Dursun Özbek, Sneijder'i Gönderemiyor! - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dursun Özbek, Sneijder'i Gönderemiyor!

hollandalılara renklerinden dolayı portakallar denir bu eskiden beri böyledir.
manu = kırmızı şeytanlar gibi.

HOLLANDA’YA NEDEN PORTAKALLAR DİYORUZ ??? | ABC SPOR

senin takımın hocasnına kısaltma ayağına köpek diyorsun . nerde portakal nerde IT ????
ve seni tanıdıgım kadarıyla sen o kısaltmayı asla masum niyetle yapmadın dürüst ol .

ee Igor Tudor uzun geliyor I.T. diyorlar. Örnek verdik diye bile uyari aldik simdi de

Gönderemiyor değil o süründürüyor desek daha doğru olur.

Atarsın önüne 3-5 neyse çeker gider.Babasının konağındamı kalıyor sanki.

12d057915b23c8c8564c4da27f1f5a17.jpg

GSC App VIP Edition 1.0 ™

Hey gidi hey neler neler söylendi, söyleniyor. Ben Ünal Aysal'ı severim ama ona bile yüzde yüz güvenmem. Ama Ünal Aysal'ı Dursun Özbek ile kıyaslamak, sadece komik olur.

İlginç bir şekilde bu kulübe kalite getiren, çıtayı yukarı çeken adamlara karşı bir düşmanlığın var. Tabi şimdi bu lafım üzerine Aysal kulübü batırdı kaçtı dersin. Bu lafı diyenler bir kere de Aysal'ın harcadığı paraların karşılığında kazanılan paraları yazsa samimi bulucam, çünkü bende Aysal'ın her yaptığını doğru bulmuyorum. Ancak batırdı demek, kazanılan başarıları, o başarıların getirdiği maddi kazançları göz ardı etmek en hafif tabir ile art niyetliliktir.

Provokasyon için sormuyorum ama Dursun Özbek, Selçuk İnan, Levent Nazifoğlu, Cüneyt Tanman ve Hamza, bunlar hakkında ki görüşlerini merak ediyorum.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Daha once de yazdim yine yazayim. Galatasarayimin basina gelen en kotu 3 baskandan ikisi botoksluyla capsizdir. Leventin ne oldugu belli zaten kendisi komisyon araciligindan baska bi ise yaramaz. Rahmetli Canaydinla Polat 3. Luk icin kapisir.

Yeterince acik olmustur herhalde. Ben de bir soru sorayim. Capsizdan bu kadar nefret ediyorsun tamam da elin portakalinin gaziyla takimi sabote etmekten rahatsiz olmuyor musun. Sadece meraktan sordum.

Daha once de yazdim yine yazayim. Galatasarayimin basina gelen en kotu 3 baskandan ikisi botoksluyla capsizdir. Leventin ne oldugu belli zaten kendisi komisyon araciligindan baska bi ise yaramaz. Rahmetli Canaydinla Polat 3. Luk icin kapisir.

Yeterince acik olmustur herhalde. Ben de bir soru sorayim. Capsizdan bu kadar nefret ediyorsun tamam da elin portakalinin gaziyla takimi sabote etmekten rahatsiz olmuyor musun. Sadece meraktan sordum.
Bak mesela ben Ünal Aysal konusunda katilmiyorum mesela, ama o konu öyle kalsin simdi cok uzar gider gerek yok, senin düsüncen baska benim düsüncem baska.

Benim bir taraftar olarak su anda kafam karisik.
Teknik direktörümüz tempolu basklili oyun diyor demek ki bu yüzden sneijderi kadroya almiyor.
Eyvallah sonuna kadar hakkidir buna ben bisey demem.
Ama bu mentaliteye uymayan adamlari kadroda tutarsa ben taraftar olarak isin bu tarafini elestiririm.
Kafami karistiran birinci nokta bu.
Ikinci nokta, izinli gelince görüsücez deyip, yapilan görüsme sonrasi hic bir aciklama yapilmamasi.
Sneijder kalacak mi, gidecek mi? Gidecek ise neden gidecek?
Ben su anda takimi sabote etmiyorum, sonucta ben taraftarim, sevdigim oyuncu olur, sevmedigim oyuncu olur.
Ayrica ben su anda sneijder tarafindanda bir sabote görmüyorum.
Siz hala bunu gazete haberlerini temel alarak yapiyorsunuz.
Cünkü simdiye kadar yapilan aciklamalar net degil, izinli gelince görüsücez ve sneijderin kariyer planlamasi var, Galatasarayinda bir plani var.
Sneijderin kariyer plani senin degidin gibi de olabilir, benim dedigim gibi de, yani ya senin dedigin gibi gitmek istedi gidemedi, yada benim dedigim gibi Galatasarayda devam etmek istiyorum ama bir senem kaldi sözlesmemin uzatilmasini istiyorum.
Su anda ben sneijderi seven, gecen isimler gelirse sneijderin o takimda isimize yarayacagini ama bu yönetime güvenmedigim icin, o isimlerin zor transferler olmasinin yaninda bu yönetim ile daha da zor oldugunu düsünen, yani sneijderin yerine onun kalitesinde adamin cok zor oldugunu, imkansiz degil cok zor bu yönetim yüzünden yine, resmi, kanitlari ile birlikte, sneijder bize söyle oyun oynadi böyle oyun oynadi denmeden, ben takimda su an hala en kaliteli oyuncu oldugunu düsündügüm oyuncuya cephe almayi düsünmüyorum. Bu yüzdende sneijdersporlu oldugumu da düsünmüyorum, sadece ve sadece sneijderin bende henüz kredisi bitmedi ama bu yönetim benden krediyi cektigi gibi geri ödemedi.

