domenico tedesco | td önerisi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

domenico tedesco | td önerisi

yarı italyan-yarı alman 36 yaşındaki teknik adam.

olası hoca değişikliğinde adayım kendisidir. kendisinin geçmişte şampiyonluğu yoktur ancak maçı yaşayan ve hırslı, coşkulu bir teknik adamdır. fatih terim'in geçmişine de hayran olduğunu belirtmişti bir kaç kez.

schalke'den ayrıldıktan sonra olanlar ya da moskova'dan ayrıldıktan sonra olanlar da ortada, takımlar o gittikten sonra onun ulaştırdığı seviyelere çıkamamıştır.

peki neden bu adamı öneriyorum?

öncelikle ben teknik direktörde coşku ararım, kenarda hırslı ve maçı kaybetmemeye oynayan birisi olması gerekiyor. favre gibi kenarda bale izler gibi izleyen adamlara kıl oluyorum.

ikincisi çok iyi eğitim almış bir adam zaten başlarda nagelsmann ile falan kıyaslanıyordu, son dönemde geriye düşse de.

benim görüşlerimi bilenler bilir, şampiyonluk mücadelesi görmemiş adamı takımın başında istemem normalde, prandelli'ye karşı çıktığım en temel nokta burasıydı ve geldiği gün kovulmalı demiştim. dolayısıyla takımı geliştireceğine iyi şeyler yapacağına inancım tam bu adamın ancak biraz mental sorunları var gibi, bu açıdan da anlaşması zor birisi olabilir.

en önemli husus bizim öyle fonseca falan getirmeye bütçemiz de yetmez ki fonseca'yı da çok tutmuyorum, portekizlilerin geneli balon şu an dünyada.

neyse önerim budur beğenen beğenir beğenmeyen beğenmez, zamanında da graham potter'ı önermiştim, kendisi düzenli bir epl hocası oldu, muhtemelen arteta kovulursa sonraki durağı arsenal falan olacak.

ismini dogru yazsaydiniz bari
erdemli bir insan şunu yazardı : ismi hatalı yazılmış.

erdemli olmayan her şeyden şikayet eden birisi ise senin yaptığını yapardı; konu açılmış, emek verilmiş emeğe saygın yoksa girip konuya da yazma bir harf için.

tek yaptığın terimle alay etmek, terim'e sallamak, terim'e hakaret etmek, üyelere sallamak, kusura bakma kendimizi sana beğendiremediysek.

3-4-1-2 taktiği kullanıyormuş bunu kullanan kaç tane hoca var şu an ? Bu taktikle başarılı olabilir miyiz peki ?

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Katılıyorum yazdıklarına. Özellikle de başarısını her zaman kenetlenmeyle ve coşkuyla kazanan bizim camiamıza coşkulu bir td gerekiyor. Şu aklıma takılıyor bizim hocaya ne oldu da bu hale geldi. Yav armadaki yıldızlara büyük katkı sunmuş, belki de bu camia için Metin Oktay'dan bile büyük bir efsane olan Fatih Terim neden bu hale geldi. Yaşla mı ilgili, modern futbola mı ayak uyduramıyor, iyi analiz mi edemiyor takımı anlamak güç. Hepimiz kızıyoruz, hepimizi çileden çıkarıyor ama bu adam bunu neden yapıyor, bu kadar vasat altı bir td değildi bildiğimiz Terim. Bu düzelmez ise tedesco mu olur başka bir genç ve coşkulu bir isim mi olur bilmem ama değişim şart.

Katılıyorum yazdıklarına. Özellikle de başarısını her zaman kenetlenmeyle ve coşkuyla kazanan bizim camiamıza coşkulu bir td gerekiyor. Şu aklıma takılıyor bizim hocaya ne oldu da bu hale geldi. Yav armadaki yıldızlara büyük katkı sunmuş, belki de bu camia için Metin Oktay'dan bile büyük bir efsane olan Fatih Terim neden bu hale geldi. Yaşla mı ilgili, modern futbola mı ayak uyduramıyor, iyi analiz mi edemiyor takımı anlamak güç. Hepimiz kızıyoruz, hepimizi çileden çıkarıyor ama bu adam bunu neden yapıyor, bu kadar vasat altı bir td değildi bildiğimiz Terim. Bu düzelmez ise tedesco mu olur başka bir genç ve coşkulu bir isim mi olur bilmem ama değişim şart.
sebeplerini ben de bilmiyorum ama yardımcı kadrosunun zayıflığını artık kabullenemiyorum.

