Digiturk’ten Çekiliyor Muyuz? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Digiturk’ten Çekiliyor Muyuz?

Cevap: Digiturk’ten Çekiliyor Muyuz?

Havuzdan çıkarsan yürür. Sadece Lig Tv ile olan anlaşmanın bitmesi lazım. O bittikten sonra istersek çıkabiliriz.

TFF izin verirse mümkün. Ama vermez. Özellikle Galatasaray ve Fenerbahçe'nin olmadığı bir havuz hiç bir işe yaramaz. Eğer biz havuzu "TFF'ye rağmen" delersek bizi liginde oynatmaz. Barcelona ve Real Madrid örneklerinin durum ile ilgisi yok. Zira Barcelona ve Real Madrid ayrı anlaşma yapsalarda maçları yine havuz ihalesini kazanan kanalda yayınlanıyor. Yani havuzdan sadece paylaşılacak pay konusunda ayrıldılar. Yayınları farklı bir kanala satamıyorlar.

GS TV'de yayınlasınlar maçları, bu şerefsiz lig tv'den kurtulmak için aylık 100 lira bile veririm

GS TV neyine yetmiyor?

GSTV'de su anda kullanilan bütün kameralar ve ekipmanlar Digitürk'e ait, yanlis bilmiyorsam. Bi de Türksat üzeri yayin yapmak icin ordan bir frekans(TP) kiralamak gerekiyor ama orda yer kalmadigi icin bu zor olur diyorum.

Yeni cihaz mihaz hikaye, GS TV'den rahatlikla yayinlanabilir. Ilk baslarda masrafli olur ama zamanla kar ederiz.

Yeni cihaz nasil hikaye olsun ? Yaptigin üyeligi nasil seyredeceksin ? Digitürk karti ve cihaziyla biraz zor olur bu.

Bu arada lig tv falan hikaye, istersek simdide cikariz havuzdan sadece belirli bi miktar para odemek zorunda kaliriz ama bu sikecilere dersini gostermek icin oderiz sorun degil.

Bu havuz olayindan ben pek bir sey anlamiyorum, cikmak istersek büyük ihtimal tazminat ödemek zorunda kaliriz ama bence sonuna kadar deger. :)

Klüplerbirliğinden ayrılmak mümkün ama havuzdan ayrılmak söz konusu bile olamaz. Havuzdan ayrılmak demek aynı zamanda ligden de çekilmek demektir. Vakti zamanında Ali Şen star ile anlaşıp havuzdan ayrılmaya kalktı. Ama yemedi. Bizde de yemez. Zira ligde oynamak için TFF ye mecburuz. havuzdan ayrılan bir takımı hiç bir federasyon liginden oynatmaz. O yüzden bu haberin "Havuzdan ayrılabiliriz" kısmına inanmıyorum.

sözleşme bitince ayrılabiliyormuyuz?

Geçen bi köşe yazarı söylemişti bunu... Digitürk'ün standart sözleşmesi bitmediği veya fesh edilmediği takdirde havuzdan çat diye çıkamıyorsun. Çıkmak istersen çok çok büyük tazminatlar ödemek gerekiyo ki dediğim gibi Allah'tan UEFA var da bu tip şeylere hiç ihtiyaç olmayacak, içinizi rahat tutun.

sözleşme bitince ayrılabiliyormuyuz?

Dedim ya dostum. TFF izin vermediği sürece havuzdan ayrılamayız. Sözleşme ile falan ilgisi yok yani. TFF'ye rağmen biz havuzdan ayrılıyoruz dersek ligde nasıl oynayacağız? TFF de bize izin vermeyeceğine göre bu iş olmaz yani. TFF bize; "Tamam istediğiniz kanala yayın haklarınızı satabilirsiniz." iznini versirse aynı izinleri Beşiktaş ve Fenerbahçe'de talep edecektir. Dolayısı ile havuz dağılacaktır. Havuzun dağılması demek Anadolu takımlarının yok olması demektir. TFF buna izin vermez. Lig'de TFF'yer ait olduğuna göre biz o lige TFF ye rağmen giremeyiz.

kısa vadede böyle birşey sözkonusu olamaz,ama gidişat sunu gsteriyor trt alacak yayın ihalesini.

Geçen bi köşe yazarı söylemişti bunu... Digitürk'ün standart sözleşmesi bitmediği veya fesh edilmediği takdirde havuzdan çat diye çıkamıyorsun. Çıkmak istersen çok çok büyük tazminatlar ödemek gerekiyo ki dediğim gibi Allah'tan UEFA var da bu tip şeylere hiç ihtiyaç olmayacak, içinizi rahat tutun.