Bugün Sneijder gidersede kaybedelim, digitürkü kapatiyorum, maclara gitmem, tudor rezil, asagilik, bu gibi toplara girmem.
Ben Terim hocamida destekledim, kizgin olsamda minnetarim kendisine, hamzayi da, manciniyide, prandelliyi de.
Ha mesela sunu derim, yeni parcaliya benzeyen formayi begendim, sneijder gider, yerine onun kalitesinde oyuncu gelmezse belki almam.
Su ana kadar gelen üc oyuncunun icinde belki gomisin formasi, oda bak belki.

Ha sunu da ekleyeyim, bence bu saatten sonra bu is tat vermez ama su ana kadar yapilan aciklamalarda ben sneijderin bir sucunu göremiyorum.
Giderse karalarda baglamam, yolu acik olsun ama yerine onun kalitesinde oyuncu alinmaz ise ve söylenen isimler gelir ise, onu cok arayacagimizi düsünüyorum. Bu benim fikrim, benim düsüncem, katilanin da cani sagolsun, katilmayanin da.

Bu kadar basit, su üc günlük dünya da bir birimizi yemeyelim, arada tansyon yükselse bile sakinlestikten sonra kusura bakma diyebilmeli, bence.

Son düzenleme:

Ha şunu da ekleyeyim. Ben Kulüb artık performansın yeterli değil, seninle çalışmak istemiyoruz diyorsa buna bir oyuncunun saygı göstermesini beklerim. Nasıl ki oyuncu sözleşmesi devam ederken bırakın gideyim diyebiliyor ise. Ama bir taraftan da varsayalım ki sneijder bu yüzden gönderiliyor, o zaman performansı daha kötü olanların kadroda ne işleri var diye de eleştiririm ve bu durumda tabiki de gönderilmesine tepki gösteririm.

Bütün bunların dışında, bu süreçin yönetim tarafından böyle kötü ve amatörce yürütülmesi ayrı bir rezalet. futbolcu konuşmasa bile menejerlerin çoğu bir birini tanır, bu da transferleri etkiler.
Bu Ateş üfleyerek sönmez

Son düzenleme:
Başkan, sözleşmesi devam etmekte olan, fazladan izin verilmiş oyuncuyla ilgili niye ''Döndüğünde görüşeceğiz'' desin, neyi görüşecekti sizce?. O görüşmeye oyuncu niye avukatıyla birlikte katılsın?. Basın çok yalan yazar da böyle kritik bir konuda sözbirliği ederek hepsi birden yapmaz bunu ki yalanlanmadı zaten, avukatı katılmış o görüşmeye işte, her şeye de resmi açıklama istemek yeni adet herhalde?...

Benim kanaatim; Tudor Sneijder' i istemediğini bildirdi, oyun anlayışı, otoritesine karşı gelme vs, haklı ya da haksız olabilir gerekçesinde. Başkan da kritik anda destek verdiği TD le, geçen yıl kallavi sözleşme yaptığı yıldız futbolcu arasında kaldı. Menajeri tatminkar talip bulabilse güzellikle çözülmüş olacaktı, olmayınca da süreç uzuyor...

Sneijder ve menajerinin ilk olayı değil bu. İnter göndermek istediğinde de kazancından taviz vermemek adına futbol oynamamayı göze almıştı, takımda kimseyle konuşmadığı söyleniyordu, 6 ay futbol oynamadı, biz almasak sezonu öylece tamamlayacaktı belkide.

Kendisi ''Paramı almadan gitmem'' deme hakkına sahip olduğu gibi, yönetim de ''O zaman PAF takımında sezonu tamamlarsın'' deme hakkına sahiptir ki kimsenin de zoruna gitmemeli. Az zararla bu işten sıyrılmak için henüz köprüleri tamamen atmadıkları anlaşılıyor.

Dediğim gibi, başkana bu konuda haksızlık ediliyor gibime geliyor. Tudor, tamam kalsın faydalanırım, dese rahatlayacaklar muhtemelen. Şu saatten sonra TD gönderemez, yalama olduk zaten!...

Bu konuya yazmak istemiyordum da tartışmaların garip bir hal aldığını görüyorum, toparlamak istedim kendimce...

Cok net olarak Tudor´un gelecek planlarinda yeri olmayan bir futbolcu. Bir oyuncu ile pazarlik halindeysen, ve ayni zamanda süren bir kontrati varsa eger, net bir sekilde konusamazsin. Baskan´da, yönetici de satir aralarinda fazlasi ile Sneijder´in istenmedigini, ve Galatasaray´da devam etmeyecegini acik ettiler. Gerisi politikadir sadece.

- herkes calisirken tatilde olmasi
- 10 Numaranin Belhanda´ya verilmesi
- Sneijder´in sezonun cok önemli maci öncesi kampa dahil edilmemesi
- Son haftadir Tudor´un moralinin bozuk olmasi

Ben acikcasi su iddia edilen haberin ihtimalini yüksek görüyorum. Muhtemelen daha sezon sonrasi Sneijder´e bildirildi kadroda olmayacagi, ancak istedigi teklifleri alamadi. Gerisi ise artik sadece politika. Ve birseylerin planlandigi gibi gitmemesi de, Tudor´un moralsiz oldugunun aciklamasidir kanimca.

Yonetim cok amatorce isler yapti. Sneijder sonuna kadar hakli beyler. Dursun Galatasarayimizin ismini kirletiyor, etik, vefa, saygi nedir bilmiyor.
Bir oyuncu ile ayrilicaaksan ki bu oyuncu senin en iyi ve en sevilen oyuncun, adam gibi ayrilicaksin, sakin sessiz ve saygi cercevesinde.
Dursun hemen istifa etmeli yoksa bu rezillikler devam eder.

Sneijderi yollamak icin harcadiginiz enerjinin yarisini harcasaydiniz takimdan Selcuk , Cavanda, donk, de jong, balta, linnes, umut gundogan, Serdar , tolga gibi takimin maas butcesini darma dagin edip takima zerre katkisi olmayan herifleri yollamistiniz coktan!! :(

Başkan, sözleşmesi devam etmekte olan, fazladan izin verilmiş oyuncuyla ilgili niye ''Döndüğünde görüşeceğiz'' desin, neyi görüşecekti sizce?. O görüşmeye oyuncu niye avukatıyla birlikte katılsın?. Basın çok yalan yazar da böyle kritik bir konuda sözbirliği ederek hepsi birden yapmaz bunu ki yalanlanmadı zaten, avukatı katılmış o görüşmeye işte, her şeye de resmi açıklama istemek yeni adet herhalde?...

Benim kanaatim; Tudor Sneijder' i istemediğini bildirdi, oyun anlayışı, otoritesine karşı gelme vs, haklı ya da haksız olabilir gerekçesinde. Başkan da kritik anda destek verdiği TD le, geçen yıl kallavi sözleşme yaptığı yıldız futbolcu arasında kaldı. Menajeri tatminkar talip bulabilse güzellikle çözülmüş olacaktı, olmayınca da süreç uzuyor...

Sneijder ve menajerinin ilk olayı değil bu. İnter göndermek istediğinde de kazancından taviz vermemek adına futbol oynamamayı göze almıştı, takımda kimseyle konuşmadığı söyleniyordu, 6 ay futbol oynamadı, biz almasak sezonu öylece tamamlayacaktı belkide.

Kendisi ''Paramı almadan gitmem'' deme hakkına sahip olduğu gibi, yönetim de ''O zaman PAF takımında sezonu tamamlarsın'' deme hakkına sahiptir ki kimsenin de zoruna gitmemeli. Az zararla bu işten sıyrılmak için henüz köprüleri tamamen atmadıkları anlaşılıyor.

Dediğim gibi, başkana bu konuda haksızlık ediliyor gibime geliyor. Tudor, tamam kalsın faydalanırım, dese rahatlayacaklar muhtemelen. Şu saatten sonra TD gönderemez, yalama olduk zaten!...

