düşünüyorsak Elano yerine Pino tercih edilebilir. Çünkü; kontra ataklarda Pino gerçekten de etkili olacaktır ama böyle kapanacağımızı düşünmüyorum bu yüzden o mevkiide elimizde oynatabileceğimiz sadece Elano var adam gibi.

Bu maçta kesinlikle ilk yarım saatte gol yemememiz hatta oyun olarak ezilmememiz gerekiyor FB'ye. Eğer ilk yarım saati atlatırsak yukarıdaki kadrodaki klas isimler maçı bizim lehimize çevirir.

Üst Alt