Olaya çok dar açıdan bakıyorsunuz. Sözleşme bitse bile "Biz havuza girmiyoruz, kendi yayınlarımızı kendimiz satavcağız" diyemeyiz! Zira "kendi yayın hakkımız" diye bir şey yok. Çünkü o hakkı elde edebilmek için TFF'ye ait olan Süper Toto Süper Lig'de oynamamız gerek ilk önce. TFF'ye "Havuzdan çıkıyoruz!" şeklinde bir rest çekip o ligde nasıl oynayacağımızı bir arkadaşımız izah ederse gerçekten çok sevineceğim.

Olaya çok dar açıdan bakıyorsunuz. Sözleşme bitse bile "Biz havuza girmiyoruz, kendi yayınlarımızı kendimiz satavcağız" diyemeyiz! Zira "kendi yayın hakkımız" diye bir şey yok. Çünkü o hakkı elde edebilmek için TFF'ye ait olan Süper Toto Süper Lig'de oynamamız gerek ilk önce. TFF'ye "Havuzdan çıkıyoruz!" şeklinde bir rest çekip o ligde nasıl oynayacağımızı bir arkadaşımız izah ederse gerçekten çok sevineceğim.

Hocam yazdıklarınıza katılıyorum, benim yukarda söylemek istediğim tff'nin yüzsüzce herşeyi fenerin lehine yaptığı ve dürüst durmaya çalışan takımların çiğnendiği bir platformda gs'ın hakkının yenmesi üzerine uluslararası platformda hakkını aramasıyla ilgiliydi. Oluşabilecek bu kaos ortamında zaten anadolu kulüplerini de geçiyorum türk futbolu olmayacağı için devasa tazminatlar veya havuzdan çıkmak mümkün olabilir. Ama tabi normal şartlar altında sizin dediğiniz doğru, şu an anadolu kulüpleri nefes alıyorsa havuz dediğimiz üç büyük kulübün daha da doğrusu iki büyük kulübün sayesindedir.

Dedim ya dostum. TFF izin vermediği sürece havuzdan ayrılamayız. Sözleşme ile falan ilgisi yok yani. TFF'ye rağmen biz havuzdan ayrılıyoruz dersek ligde nasıl oynayacağız? TFF de bize izin vermeyeceğine göre bu iş olmaz yani. TFF bize; "Tamam istediğiniz kanala yayın haklarınızı satabilirsiniz." iznini versirse aynı izinleri Beşiktaş ve Fenerbahçe'de talep edecektir. Dolayısı ile havuz dağılacaktır. Havuzun dağılması demek Anadolu takımlarının yok olması demektir. TFF buna izin vermez. Lig'de TFF'yer ait olduğuna göre biz o lige TFF ye rağmen giremeyiz.

ne yapabilecekki tff bizi ligden atarsa zaten direk Türk futbolu biter ayrıca havuz zorunlu olmaması lazım bildiğim kadarıyla çünkü kendi isteğimizle girdik ayrıca çoğu ligde havuz sistemi yok zaten

ne yapabilecekki tff bizi ligden atarsa zaten direk Türk futbolu biter ayrıca havuz zorunlu olmaması lazım bildiğim kadarıyla çünkü kendi isteğimizle girdik ayrıca çoğu ligde havuz sistemi yok zaten

Valla bizim havuzu terketmemiz durumunda TFF daha kötü ne olabilirki deyip her türlü yaptırımı yapbilir. Havuzu delmek demek zaten Türk futbolunu bitirmek demektir. Biz çıkarsak Fenerbahçe'de, Beşiktaş'da çıkmak isteyecek. Çünkü tek başına yapılan yayın anlaşmaları her türlü havuzdan gelen paydan çok daha fazla gelir getirir. Böyle olursa zaten ayakta durmakta çok zorlanan Anadolu klüpleri kepenk kapatır. Ligin değeri düşer.

Benim bildiğim havuzun uygulanmadığı bir lig organizasyonu yok. İspanya ve İtalya'da ayrı bir sistem varmış gibi görünüyor ama aslında o liglerde de havuz var. Sadece bazı büyük takımlar ile ayrı sözleşme imzalanıyor. Ligin tüm yayın hakları yine bir kanalda. Real Madrid veya Barcelona gidip de havuzun yayın haklarını elinde bulunduran kanalın onayı olmadan bir başka kanal ile anlaşamıyorlar yani.

ispanya örneği bizimle karşılaştıralamaz barca-real vs bunlar maçlarını angola dan koreye avrupadan kutuplara kadar satıyorlar türkiye ligini kim izler dünya da satabileceğin tek yer türkiye ve bence şu an tek bir klüp kendi başına yayın haklarını satsa şu an kazandığı paranın çeyreğini kazanamaz.

-öncelikle gstv maçları veremez. bunun maliyeti büyük olur hiç bir alt yapı yok nasıl pazarlayacak cartu curtu felan olmaz yani.