Bu konuya yazmak istemiyordum da tartışmaların garip bir hal aldığını görüyorum, toparlamak istedim kendimce...
Evet canım kardeşim resmi açıklama istiyorum, herzaman bu benim için böyleydi. Bu herkes için böyle olmayabilir saygı duyarım ama özellikle bu yönetim başımızda oldukça ben yapılan dedikodular için açıklama ve kanıt isterim. Yalancı kardeşim bu yönetim, tescillenmiş yalancı.

Misal Bruma konusunda pek kızamıyorum, belliydi onun gitmek istediği ama anlaştık, ufak detaylar kaldı diyerek o konuda bile yalan konuştular.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Son düzenleme:
Onlar evlat dokunulamaz mantığı olduğu sürece birşey olmaz.
bahsedilen oyunculardan muhtemelen zaten yarısı gidecek. onun haricinde olayın evlatlık ile alakası yok. sneijder'in gönderilmesinin sebebini sadece saha içi performans olarak değerlendirirsek dediklerinizde haklısınız ama kapalı kapılar ardında dönen olaylar var. sneijder'in esas gönderilme sebebi de bu. yoksa sneijder gibi bir oyuncudan her takım faydalanmak ister ve hiç kimse durduk yere göndermeye çalışıp taraftarı karşısına almak istemez

Son düzenleme:
Mustafa Canaslan abinin söyledikleri kendi mantık silsilesi içinde doğru gibi görünüyor. Belki de doğrudur bilemiyorum. Ancak 2-3 noktada o teze itirazım var.

Öncelikle Sneijder meselesinin Tudor ile yaşadığı iddia edilen sorundan çok daha önce başladığını düşünüyorum yönetim açısından. Hepimizin de hatırayacağı üzere geçen sene kesilen cezaların doğrudan hedefinin Sneijder olduğunu ve yanındaki diğer oyuncuların biraz süsleme olduğunu konuşmuştuk.

Biz hep Tudor'un ego ve yıldız yönetemediği üzerine yoğunlaşsak da (ki bu konuda şüphe duymak için çok ciddi sebeplerimiz var) aslında bu sorun bizzat yönetimde. Yönetimin karriyerli oyuncuyu yönetme sorunuvar. Bunu da sadece küstürme olarak görmemek lazım. Zaman zaman da aşırı şımartarak da yapıyor. Sneijder özelinde biz bu iki uç davranışı yaşadık son 1-2 senedir. Bir kere bir futbolcudan öteye taşıdıkları Sneijder'i ancak göndererek terbiye edeceklerini düşünüyorlar. Geçen sene de bu senede.

Tudor ile yaşanan sorun ise bu konuda atacakalrı adımlar için bir bahane ve kalkan olarak gördüler ve üzerine gittiler. Yani ben o sorunun bir şekilde çözüleceğini ve abartıldığı kadar büyük olmadığını düşünüyorum. O olaydan sonra Sneijder'in formu, Tudor'un O'na daha fazla şans vermesi bize bunu gösteriyor diye düşünüyorum. Yani herşeyi göze alınacak sorun varsa o günde oynatılmayabilirdi rahatlıkla.

Galatasaray Başkanı istese Tudor ve Sneijder'in birlikte çalışacağı bir formül üretebilirdi.

İkinci konu da gitmesi konusunda sezon bitmeden bilgilendirildiği iddiasına gelelim. Bunu da herhangi bir profesyoel kulüp gibi mantıklı bir şekild kamuoyunu bilgilendirerek yapabilirlerdi. Böyle mobbing ile adamı göndermek için de uğraşmak zorunda kalmazlardı.

İkinci konu da gitmesi konusunda sezon bitmeden bilgilendirildiği iddiasına gelelim. Bunu da herhangi bir profesyoel kulüp gibi mantıklı bir şekild kamuoyunu bilgilendirerek yapabilirlerdi. Böyle mobbing ile adamı göndermek için de uğraşmak zorunda kalmazlardı.

Bunu peki Inter zamaninda nasil yapti ? Maasini indir, yoksa kadro disi kalirsin diye tehdit ettiler, ve kovdular takimdan. Mobbingi asil zamaninda Inter uyguladi.
Sneijder konusunda ise tamamen sessizlik hakim. Tudor´da, Dursun´da konuya gayet tatli dilli yaklastilar simdiye kadar. Medya mensuplari da neredeyse tamamen sneijderin tarafinda pozisyon aliyorlar.

