Dünya Kupası'nda TRT 'den BISS Uygulaması - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dünya Kupası'nda TRT 'den BISS Uygulaması

En azindan Dkyi sorunsuz izlicez derken gelen habere bak ya. Uydu tvnin icinde bizim napcaz simdi.

-Tapatalk-

Tvin internete bağlanabiliyorsa zibil gibi piyasada dolaşan ve TRT nin vermiş olduğu https:// ile başlayıp adres çubuğuna yazılarak girilen IP tv adresi var. Bu adresi tvden yazdığında HD yayını bile izlersin.

★SⅢ Tapatalk★

biss özeliiği yok mu renktaş.bende de uydu tv içinde biss sayfasını açıyorum şifreyi yazıyorum kanallar açılıyor.
Malesef renktas biss ozelligi yok.

Tvin internete bağlanabiliyorsa zibil gibi piyasada dolaşan ve TRT nin vermiş olduğu https:// ile başlayıp adres çubuğuna yazılarak girilen IP tv adresi var. Bu adresi tvden yazdığında HD yayını bile izlersin.

★SⅢ Tapatalk★
Evet internete bağlaniyor renktas. Peki donma olur mu böyle yapinca. Bir de bu adresi nereden bulabilirim. Trtnin sitesinde var mi.

-Tapatalk-

Malesef renktas biss ozelligi yok.

Evet internete bağlaniyor renktas. Peki donma olur mu böyle yapinca. Bir de bu adresi nereden bulabilirim. Trtnin sitesinde var mi.

-Tapatalk-

Adres ara ara değiştiriliyor Googleden Trt ıp tv diye aratırsan bulabilirsin. Donma net hızına göre değişiyor ama olacağını pek sanmıyorum.

★SⅢ Tapatalk★

Biss özelliği bizde de yok ayrıca zor mor değil diyenler neyin kafasında bimiyorum altı üstü bi zevki var milletin içine s.çmasalar olmuyor. Neyse anteni takıp izleriz sıkıntı değil.

Biss özelliği bizde de yok ayrıca zor mor değil diyenler neyin kafasında bimiyorum altı üstü bi zevki var milletin içine s.çmasalar olmuyor. Neyse anteni takıp izleriz sıkıntı değil.

Zorlukla alakası yok.Bazı uydu alıcılarında bu özellik yok.Bizdeki Digiturk'te de olmayacak yüksek ihtimal.Eski receiveri bulup oradan falan getirmem lazım uzun iş

Benim uydu TV'nin içinde, nasıl yaparız acaba, araştırmak lazım.

Ayrıca bravo bedava maçlara bile şifreyi ne diye koyuyorlar sorgulamak lazım.

Mümkün değil. Tvnin içinde ki uydu cihazlarında emu bulunmuyor.

Şifrə koymalarının sebebi ise yayın anlaşması gereği. Anlaşma sadece Türkiye sınırları için geçerli.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bunda anormal bişey yok. Uluslararası yayın hakkı almayan tüm platform/kanalların ortak uygulaması. 9 derecedeki ZDF'den BISS olayı olmadan izleyebilirsiniz, HD üstelik. Digiturk çözüyor diyenler neyin kafasını yaşıyor anlamadım, 7 derecedeki TRT yayınları BISS ile şifrelenmiyor ki. Turksattakileri ise Digikutular çözemez, DT farklı bir çözüm bulacaktır. Örneğin, TRT 1 yayınını Nat Geo'ya aktarmak gibi.

Maçın olacağı kanallar Digitürk e var. Yani digitürk kendisi bissi çözüp veriyor zaten.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt