Dünya Kupası'nda TRT 'den BISS Uygulaması | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dünya Kupası'nda TRT 'den BISS Uygulaması

Dünya Kupası’nda ‘Şifre’ olacak mı?

2014 Dünya Kupası karşılaşmaları uluslararası yayın anlaşmaları gereği uydudan şifreli olarak yayınlacak.

Bu şifreleme sistemi, basit şifreleme sistemi olan BISS uygulaması olacak. Karasal yayın izleyicileri, D Smart, Digiturk ve Teledünya üyeleri sorunsuz şekilde (şifre girmeden de) TRT 1, TRT Spor ve TRT HD’yi izleyebilecekler.

Türksat uydusu üzerinden uydu yayını alan kullanıcılar ise maç esnasında şifreli yayından etkilenmemek için; TRT 1, TRT Spor ve TRT HD kanallarına BISS Şifre girerek maçı izleyebilecek.

Maç yayınlarını aşağıdaki Biss Keyleri uydu cihazına girerek izleyebilirsiniz. (Her uydu cihazında farklı Biss Şifre girme işlemi yapılır. Uydu cihazınızın markasını tarayıcınızdan biss şifre girme olarak aratırsanız, yöntemi de öğrenebilirsiniz)

BİLGİ: Uydu alıcınızın Biss Key / Şifre çözebilme özelliğine sahip olması gerekmektedir. Çoğu uydu alıcılarında bu özellik bulunmaktadır.

TRT 1 – TRT Spor ve TRT HD Biss Şifresi;

Key Değeri: 1 00 00 00 00 00 00 (Cihazınızda Key Değeri Atayacağınız Aralıklar 12 Haneden Fazla İse Sonuna 0 “SIFIR” Koyarak Tamamlayabilirsiniz / Doldurabilirsiniz.)

Dünya Kupası’nda ‘Şifre’ olacak mı? | TV'de Spor Ekranı

Uyduda biss yok ama Bundesliga'yı kendiliğinden çözüyordu, bunu da çözer heralde. Geçen Samsung Led Tv aldım yanında HD alıcı verdiler, maçlarda Trtspor şifreli diye geri söktüm, normal uydu taktım .

Benim uydu TV'nin içinde, nasıl yaparız acaba, araştırmak lazım.

Ayrıca bravo bedava maçlara bile şifreyi ne diye koyuyorlar sorgulamak lazım.

Haaaydaaaa. Evdeki Digiturk çözmüyor ama SporEkstra kanalına koyuyorlar şifreli yayın yapan kanalları açık şekilde, öyle idare ederiz artık.

Bu biss olayı en kolay nexstarda çözülüyor.Bi key atıyorsun bide bis şifrelerini giriyorsun bütün maçları izliyorsun.

Bunda anormal bişey yok. Uluslararası yayın hakkı almayan tüm platform/kanalların ortak uygulaması. 9 derecedeki ZDF'den BISS olayı olmadan izleyebilirsiniz, HD üstelik. Digiturk çözüyor diyenler neyin kafasını yaşıyor anlamadım, 7 derecedeki TRT yayınları BISS ile şifrelenmiyor ki. Turksattakileri ise Digikutular çözemez, DT farklı bir çözüm bulacaktır. Örneğin, TRT 1 yayınını Nat Geo'ya aktarmak gibi.

En azindan Dkyi sorunsuz izlicez derken gelen habere bak ya. Uydu tvnin icinde bizim napcaz simdi.

-Tapatalk-

Üst Alt