Garip duran tek olay numarasinin belhandaya verilmesi. Ancak kendisine kesin olarak bildirilmistir planlar dahilinde olmayacak diye. O vakit de normal formasinin alinmasi. Eger yönetim yada hoca Sneijder´in takimda kalacagini zerre düsünce, o forma verilmezdi Belhanda´ya.

Sürec seffaf islemiyor, onun disinda ben acikcasi mobbing göremiyorum. Gidecegi konusunda yesil isik almadan, yapilan tüm hamleler mantiksiz. Sadece bir Tudor´un yüz ifadesine bak yeterli. Birseyler anlasildigi gibi gitmedi gibi.

Son düzenleme:
Yahu arkadaş 100 kere yazıyoruz ama anlayan yok sanırım.

Bakın konu Sneijder değil. Hepimizin ortak amacı Galatasaray. Ben dahil Sneijder'i savunan, gitmemesini isteyen arkadaşların asıl sebebi Galatasaray'ın kaliteli oyun oynayabilmesi.

Her zaman söylüyorum yine söyleyeceğim. Sneijder, şu anda Galatasaray'ın kaleye gidebilme ihtimalidir. Sneijder olmadan takım orta alanı geçemiyor. Yavaş diyenler var fakat maçları nereleriyle izlediklerini bilmiyorum. Kendisi dünya sporunda tek pas ile takımı atağa çıkarabilen nadir oyunculardan birisidir. Geçenlerde bir video paylaşılmıştı. Gol ve asistler dışında Sneijder'in sezon içerisinde yaptıkları diye. Açın bir izleyin yavaş dediğiniz adam ne kadar seri düşünerek oynamış.

Arkadaş siz taraftarsınız. Muhasebeci değil. Şunu aklınızdan çıkarın. Sizin işiniz keyifli futbolu istemek. Ardından maçlara giderek, alışveriş yaparak kulübe destek olmak. Kimin kaç para aldığına takılmayın. Bunu biz değil başımızdakiler düşünecek. Bizim işimiz sahada kaliteli futbolu istemek unutmayın.

Sneijder'in gittiğini varsayalım. Belhanda'nın Sneijder'in yerini dolduracağını mı düşünüyorsunuz? Belhanda tipik 10 numara değil. Bırak sezonu 3 maçta Sneijder'in verdiği performansı veremez ki veremeyecek. Hele ki Sneijder giderse o baskı altında hiç veremeyecek. Taraftarın biraz zeki olması lazım.Yıllardır Sneijder'in etrafına onu anlayacak adamlar almamız lazım dedik. E daha ne istiyorsunuz? O adamlar yavaş yavaş geliyor. Muhasebecilik yapacağınıza bu adamın kalmasını sağlayın.

Sneijder son Dünya Kupası için oynayacağı için bu sezon canla başla oynayacak. Formda bir Sneijder'in neler yapabildiğini gördük. Hamzalı sezonda şampiyonluğunun mimarıydı adam. Yani bu adam tam patlayacağı sezonda elden çıkarmak işbilmezliktir. 5 milyon ile Galatasaray batmaz şunu çıkarın aklınızdan.

Sneijder ile Belhanda gayet beraber oynayabilir. Çok tıkanıyorsan 8 numara oynat Belhanda'yı. Al yanına adam yiyen bir DMC sal sahaya gitsin. Selçuk'tan daha fazla verimli olur. Belhanda gibi isimler riskli transferdir. Bu adam sezon ortasında sorun çıkarabilir. Bunu da göz önünde bulundurman lazım.

En önemli konu ise Sneijder'i yağlı suratın önüne atmamız. Hepimiz bu adamın başkanlığından tiksiniyoruz. Sneijder gibi bir adamı arka kapıdan çıkaracak şekilde yollayabilecek birisi değil. Tudor için de bu adamı gömmek ne kadar doğru bilmiyorum. 10 maçlık da olsa Tudor'u izledik. Saha içerisine müdahale edemeyen bir hoca. Hep beraber izledik bu adamı. 5 puan gerideyken oynattığı oyun yüzünden kaç puan geride tamamladık. Kendi oyuncuları olmasa da sonuçta sen hocasın. Az çok bir şeyler yapman gerekli. Riekerink'in yaptığı hataları harfiyen yaptı. O yüzden Tudor yüzünden gömmek de hiç mantıklı değil.

Son sezonunu aslanlar gibi oynar gider.

bu işleri geçiniz ALTAYLI bey siz İlber hoca ve Celal Şengörle progranlara devam ediniz cimbomdan size ekmek çıkmaz

ya adam antremanlara da çıkmaya başladı hala bu medyada Sneijderi Galatasaray'a düşman etme çalışmaları devam ediyor.

Üst Alt