taffarel'in gelmediği dönemlerde fadıl koşutan gibi belki bizden ayrılsa hiç bir yerde iş bulamayacak bir hoca oldu kaleci antrenörü, muslera'daki dönemsel sürekli olan konstantrasyon kayıplarını da bunlara bağlıyorum. 10 senede ayaklarını geliştirmeyi bile öğretemedik, hala sayısız pas hatası yapıyor.

duran toplardaki zaafiyet ortada, fizik/kondüsyon konusundaki yetersizlik ortada, geçiş hücumlarını savunamıyor oluşumuz ortada. buna yönelik hamle yapıyor muyuz artık buna da pek inanmıyorum.

zaten takımın iyi çalıştırıldığını da düşünmüyorum uzun süredir.

3-4-1-2 taktiği kullanıyormuş bunu kullanan kaç tane hoca var şu an ? Bu taktikle başarılı olabilir miyiz peki ?

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
dizilişlere takılmayın zaten saha parselizasyonunda 532 türevi formasyonlar en doğrusudur her zaman için, eğer 3331 gibi bir şey oynanmıyorsa.

başarı konusu ise muallak zaten yabancı bir hocanın başarılı olmasını garanti olarak görmemiz de mümkün değil artık ama yerli teknik direktörlerin avrupa'nın ziyadesiyle gerisinde kaldıkları ortada. okan buruk'tan bu konuda ümitliydim ama burak elmas'ın okan buruk'u getirmesine pek ihtimal vermiyorum.

bu adami getirdikten sonra 1 sezonu cope atabilirmisiniz . 2-3 malubiyetten sonra ipini cekerler ...sistem icin en az yarim donem gelgit yasiyacaktir

fatih terim 2 seneyi cöpe atti. bu sene 3.senesi ve her gecen gün daha kötü oynuyoruz. 4 senede bir anlayis oturtamadiysa 1 sene artik yabanciya süre vereceksiniz.

transferde daha önce yapilmamis seyleri yaptigimiz icin hoca tercihinde de daha önce türkiye'de büyük takim seviyesinde yapilmamis bir seyi yapmamiz gerekiyor.

bu acidan degerlendirirsem tecrübeli bir yerli yardimci ile birlikte tedesco'ya su sartlarda hayir diyemem.

destekliyorum.

Bir arkadaş da çok istiyordu tedescoyu o yazdığında dikkatimi çekmişti..Benim de adayım Slavia Pragin hocası Trpikovsky özellikle Avrupa'da yaptıkları beni mest etti.. Slde 2 puanla ayrıldıkları ölüm grubunda bile muazzam maçlar çıkarmışlardı

fatih terim 2 seneyi cöpe atti. bu sene 3.senesi ve her gecen gün daha kötü oynuyoruz. 4 senede bir anlayis oturtamadiysa 1 sene artik yabanciya süre vereceksiniz.

transferde daha önce yapilmamis seyleri yaptigimiz icin hoca tercihinde de daha önce türkiye'de büyük takim seviyesinde yapilmamis bir seyi yapmamiz gerekiyor.

bu acidan degerlendirirsem tecrübeli bir yerli yardimci ile birlikte tedesco'ya su sartlarda hayir diyemem.

destekliyorum.

Tedesco'nun yerine ben teknik direktörlük yapsam daha fazla etki ederim. Schalkeli topcularin bile ciddiye almadigi bir adam.

senden kötü bir teknik adama hayır diyemiyorsun demek?

senden kötü bir teknik adama hayır diyemiyorsun demek?
sartlar ayni degil simdi. schalke o zaman bundesliga'nin en pahali a takim kadrolarindan biriydi. beklenti hep yüksekti. oyunculari yönetmek zordu karakter olarak. biz maaslari düsürüyoruz, yeniden yapilanma adi altinda bonservisi yüksek, oyuncu ücreti düsük kadro formatina gecis yapiyoruz. eger hissedecegi baskiyi minimum seviyeye indirebilirsek bir seyler yapabilir. fatih hoca cakma guardiola hikmet'e karsi bile üstün gelemiyor artik. son 2 mac 2 maglubiyet.

Üst Alt