-süper ligdeki maçlarımın yayın haklarımı satmak istiyorum dersin tıpkı yıllar önce adnan polatın avrupa maçları yayın haklarını d-smarta sattığı gibi bir yayıncı kuruluş sana fiyatını verir sende kabul edersin. Şu var ki digitürk ün şimdi verdiği paranın 3 katını vermeye hazır kanallar vardır emin olun.

-digitürk diğer 17 kulübün yayın haklarını bulundurduğu için yayınlayamazsın gibi saçma birşey diyemez böyle düşünmenizde ilginç zaten. sen yayın haklarını aldığın Galatasaray ın maçlarını yayınlıyorsun başka kulüpler başka kanallar seni ilgilendirmez.

-tek mesele lig tv federasyon ve galatasaray arasında imzanlanmış belge. bunun detayları nedir ne değildir bilmiyorum. nasıl çıkılır sezon devam ederken sözleşme tek taraflı iptal edilebilir mi bilmiyorum.

-ayrıca ispanyada bütün takımlar kendi maçlarının yayın haklarını kendileri pazarlıyor. real ve barça inanılmaz ücretler alıyorlar.

Sartlari bilmeye gerek yok, sayet digiturk fiyatlarda herhangi bir degisiklige gidersen federasyon ile birlikte bu evrensel hukuk kurallarina gore yapilan anlasmayi gecersiz kilar ve yeni anlasma geregi duyulur.

Yani kisacasi eger tff ve federasyon ihale rakaminda degisiklik yaparsa bu pozitif yada negatif olabilir, galatasaray havuzdan ayrilabilir ve yukumlulukler gecersiz sayilir, ki benim bildigim kadariyla da fiyat konusunda bir degisiklik yapildi gecen zaman icerisinde.

MAA ve tayfasının elindeki en büyük güç HAVUZ SİSTEMİ'dir. Bu sistemden hiçbir kulüp kafasına göre çıkamaz. Bu yetki anayasal bir kurum olan TFF'ye aittir (maalesef). Bizim elimizde olan bir şey değil. Hele hele bir kişi çıkıp da bu havuzu bozamaz ancak bir kaos ortamı olur çok fazla sayıda kulüp bozulsun isterse o zaman karşı çıkamayabilirler. FB düşmediği sürece kesinlikle buna izin vermeyeceklerdir. FB düşerse digiturk çekilir ondan sonra yeni ihale aşamasında her şey olabilir çünkü bankasya'da gelirler çok düşük fb kabul etmeyecektir bu durumu. Kendi yayınını satmak isteyecektir. İşte ancak böyle bir kaos ortamında biz de başka birine verebiliriz yayınlarımızı.

Gazetenin haberi tamamen uydurma olduğu belli zaten.

anlasma'da herhangi bir fiilli yada zimmi degisiklik bu anlasmayi gecersiz kilar (evrensel hukuk). Bu fiyat konusunda bir degisiklik de olabilir. Bu sekilde GS'miz herhangi bir zarara ugramadan elini kolunu sallaya sallaya havuzdan ayrilabilir.

Biraz bir araştırdım acayip mantıksız bir yasa yüzünden çıkmamız ve lig maçlarını başka bir kanala vermemiz imkansız...

Avrupa maçlarını nasıl veriyoruz diye soranınız olursa benim tahminim TFF'nun boyunu aştığı için o kadar sınırlamaya gidemiyor yayın haklarını satma serbestliği veriyor UEFA ve FİFA..

Aslında bu yasanın değişmesi içinde bir kampanya yapılması gerek.... .Siz kendi takımınızın yayın haklarını kendiniz pazarlıyamıyorsunuz ( Real madrid -Barcelona ) gibi...

Alın TFF'nin meşhur Yasası 13.maddeyi okuyun..

https://www.tff.org/Resources/TFF/Documents/2009DK/TFF/TFF-Kurulus-ve-Gorev-Hakkinda-Kanun.pdf

Değişik yorumlayanınız varsa o maddeyi yazsın..

Biraz bir araştırdım acayip mantıksız bir yasa yüzünden çıkmamız ve lig maçlarını başka bir kanala vermemiz imkansız...

Avrupa maçlarını nasıl veriyoruz diye soranınız olursa benim tahminim TFF'nun boyunu aştığı için o kadar sınırlamaya gidemiyor yayın haklarını satma serbestliği veriyor UEFA ve FİFA..

Aslında bu yasanın değişmesi içinde bir kampanya yapılması gerek.... .Siz kendi takımınızın yayın haklarını kendiniz pazarlıyamıyorsunuz ( Real madrid -Barcelona ) gibi...

Alın TFF'nin meşhur Yasası 13.maddeyi okuyun..

https://www.tff.org/Resources/TFF/Documents/2009DK/TFF/TFF-Kurulus-ve-Gorev-Hakkinda-Kanun.pdf

madde 3 g harfinde yazılanlar federasyonun görevleri arasında.

görevini bilerek yapmamasından dolayı federasyona dava açılabilir mi?

Üst Alt